Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

От кой вид е тази костенурка

От кой вид е тази костенурка

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 12:00 pm

:ac: :bu:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: От кой вид е тази костенурка

Мнениеот kitana » Сря Апр 02, 2008 12:34 pm

Това ми мяза на сухоземна костенурка,ама за вид........ hsuh
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Апр 02, 2008 12:38 pm

zoomaniak написа::ac: :bu:

Къде я снима? И за коко я продават?
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 12:41 pm

Не съм я снимал - отворих в скайпа очите на една дама - мислеше я за блатна - дали са и я за блатна...и обясних и да я пусне в природата като се затопли и т н...

:bu: :bu: :bu:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Апр 02, 2008 12:44 pm

zoomaniak написа:Не съм я снимал - отворих в скайпа очите на една дама - мислеше я за блатна - дали са и я за блатна...и обясних и да я пусне в природата като се затопли и т н...

:bu: :bu: :bu:

Това изобщо не е блатна костенурка! Пиши ми на лично и ако може ми дай скайпа и....
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 12:46 pm

Информирал съм я за всичко - спокос
Само каза "Ужас" :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Апр 02, 2008 1:06 pm

Боже как е оставила горкото хермани във водата!!!!! Надявам се, си и казал моментално да го извади от там!!! Идеята не е просто да го пусне някъде, а да бъде занесено на място, където има популация от този вид. Ако иска да се обади - ще и дам координатите на Gea Chelonia - имат програми за рехабилитация и реинтродукция на подходящи места
Последна промяна mommovet на Сря Апр 02, 2008 1:13 pm, променена общо 1 път
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 1:10 pm

Всичко е казано :bu:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот charlyps » Сря Апр 02, 2008 1:24 pm

:ab: Аз съм "дамата" с костенурката. Бях на гости на хората, от които я взех и те разправяха, как била болна.. не ядяла.. не искали вече да я гледат, щели да я пуснат във Вит- а.. не можех да я оставя така, обииичам костенурки. Та.. казах- дайте ми я и.. така ми я донесоха тази сутрин. Нне разбирам много и потърсих помощ (10Х на zoomaniak) Тя ще е ок, като се затопли, ще я пусна (божее, умряла е от студ там!) До тогава какво... терариум? А вода? За пиене? :ag:
charlyps
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2008 1:51 pm

charlyps написа::ab: Аз съм "дамата" с костенурката. Бях на гости на хората, от които я взех и те разправяха, как била болна.. не ядяла.. не искали вече да я гледат, щели да я пуснат във Вит- а.. не можех да я оставя така, обииичам костенурки. Та.. казах- дайте ми я и.. така ми я донесоха тази сутрин. Нне разбирам много и потърсих помощ (10Х на zoomaniak) Тя ще е ок, като се затопли, ще я пусна (божее, умряла е от студ там!) До тогава какво... терариум? А вода? За пиене? :ag:

Информирай се:

http://testudo.bspb.org

http://testudo.bspb.org/doc/Presentation_IIvanchev.pdf
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 02, 2008 2:08 pm

zoomaniak написа::ac: :bu:

OFMG!!! Изображение icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Апр 02, 2008 2:23 pm

Дотогава я оставяте в терариума който имате, но на вестници - не във вода. Слагате й една нощна лампа да я топли и я храните със зеленчукови салати и млечка. Предполагам получихте информация от презентацията и сайта за дейността на фондацията за защита на костенурките? Не я пускайте просто ей така някъде - няма да оцелее или пак ще попадне в нечий терариум. До края на деня ще се опитам и да измисля начин как да бъде изпратена на или взета от човек от центъра, защото за съжаление във вашия град фондацията няма представител.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 02, 2008 2:29 pm

В много краен случай, ако не измислите как да я изпратите в центъра, аз знам място където има популация на такива костенурки, като се стопли можем да я пуснем там. Но това в краен случай.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Апр 02, 2008 7:00 pm

За момента вариантите за костенурчето които мога да предложа са следните. Единят е да дойде при мен в София за две-три седмици и после заедно с другите от "стационара" да пътува до центъра. Другият е след тези две-три седмици да бъде изпратено до Слънчев бряг, Обзор или с. Баня. И в двата случая може да се прати с рейс.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот charlyps » Чет Апр 03, 2008 12:33 am

:) Костенурчо е добре, разхожда се, хапва салатка (вече я обичам, как ще се разделя с нея..) 10Х на всички!!
Ще... помисля как да стане това, с транспортирането(божее, имам проблем с доверието към непознати). Искаше ми се да можех сама да я занеса, да съм.. сигурна. Но пък.. помогнахте ми, няма спор. Mommovet, ще държа връзка с теб, ако.. не ти е проблем. На останалите- 10Х още веднъж. Ако ви хрумне друго решение- приемам идеи:):):):*)
charlyps
Животинче с въпрос

