Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

намерени малки гугутки

намерени малки гугутки

Мнениеот Serenity » Сря Юли 27, 2011 1:32 pm

Здравейте,много ще се радвам някой да изкаже мнение по въпроса!Днес намерих на двора ни две гугутчета, не са много малки,защото се опитваха да летят,оказа се че има гнездо на липата в двора ни и след като предположих че е тяхното ги качих обратно там.Проблема е,че цял ден не се е появил никакач родителски индивид и се боя да не би да им се е случило нещо или да са напуснали гнездото си.Въпросът ми е,как да подходя с тях?Мислех да изчакам и ако не се появи възрастна птица да започна да ги храня и да ги връщам обратно в гнездото им след това,но не знам до колко това е удачно за тях.Не мога да ги оставя така,пак и маи не им остава много докато се научат сами да летят.Моля ви изкажете мнение по въпроса.
Serenity
Животинче с въпрос

Re: намерени малки гугутки

Мнениеот cat_13 » Вто Дек 27, 2011 12:38 pm

Много много не съм по птиците ама можеш поне да им даваш храна. Прочети в интернет с какво се хранят (ако не се лъжа май беше със семена ама провери за всеки случай) и им слагай по малко в гнездото или в някоя пластмасова кутийка (закрепи я за клона с тел и сипвай вътре). Те щом пробват да летят само храна им е достатъчно другото зависи от тях. :ay:
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Re: намерени малки гугутки

Мнениеот rinusha » Вто Дек 27, 2011 12:51 pm

Извинявай,ама случайно да погледна от коя дата е темата :ag:
rinusha
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни