Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помощ!

Помощ!

Мнениеот zahar4e_26 » Чет Дек 03, 2009 4:41 pm

Здравейте! Моля ви помогнете! Днес както се ражходах в горичката близо до пътеката намерих таралеж наведох се да го видя и го погалих но никаква реакция от негова страна главата му клюмаше леко на една страна и сякаш се опитваше да ме подуши,бутнах го лекичко да видя да ли може да ходи и той тръгна калтушкайки се и едва едва правеше стъпки изгеждаше че няма сили.Взех го и го доведох в къщи.Помогнете ми какво да правя сега да го пускам веднага или да се опитам да го подсиля малко с храна и тогава да го пусна?Незнам дали ще оцелее в домашни условия но незнам дали ще се оправи и на вън.Много ми се иска да се опитам да му помогна и тогава да го пусна но имам ли шансове въобще все пак е диво таралежче.
zahar4e_26
Животинче с въпрос

Re: Помощ!

Мнениеот sasin » Съб Дек 05, 2009 1:16 pm

Здравей, Стели!
Гледам че май си от София. В скайпа не можах да те намеря.
Тук има теми и за таралежчетата и за Спасителния центъра за диви животни на Зелени Балкани в Стара Загора, където можеш да се обадиш за помощ, защото едва ли всеки ветеринар би разбрал какво му е на таралежчето, предполагам ще е добре да се прегледа преди да се върне откъдето е взето.
Кажи какво стана с него?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот zahar4e_26 » Нед Дек 06, 2009 2:33 pm

Четох всичко по темите написани тук за таралежчетата.Още същата вечер се обадих на фондацията Зелени Балкани и на следващия ден го изпратих с автобус там.Следя състоянието му по телефона но за съжаление се оказа че е много болно и много слабо.Тези дни са живото спасяващи за него.В момента е на системи и специална паста за подхранване.Температурата му е много по ниска от допустимото с една дума е било пред замръзване от което е настинало и е с плевмония.във вторник ще се обадя пак да проверя дали е прескочило опасноста за живота си.Искам да изкажа хиляди благодарности на фондацията за бързото реагиране!И естествено на шофиора на автобуса който сякаш и той взе съдбата на мъника при сърце и го взе без да се замисли до него на седалката :bs: !
zahar4e_26
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Нед Дек 06, 2009 3:36 pm

Ще се моля за него :ba:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Нед Дек 06, 2009 10:37 pm

Пиши след като имаш новини.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zahar4e_26 » Пон Дек 07, 2009 8:33 pm

Здравейте на всички заинтересовани!За съжаление имам много лоши новини.Ежко почина.
Днес се свързах отново с екипа на зелени балкани и новините бяха лоши.Аутопсията е показала много тежка пневмония от което белия и черния дроб са в неспасяемо състояние.Тънките черва са изтанели като пергамент.Опитали са всичко, но за съжаление сме го открили твърде късно.Лекото затопляне на времето е накарало таралежите да излязат от дупките си и тъй като те са предимно насекомоядни в сегашното време си намират трудно храна, а студените нощи ги разболяват.Всичко това е довело до фаталния край на таралежчето.Не бях виждала толкова сладко същество понеже нямаше силички да се свие на топка успях да го погаля по коремчето, по ръчичките, и по крачетата.Обикнах го още щом го взех от студената земя .А сега като се замисля колко още ще има такива бедстващи и болни таралежи само заради климатичните условия който пък от своя страна се променят несправедливо спрямо природата за което пък от своя страна сме виновни ние хората.Как успяваме да унищожаваме природата ни с такава лекота, а колко
е трудно да спасим частица от нея.Аз опитах да направя всичко за да го спася за съжаление не успях дано всеки друг попаднал в подобна ситуация успее!!!
zahar4e_26
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Пон Дек 07, 2009 9:45 pm

Захарче, аз го разбрах още в неделя следобяд като се обадих, но нарочно не писах в темата - не мисля че трябваше от мен да го научаваш [mood_feelings_hurt.gif] А и да си призная ми е изключително трудно да пиша за такива неща, но за да не си помислиш че съм те забравила...
Жалко че таралежчето не е успяло да се оправи..
Много ги обичам тез бодливковци... :ba:
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Дек 08, 2009 11:17 am

Tъжно...но важното е,че има хора като теб,които помагат на животинче в беда.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни