Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тази сутрин едно птиче падна в краката ми точно под едно дърво.

Тази сутрин едно птиче падна в краката ми точно под едно дърво.

Мнениеот 4erna_mi6ka » Пет Юни 12, 2009 9:48 pm

Тази сутрин едно птиче падна в краката ми точно под едно дърво.Явно там му е било гнездото. Незнам какво е и съответно не знам с какво да го храня дали 6те стане с накисната коте6ка храна вместо ку4е6ка. Иначе днес когато по погледнах по късно през деня му дадох накиснат хляб в вода - то си беше отворило човчицата и чакаше :ba: кажете нещо повече как да го гледам и има ли смисал. Ще оживее ли въобще? hsuh hsuh
4erna_mi6ka
Животинче с въпрос

Re: Тази сутрин едно птиче падна в краката ми точно под едно дър

Мнениеот Georg » Съб Юни 13, 2009 11:05 pm

И като какво е птиченцето? Птиченцата от различните видове си имат различни нужди, в смисъл, ядат различна храна. Не се ли суетяха около него разтревожени възрастни птици? Не е правилно да се взима паднало птиченце. Те обикновено падат след първия опит за летене, но много скоро под грижите на РОДИТЕЛИТЕ СИ стават самостоятелни. Ако е на някоя алея в парк или тротоар на улица, може само да се премести на по-спокойно място, не повече от няколко метра, където да го открият родителите му и да продължат да го хранят, докато полети и стане самостоятелно.

По принцип независимо от вида, повечето млади птици могат да се хранят с жълтък от твърдо сварено яйце, размит с малко вода. Подава се с пипета на капки. На по-израстналите може да с дава кучешка или котешка храна за млади животни, богата на протеини, размекната с вода.

ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ САМО С НАРАНЕНИ ДИВИ ЖИВОТНИ ДО МОМЕНТА НА ИЗПРАЩАНЕТО ИМ ВЦЕНТЪРА В СТАРА ЗАГОРА. ЗДРАВИ ДИВИ ЖИВОТНИ НЕ СЕ ПРИБИРАТ ВКЪЩИ, НЕЗАВИСИМО ОТ МОТИВИТЕ НИ - ОТ КРИВО РАЗБРАНА ЛЮБОВ ИЛИ ЗА ДОМАШНО ОТГЛЕЖДАНЕ. НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ, ЧЕ ПОМАГАТЕ НА МАЛКИ, ИЗГЛЕЖДАЩИ ИЗОСТАВЕНИ ЖИВОТНИ. РОДИТЕЛИТЕ ИМ СА ВИНАГИ НАБЛИЗО И НАЙ-ДОБРЕ ЗНАЯТ КАК ДА СЕ ГРИЖАТ ЗАДЕЦАТА СИ.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Re: Тази сутрин едно птиче падна в краката ми точно под едно дър

Мнениеот 4erna_mi6ka » Нед Юни 14, 2009 11:49 am

Проблемът беше че моята котка обикаляше под дървото :ai: .Ако го бях оставила щеше да ми се случи това което ми се случи тази сутрин. Пък и едва ли е било падане след първия опит за летене, защото то беше много малко едва имаше пирца по крилцата, но вече няма значение тази сутрин умря. И наче го храних с котешка храна накисната във вода и май даваше резултат, но явно нещо съм объркала
4erna_mi6ka
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни