Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерих врабче - с какво да го храня!

Намерих врабче - с какво да го храня!

Мнениеот malcho96 » Нед Юли 12, 2009 11:49 am

Вчера когато бях навънка с приятели видях едно брабче как падна от едно дърво и не успях да го оставя да умре затова си го зех у нас и сега незнам какво да му дам да яде. Моля за ПОМОЩ !!!
malcho96
Животинче с въпрос

Re: Спешно!!!

Мнениеот crazy petunia » Нед Юли 12, 2009 11:53 am

Една моя позната беше намерила малко врабче - хранеше го с бели червеи от тези, с които се лови риба. Не знам колко ти е малко врабчето, но тя нейното го хранеше 10тина дни през 2 часа (освен това червеите му бяха големи, за да ги яде цели - гледах я че ги реже и ги изстисква, за да му дава само мекото - гадно звучи, сори). Не знам обаче с водата как стои въпроса.
crazy petunia
В ятото

Re: Намерих врабче - с какво да го храня!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 12, 2009 11:57 am

Водата със сламка :ab: 3-5мм пълна :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот malcho96 » Нед Юли 12, 2009 12:25 pm

zoomaniak написа:Водата със сламка :ab: 3-5мм пълна :ab:
МЕРСИ МНОГО НА ВСИЧКИ НАДЯВАМ СЕ ДА МИНЕ ДОБРЕ :)
malcho96
Животинче с въпрос

Мнениеот malcho96 » Нед Юли 12, 2009 12:30 pm

Ами незнам кои ми промени темата [dontuu.gif] Но питам не само за ХРАНАТА но и във какво да го гледам откаде да взема ХРАНА как да го поя сас сламката [ideauu.gif]
malcho96
Животинче с въпрос

Мнениеот crazy petunia » Нед Юли 12, 2009 12:31 pm

Успех :ay: И пак да кажа, много е важно да го храниш често, защото вероятно е доста мъничко. Храната - от магазин за риболовни принадлежности - червеите ги продават в кутийки. За сламката - пълниш чаша с вода, потапяш сламката и запушваш с пръст отгоре. Така, като вдигнеш сламката, в нея има вода. Уцелваш човката на врабчо, махаш пръста отгоре от сламката и водата излиза.

Можеш да го сложиш в някаква прозрачна кутия, ако имаш, малка клетка, но гледай да може да се проветрява, да не е задушно. Може кашонче, пробито отстрани с дупки, а отгоре да го закриеш с нещо прозрачно като марля, за да влиза светлина и въздух.
crazy petunia
В ятото

Мнениеот malcho96 » Нед Юли 12, 2009 9:34 pm

crazy petunia написа:Успех :ay: И пак да кажа, много е важно да го храниш често, защото вероятно е доста мъничко. Храната - от магазин за риболовни принадлежности - червеите ги продават в кутийки. За сламката - пълниш чаша с вода, потапяш сламката и запушваш с пръст отгоре. Така, като вдигнеш сламката, в нея има вода. Уцелваш човката на врабчо, махаш пръста отгоре от сламката и водата излиза.

Можеш да го сложиш в някаква прозрачна кутия, ако имаш, малка клетка, но гледай да може да се проветрява, да не е задушно. Може кашонче, пробито отстрани с дупки, а отгоре да го закриеш с нещо прозрачно като марля, за да влиза светлина и въздух.

:bi: Благодаря!!! :bi: Мерси петуния мерси и на всички други храня го пие водичка обаче ме е страх да не се привърже кам мене чее !!
malcho96
Животинче с въпрос

Мнениеот malcho96 » Вто Юли 14, 2009 4:26 pm

Ако се привърже кам мене какво да правя :ap:
malcho96
Животинче с въпрос

Мнениеот bat_svil » Пет Май 28, 2010 6:09 pm

Здравейте,
От вчера ми се наложи да се грижа за този звяр :)
Постоянно е гладен и нямам проблем с храненето!
Изобщо нямамах идея, какво трябва да правя. Не че сега имам, но поне разбрах къде му е трахеята и внимавам (оставям го да гълта по-дълбоко хартиената пинсета и пипетата) с храната и водата.
Искам да уточня, че ако имах избор нямаше да се занимавам но се оказа, че за сега аз и жена ми сме единствения му шанс.

Сега имам няколко въпроса и ще се радвам на всякакви съвети!
Предвярително благодаря!

Има ли някой който има желание и мисли, че ще се справи с отглеждането му? Давам му го веднага! От Горна Оряховица съм.

Ако на първия въпрос нямам положителен отговор тогава:
Колко вода и колко храна на ден трябва да поема?
Няколко дни мога да му давам всеки път като зяпа но след 3 дни ще мога да се занимавам с него само сутрин до 8ч. и чак вечерта след 17.30ч. Такъв период от време проблем ли е?

Днес ходих в един зоо-магазин. Човека там каза, че не може да ми помогне много за врабчето но ми каза, че дава каша от тв. сварено яйце (заедно с черупката), бисквита, овесени ядки и др. на някакви малки птички в магазина (извинявам се но не ги познавам). А те хранели малките си с тази каша.
Дали е удачно да храня и врабчето с такава каша?

Ето снимка
Изображение
bat_svil
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Май 28, 2010 6:19 pm

viewtopic.php?f=222&t=4450 Тук има телефони на дружества занимаващи се със спасяването на диви животни..дано помогнах :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bat_svil » Съб Май 29, 2010 10:52 am

Благодаря за инфото archy!
Свързах се със "СПАСИТЕЛЕН ЦЕНТЪР ЗА ДИВИ ЖИВОТНИ". Сега остава да се справя с препоръките.

Казаха ми, че нарязани бели червеи през 2 - 3 часа и по няколко капки вода на всяко хранене е напълно достатъчно. Препоръчаха ми и комбинирани витамини от ветиринарна аптека.
bat_svil
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Нед Май 30, 2010 8:05 am

Не знам дали са ти казали, но друго много важно е като нарежеш червеите да плюеш върху тях и да му ги даваш така със слюнката. Може да звучи шантаво, но в слюнката се съдържат ензими, които по принцип малкото пиле получава, когато родителите му го хранят и повръщат смляната храна. Успех с пилето.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот archy » Пон Май 31, 2010 12:27 pm

Успех с пилето :ap:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Siberian Husky » Пон Юни 14, 2010 1:41 pm

kreizo написа:Не знам дали са ти казали, но друго много важно е като нарежеш червеите да плюеш върху тях и да му ги даваш така със слюнката. Може да звучи шантаво, но в слюнката се съдържат ензими, които по принцип малкото пиле получава, когато родителите му го хранят и повръщат смляната храна. Успех с пилето.

Това е вярно :)
Аватар
Siberian Husky
В ятото

Назад към Намерени диви животни