Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Аз току що намерих лястовиче

Аз току що намерих лястовиче

Мнениеот zaence » Пон Юли 13, 2009 12:04 pm

Трябва ми много бърз и компетентен отговор. Аз току що намерих лястовиче на площадката между етажите. Беше се омотало цялото в паяжини и трябваше да го хвана, за да го изчистя. Бях си измила ръцете точно преди това, никакъв крем за ръце. Чувала съм , че малките пиленца не трябва да се пипат, защото после родителите ги отхвърлят, но нямаше друг начин. То едно такова- нито малко, нито голямо, не може да лети и има жълто около човката. Заспа ми върху ръката. На долния етаж има гнездо на лястовички, но не знам дали е от там. Все пак се качих до гнездото и го оставих вътре. Сега се чудя дали беше редно???? hsuh hsuh hsuh
Ако някой може да пише веднага и ако трябва да слизам да го махвам от гнездото....
zaence
Животинче с въпрос

Re: Намерена дива птичка

Мнениеот zaence » Пон Юли 13, 2009 12:06 pm

А, после ми казаха че ако е чуждо, другите лястовици ще го убият. Е не ми се вярва много много.... Нямаше яйца в гнездото, не вярвам да пречи на някого....
zaence
Животинче с въпрос

Re: Аз току що намерих лястовиче

Мнениеот snake&cat » Пон Юли 20, 2009 4:33 pm

В списание НГ Кидс пишеше че това е само мит. Т.е. ако пипнеш птичка и после я върнеш в гнездото родителите няма нищо да й сторят. Повечето птици имат много слабо развито обоняние(освен лешоядите) така че заова спокойно. А за другото нз-но в крайна сметка едва ли- все пак кукувиците така оцеляват! И все пак добре си направила. Много е трудно да се отгледа едно птиче а пък дори и да оживее няма да може да оцелява в природата.Това е моето мнение! Пиши да ни осведомиш!
Не оставяй нищо друго, освен стъпките си!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!
Ако искаш да стигнеш бързо, върви сам
ако искаш да стигнеш далеч, върви заедно с другите!
snake&cat
Животинче с въпрос

Мнениеот zaence » Вто Юли 28, 2009 11:35 am

Ох, какво повече да пиша.... След 4 часа го намерих умряло на 20 метра от блока, на тротоара. Явно се е опитало да лети, но безуспешно. Исках да проверя дали е то, взех го и главичката му клюмна.... Много тъжно ми стана и в крайна сметка се чудя дали не беше по-добре да го взема в нас и да го наблюдавам известно време???
zaence
Животинче с въпрос

Мнениеот snake&cat » Сря Юли 29, 2009 7:52 pm

тъжно, [mood_feelings_hurt.gif] но иначе пак нямаше да има голям шанс. но ко го беше гледала 2 дена и после беше умряло щеше да ти е ще по-тъжно. Да се надяваме че е отишло на по-добро място! [angel9.gif]
Не оставяй нищо друго, освен стъпките си!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!
Ако искаш да стигнеш бързо, върви сам
ако искаш да стигнеш далеч, върви заедно с другите!
snake&cat
Животинче с въпрос

Мнениеот Damn it! » Съб Авг 29, 2009 7:38 am

Айде да не отварям нова тема, и аз съм с лястовица у дома... duh. Намерих го като вървях към вкъщи, беше на земята и мяташе нещо с крила и аз реших, че е наранено, пък и не видях наблизо птиче гнездо. Занесох го на ветеринар и пича ми каза, че е лястовиче и че нищо му няма на крилото, просто още не може да лети. Обезпаразити го, понеже имаше кърлежи и ми каза да го храня с мухи и щурци. Е, мерси!
Сега забелязвам, че по принцип може да лети /из терасата/, но не съм го виждала да лети нагоре. Само пърха, пърха и се приземява.
И сега питам:
1. С какво мога да го нахраня преди да му намеря мухи /за тях имам идея, но не мога веднага да я осъществя/?
2. Какво да го правя и кога мога да го пусна? Ще може ли въобще да отлети на юг?
Нека само отбележа, че лястовичето въобще не е съвсем малко, има си перушина, но, както казах, като го намерих имаше затруднения с летенето.
Living in the thunder, driving me insane.
Can I get a witness to take away the pain?

Изображение
Walking on the water, going nowhere fast,
feeling like I'm walking with no shoes on broken glass...
Damn it!
Животинче с въпрос

Назад към Намерени диви животни