Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерена ранена лястовичка

Намерена ранена лястовичка

Мнениеот son4eto_ok » Съб Юни 22, 2013 2:14 pm

Здравейте, днес намерих една лястовичка да лежи безпомощно на нагрятия от слънцето асфалт . Прибрах я и и дадох вода.. Вероятно е ударена от кола, но не виждам следи от кръв и няма как да разбера дали има нещо счупено.. постоянно спи, събужда се само за да пие вода.. дори не се опитва да лети.. Дадох и няколко мухи, но не иска да ги яде.. Дайте ми идея как да и помогна. Благодаря
Аватар
son4eto_ok
Животинче с въпрос

Re: Намерена ранена лястовичка

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 22, 2013 5:08 pm

Трябва да се свържете със Спасителен Център за диви животни

Резервен вариант е: https://www.facebook.com/DiviteJivotni?fref=ts

Meri - като види темата ще каже дали нещо имаме във форума по вашата тема. Може и вие да ползвате търсачката на този форум.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Намерена ранена лястовичка

Мнениеот Koset0 » Нед Юни 23, 2013 11:24 am

Здравей, в страницата "Дивите животни" ще намериш информация. Виж от вътрешната страна на крилата дали има един бели "тръбички" ( https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0983_n.jpg ). Ако още ги има, значи е младо и все още не е било готово да полети. Възможно е да има някакви вътрешни травми, проверете как стоят крилете, например отпуснати ли са, равномерно ли ги държи... мисля, че същото важи и за краката. Нуждае се като нещо от преглед, за да се прецени положението според мен. Всъщност сигурни ли сте, че е лястовица? Може и да е бързолет, на който му трябва помощ само да полети отново. Прочетете най- добре информацията за лястовиците и бързолетите в страницата. По принцип има за отглеждане и на двете, но останах с впечатление, че не е съвсем бебе. Успех !
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни