Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерих малко свраче - как да се грижа за него?

Намерих малко свраче - как да се грижа за него?

Мнениеот bobeck » Вто Май 19, 2009 10:10 am

Сутринта намерих малко свраче паднало от гнездото. Знам някой-други неща за свраките и семейство гарванови, но не съм сигурна как да се грижа за сврака. Това страда от лош късмет - да си падне от гнездото в центъра на Варна... Малко е, но вече се е оперошинило и даже го видях само да си подрежда и заглажда пухчето. Само незнам как да го храня - няколко пъти ме клъвна, понякога си отваря устата и мога да му дам храна... За сега му давам трохи някакви, мисля да му купя от храната за месоядни костенурки - тя е с различни насекоми вътре и някакви гранули....Следобед ще отида при ветеринаря, да си каже и той мнението... Намирала съм и други паднли от гнездата си птички, ама в повечеро случаи много малко и без никакъв шанс да оцелеят извън гнездото...

Всеки съвет ще ми е полезен - от това как да го храня, поя, с какво... Абсолютно всичко ще ми е от полза... Като птица до сега съм имала корели, но те знаеха как да ядат сами... Довечера ще пусна снимка ;)
bobeck
Животинче с въпрос

Re: Намерих малко свраче - как да се грижа за него?

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Май 19, 2009 10:26 am

Като за начало може да му даваш котешка храна - пастет :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 10:44 am

Предайте птицата на хора, които могат да се грижат за нея и са професионалисти в тази област:

Зелени балкани

Спасителен център за диви животни - Зелени Балкани
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bobeck » Вто Май 19, 2009 11:19 am

Прегледах доста теми тук :) има за гарвани, даже няколко...
Опитах да се свържа с Българско дружество за зажита на птиците, не се сетих за зелени балкани... БДЗП се оказа, че във Варна се представляват от ОЦОСУР, ама пак не си вдигат телефона... Поне имам мобилен на един от хората, които работят там. Но виж, наистина не се сетих за зелени балкани, но те не са във Варна, нито пък спасителния им център за диви животни... А и свраката не е диво животно...
А малкото свраче почна вече да се освятква, че досега само спа... Вече скача напред назад по клавиатурата и вряка от време на време. Ще го поотгледам на голямата тераса в квартирата и като се научи да лети - да ходи където си иска...
bobeck
Животинче с въпрос

Мнениеот diva21 » Съб Юни 13, 2009 7:21 pm

Ако можеш да я гледаш докато закрепне ще е добре. :ad:
Аз отгледах едно такова дребосъче и го хранех със смляно месо и какво ли още не(ядеше всичко във вид на каша). :ap:
Късмет и ще чакам да чуя как е дребосчето. :ad:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 13, 2009 7:23 pm

Аз отгледах едно такова дребосъче

Какво стана с птичката [smile003.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivtov » Съб Юни 13, 2009 7:48 pm

около нас има доста паднали птички малки които немогат да летят а само бягат по улицата има и прегазени [mood_feelings_hurt.gif] миналата година отгледах доста гарджета които после пуснах на свобода
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот bobeck » Съб Юни 13, 2009 11:24 pm

Аз го заведох в българско дружество за защита на птиците. Момчето там ми обясни всичко, но като го видя каза, че е малко неориентирано и това му направи впечатление... Беше късен следобед и не можах да го заведа до ветеринаря - оказа се че си имаме ветериран във Варна съпричастен с всички такива проблеми... Птичката хапваше котешки гранули, разтворени във вода, но без сол в тях...
Обаче в крайна сметка се спомина и не успя да прекара втората нощ при мен... :( А иначе щях да го дам като се научи да лети на БДЗП, да го заведът в резервата до Бургас...
bobeck
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни