Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерихме птиче

Намерихме птиче

Мнениеот nadin456 » Съб Окт 15, 2011 10:05 pm

Здравейте намерихме малко птиче което не ни е познато по вид и не знаем как да се грижим за него. Мисля че няма никакви наранявания, въпреки че на едното му крилце има засъхнала кръв. Моля помогнете !
nadin456
Животинче с въпрос

Re: Намерихме птиче

Мнениеот Koset0 » Съб Окт 15, 2011 10:24 pm

И къде го намерихте?
Веднага извадиш определителя за птици и в Бг видях да има кюкавец (така ми го преведе), на английски redshank.

Успех, но не съм сигурен, че е това. Просто набързо го давам като предположение.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Окт 16, 2011 7:13 am

Свържи се със спасителния център в Стара Загора http://www.greenbalkans.org/category.ph ... &cat_id=11

Ако не може да лети най-добре ще е да им го пратиш по автобус. Слагаш го в едно кашонче с дупки и го пращаш, като преди това се разбереш с тях по кой автобус и в колко часа ще пристигне.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот nadin456 » Нед Окт 16, 2011 9:11 pm

Намерихме го близо до работата ми/в един варненски квартал/, беше се завряло в едно ъгълче и го прибрахме да не го изяде някоя котка. А на центъра зелени балкани изпратихме писмо, надявам се да отговорят бързо. Днес му купих малко сушени скаридки от един зоо магазин но нямам представа дали ще хапне. А за вида му не съм сигурна може да е кюкавец, ама е доста странно защото няма опашка, когато си стои крилата му покриват тялото и не се вижда опашле. На мен ми прилича и на водобегач. И обикновено стои на един крак. Стискайте палци да получим отговор от " зелени балкани" и благодаря за отзивчивостта.
nadin456
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни