Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос за лястовичка

Въпрос за лястовичка

Мнениеот chocho1991 » Пон Авг 09, 2010 1:43 pm

Здравейте вчера падна 1 лястовичка в терасата ми (не съм сигурен че е лястовичка) но така казва майка ми искам да ви попитам как да се погрижа за нея неможе да лети едното и крило май е счупено или е малко и неможе да лети има си перушинка много ще напрая и снимки по късно. С какво да я храня дадах и малко трохички хляб и вода но неможе само да яде освен ако не му го сложа в остата помогнете да се оправи и да го пусна на свобода
chocho1991
Животинче с въпрос

Re: Въпрос за лястовичка

Мнениеот ogi_feat_iogi » Пон Авг 09, 2010 11:15 pm

От покривът на нашият блок също падат много малки птичета,последният път намерих една сова.Занесох я вкъщи.Мама й даде водичка и я нахрани.Завихме го, мама го разгледа и остано ви че крилото е счупено.Но горкичкото загина,защото изтече много кръв.С една дума мама и аз не можахме да го спасим.

А до твоят случай:НЕ ГО ОСТАВЯЙ НА СВОБОДА! :ai: :ay: ТОВА Е НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА КОЯТО МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ!
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.
ogi_feat_iogi
Животинче с въпрос

Мнениеот chocho1991 » Вто Авг 10, 2010 12:51 am

Със сигурност няма да го оставя на свобода. Няма рани лети но се блъска в стената явно хола не му стига 1-то си крило неможе да го разпъне както трябва давам му храна само като му отворя устата и му сложа много малки хапчиси вътре на 2 пъти само пи вода има живот в него за сега дано не умре :( все пак са диви животни.
chocho1991
Животинче с въпрос

Мнениеот sisity » Вто Авг 10, 2010 11:05 am

Лястовиците ядът насекоми. Ще си позволя да сложа няколко цитата от друга тема във форума.
ZaZiUiLo2 написа:Купете му това http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/ и бръшнени червеи.. Но когато му ги давате смачквайте главите им.. Варете му яйце и го смачквайте на ситно.. Хранете го 4-5 пъти на час...

garvan72 написа:Привет!

Основните компоненти в храната на лястовичето трябва да бъдат:
1. Кайма от говежди сърца (може и от нетлъсто говеждо месо) - 40%
2. Обезмаслена извара - 30%
3. Жълтък от варено пъдпъдъче яйце (може и прясно кокоше) - 15%
4. Сушени дафнии (храна за рибки) - 15%
5. Поливитамини, микро и макроелементи (по лекарско предписание).

Всичко това се бърка до еднородна смес (съхранява се във фризера) и се разделя на порции - една порция трябва да бъде с големина на средноголям лешник (за едно хранене). Лястовичето трябва да изпапка 5 порции (пет "лешника") на ден - на равни интервали, като се дава топче ( подгрято до стайна температура) с големина на лещено зърно с пинсет зад езичето. След всяко хранене се дава с пипетка по 1-2 капки водичка.

Неприятната новина е, че това лястовиче (веротно 97.9%) НЯМА ДА ОЦЕЛЕЕ на свобода!!!
[mood_feelings_hurt.gif]

Ето ти и темата - viewtopic.php?f=222&t=3385
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот Bunny Boo » Вто Авг 10, 2010 11:13 am

И аз се бях опитала да гледам лястовиче.. давах му мухи и трохи хляб :ab: .. пази го от котки :ac:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот chocho1991 » Вто Авг 10, 2010 11:27 am

Имам котка нищо не му прави само лежи до него давам му храна но наистина мисля че няма да оцелее като го пусна на вън :(
chocho1991
Животинче с въпрос

Мнениеот chocho1991 » Вто Авг 10, 2010 5:49 pm

Пуснах я литна кацна на 1 дарво много ми е мъчно за нея привързах се дано уцелее дано да си живее нормално [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] плаках за нея и сега ми е много мъчно едвам се сдържам [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
chocho1991
Животинче с въпрос

Мнениеот jenito98 » Вто Авг 10, 2010 5:51 pm

Можеш да си купиш папагалче щом виждаш че птичките ти харесват много! :ay:
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот chocho1991 » Вто Авг 10, 2010 6:00 pm

Не че ми харесват хубави са но въпроса е че се привързах и си мисля че и помогнах храних я поих я и да я видя как лети ми се скъса сарцето [mood_feelings_hurt.gif] ВИНАГИ ЩЕ Я ПОМНЯ !
chocho1991
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Авг 10, 2010 6:04 pm

Недей, мястото й е в природата, по-скоро в домашни условия може да не оцелее,защото не знаеш как да я отглеждаш,ако няма нищо сериозно ще се оправи, а може да има и семейство,което я очаква, деца, полет на юг.
Тези птички трябва да си живеят където им е мястото, какво щеше да прави през зимата?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот chocho1991 » Вто Авг 10, 2010 6:08 pm

Там е въпросът че с дясното крило неможеш добре да лети иначе нямаше да я мисля :ac:
chocho1991
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни