Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Паднала малка чайка

Паднала малка чайка

Мнениеот barbyytoo » Пон Май 18, 2009 6:48 pm

Моля ви кажете ми какво да правя,от покрива на къщата ми(около 9-10 метра)падна малка чайка.Дишането и е добро,но не мога да преценя дали има нещо счупено.Движи си рилцата като я понадигнеш.Нямам възможност да го заведа на ветиринар.Мислех си вариянта да се покатеря на покрива и да го оставим там при майка му.Моля за възможно най-бърз отговор,защото наистина мн ми е жал
barbyytoo
Животинче с въпрос

Re: Пднала малка чайка

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Нямам възможност да го заведа на ветиринар.

Ако беше човек :ai:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот barbyytoo » Пон Май 18, 2009 6:53 pm

И аз съм на твоето мнение,но нямам и една стотинка.Ако знаеш ветиринар който ще ми помогне безплатно тръгвам веднага icon_dontknow
barbyytoo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 18, 2009 6:56 pm

Ами потърсете. Жертвайте се за света.....дарете кръв, преведете пари на бедните - теглете кредит заради една птичка мърлява..........покажете че сте част от шибаното ни общество. Иначе я върнете там от където сте я взели и да умира...........така и така ще умре..........ако не се ръзмърдате???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот barbyytoo » Пон Май 18, 2009 7:05 pm

Явно не трябвало да си задавам въпроса тук.Съжалявам,че ви загубих времето.Да ще отида до ДСК и ще ги помоля в 20:00 да ми отпуснат кредит.как човек с вашето мислене се води че обича животните не знам.Аз ако имаше начин повярвайте ми щях да направя всичко,но понеже не намерих др начин реших,че някой тук може да ми помогне.За това сме на това положение-защото всеки го мързи да помага и казва "Абе заведи го на лекар-в противен случай си безсърдечен,че не можеш да намериш парите"за това умират и животни и хора.Аиде със здраве и да си живуркате животеца,който зависи само от пари.
barbyytoo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 18, 2009 7:19 pm

barbyytoo написа:Съжалявам,че ви загубих времето.

Губите живота на животното. Не нашето време. Сега играем тото. През интернет ние не можем да Ви помогнем - не е правилно, рисково е. Няма да ви давам половинчати съвети, и ако умре да кажете, че аз съм виновен.

Има си доктори за тази работа учили с десетки години..............ако ли не върнете го и забравете за случая.

Как ние да Ви помогнем през интернет. Да вземем да и направим ренгенова снимка на птицата, ако има счупено да и направим шина...... :ai: :ai: :ai: :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Вто Май 19, 2009 4:34 pm

Преди няколко дни видях една майка с едно дете, което държеше една чантичка а вътре едвам едвам мърдаше една лястовичка която я хвърлиха на едно мършаво коте.... жертвай едното за сметка на другото.... от балканите сме какво да се прави.
Fabregas

Мнениеот COLUBER » Вто Май 19, 2009 4:51 pm

Добре бе zoomaniak кви ги говориш? Изкарваш barbyytoo виновна че пилето е паднало от гнездото? Ми да не си е строила и къщата там за да няма гнездо, от което да падне пиле баси. После е виновна и че нямала пари. Ами ако беше намерила паднал човек дет викаш - пак нямаше да плаща нищо а щеше да викне линейка да го събере. За животно обаче няма какво да се викне. След като явно хората около нея не разбират, хубаво е направила, че е потърсила помощ в интернет. Или може би по-добре да го беше оставила на земята за котките? Как сме щели ние да помогнем? Ами най-малкото отговаряме на въпроса дали да го върне в гнездото. Да, връща го. Или ако никой не го храни поовече в гнездото - казваме й какво яде това пиле и го храни. Еееее ма много беше трудно! Все някой за нещо трябва да мърмори бе начи... Айде започни да се поставяш на мястото на тея, които не знаят каво да правят с животно но искат да помогнат. Все по-често чета как хора съжаляват, че са писали в форума заради е такива отговори. Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 5:18 pm

Айде започни да се поставяш на мястото на тея, които не знаят каво да правят с животно но искат да помогнат.

Ами аз за да пиша така е меко казано, че съм се поставил на тяхно място. От общо 18 намерени или донесени на мен пиленца в живота ми само 1 успях да спася...и не защото съм пускал теми по форуми. А защото го отнесох на доктора - той се обади на БДЗП и те го поеха.

Другите 17 умряха поетапно докато:

- правех опити да са науча да спасявам животни
- правех опити да се науча да захранвам
- правех опити да се науча да съм ветеринар и да диагностицирам

АКО не умре пиленцето ще е чудо.
Дори Зелени балкани търпят ЗАГУБИ около осиновени пиленца по ред причини........

Десетки пиленца умират в първите 3 дни докато "спасилите ги" се опитвам да им "помогнат". Като им умрът 5-6 пиленца в ръцете ще направят следното:

- или ще ме намразят
- или ще спрът да спасяват
- или ще носят на БДЗП или Зелените балкани намерените пиленца или на чичо доктор...........

Вие какво искате във всеки град да има център за спасяване на диви животни. Много анимал планет гледате.

Колко пиленца са ти умирали в ръцете Надя - на теб. В кутията от обувки, в "гнездото" от салфетки и т н....

Това дали ще пишат в този форум ми е най-малкият проблем. Най-правилното действие при намиране на диво животно е да се носи на съответните органи. Или въобще не го спасявайте - така и така ще умре...чрез носенето вие най-правилно помагате на животните. И това не са мои приказки а са казани от природозащитните експерти...пък ако искате го слушайте ако не искате недейте - хранете пиленцето с трохи и мухи....дано оцелее?

Вчера ми звъни един на телефона и ми разправя че намерил прилепче и искал да му помогне....питам го има ли кола. Той да...ами отивате до Зелени Балкани - и ми вика, че съм побъркан.....да били дошли те да го вземат от него.........

Ехххх родино моя.............
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 9:25 pm

COLUBER написа:Добре бе zoomaniak кви ги говориш?

Истината е отговорност Надя.
Тя ти тежи като камък и те дърпа надолу под водата на незнанието на хората.
Ти казваш А - те хората казват Б.

Върни се назад във форума ни - ще събереш десетки теми като тая.
Свраките не били диви животни - и ако ти паднат от гнездото им на терасата ти можеш да си правиш с тях каквото искаш?

Намерих малко свраче - как да се грижа за него?

viewtopic.php?f=3&t=7862

А ти се притесняваш за форуми и човешки чувства........... :ai:

Или

Намерих свраче коя организация може да го спаси?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Май 19, 2009 9:39 pm

zoomaniak написа:- или ще носят на БДЗП или Зелените балкани
Е това вече е по-нормален отговор. Все се надявам, че от зелени балкани няма да й искат пари за дето го е занесла и най-вероятно те си имат ветеринар! Но това е само ако е ранено. Ако не е се връща в гнездото. Това пита тя - дали да го върне или какво да го прави. По-лесно е да й кажеш това вместо да пишеш фермани.

zoomaniak написа:Колко пиленца са ти умирали в ръцете Надя - на теб. В кутията от обувки, в "гнездото" от салфетки и т н....
Точно две. И никой не съм държала в кутия от обувки. Първото беше бебе връбче, което баба ми донесе защото както 99% от хората не знае, че не се взимат птици от гнездата им. Не мога да я виня за това. Аз бях на по-малко от 10 и също нямаше как да знам като никой не ми е казвал. Второто горе долу по същия начин. След това започнах да чета и да се интересувам и всички останали птици, които съм намирала ранени (повечето гълъби) съм връщала успешно където са намирани.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 9:39 pm

Когато не можеш да намериш изход Надя трябва да навлезеш още по-навътре във водата...и когато от теб зависи даден живот - сърце от 12 грама - когато това сърце е подвластно на твоите решения - незнанието не е оправдание.

На кого помагаме се питам аз Наденце?????????????????????????????????????????????

1 на себе си
2 на слепците
3 на животните

Уморен съм?

Моля за прошка ако съм наранил света. Но 12 грамовите сърчица умират за 57 секунди времето от падането им до контакта със земяТа......

Едни намерили скорци - 2 броя паднали от гнездото. Офис в бизнес пърка - гъзари - търсят ме в скайпа и ми обясняват колко обичат животните и искат да се грижат за тях. Предупредих ги - посъветвах ги - научих ги - скорците умряха................... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] и тъгата остана в мен, до другият сезон на "падналите от гнездо"................ [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] :ba: :ba: :ba: [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] :ba: :ba: :ba: :ba: [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]

ШИБАН СВЯТ
zoomaniak
Пчела работник

Re: Паднала малка чайка

Мнениеот kitana » Сря Май 20, 2009 8:22 am

Патетично.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други