Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Търся съвет - намерих малка чавка

Търся съвет - намерих малка чавка

Мнениеот nahema » Чет Юни 11, 2009 10:48 pm

Здравейте на всички !
Изпаднах вчера в една много трудна за мен ситуация - намерих малка чавка, която явно е изпаднала от гнездото си, а два едри котака я бяха заградили - всички знаем причината за това. И я взех... Сега не знам какво да правя с нея, защото не се храни и не пие вода - всичко трябва да се пъха май в човката на горкото пиле. Но ме е страх да не я повредя нещо. Опитах се да я дам в зоопарка, но там казаха, че гарги не събират и да се оправям както знам - и без това гаргите били много.... Аз съм от Габрово. Моля ако знаете кажете с какво да я храня и как да го давам това чудо, за да мога да я отгледам поне докато може да се оправя сама в природата ...
Благодаря предварително
nahema
Животинче с въпрос

Re: Търся съвет

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юни 11, 2009 10:50 pm

Обадете се на институциите, които имат възможност да я отгледат и пуснат в природата.
Обадете се на: Зелени Балкани - ЦЪК
или Спасителен център за диви животни - ЦЪК

:ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Re: Търся съвет - намерих малка чавка

Мнениеот klqsh » Пет Юни 12, 2009 2:06 pm

Може да му давате накисната котешка храна да стане на каша, червен и бял червеи, може и кренвиш меки колбаси, те са всеядни. :ab:
klqsh
Животинче с въпрос

Re: Търся съвет - намерих малка чавка

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 12, 2009 2:34 pm

Забелязал съм, че след силни бури има много изпопадали птички [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Намерени диви животни