Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Таралеж на гости - ами сега?

Таралеж на гости - ами сега?

Мнениеот kozl » Пон Окт 04, 2010 10:15 am

Привет,
Вчера в София в гаража ми дойде на гости ето този тарльо.
Resize of DSC00877.JPG

Първо го помислих аз за плъх и за малко да го ликвидирам. После за креват предложихме му вана в банята.
Resize of Tarlio spi vanata.JPG

От уплаха ли или от що ама тарльо се проспа. Та от снощи чак до сутринта е в дълбок сън ей така и въпреки шума от нас – продължава да си хърка. Дано не е болнав.
Какво да правя с тоя Тарльо? В квартала има няколко, но малки са градинките. Може би в южния парк или някъде в гората ще се чувства най добре? Ама дали ще оцелее ако е домашен бил любимец и как ще се подготви за посрещане на зимата?
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми се решават с пари.
kozl
Животинче с въпрос

Re: Таралеж на гости - ами сега?

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Окт 04, 2010 11:23 am

Ако не ме лъже паметта, таралежът е в списъка на защитени животни в България. Но дори и да греша, не бива да го отглеждате, като домашен любимец. Намерете евентуалното най-близко място, откъдето може да е дошъл и го пуснете сред природата, където му е мястото :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kukumber » Пон Окт 04, 2010 11:53 am

Вероятно Тарльо е решил, че Вашата вана е топлото местенце, което е търсил за зимния си сън :ap: Таралежовците се хибернират горе - долу по това време - октомври - ноември.

Най - добре го пуснете някъде, далече от хора и коли. Той ще знае как да се оправи :ab:
... жълто - лилава сянка :)
kukumber
В стадото

Мнениеот Animals_huggie » Пон Окт 04, 2010 12:07 pm

Много е сладко :ba: А вие близо до гора ли живеете ? :ad:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот gabrielabonbon » Пон Окт 04, 2010 12:44 pm

Ние живеем точно до Ловният парк и видяхме 1 умряло бебе-таралежче и 2 живички.Едното го намери Джеси (и започна да го лае,не смееше да се приблиижи към него) :ag: а другото една вечер.Това ме навежда на мисълта,че този парк е доста добро място за живеене на таралежчета. :bs:
П.С. Умрялото беше убито от някое куче с голяма захабка.
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот kozl » Вто Окт 05, 2010 8:19 am

Таз история завършва тъжно. Таралежчето дойде в гаража, аз го приютих във ваната в апартамента. Но не му хареса и заспало вечния си сън преди да разбера, че не съм му сторил добрина. [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
kozl
Животинче с въпрос

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Окт 05, 2010 10:51 am

Горкичкото. icon_bawling :ajafr5t6ki:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Сря Окт 06, 2010 8:22 am

Не искам да се заяждам но като не можеш да се грижиш за него защо не намери най близката гора и трябваше да го пуснеш там ... :bu: Със какво го хранихте ?
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот kozl » Сря Окт 06, 2010 8:33 am

На снимката е храната, но само опита от марулата и подуши ябълката.
kozl
Животинче с въпрос

Мнениеот black_violet » Чет Окт 07, 2010 9:48 pm

Не ядат ябълки. Не ядат марули. Картинките от детските приказки са пълна измислица. Ядат месо, яйца от падпадък, нападат котешка храна, грозде, домат. Обожават пилешко.
Пише го в интернет. За съжаление, в случая вече няма значение... Тъжно, че не се е преборило.
Моето Таралежче също е зле. Изрових целия интернет, обадих се на поне петима ветеринари, когато го намерих. Успях да го спася за поне две седмици... Изведнъж го повали, само да знаех какво му е! Толкова ме е яд, че не живея в Animal planet, с онези доктори и оборудване, където всяко живо същество е важно! Ето отговори от ветеринари, на които звъних: "Ми то не е яло"; "Дайте му мляко (краве ли? кравето мляко ги убива, но явно аз знам повече от докторите)"; "Ми не знам, не се занимавам с полски животни"; "ми що не го пуснахте, аз ся кво мога да направя?". Тъпи селяни. Изключително ми е тъпо, когато знам повече от някого, на когото се надявам.
Аз прибрах животното, защото беше още почти голо. На супер оживена улица. Явно подхвърлено от човек. Търся помощ и няма. Само чакам.
Таралежът е защитен от закона вид... а то седи тук и може би умира, МА*КА МУ!
black_violet
Животинче с въпрос

Мнениеот valia » Сря Ное 03, 2010 8:26 pm

black_vioet без да се заяждам искам само да ти кажа че един път намерихме едно таралежче и го нахранихме и яде ябълка и то много [ideauu.gif] [ideauu.gif]
valia
В ятото

Мнениеот Чехълче » Чет Ное 04, 2010 9:22 am

Миналата седмица намерихме таралеж. Прибрахме го, преседя една нощ във ваната, на следващия ден, след уговорка със "Зелени Балкани", им го пратих по рейса за Стара Загора.
Днес таралежът вече е на свобода.

Обадете се на "Зелени Балкани", ако още не сте го направили, разбира се. Мястото на дивите животни е сред природата, няма смисъл още животинчета да остават с нас и да страдат.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот bontaa » Съб Май 14, 2011 2:43 pm

И ние си имамехме таралеж и то яде ябълки И дори се търсехме вече Но стана нещастие Дойде 11 годишният ми братовчед и бяхме на балкона Той го държеше и без д иска го изспусна направо ми се плаче. И веднага щом Тарльо се събуди го нахрани и го пусни сред природатаза да не се случи и някоя подобна злополука
bontaa

Назад към Намерени диви животни