Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Прилеп....

Прилеп....

Мнениеот zver4eto_kari » Вто Яну 26, 2010 4:29 pm

Здравейте!
Отдавна не съм писала в този форум,ето че сега ми се отдаде възможност да Ви попитам за съвет =)

Месец януари е много студен тази година и е много странно да намериш прилеп между прозорците на някое кафене.Днес майка ми,излизайки от кафенето видяла прилеп да се удря между стъклата на прозорците.Тя решила да го вземе.Донесе ми го и ми каза да Ви попитам какво да го правя.Да го пусна сега,в студа?Ако не,то с какво трябва да го храня и каде да го държа поне до първото затопляне?
Разбирам,че прилипите са защитен вид,но все пак нещо не ми се иска да го пускам вън при температура -15 С.
Благодаря предваритенло!
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Re: Прилеп....

Мнениеот hammy96 » Вто Яну 26, 2010 5:55 pm

Приятелката на сестра ми също беше намерила измръзнало прилепче и се обадиха на една жена и тя го взе и го занесе в Стара Загора.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот zver4eto_kari » Вто Яну 26, 2010 6:09 pm

За съжаление Стара Загора ми е много далече,а и нямам познати оттам...
Аз живея във Враца.Този град е знаменит с пещерата Лединика (то оттам произлиза и името на бирата... :ag: ) В пещерите,всъщност,има много прилепи и аз мислех в близкото време ако хода там да си го пусна,но до тогава трябва просто да ожиее някак си в нас.Също така наблизо до нас имаще "зоологическа градина".Непомня през коя точно годиня тя изчезна.Имаше наводнение...Сега там кадето са били клетките има пещери и пак там има прилепи,но просто не мога да го пусна при такава ниска температура,затова ви искам съветите =)))
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Яну 26, 2010 8:36 pm

А другите прилепи в пещерите как живеят? Пускай го при другарите му в пещерата и не го мисли. Ако го задържиш има по-голям шанс да го умориш. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zver4eto_kari » Вто Яну 26, 2010 8:53 pm

Проблема е,че майка ми го е намерила в центъра на грата.Незнам как е попаднал там.Пти температура -15 както беше днес във Враца е почти невъзможно да видиш събудил се прилеп.Може да го пусна утре тогава,но ще почакам и другите съвети.. :))
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот teddynsun » Съб Яну 30, 2010 11:12 pm

Здрасти :ad: Има ли празвитие с прилепчето?
Аз се заинтересувах от прилепа и подразпитах насам-натам. Сетих се за едно момиче, на което прилепите са и специалност и я попитах какво да правиш.Тя каза,че най-важното е да му осигуриш храна и вода, като за храна е хубаво да се използват всякакви насекоми и техните ларви, а най-добре било с брашнение червеи при възможност. Ето ти един линк и ти давам и нейният и-мейл, за да ти обясни всичко най-подробно и да ти даде съвети. Успех! :ay:

http://greenbalkans.org/prilepi/indexde ... enu_id=104

a.hubancheva@yahoo.com
teddynsun
В стадото

Мнениеот zver4eto_kari » Нед Яну 31, 2010 11:04 am

Много благодаря,Теди!
Вчера беше малко по-топло и реших,че ще пусна прилепа на таванската стая.Там е топло и на места мн тъмно.Прозореца е открехнат леко,ако реши да излети.Хранат му е осигурена.Има много насекоми,също така има и вода.Да се надяваме,че ще отцелее.Вече си има и име- Граф Дракула :ag:
Благодаря на всички!!!

П.П.Ония ден се случи една случка :ag: -бяхме на ресторант и когато се прибрахме реших да видя какво прави.Бях отворила кашона повече от обикновенното и некво гледам,а него го няма.Бях се уплашила мн,защото апартамента ни е голям и има много места кадето може да се скрие.И почнахме да го търсим,така някаде половин час... :ag: След това вече почнах да плача,защото мислех че няма да го намеря и че ще ме "изяде" през ноща :ajaweki: и минавам покрай едно искуствено цвете и го виждам как е увисна с надолу главата и ми улекна.После го върнах в кашона,а на другия ден го пуснах на таванската. :ag:
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот zver4eto_kari » Нед Яну 31, 2010 11:09 am

Всъщност да пусна и малко снимки,но са в лошо качество,защото са направени от телефон :ad:
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот kreizo » Чет Май 27, 2010 11:20 am

И в крайна сметка какво стана с прилепа?
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот zver4eto_kari » Нед Май 30, 2010 2:07 pm

Еми няма го.Излитнал е.Още на 2-я ден видях,че го няма.
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот Maritoo6 » Нед Май 30, 2010 2:50 pm

:ay:
Сигурно се е върнал
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни