Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Играчки за чинчили

Играчки за чинчили

Мнениеот maia_corni » Пет Май 30, 2008 7:00 pm

hsuh hsuh hsuh Вярно ли е че има играчки за чинчили и ако има как изглеждат??? hsuh hsuh hsuh
maia_corni
В стадото

Re: Играчки за чинчили

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 7:03 pm

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот maia_corni » Пет Май 30, 2008 7:13 pm

а тези неща къде се продават???И мн ли са големи???
maia_corni
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 7:17 pm

Аз ги доставям; изработвам; измислям; преправям и т н...според изискванията на клиента - цена утвърдена няма, защото труда не е еднакъв - от 20лв нагоре...без куриерската цена - ако не си от софия?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mai4eto » Пет Май 30, 2008 10:13 pm

Много са красиви!!!
mai4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот VITAMINA » Пон Авг 18, 2008 8:32 pm

Според мен най-добрата играчка за една чинчила е друга чинчила [clover.gif] [clover.gif] [clover.gif]
VITAMINA
Животинче с въпрос

Мнениеот barbie045 » Нед Сеп 07, 2008 10:40 pm

Едни приятели са взелина чинчилата им някаква сфера.Не със отвор, ами се отваря, слага се чинчилат вътре и се затваря.Не може да излезне от никъде има малки отвори, за да влиза въздух.С топката я пускат из къщата да се въргаля и бяга.Така не прави бели като гризене и изпръжненията се събират на едно място.Някой знае ли къде продават такива сфери, за да взема.В един магазин видях такава, но с диаметър 18 см, което е много малко, защото моята чинчила е свинче и й трябва поне 22-25 см.Поне така мисля.Парите не са проблем-до 20 лв + или - .Благодаря.
barbie045
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 07, 2008 11:13 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот barbie045 » Сря Сеп 10, 2008 11:12 pm

Благодаря мнго.Върши ми работа.
barbie045
В ятото

Мнениеот andy190 » Нед Дек 27, 2009 1:08 pm

аз съм имал чинчила и имаше катерушка :ab:
вярвай на този който вярва в теб
andy190
Животинче с въпрос

Мнениеот Dement » Нед Сеп 04, 2011 9:58 am

Изображение

Я аз да питам, има ли значение от какво дърво ще е..ъм...играчката/пъна? понеже в природата такива дървета и клони - бол....примерно някой паднал клон от широколистно дърво, след обработка, разбира се, ще бъде ли уместно да го сложа при чинчилите? (след няколко дена ще стана горда собственичка на 2 :ajaweki: ) понеже от четенето в този форум разбрах, че не трябва да им се дават клонки от костилкови дървета, но не разбрах това за ядене ли важи само или изобщо за досег с чинчилите? ( Имаме ябълки в двора и се чудех дали не мога да ръгна пръчки в клетката да се катерят нагоре надолу.. xD)
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 04, 2011 10:03 am

Правете разлика между мъртви дървета и живи дървета. На снимката това е МЪРТВО и не пречи на животните. Когато говорим за МЪРТВО дърво видът на дървесината е все тая. Те са предназначени за зъбите им и да заситят страста им за гризане.

Иначе се простете с бюрото хихиК.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Dement » Нед Сеп 04, 2011 11:15 am

яясно, мерси много (:
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Нед Сеп 04, 2011 7:29 pm

barbie045 написа:Едни приятели са взелина чинчилата им някаква сфера.Не със отвор, ами се отваря, слага се чинчилат вътре и се затваря.Не може да излезне от никъде има малки отвори, за да влиза въздух.С топката я пускат из къщата да се въргаля и бяга.Така не прави бели като гризене и изпръжненията се събират на едно място.Някой знае ли къде продават такива сфери, за да взема.В един магазин видях такава, но с диаметър 18 см, което е много малко, защото моята чинчила е свинче и й трябва поне 22-25 см.Поне така мисля.Парите не са проблем-до 20 лв + или - .Благодаря.

Тези сфери не са подходящи за чинчилите, причиняват им стрес и могат да причинат и смъртта им. Чинчилите имат страшно гъста козина и трудно се охлаждат, затваряйки ги да се движат в такава сфера, бързо прегравят и могат да получат топлинен удар. Стресът също е много голям. Тази информация съм прочела в доста сайтове със специализирани развъдници само за чинчили. Там наричат тези сфери - THE DEATH BALL, или за който не знае английски - КОЛЕЛОТО НА СМЪРТТА. Така, че изобщо не ви препоръчвам да затваряте чинчилата в такова нещо.

Най-добрите играчки за чинчили са различните дървени предмети. Скривалища от дърво, дървени висулки за гризане, дървени клонки от плодни дръвчета и тем подобни, стига да са дървени. Има и отровни дървета, като кедровото например, които никога не трябва да се предлагат на чинчилите.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Назад към Аксесоари