Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Moля ви, помогнете да спася малко таралежче!

Moля ви, помогнете да спася малко таралежче!

Мнениеот black_violet » Пет Сеп 24, 2010 12:35 pm

Здравейте :) , регистрирам се сега и мисля, че тук е мястото на тази тема...

Намерено е преди 3 дни почти на улицата, изглежда съвсем завършено, но е малко колкото шепичката ми. Прибрахме го, защото мислим, че е твърде малко, за да оцелее, още повече в градска среда - почти на улица, по която фучат коли. Решихме, че от човек е било изхвърлено там.

Вчера беше много жизнено, почти тичаше из стаята, мушна се навсякъде... Яде единствено и само грозде, опита се да нападне готварска кайма, която бях дала на котарака си, но не му позволих (не знам какво съдържа и дали е полезно за него). Другото, което ме притеснява е, че ИЗОБЩО не пие вода, или поне от паничка. Днес ще пробвам с капкомер и спринцовка.
Повярвайте, изчетох всичко, свързано с таралежчета в домашни условия, включително и на английски, каквото ми попадна. Мисля, че правя всичко както трябва, разбрах, че за да не спи зимен сън вкъщи, трябва да му е топло. А не било хубаво да спи зимен сън в домашни условия. Смятам, че му е достатъчно топло вкъщи...
За сега живее в кашонче, идеята беше да го отгледаме докато поотрасне, а после да го пуснем в природата (живеем до балкана - рай за него).

Много се притесних от снощи, след като скача и тича из стаята цял ден, заспа в кашончето си. От тогава имам чувството, че е в постоянен сън, бутам го - реагира съвсем малко, като го оставя някъде, то си остава в същата поза... Краченцата му са ледени... Много съм уплашена, имам чувството, че това не е зимен сън, а просто не е добре :(
Снощи намерих този форум и го разрових, разбрах, че има природозащитници в Стара Загора, които се занимават с диви животни. Много съжалявам, но не намерих телефоните им :( Ако някой от вас би могъл да ми ги напише, ще съм му благодарна.

Много се привързах към тая мила малка животинка, плаче ми се като го виждам безжизнен... а не знам какво повече мога да направя. Имам нужда от професионална помощ!

Пропуснах да кажа, че днес ходих до ветеринар и той ми даде витамини в спринцовка, да му давам по мъничко всеки ден през устата. Ще опитам. Дано помогне.

Помогнете, моля ви!
black_violet
Животинче с въпрос

Re: Moля ви, помогнете да спася малко таралежче!

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Сеп 24, 2010 12:38 pm

Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот black_violet » Пет Сеп 24, 2010 4:55 pm

Обадих се сутринта, казаха ми какво мога да направя, дадох му лекарство със спринцовка през устичката. Наистина живна тая мила топчица :) Хапна месце, пи водичка, бая се похрани, живее му се :) Щастлива съм :bi:

Благодаря!
black_violet
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Нед Сеп 26, 2010 4:02 pm

Пиши като има развитие по темата. Как се справя хайвана.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот black_violet » Вто Окт 05, 2010 4:33 pm

Хайванчето дебелее, само мен не е изяло още.
Голям веселяк, обхожда стаята на длъж и шир, ядосва се, сумти, хапе, пиука като пиленце.
Единственият му минус е, че не може да бъде намачкан и нацелуван (като коте например) а е тоооолкова сладък!

Постоянно се занимава с нещо, дърпа, драпа, тупа с крачета, вре се навсякъде...
Когато му дам яйце от падпадък, го бута с муцунка и тича подире му докато успее да го натисне и захапе... доста клипове изпозаснехме :ag:

види ли насреща си пръст, крак, котарак, килим - хапе! голям е перко ама ко да го прайш [wo1rry.gif] мило ни е :ba:
black_violet
Животинче с въпрос

Мнениеот slipknot_1996 » Вто Окт 05, 2010 4:48 pm

Говори с вет за обезпаразитяване ли не знам защото ще има паразити и като порасне го пуснете по пътя на живота на свобода,браво за доброто дело! icon_bowdown :az:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Окт 05, 2010 4:53 pm

Добре дошла.Как се казва дребосъчето?Горе-долу колко време ще го гледате?
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот black_violet » Вто Окт 05, 2010 6:32 pm

Казаха ни, че не било добре да го пускаме точно сега навън, защото било вече студено, а той се е разнежил на топло. Ветеринар ни го каза. Освен това на мен ми се струва, че е още малко животинчето, страх ме е да го пускам, доста се постарахме да го изправим на крака... Давахме му със спринцовка през устата за обезпаразитяване. Външно не съм забелязала бълхи, или да се чеше... а и ме е страх да го къпя, дребчо е още. Колкото и да е дебел :ap:

Когато порасне, ще го дадем на наши близки, да го гледат на двора, но ще е добре да се позатопли. Разбира се, че няма да го морим в апартамент... А и котаракът ни се депресира и на моменти отказва да яде миличкият... особено ако види край паничката му да се навърта бодливата топка...

Кръстих го Арту ( R-2 ) на роботчето от междузвездни войни :ag: Ама хич не си отговаря на името :ap:
black_violet
Животинче с въпрос

Мнениеот black_violet » Чет Окт 07, 2010 4:16 pm

боже, хора... не знам какво да направя вече... нищо му нямаше снощи, тичаше си наоколо... тази сутрин е в шок, не дава да го докосна... видях, че е имал разтройство, но от какво и защо...

звънях на вета (имайте предвид, че не съм от София), въпросният се държа толкова неадекватно, каза - ми дайте му да яде бе! Те май мляко обичат да пият... Иде ми да го убия този! Няма къде да го заведа, жената, при която го водихме, не е на работа днес. Ще звънна отново в Стара Загора, дано помогнат...

Таралежчето е в шок, не дава да го пипат, диша тежко, лежи на една страна, трепери, не иска да яде, да пие вода, нищо... сложих го на топло до печката и не знам какво повече да направя...
Веднъж да се оправи, веднага ще го дам някъде, дето ще е на сигурно място сред ветеринари... Дано има такова място и дано се оправи...
Направо съм бясна... "дайте му да яде"... как да реагирам на това.... тъпи провинциалисти, разбират само от ваксинации на кучета...
И да искаш да помогнеш, си с вързани ръце...

Какво му стана за една нощ! Изведнъж го повали. Докато търся други начини, ако някой може да помогне с нещо, давайте...

:ac:
black_violet
Животинче с въпрос

Мнениеот gabrielabonbon » Чет Окт 07, 2010 4:38 pm

Дано се оправи. :ac: :ab:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни