Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем днес намерих пиле

Проблем днес намерих пиле

Мнениеот help » Нед Май 19, 2013 6:58 pm

Пиша по един важен въпрос! Днес намерих едно пиле, но не съм сигурен какъв вид е. Пилето все още е бебе и не съм сигурен с какво и как да го храня. Аз съм все още на 15 и съм доста неопитен. Преди 2 години се грижех за малко врабче, но с него беше МНОГО по- лесно. Това пиле започва да пищи като го хвана, за да го нахраня, а като се пробвам да го нахраня без да го хващам, то извърта глава. А ДРУГИЯТ ПРОБЛЕМ Е , ЧЕ НЕ ИСКА ДА ЯДЕ САМО! Имам голяма нужда от помощ! Ето и снимка на пилето ако някой може да ми каже какъв вид е. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... e95723bd96
Аватар
help
Животинче с въпрос

Re: Проблем

Мнениеот help » Нед Май 19, 2013 7:02 pm

Можете да ми пишете и на скайп georgi.mg1
Аватар
help
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Май 19, 2013 7:50 pm

Птичето е Сойка. Разгледай снимки на сойки за всеки случай, но на това най ми прилича. Относно храненето, копирам цитат от друг форум:

@d-r Ilchev

"До сега съм отхранил две сойчета паднали от гнездата си,така че не е особенна трудност храненето им.
На първо време може да му дадете малко твърдо сварено яйце или кисело мляко размесено с овесени ядки и смлени орехови.Също и някакви семена каквито имате в къщи/дори и само пшеница/,ако искате да го поглезите може да му купите от някой зоомагазин и брашнени червеи.
По принцип сойките са много умни птици и лесно свикват с човек,но бих ви посъветвал да я пуснете след като минат големите студове,защото е възрастна птица и лесно ще се оправя в природата дори и през зимата."

Ще го храниш на сила, малко е само да яде, Докато свикне ще пищи. Отваря ли си човката или ти го правиш?

Успех ти пожелавам, и да знаеш, че това са много красиви и умни птици.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот help » Нед Май 19, 2013 7:57 pm

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО!
Аватар
help
Животинче с въпрос

Re: Проблем днес намерих пиле

Мнениеот Koset0 » Пон Май 20, 2013 2:22 pm

Дано съм помогнал. :ab:

Пиши ако има нещо друго и какво става с птичето.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот help » Пон Май 20, 2013 3:12 pm

Вече е по- добре. Все още му отварям човката, но поне се храни, а и вече не пищи толкова. Явно свиква.
Аватар
help
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Май 20, 2013 4:12 pm

Радвам се! Гледай да не го пипаш много, защото за птиците нашите ръце са много мазни и неприятни. Все едно да те обвива гол охлюв. А пък и предполагам ще го освобождаваш? Може и да си свикне и да идва да се храни при теб.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот help » Пон Май 20, 2013 4:21 pm

Благодаря ти много за всички съвети.
Аватар
help
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Май 20, 2013 5:53 pm

Моля, пак заповядай! Приятно ми е да общувам и помагам с каквото мога на разбрани и добри хора. :ab:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни