Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нощни птици - Кукумявки

Нощни птици - Кукумявки

Мнениеот lada1 » Сря Юни 13, 2012 11:30 pm

Здравейте,
Надявам се някой да може да помогне с проблема. От скоро по дърветата пред блока се появиха доста нощни птици, по- специално Кукумявки. Направо човек не може да спи от крясъците им по цяла нощ и така вече от близо месец, а сега е и лято та проблема е още по -голям...
- И така, може ли някак да ги прогоним, без да им навредим и има ли обособени общински или областни служби, който да се занимават с проблеми свързани с животни?
Благодаря предварително за помощта.
lada1
Животинче с въпрос

Re: Нощни птици - Кукумявки

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 14, 2012 6:21 am

Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Union » Чет Юни 14, 2012 11:25 am

Дори и да се свърже, Зелени Балкани са организация за спасяване и отглеждане на ранени или осиротели животни и не мисля, че ще отидат да прогонят кукумявките. Не съм много сигурен, но мисля че може да се прогонят ултразвук.
По това време е размножителния период на кукумявките и според мен са 2 възрастни и 3-4 малки, които както другите птици, викат родителите си за храна.

На село също имаме няколко кукумявки, а едната живее в нашата къща, на втория етаж отстрани има една външна стаичка с мивка, която не използваме много и тя си живее там. Много харесвам совите и всяка сутрин я дебна да я видя.
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот lada1 » Чет Юни 14, 2012 12:24 pm

Благодаря за съветите.
Не знам колко са възрастните птици - аз лично съм виждала 2, но съседите са виждали повече - дърветата са няколко и доста стари...
Дано не ви досаждам, но знаете ли случайно до кога продължава този размножителен период? (да си призная нищо не разбирам от птици.)
lada1
Животинче с въпрос

Мнениеот Union » Чет Юни 14, 2012 9:49 pm

Ами започва от април, ако са излюпени малките ще останат около месец докато могат да се справят сами, да се хранят и естествено да летят. Ако имате възможност поразгледайте дали има малки.
Щом като са много, значи има храна около блока, мишлета или ако изхвърляте по някоя малка мръвка :ag:
Изчистете всичко и нищо ядливо не хвърляйте и има вероятност да се махнат.
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот lada1 » Пет Юни 15, 2012 5:01 pm

Още веднъж благодаря, за бързите и точни отговори. Без вас нямах представа какво да правя.

Уви проблема с храната е нерешим - в близост има няколко ресторанта, кафенета и заведения за бързо хранене. Предполагам , че имено храната е и причината птиците да дойдат в района и да останат.

Колкото до малките определено има и по - малки птички, но колко са не мога да видя. От снощи си имаме и Сова - красив възрастен и шумен екземпляр.
Така,че май се налага да потърся помощ от организация за защита на диви птици или подобна за да се разреши проблема и за нас и за птичките.

Още веднъж благодаря и хубав уикенд.
lada1
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни