Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерих ранена врана

Намерих ранена врана

Мнениеот blue_eyed_dog » Сря Юни 10, 2009 3:45 pm

Здравейте, разгледах доста от темите за диви врани, но още не знам какво да правя с моята. Намерих я в една градинка, лежеше по гръб и едва дишаше. Децата ми казаха, че клонът на който стоял се счупил, другите птици успяли да излетят, но тя паднала. Заведох я на ветеринар и ми казаха, че била болна от разстройство... За това сигурно са прави, но според мен и има нещо доста по-гадно: не можеше да се задържа на краката си (вече горе-долу успява) едва се мърдаше, опитваше се да ходи но си изпъваше краката назад и падаше. Не знам на колко е години, но съм виждала врани доста по-големи от нея и мисля че е още малка. Опитах се да намеря инфо в гугъла ама резутат-0. А на всичкото отгоре имам и котка (за щастие май вече загуби интерес). Сега враната е в един кашон на балкона. Седи там вече 3 ден. Моля ви, наистина се нуждая от помощ, просто не знам какво да го правя това животно :bc:
blue_eyed_dog
Животинче с въпрос

Re: Намерих ранена врана

Мнениеот kokerka » Сря Юни 10, 2009 4:00 pm

Питай тях - Зелени Балкани
Те се занимават най-вече с птици. Ветеринарите не са специалисти по птици, а по кучета и котки, те не могат да помогнат. В спасителният център обаче има специалисти точно по диви птици. Това трябва да направиш. Успех.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 10, 2009 4:02 pm

Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот hyla » Сря Юни 10, 2009 4:34 pm

Докато е у вас и давайте прясна вода и ядки. Внимавайте да не прегрее на терасата защото е горещо. Наистина се свържете със зелени балкани за да ви дадат напътствия за оказване на първа помощ. Те ще ви свържат с доброволец които би я транспортирал до Ст. Загора.
Успех!
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни