Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чавка,Черна врана.

Чавка,Черна врана.

Мнениеот gardon » Съб Юни 06, 2009 10:01 am

Здравейте днеска си хванах черна врана . малка е неможе да лети прехвърча по 1 - 2 м.
и много се плаши от мен и неще да яде AvatarSmileyFencing ..та искам да ви попитам как да я отглеждам препоръки с какво да я храня.. всичко,което ще ми е от полза :) :ba:
gardon
Животинче с въпрос

Re: Чавка,Черна врана.

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 10:06 am

Дайте я на Зелени Балкани спасителен център за диви животни те ще се погрижат за нея по прекрасен начин.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gardon » Съб Юни 06, 2009 10:44 am

zoomaniak написа:Дайте я на Зелени Балкани спасителен център за диви животни те ще се погрижат за нея по прекрасен начин.

а ако искам да я отгледам ?
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 10:51 am

Еми тя е диво животно? Не е папагал?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gardon » Съб Юни 06, 2009 12:43 pm

zoomaniak написа:Еми тя е диво животно? Не е папагал?

НЕ ми помагаш.Познавам много хора който имат чавки и те са се приспособили отлично към тях,даже и ходят на море заедн0 ! :bs:
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Съб Юни 06, 2009 12:57 pm

От къде я взе или как я хвана?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот klqsh » Съб Юни 06, 2009 1:03 pm

Можеш да и даваш котешка храна накисната да омекне, бял и червен червеи общо взето са всеядни много се привързват кyм хората, аз одавна си търся ако има и други там. Може да ми пише на Скайп kraska85
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 1:08 pm

gardon написа:Познавам много хора който имат чавки и те са се приспособили отлично към тях,даже и ходят на море заедно

Е това нормално ли е в днешният свят, свят който има крещяща нужда от природозащита и опазване на природа и климат. Искате да ми кажете, че вие младите хора приемате нормално да отглеждате диви животни и с тях да ходите по морета и къмпинги. Или просто защото не е защитен вид, можете да поробите птичката - само защото искате да си направите кеф на душата?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zver4eto_kari » Съб Юни 06, 2009 1:14 pm

ОМГ :ai: Аве хора закво си tърсите врани?!Те са диви животни,не разбрахте ли?!НЕ трябва да се отглеждат в домашни условия.По-добре gardon да послуша на Зоо съвета и да си намери нещо друго за отглеждане,което не е диво.
На каде отива света.....
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот klqsh » Съб Юни 06, 2009 1:34 pm

Интересно всички животни са диви видове които са опитомени и селектирани, или вие мислите че папагалите канарчетата са гено инжинерни творения, каквото и живото да одглеждаш то може да живее и в природата. Или по добре да ги преследват невежи селяндури които мислят Врановия вид вредят на реколтата или че пречат на ловуването. Не се фанатизирате по добре е хората да подават ръка на животните отколкото да ги отминават когато имат нужда от помощ. Ако постояно критикувате хората които искат съвет за да помогнат по един или друг начин на животно те щесе откажат.
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 1:48 pm

klqsh написа:Интересно всички животни са диви видове които са опитомени и селектирани, или вие мислите че папагалите канарчетата са гено инжинерни творения, каквото и живото да одглеждаш то може да живее и в природата.

В коя природа. Искаш да кажеш, че канарче ще оцелее в Българската природа или вълнисто папагалче. Точно само 1 вид от канарчетата е близка форма на дивата форма. Всички други са точно генно инжинерство и селекция. И имайте в предвид, че това са птици развъждани в изкуствени условия. Дано знаете какво е това нещо.

Ако постояно критикувате хората които искат съвет за да помогнат по един или друг начин на животно те щесе откажат.

Хората не искат да помагат на животните - съдя по тази тема. Те искат да ги отглеждат в клетки защото просто са ги намерили. Това не е помощ. Като намериш животно в беда не го пъхаш в клетка. Даваш го - предаваш го на съответните органи и специалисти. И те го връщат в дивата природ или го лекуват или правят каквото е нужно защото са специалисти.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот klqsh » Съб Юни 06, 2009 2:13 pm

тези органи не са популярни в България, а и като съдя по другите Ви публикации вие доста остро се отнасяте към хората който пишат тук, а и не всички искат да одглевдат животното в клетка някои се опитват да го одгледат докато е готово да се справи само, а и едвали органите който вие имате предвид съществуват във всеки град, Дали ще доидат да помогнат на таралежа който открих на топка целия омотан с ластици в безбомощно състояние ще изпратят ли екип на място да помогне. Или както видях от вашите постове всеки е длъжен да може да ескортира животното до най блиския пункт на рази организация. да по добре да оставим животното в безпомощно състояние на улицата вместо да му спасим живота. ДА ТОВА ЧЕ ЖИВОТНОТО Е ЖИВО НЕ Е ПОМОЩ !!! ЗАТО ДРАГИ ФОРУМЦИ АКО НЕМОЖЕТЕ ДА ОСИГУРИТЕ ТРАНСПОРТ НА ДИВО ЖИВОТНО ДО ДАДЕН ПУНКТ НА ЗЕЛЕНИ БАЛКАНИ ЛИ ДРУГА ПОДОБНА ОРГАНИЗАЦИЯ НЕ ГО ВЗИМАИТЕ. [dontuu.gif]
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 2:27 pm

Май не разбирате какво значи да помогнеш на диво животно в беда [mood_feelings_hurt.gif]

Ще Ви дам пример:

Какво правиш като видиш човек легнал на земята и диша, но не се движи. Обаждаш се на Бърза помощ или Полиция. А можеш да не се обадиш на никой - просто да го подминеш. Въпрос на възпитание.

Това и за животните важи. Звъниш. Получаваш информация - помагаш на животното като го отнесеш където трябва. Във всеки град има служба - но вие не знаете това. Тази служба не е Зелени Балкани или БДЗП.

Разберете - никой не Ви обвинява в нищо. Просто Ви казвам, че това е диво животно и не се постъпва така.

Утре ще намерите - какво - бебенце на царски орел - сокол - синигер - лястовица. И тях ли ще искате да отглеждате. Те също ще се привържат към вас и ще ви обичат, ще идват при вас за храна и т н....но не е правилно и се опитвам да ви обясня това.

Всяка община има телефон - Всяко село има отдел Екология - Ветеринарен лекар....РИОСВ

Намирате животното - звънкате от мобилният на Полицията - безплатно е. Искате им помощ, те не отказват никога. Това е най-прост пример. Дават ви номер - обаждате се - получавате информация и действате...това правим и тук. Информараме ви. Учиме ви, че дивите животни - мястото им е в природата.

Тук в този форум - месечно поне 3 пъти всеки приятел на животните улавя нещо което се нарича диво животно. И пуска тема как да го отглежда. Това не е правилно.

Дали ме разбирате.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот klqsh » Съб Юни 06, 2009 2:56 pm

Аз ви разбирам но дали вие разбирате каде живеете Това е България та ние нямаме свясна бърза помощ. Аз самата работя в община има одел екология няколко дебели лелки, ако мислите че някоя ще се трогне за някакво гардже, врабче, лястовиче, таралежче значи живеете в голяма заблуда, непомня дали втози форум беше писано за случея със сарната която са намерели ранена потърсилиса помощ но е трябвало да чакат до другия ден за да доиде екип е животното лекаму пръст. Да щеше да е хубаво да е като на запад, но не е и това е факт които неможе да пренебрегваме.
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 3:03 pm

Краси.....света е жесток. Борбата също...загърбил съм мисълта кой какво си мисли за мен. Поне 2 пъти в седмицата ми звънят и по телефона давам инфо и помагам на разни полуанонимни хора да помагат на животни, които са намерили.

Едни гледат прекалено много и по цял ден май Анимал планет.
Други са в час...

