Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерих едно птиче на дъжда

Намерих едно птиче на дъжда

Мнениеот evgeni » Пон Май 17, 2010 8:46 am

Пиленцето е много малко, не повече от 4-5см. Майка ми го намерила на дъжда.
В една кутийка го донесе и като я отворя все гледа нагоре и кротува. Или е стресирано или е гладно!
МОже и да лети, но на кратки дистанции!
Как да постъпя, с какво да го храня?
П.С> Сега майка ми ми каза какво точно е станало. Само е влязло в колата й, защото го е подгонила някаква сврака. Било влязло през прозореца чак в кората над педалите.
Изображение
evgeni
Животинче с въпрос

Re: Намерих едно птиче на дъжда

Мнениеот evgeni » Пон Май 17, 2010 9:17 am

ПОнеже съм 99% сигурен, че е малко синигерче му смлях едно орехче и с ръка му го подадох пред човката. Прави опити да се храни.Сега отивам на лекции после ще умувам какво да правя!
evgeni
Животинче с въпрос

Мнениеот ~The White Bird~ » Пон Май 17, 2010 11:36 am

Сложи го на топло местенце,като в панерче но трябва да му постелиш нещо- за да се чуства все едно е в гнездото,дай му орехче,и малко водица но гледай да не го удавиш :ajaweki: И наблюдавай дали ще се изака-ако го направи значи сичко е ОК :ab:
[marquee][hug]Всичко е любов![hug][/marquee]
~The White Bird~
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Май 17, 2010 11:39 am

"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот groshomor » Пон Май 17, 2010 11:51 am

Докато се обадите и чакате тези идиоти icon_crazy да дойдат, вземат животното и после да не ви се обадят да кажат как е , що е - вземете меки парцали и суха трева и ги накълцайте в кашона, после намерете някой червей и го нарежете на ситно. Давайте му на синйото сенигерче с пинсета(не на сила) и му давайте вода със спринцовка. Ако имате лампа можете да я сложите на 10 см под гнездото да не се запали!!! Това е от мен късмет ви желая! :ay:
Искам да съм такъв,какъвто бях когато исках да съм такъв,какъвто съм сега !
groshomor
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Май 17, 2010 12:00 pm

groshomor написа:Докато се обадите и чакате тези идиоти icon_crazy да дойдат, вземат животното и после да не ви се обадят да кажат как е , що е - вземете меки парцали и суха трева и ги накълцайте в кашона, после намерете някой червей и го нарежете на ситно. Давайте му на синйото сенигерче с пинсета(не на сила) и му давайте вода със спринцовка. Ако имате лампа можете да я сложите на 10 см под гнездото да не се запали!!! Това е от мен късмет ви желая! :ay:

Защо да са идиоти? hsuh Хората се грижат за ранени диви животнии си знаят работат,докато другите да навредят на животното... hsuh
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Морското свинче » Пон Май 17, 2010 12:07 pm

Аз писах от името на моя приятел грошомор! Идиоти са, защото уж си им казал да ти се обадят за прогреса на птицата, а те сякаш потъват в земята докато ти се притесняваш за птицата(на мен ми беше паднал орел с ранено крило и те не ми се обадиха след като им казах - горкия Фуфу)
Дръж приятелите си близо, а враговете още по-близо!
Морското свинче
В ятото

Мнениеот archy » Пон Май 17, 2010 12:09 pm

Ами според мен е твоя работа да се поинтересуваш дали животното е добре... icon_dontknow и хайде стига спам... :ad:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Морското свинче » Пон Май 17, 2010 12:34 pm

ок. съжалявам archy! [friendship.gif]
Морското свинче
В ятото

Мнениеот tigyr4e » Пон Май 17, 2010 1:27 pm

Ето линк на Зелени балкани, има телефони в няколко града, избери си един и звънни.Ще ти помогнат.Зависи от кой град си,може да ти кажат ако искаш да им го изпратиш.Аз съм от Варна и вчера по автобуса им пратих една чайка, която не можеше да мърда.Няколко дена се грижих за нея, но без резултат.Добре че им звъннах, защото днес говорих с тях, чайката има парализа.И 10 дена да се бях грижила за нея нямаше да мога да и помогна.А сега те вече я лекуват и има шанс да оцелее.
Така че, моя съвет е да се свържеш с тези хора, много са мили наистина.
http://greenbalkans.org/category.php?la ... &cat_id=11
tigyr4e
В стадото

Мнениеот evgeni » Пон Май 17, 2010 2:59 pm

tigyr4e написа:Ето линк на Зелени балкани, има телефони в няколко града, избери си един и звънни.Ще ти помогнат.Зависи от кой град си,може да ти кажат ако искаш да им го изпратиш.Аз съм от Варна и вчера по автобуса им пратих една чайка, която не можеше да мърда.Няколко дена се грижих за нея, но без резултат.Добре че им звъннах, защото днес говорих с тях, чайката има парализа.И 10 дена да се бях грижила за нея нямаше да мога да и помогна.А сега те вече я лекуват и има шанс да оцелее.
Така че, моя съвет е да се свържеш с тези хора, много са мили наистина.
http://greenbalkans.org/category.php?la ... &cat_id=11

Съвсем скоро и аз изпращах един горски водобегач в Стара Загора. Хората са изключително любезни и действат адекватно и бързо.
Но все ми се струва,че пилето не е за при тях. То не е ранено. Просто е малко. Даже си мисля дали да не го пусна на свобода, защото одеве го видях как лети и ми се стори доста енергично. Чудя се дали от страх не се е мушнало в колата, като я е помислило за убежище.
Процедурата по изпращане на птицата е дълга и сложна.Просто ако го храня няколко дни мисля,че ще успее да се върне към естествения си начин на живот
evgeni
Животинче с въпрос

Мнениеот Морското свинче » Пон Май 17, 2010 3:07 pm

вземете меки парцали и суха трева и ги накълцайте в кашона, после намерете някой червей и го нарежете на ситно. Давайте му на синйото сенигерче с пинсета(не на сила) и му давайте вода със спринцовка. Ако имате лампа можете да я сложите на 10 см под гнездото да не се запали!!! Това е от мен късмет ви желая!
Морското свинче
В ятото

Мнениеот tigyr4e » Пон Май 17, 2010 3:30 pm

Пробвай ден два, дано да се оправи, ако не...по добре да го пратиш там.Не знам защо казваш, че процедурата е дълга и сложна.Сложих чайката в кашонче,отидох на автогарата,дадох 5лв на шофьора до Ст.Загора и това е, работа за 30мин.
tigyr4e
В стадото

Мнениеот Maritoo6 » Пон Май 17, 2010 4:28 pm

Как е синигерчето?
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пон Май 17, 2010 4:48 pm

Мисля,че е малко за пускане,храни го поне седмица - две,докато укрепне и започне не просто да лети,а и да каца добре,да заобикаля предмети,иначе казано - да се справя.Добре е да го гледаш колкото може по -свободно(пуснато) за да се развие добре,но обезопаси прозорците.Преди няколко дни намерих на балкона същото,но за съжаление мъртво,явно се беше ударило в прозореца.Хранят се с всевъзможни насекоми - от някой риболовен магазин,съшо варено яйце,стрита обикновена бисквита,може и хубава котешка храна за малки котета,накисната във бода и направена на каша.Когато се грижех за три такива пъпеша бях изрязала сламка във формата на човка и ги хранех с нея.Успех.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот evgeni » Пон Май 17, 2010 6:55 pm

Синигерчето е заворено на тъмно в една кутийка от гсм и е до печката на топло. Като отворя кутията зяпва нагоре с отворена човка. Яде като разпрано,пие и вода. Храних го със смлян дъждовен червей.Утре ще му купя бял.
Колко пъти на ден да му давам храна и вода?
По колко? То все отваря устата, не знам да не го прехраня!?

А що се отнася до транспортирането на птицата, 30мин е за хората живеещи в Големите градове. Аз не съм сред тях. В момента има и болен човек у дома. Нямам НИКАКВО свободно време, иначе с удоволствие ще го пратя. Или пак трябва да се срещна с някой доброволец, който да поеме щафетата, но все си мисля,че ако му е писано да живее и аз с Ваша помощ ще се справя с отглеждането!
evgeni
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Пон Май 17, 2010 7:01 pm

evgeni написа:Синигерчето е заворено на тъмно в една кутийка от гсм и е до печката на топло. Като отворя кутията зяпва нагоре с отворена човка. Яде като разпрано,пие и вода. Храних го със смлян дъждовен червей.Утре ще му купя бял.
Колко пъти на ден да му давам храна и вода?
По колко? То все отваря устата, не знам да не го прехраня!?

Установено е, че когато храни малките си, синият синигер прилита до гнездото си с храна около 651 пъти дневно.
:ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Морското свинче » Пон Май 17, 2010 7:03 pm

мерси че ме послуша за червея

ХРАНИ ГО КОГАТО СИ В КЪЩИ ПРЕЗ 3-4 МИНУТИ МАЙКИТЕ ГИ ХРАНЯТ С ПО 300 БУБОЛЕЧКИ НА ДЕН МОЖЕ И ПОВЕЧЕ!!!Давай му по малко вода!!!
Морското свинче
В ятото

Мнениеот tigyr4e » Чет Май 20, 2010 4:12 pm

Какво стана с птичето?
tigyr4e
В стадото

Мнениеот evgeni » Чет Май 20, 2010 9:32 pm

tigyr4e написа:Какво стана с птичето?

Все си мислех, че темата ще потъне.... да не подхващаме въпроса.
Синигерчето умря!
Ядеше като разпрано. Пиеше и вода. Храних го по инструкциите прочетени тук. Към 10ч вечерта му давах за последно и си беше весело. В 1ч през нощта станах да го погледна и вече беше умряло. Всички условия бяха добри icon_dontknow
Дали от пръстта в червеите не му стана нещо въпреки, че се старах да ги почистя като ги рязах на ситно!?
Нямам представа icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow
evgeni
Животинче с въпрос

Мнениеот falconess » Пет Май 21, 2010 7:36 am

Колкото и смешно да звучи, кгато храните бебета птички, в храната трябва да се плюе, за да се внесат ензими в организма им, както правят родителите, като повръщат храната. Човекът, който плюе трябва да не е пил кафе, алкохол и кола поне 3 часа преди това и да не е пушач.
Фондация в обществена полза "Дивите Животни"
https://www.facebook.com/DiviteJivotni?ref=hl
Аватар
falconess
Животинче с въпрос

Мнениеот Морското свинче » Съб Май 22, 2010 9:03 pm

Това не го знаех icon_dontknow ? Сигурно заради това и при мен умираха icon_bawling .
Морското свинче
В ятото

Назад към Намерени диви животни