Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

2 малки сврачета в беда!

2 малки сврачета в беда!

Мнениеот todorovtg » Нед Май 25, 2014 6:08 pm

Здравейте.. днес през деня видях едно мъртво малко свраче недалч от гнездото му. Предположих, че може да е кучето ни.. докато не видях още едно....и още едно до него. Едното имаше признаци на живот. Дадох му вода през спринцовка и се раздвижи. Опита да се изправи, но явно единия му крак е счупен. Видях, че и другото диша, подавах му вода, но не си отваря човчицата. Сигурно е станало сутринта, може би са опитали да полетят.. Моля за съвети, никой не вдига телеони от познатите ми и живея в чужбина, никой не работи днес, не знам какво да правя....
Аватар
todorovtg
Животинче с въпрос

Re: 2 малки сврачета в беда!

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 25, 2014 6:54 pm

Къде в чужбина.

Вода се дава със спринцовка без игла или капкомер...

Храна - тука става сложно......... ако нямате достъп до натурална.... заместители много - ама има и с фатален край.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот todorovtg » Нед Май 25, 2014 7:06 pm

..Украйна.
Натурална какво ще рече? Има мравки, например.
Водата я давам с игла, но не мога да преценя какво количество им е необходимо.
Гнездото е много високо, никой няма да се качи да ги връща. Какво се препоръчва при такъв случай?
Майка им дали ще ги храни? Другите птици си крякат цял ден отгоре...
Аватар
todorovtg
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Май 25, 2014 8:19 pm

Да се дава вода е много опасно, особено ако се пръска в устата. Едва ли знаете за трахеята. За да не пиша всичко, Ви поствам албум с информация как да ги доотгледате. Предполагам, че ще трябва да ги види и ветеринар. Ако няма опасности около дървото, от което са паднали, можете да ги качите на по- ниските клони да видите дали ще ги хранят. Но ако не могат да се задържат ги взимайте и доотглеждайте. Не е трудно.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 433&type=3
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот todorovtg » Нед Май 25, 2014 8:47 pm

За съжаление още едно почина, не знам дали самичко или кучето ни му помогна, докато не съм бил там...
А малко преди това другото изчезна - това, което беше малко по-добре. Търсих го няколко пъти из двора, но не го намерих. Надявам се да се е спасило, но няма как да знам.
Ще прочета информацията към линка по-късно, просто защото в момента вече няма смисъл. Разочарован съм много...от това, че почти нищо не успях да направя...и от хората, които потърсих за помощ - само дето не ми казаха " абе к'во се занимаваш.."
Аватар
todorovtg
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Май 25, 2014 9:37 pm

Добре, разочарован сте, а кучето Ви продължава да е там и да има достъп до тях. Аз това не разбирам.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Пон Май 26, 2014 7:55 pm

todorovtg написа:Предположих, че може да е кучето ни..

todorovtg написа:Водата я давам с игла

todorovtg написа:За съжаление още едно почина, не знам дали самичко или кучето ни му помогна, докато не съм бил там...

Какво да му кажеш на такъв "човек"?...

Някои видове птици докато още се учат да летят майката слиза и ги храни на земята. Трябвало е на първо време псето да го вържеш някъде.
Bamo

Назад към Намерени диви животни