Света е шарен - както и мъката.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gardon » Съб Юни 06, 2009 4:18 pm

Естествено не получих отговор..така е форум все пак.. -ОКАУ ЗАБРАВЕТЕ
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 06, 2009 4:25 pm

klqsh написа:Аз ви разбирам но дали вие разбирате каде живеете Това е България та ние нямаме свясна бърза помощ. Аз самата работя в община има одел екология няколко дебели лелки, ако мислите че някоя ще се трогне за някакво гардже, врабче, лястовиче, таралежче значи живеете в голяма заблуда, непомня дали втози форум беше писано за случея със сарната която са намерели ранена потърсилиса помощ но е трябвало да чакат до другия ден за да доиде екип е животното лекаму пръст. Да щеше да е хубаво да е като на запад, но не е и това е факт които неможе да пренебрегваме.

Нямам думи просто ...не знам колко са дебели вашите лелки в общината ...и колко са мързеливи....и какво Вие работите там с тоя правопис и с тези убеждения...мястото Ви съвсем не е в ОТДЕЛ екология ....icon_dontknow ...но това е друга тема ....обаче познавам едни момичета и момчета ...от един център за спасяване на диви животни....и едни доброволци ...които са дошли от едни бели държави ...в България...с единствената мисъл да си дадат доброволния труд ..за да спасят една такава врана ...едни совички паднали от гнездата ...едни щъркели без крила...едни орли простреляни ...и т.н. и т.н. ....едва ли при едно обаждане за намерено животно ...тези хора ще се направят че не им пука ...има и едни други хора ...които си отделят ...от месечните доходи за да дарят ...дори и някакви мижави пари ...за да бъде спасено едно диво животно ...попаднало по грозно стечение на обстоятелствата ...обикновено след жестока човешка намеса и обречено да живее в света на хората ....НЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ДИВИ ЖИВОТНИ В ДОМОВЕТЕ СИ ...НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗНАЕТЕ ТЕХНИТЕ НУЖДИ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ И НЕОБХОДИМАТА МЕДИЦИНСКА НАМЕСА ЗА ЛЕКУВАНЕТО ИМ НЕ Е ВЪВ ВАШАТА КОМПЕТЕНЦИЯ

ПОЛУЧИХТЕ ОТГОВОР ...

zoomaniak написа:Дайте я на Зелени Балкани спасителен център за диви животни те ще се погрижат за нея по прекрасен начин.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот klqsh » Съб Юни 06, 2009 5:17 pm

Мила госпожо аз не съм казала че всички са такива, аз не съм еколог, има и добри хора но не е редно да порицавате тези хора които одгеждат животни които по нещасно обстолятелство са побаднали при тях. Водите борба не с правилните хора пишете по форумите които потикват кам изтребване на тези птици. И как то вече казах всички всички животни са диви дори котката във всеки втори дом. Борете се срещу хората които ги избиват преследват, осакатяват AvatarSmileyFencing

Ако не сте толерантни няма да постигнете много. С мед се ловят повече мухи от колкото с оцет.
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 06, 2009 5:22 pm

Ами вие ги отчайвате хората с вашето черногледство ...нямало да му обърнат внимание, ако потърси съответните институции.......ако всеки разсъждава така и не изисква от "органите" да си вършат задълженията ...няма да има промяна в България...много ясно icon_dontknow

klqsh написа: Борете се срещу хората които ги избиват преследват, осакатяват AvatarSmileyFencing

Разбира се :ab: ...и с тях най-вече ...но случая не е такъв :ab:

Освен това човекът пита ...как да си я отглежда вкъщи ...а не какво да направи докато я предаде на компетентните институции, имащи възможност да я спасят...и върнат в последствие където й е мястото ...В ПРИРОДАТА :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 6:51 pm

klqsh - аз те разбирам. НО според нас пътя е един и компромиси са недопустими...манталитета на Българина, в него няма никакъв природозащитен статус, стремеж и желание за борба.

Визирам масовият гражданин. Той вижда несправедливост но не прави нищо. Разбирате ли ни - обажда се една жена и ми казва:

- Намерих ранен гълъб. На тротоара. Какво да правя?
аз
- Отнесете го на ветеринар.
тя
- Доктора ще ми иска пари, кой ще плаща. Няма ли природозащитна организация да дойде да го вземе.

В глобален мащаб, младото поколение го боли гъза за природата...ще умра с надежда това да се промени в близките 10 години. По-късно ще е късно и загубите ще са непоправими...

Тук има деца? Между 13-18 г. Те са наша гордост. Поне за мен. Те си отвориха очите благодарение на всички подобни теми като тая...

Нищо в природата не се случва без да има полезно действие...и тук е така?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gardon » Съб Юни 06, 2009 9:33 pm

заключете темата явно няма да стигнем до никъде !
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 06, 2009 9:54 pm

Какво става с враната :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Nedko_Pomorie » Съб Юни 06, 2009 10:10 pm

Пускай я ве ... Кво ви кефи да ги ловите незнам .. fing23
Nedko_Pomorie
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 07, 2009 8:43 am

Активисти на Сдружение "На ти с природата" помогнаха за спасяването на бебе-сойче след сигнал на гражданин.

На 25 май, късно след обяд, бе подаден сигнал за малко птиче, изпаднало в беда. Птичето се оказа бебе сойка, попаднала в двора на обществен паркинг в района на площад Гарибалди. Малкото, явно изпаднало от гнездото си, беше стресирано и не се движеше. След като бе отнесено в офиса на сдружението, бяха получени безценни съвети от специалистите-орнитолози към Спасителния център за диви животни "Зелени Балкани" в Стара Загора. Сойчето пренощува в малък кашон и рано сутринта отпътува с първия автобус за Спасителния Център, където ще се грижат за него до оздравяването му.

Благодарим на Теди, която е забелязала пиленцето и е поискала да потърси помощ за него.

http://www.iwns.org/
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 07, 2009 8:44 am

Поредното изпаднало птиче от гнездо

Акция по спасяването на изпаднало птиче от гнездо проведоха наши членове в петък. Сигналът бе подаден в късния следобед от граждани и още същия ден екип посети мястото и оказа първа помощ на пернатия приятел. Семейството, спасило птицата, получи ценна информация за това как да продължи да се грижи за нея и с какво да я храни.

Изображение

http://animal.rusetv.com/
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gardon » Сря Юни 10, 2009 11:48 am

Nedko_Pomorie написа:Пускай я ве ... Кво ви кефи да ги ловите незнам .. fing23

оо да аз я лових! дебнах я с дни !!
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Юни 10, 2009 12:05 pm

drebcho i glamcho написа:Какво става с враната :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот gardon » Сря Юни 10, 2009 2:56 pm

Отворих и прозореца. И излязох. Като се върнах тя стоеше на перваза...и аз я бутнах и тя полетя.

[prlt.gif]
gardon
Животинче с въпрос

Мнениеот anymary » Сря Юли 27, 2011 8:31 am

И после защо някой животни били изчезващи..Вие ги правите изчезващи!!!Ти май си мислиш,че то ще оцелее при теб,нали?Но не е така!Това не го ли разбирате?Както каза Зоо -това е диво животно,не папагал!Помогнете му колкото можете,и после обратно в природата!Понякога се изумявам как някой хора могат да бъдат с птичи мозък! [smile3537.gif]
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот popeto94 » Пет Апр 12, 2013 11:58 pm

Вие сте много, зле много хора си отглеждат врани, чавки гарвани и други като домашни любимци. Вижте в youtube има поне 100 клипа с такива домашно отгледани врани и стига сте говорили глупости ! Прости българи !
Аватар
popeto94
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 13, 2013 6:18 am

В Тези клипове има ли от България.

Имайте в предвид, че всяка държава има различни закони - да не се объркате нещо. Законите са важни, не видеоклиповете. Макар, че днес според мен 50% от Интернет ползващите сериозно мрежата хора си мислят, че мрежата е реалният свят :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Намерени диви животни