Мнениеот Georg » Чет Апр 03, 2008 1:39 am

Все пак преди да я пускате, нека я види специалист. Много е вероятно, ако не е дивоуловена, а закупена от зоомагазин, да е Египетска или подвид на някой от нашите видове и да е внесена от чужбина. Ако не е с български произход, не е редно да се пуска в природата.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот mommovet » Чет Апр 03, 2008 12:59 pm

Ако ще пътувате към морето може и сама да си я занесете, разбира се! Хем ще разгледате центъра и ще ви кажат и къде ще бъде пусната. Ще се радвам, да поддържаме връзка и костенурчето накрая да попадне на свобода сред себеподобни.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Съб Апр 05, 2008 9:50 pm

Какво стана с костенурката? Можеш ли да дадеш снимки на терариума и сега? Ще ти бъдем много благодарни..
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот pavlov » Вто Апр 08, 2008 9:05 pm

божееее - блатна и да я пуснели във Вит-а.
това е шипобедрена или шипоопашата костенурка (ако опашката и завършва със нокът то тя е шипоопашата).
шипобедрените обитават тревисти местности, а шиоопашатите - гористи. ако я бяха пуснали във Вит-а вероятно щеше да е мъртва.
ако си от град близо до Плевен, мога да ти кажа къде има голяма популация на шипоопашати костенурки. винаги когато отида до тази гора срещам по 3-4 костенурки.
преди десетина години (бях малък и тъп!) взех няколко и ги гледах насело през лятото. като свърши лятната ваканция ги пуснах там откъдето ги взех.
много обичаха домати и пъпеши :)
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот hunter » Сря Апр 09, 2008 5:59 pm

?!?!?!?!??! ЗЛЕ ЛИ СИ БЕ ЧОВЕК НЕ ЛИ СИ ЧУВАЛА ПОНЕ ЗА СУХОЗЕМНИ КОСТЕНУРКИ!!! Накарай приятелите ти да питат от кой магазин е трябва да си заслужат наказанието нещо не ми харесва черупката на костенурката.Според мен е шипобедрена.
hunter
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 09, 2008 6:11 pm

Понеже не ти харесва "черупката" реши, че е шипобедрена? WTF!?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот pavlov » Сря Апр 09, 2008 10:18 pm

абе незнам как разбра че е шипобедрена, като май единствено се раличават по опашката и нюанса на корубата.
а колкото до наказанието за магазина - не прочете ли че я е взела от приятели, а те вероятно са я намерили на някое шосе. тези костенурки не се продават по магазините !
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Апр 10, 2008 10:11 am

pavlov написа:абе незнам как разбра че е шипобедрена, като май единствено се раличават по опашката и нюанса на корубата.
а колкото до наказанието за магазина - не прочете ли че я е взела от приятели, а те вероятно са я намерили на някое шосе. тези костенурки не се продават по магазините !

Не бъди толкова сигурен! Чувал съм за най-различни животни които се продават по зоомагазините а са хванати от бг..
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Чет Апр 10, 2008 10:38 am

Така е между другото. Преди няколко години на морето продаваха български блатни костенурки за морски :aja5tki: и тоя каза, че имал и сухоземни, които най-вероятно са си хванати от природата ни...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пет Апр 11, 2008 1:24 pm

На мен пък ми заприлича на шипоопашата. Но без снимка на дупарата няма да разберем.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот denis_33 » Съб Окт 24, 2009 11:56 pm

Ми това е обикновена сухоземна костенурка :ab: аз имам такава много е марзелива :ap:
denis_33
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Окт 25, 2009 12:30 am

И откъде я имаш и отколко време?
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот hyla » Нед Окт 25, 2009 10:30 am

denis_33 написа:Ми това е обикновена сухоземна костенурка :ab: аз имам такава много е марзелива :ap:

А знаеш ли, че са защитени и има глоби [dontuu.gif] :bu:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Дек 05, 2010 5:31 am

Unr3aL07 написа:Такава костенурка си гледах много апетит имаше всичко ядеше обаче я пуснах на свобода!

Лелее, как ще хващате костенурките от природата и ще ги затваряте в аквариуми.. :bu:
Ако Ви беше хванал някой каква глоба щеше да ви тресне. Не говоря конкретно за Вас. :ajaaski: Между другото за мераклийте има си специални ферми за сухоземни костенурки. Вместо да застрашавате вида може да се сдобиете с по опитомена и отгледана и родена в плен. [dontuu.gif]
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни