Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерено бебе Щиглец.

Намерено бебе Щиглец.

Мнениеот prostiq » Сря Авг 21, 2013 9:52 pm

http://prikachi.com/images.php?images/673/6471673L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/676/6471676p.jpg

Ето това е проблема. Свиди ми се, не искам да умира и искам идеи какво да го правя, и как да го правя. Намерих му клетка от папагали. Сложих му поилка, но ми се струва, че няма да може да пие от нея, и за това съм сложил и пепелник с вода. Поръсих на дъното на клетка просо (от храна за малки папагали). Но нещо не го виждам да се пука от апетит... дайте идеи хора, с какво да го храня, как да го храня.. Иначе тоя сладур стои в средата на клетката и чурулика нещо...
да ме пази бог от приятелите а от враговете ще се пазя сам....
prostiq
Животинче с въпрос

Re: Намерено бебе Щиглец.

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 21, 2013 10:02 pm

Вземи му бели червеи и ги нарежи. Може и в комбинация с брашнени. Явно ще трябва на сила. Има и храни на прах за насекомоядни.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Georg » Вто Сеп 10, 2013 8:40 am

Първо, как така го намери? Малките птичета излитат от гнездото преди да могат да летят добре и още няколко дни родителите им ги доотглеждат в района около гнездото. Не се взима такова птиче! Родителите му са били наблизо и определено знаят как да го отглеждат.
Това птиче до вчера е изхранвано от родителите си с насекоми. Сега е във възраст, когато вече преминава на зърнена диета. Просото е абсолютно неподходящо. Папагалите го ядат, защото имат здрави клюнове и го белят. Другите пойни птички трудно се справят. Можеш да му даваш рехава каша от белен суров слънчоглед и както ти казва Koset0 нарязани брашнени червеи. Белите червеи не използвайте в никакъв случай за храна!!!
Когато укрепне можеш да го пуснеш на свобода. Диетата му през есента и зимата ще е от семена на кръстоцветни растения, семена на магарешки бодил, семена на други плевели и т.н.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот ivan ivanov Georgiev » Пон Яну 02, 2017 2:22 pm

Заащо не трябва да се дава бял червей за храна
Аватар
ivan ivanov Georgiev
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни