Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Паднало птиче

Паднало птиче

Мнениеот denyo » Чет Юли 26, 2012 10:27 am

Не знам дали темата ми е точно за тук, ако не е, моля за извинение.
Какво е това птиче? Падна от някъде.
Как мога да му помогна да оцелее?

Прикачвам снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
denyo
Животинче с въпрос

Re: Паднало птиче

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 26, 2012 10:42 am

Май е бързолет или лястовица.

Свържете се със Спасителният център за диви животни към Зелени Балкани

Следвайте линковете
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Юли 26, 2012 11:14 am

Ако е бързолет или лястовица ,ето тази тема ще ти помогне.
viewtopic.php?f=281&t=15797
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Чет Юли 26, 2012 2:28 pm

Според мен е градска лястовица.
Заведи я на ветеринар да провери за наранявания, мисля, че е излитала за 1 път. Ако се наложи, може да я похраните с мухи няколко дена и ще излети :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот denyo » Чет Юли 26, 2012 4:54 pm

Въпреки че изглежда малко разрошено, като го огледах не забелязах нещо да го боли или да му е счупено. Намерих му днес бели червеи и му ги давах нарязани (до сега го хранех с твърдосварен жълтък разреден с вода). Определено му бяха по-вкусни червеите, но с някаква неохота ги взимаше от пръста ми - явно не му приличам много на майка му. Иначе е сравнително кротко. Само веднъж съм го чул да изписука нещо. Пробвах да го пускам от ниско (1 метър) в стаята да видя дали ще му се лети - не ще. Като го пусна 2-3 пъти така се наплашва че се вкопчва с крачета в пръста ми и не ще да се пусне. Не се сетих още като падна да го "дам" на родителите му... но и не знам къде е гнездото му. Вече два дни е у нас, не знам дали не са се отказали да го търсят. Пък като го е страх да лети, ако го пусна от терасата сигурно ще се пребие (ако не го лапне някоя котка преди това). А и яде по малко и на често, много време отнема храненето му. След колко време ще може да отлети само?
denyo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Юли 26, 2012 5:48 pm

Хранят се само с мушици, по добре не давай желтък, а да знаеш- белите червеи не стават за храна, вредни са си направо. Някои от тях ги гледат в някакво боя и могат да отровят животното. сложи ги в шише и ги изнеси на терасата, ще станах на какавиди и после мухи. :) прочети скакво се хранят лястовиците. То предполагам само ще покаже като му се лети. Направи му нещо като гнездо.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот denyo » Пет Юли 27, 2012 10:45 am

Значи, пилето е учудващо кротко. Започвам да си мисля че някой комшия го е гледал до сега и го е хвърлил уж да полети, то е паднало на моята тераса. Като го оставя някъде и си стои там с часове. Иначе се движи, следи ме с глава като ходя из стаята, протяга си крилцата и крачетата, от време на време си "изтърсва" перушината въртейки се бързо около "оста" си. Но всичко това го прави като стои там където е оставено. Оставих го са постои на терасата, да погледа свят и евентуално да хвръкне, но само цвърчеше по другите летящи пернати, без самото то да литва. Иначе се цели по черните точки на картона, опитва се да ги яде. Има ли нещо черно подходящо за храна? Че като го храня хапва максимум 2-3 хапки и после отказва. След 20-30 минути явно огладнява и започва леко да притропва с крачка и да потрепва с крилца. Отново хапва само две хапки, иска ми се да се научи само да се храни. Ще продължавам да го вадя на открито, дано понечи да хвръкне скоро. Иначе като го пускам в стаята да "лети" пада по гушка като безмоторен самолет. Мисля че ако умееше да лети, щеше да хвръкне и да се закачи на някоя завеса примерно, а не да пада на пода. Не че не искам да му помогна, просто нямам толкова време да го храня. Още две негови снимки:

Изображение

Изображение
denyo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пет Юли 27, 2012 11:01 am

Съветвам те да не го слагаш на терасата само. Относно това с храненето, родителите по цял ден търсят храна за малките си и през няколко минути носят на малките. Затова не яде много наведнъж. Нямате ли мухи? Ако не, направи това, което ти казах :)
Като си доближаваш пръста сигурно пърха с криле и си отваря устата?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни