Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Малка врана - много моля за съвети

Малка врана - много моля за съвети

Мнениеот bushkata » Вто Юни 24, 2008 6:59 pm

В двора имаме дървета и врани. Падна им вранчето
Лошото е, че имаме много кучета. Прибрах го за през нощта вчера. Днес го оставих в една клетка на двора - голяма е - висока 2 м, големина 3/4 м. Махнах й покрива, като се надявах, че така кучетата няма да могат да закачат вранчето, а родителите ще идват да го хранят.
Ама йок. То не може още да прелети през оградата, а те седят горе на дърветата и само бдят над него. Вдигат адски шум, като отида при него, само дето не ме кълват по главата. Ама като е само не виждам да ходят при него да го хранят.
Иначе то май е големичко вече, но явно още не може да лети. Само маха с крила.
Вчера вечерта го нагуших с пастет Апетит и накиснати гранули-котешки, преди малко още веднъж. Като го гледах от далече ми се стори, че кълве нещо по земата, та му оставих жито и накиснати гранули.
И сега 100 въпроса:
-дали може да се храни само, като не мога да го гледам постоянно - клетката ми е далече и не виждам добре какво става. Има много мишки и като съм оставила храната - това,ч е изчезва, не е гаранция, че то я яде.

-пастет Апетит и наксинати гранули добре ли е за него? По колко пъти да го храня? То е доса агресивно - хапе и дращи, докато крещи успявам да му натъпча гърлото. Добре, ама по колко?

-има ли нужда от вода?

- За колко време се научават да летят?

И изобщо - какво да го правя?

Помощ?

Само чуйте колко са страховити родителите, чак ми разтревожиха петела
А това в далечината, ниско до земята, което размахва крила, е малкото в клетката.
(не стреляйте по оператора - толкова му може телефона)

Клипче.

Храним се вече два дена. Разгледах темата за вранчето(?) на Надя. там има клипче как една същата сива врана яде охотно сама. При нас няма такова нещо. Размахвам ръка пред нея и когато посегне да ме кълве - тъпча в гърлото.
Притесни ме и това, че на клипа й даваха вода. Ако е дива и я хранят мам и тате как ще получава вода?
Аз на моята й давам по малко вода (която се стича от ръката ми) но ми се струва, че се дави всеки път с тая вода.

Ще съм благодарна на съвети или поне подкрепа, че ще оцелее гадинката и ще литне сама при ония ми ти разтревожени родители, дето ми пикират над главата всеки път, като я храня. Да си довършат делото по отглеждането те.
bushkata
Животинче с въпрос

Re: Малка врана - много моля за съвети

Мнениеот Nadq&Karma » Вто Юни 24, 2008 7:07 pm

Би трябвало те да си го хранят пилето. Ако му сложиж вода в паничка ще пие само. Гранулите са ок, обичат и череши /без костилката/, става и едра папагалска храна. Ще отлитне, като е готово.
Изображение
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот bushkata » Вто Юни 24, 2008 9:48 pm

Ми те не го хранят, страхуват се да кацнат при него.
А вода му сипвам - не пие, или поне аз все я намирам разсипана.
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 24, 2008 9:50 pm

Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 24, 2008 9:53 pm

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bushkata » Вто Юни 24, 2008 9:54 pm

zoomaniak написа:http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=3&t=3144

bushkata написа:Разгледах темата за вранчето(?) на Надя.там има клипче как една същата сива врана яде охотно сама. При нас няма такова нещо. Размахвам ръка пред нея и когато посегне да ме кълве - тъпча в гърлото.
Притесни ме и това, че на клипа й даваха вода. Ако е дива и я хранят мам и тате как ще получава вода?
(от първия ми пост)

Имам и друг въпрос - по колко пъти на ден ще да яде това пиле?
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 24, 2008 9:59 pm

Оффф

[web]http://www.google.bg/search?hl=bg&newwindow=1&q=%D0%9A%D0%B0%D0%BA+%D1%81%D0%B5+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82+%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B8&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=[/web]

[web]http://www.google.bg/search?hl=bg&newwindow=1&q=%D0%9A%D0%B0%D0%BA+%D1%81%D0%B5+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82+%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=[/web]

[web]http://www.google.bg/search?hl=bg&newwindow=1&q=%D0%9A%D0%B0%D0%BA+%D1%81%D0%B5+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D1%82+%D1%81%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=[/web]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот garvan72 » Вто Юни 24, 2008 11:41 pm

bushkata написа:Ми те не го хранят, страхуват се да кацнат при него.

Хранят го, но скришно от теб :ag:. Тактиката на родителите в този случай е да не издават местоположението на вранчето, а с крясъците си отвличат вниманието върху себе си. Ако доближиш рожбата им ще те атакуват, вероятно е и да те "бомбандират" с акита или други подръчни средства ("Хващайте телата..." - някой се изкраска :ag: ).
Ти си направила достатъчно, като си изолирала вранчето от кучетата :bi: , а останалото остави на родителите - те знаят най-добре как да постъпят в тази обичайна за тях ситуация :ad: . Всички вранчета, гарджета, сврачета и т.н. излизат от гнездото доста "самонадеяно", но за една седмица (под непрекъснатите грижи и зоркия поглед на мама и татко) взимат книжака за летци...споко :ag: ..така е било милиони години преди нас :bv:
Просто казано остави нещата да се движат по естествения за птиците начин icon_wavey .
garvan72
Животинче с въпрос

Мнениеот bushkata » Сря Юни 25, 2008 11:19 am

Благодаря ти, Гарван. :az:
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот bushkata » Чет Юни 26, 2008 3:28 pm

Вчера са забелязани на куп клони, струпани на поляната и другите две вранчета rolleyes Днес отидох да ги търся - не ги намерих, или добре се крият, или са се качили на клон, или ги е изяла котка (съмнявам се и двете на веднъж). Пуснах малкия затворник на поляната под същите дървета, прибрахме кучетата за сега. Той щрапа по ливадата и вика родителите, а те кръжат над него.
По-късно ще видя как са нещата, но като се приближа изчезва яко дим - крие се много добре. Та май ще го оставя така. Щом това им е част от процеса на порастване и са се изтъпанили и трите на поляната - толкоз. Който оцелее - оцелее. Но ще ги държа под око все пак, да видим.
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот bushkata » Пон Юни 30, 2008 4:00 pm

Вранчетата се пилеят по двора. Разбирам къде са като почна да обикалям, като ги наближа - родителите полудяват. Сутринта в 7 ме събудиха техните крясъци. Поглеждам - до вранчето една котка, а родителите на педя от главата й - викат, тропат с клюнове по клоните - олелия до бога. Слязох, изгоних котката, тия вместо да ми благодарят ми крещят отгоре на мене. След час чувам едното малко (вече знам вранешки и бебешки вранешки Grin) - прескочило в едно заграждение и не може да излезне, има клони отвън, за да скочи вътре, ма няма как да излезне от там. Отивам, вадя го, ония отгоре пак викат. Огледах го ма не познах дали е моя човек или е друго, май беше друго.
Ма почва да ми писва - няма ли да литнат тия бебешори най-сетне? По цял ден крясъци - кучетата, които обитават тоя двор имат нулев интерес към малките, но родителите крещят по цял ден по тях. Котките и те всяват суматоха, а преминават доста от тях. rolleyes
Ще взема да почна да ги мацам с някаква боя малките, като ми паднат в ръцете, да видя колко броя са и да ги различавам.
bushkata
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни