Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

И аз намерих птиче!

И аз намерих птиче!

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Май 21, 2009 9:05 pm

Днес като се прибирах от тренировки видях до блока на една моя прителка птиче което скачаше но не можеше да лети.Отидох и го хванах,а моята приятелка ми каза че на дървото което беше до нас е гнездото му,но дървото беше колкото един 4 етажен блок високо.Маика му кръжеше около гнездото си.Реших да прибера дребуса.Вземах го в себе си,хванахме 1,2 малки червеичета и то ги изяде.След малко доиде кръстницата на тази моя приятелка.Прегледа птичето(като малка е гледала гълъби и гарги)показа ни как да го храним(как да му хващаме човката)каза с храна която е за малки птички(късмет едната ми приятелка която живее там има канарчета,и ми даде храна)Така птичето което според мен е гарга пие вода от спринцовка и яде умекнала във вода храна за канарчета,взимах го днес към 20:00 часът.Мола ви кажете какво е,дали го гледам добре за сега,и дали ще овживее.Ето негови снимки.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: И аз намерих птиче!

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Май 21, 2009 9:09 pm

Живее на неостакленият ни балкон които има голям парапет и без дупки от които може да падне пильо.Живее на балкона защото:1-имам куче което иска да си играе с всичко...а да си играе с него малко не става.2-навсякаде около балкона има дътвета на които то може да литне някои ден когато се научи и 3-може да гледа и чува другите птици.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Май 21, 2009 9:10 pm

Ууупс забравих да сложа снимки на "жилището" му.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Чет Май 21, 2009 10:32 pm

Пильо ще оживее, но е всеядно-месояден и с храна за канарчета няма да го бъде. Или му купи някоя храна за мейни или му давай сварени яйца, червеи, насекоми, парченца варено месо, млечни продукти, макаронени изделия /малко/, кучешка храна накисната /малко/ плодове и много малко зърнени храни. Ако ще го пускаш на свобода се старай да контактува колкото е възможно по-малко с хора за да не се одомашни.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zaence » Пет Май 22, 2009 10:02 pm

Ахахах, Катенце, и ти си като мен, миличко... :ay: Аз вече 4 години си гледам Ставри- бяло канарче, което намерих на улицата... Миналата година на 17 май спасих бял гълъб от ноктите на една хищна котка, но понеже беше с пръстенче и го върнах на собственика... 15 дена след това- хоп- и още един бял гълъб... И на мен ми върви все на птички- още лястовички, врабчета... Иначе от време на време прибирам в апартамента котенца, таралежчета, костенурки- гледам ги известно време и ги пускам на свобода, някъде на защитено място.
Направо се замислям да направя един спасителен център за животни. Всъщност това ми е голямата мечта!!! Баща ми има малка къща на 1 км от града (Пловдив), бих могла да я ползвам,ама нямам парички да реализирам мечтата си...
:ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: :ajafr5t6ki: :ajafr5t6ki: :ajafr5t6ki:
zaence
Животинче с въпрос

Мнениеот Georg » Съб Юни 13, 2009 11:16 pm

Пильо е сврака.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот zaence » Нед Юни 14, 2009 12:02 pm

Абе ти да не го връзваш с тая розова сиджимка???? hsuh hsuh :ac: :av: :av:
zaence
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юли 20, 2009 2:10 pm

Забравих да пиша но пилио много отдавна литна :bp: .Мисля че на 25 юни сутринта около 6:30 го чух че вика,нищо необичаино но когато станах в 7:00 видях че го няма.Слязох долу и никаде на видях перушна или кръв значи никои не го е изял. :bp: :bp:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Окт 07, 2010 7:54 pm

Не съм намерила птиче,а просто искам да ви покажа бързолета Бубу.Бубу бе намерен една късна вечер паднал на един пън от сестра ми.Тя го прибра и гледа докато Бубу събра сили и литна.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни