Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хранене на бебе сива катерица-моля помогнете!

Хранене на бебе сива катерица-моля помогнете!

Мнениеот yaneva » Сря Сеп 23, 2009 10:52 am

Здравейте на всички. Не съм си и помисляла, че може да стане, но... стана. Вчера намерих малки бебета на сива катерица. Майка им я няма, тъй като бяха из дървата, които сме купили цели и изглежда са отрязани с хралупка на катеричка. Бебетата за сега са добре, живнаха малко. Мисля, че вече виждат и доста добре ходят. Понеже не съм се занимавала с катерички, моля ви да ме посъветвате какво да правя. Искам да ги отгледам и ако мога да ги пусна на свобода. Ще е хубаво ако си останат при мен, но мисля, че е по- добре да са си в естествената среда. Ако някой може да ми каже как да ги храня, освен със сухо мляко; на колко време да ги храня. За сега ги държа в една кутия, но мисля да намеря клетка, в която да ги сложа. Ще съм ви Благодарна, ако ми помогнете да ги спасим. Поздрави, Наталия Янева, гр. Варна
yaneva
Животинче с въпрос

Re: Хранене на бебе сива катерица-моля помогнете!

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Сеп 23, 2009 11:06 am

Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот yaneva » Сря Сеп 23, 2009 12:21 pm

Добрем, съгласна съм, но аз съм от Варна, пише си даже, гр. Варна, как да ида сега до Стара Загора? Няма ли нещо по- наблизо или ако трябва сама да си ги гледам и клетка ще си направя, място ще има. Ако някой знае нещо във Варна, освен зоопаркът. А и друго, каква ми е гаранцията, че ще се погрижат за тях, много ме притеснява това! Благодаря все пак.
yaneva
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Сеп 23, 2009 12:32 pm

Обадете се на телефоните, които Ви пратих.
Те ще ви обяснят, какво да правите :ab:
Това имах предвид :ab:
Хора от цялата страна изпращат намерени животни в центъра.
Те ще Ви обяснят как да го направите.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 23, 2009 1:27 pm

Има опасност ако тези животни престоят прекалено много време при хората и се опитомят - умират в природата.

Аз съм с опит с 4 броя катерици. Отидоха при частен стопанин - във волиера и т н...просто ги гледах - отглеждах прекалено дълго и след разговор с природозащитници ни посъветваха друг път да не задържаме животните прекалено дълго при нас хората.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот yaneva » Сря Сеп 23, 2009 2:21 pm

А възможно ли е да ги задържа и да ги гледам във волиера, както е описано в другите теми? Или и това не е добър вариант. Не знам, бих искала да направя най- добото за тях, но не мога да реша кое е то. Все пак мисля да се обадя в Стара Загора или най- вече да ида до Зоопарка във Варна. А до тогава само със сухо мляко ли да ги храня? Все пак са бебета. :) Благодаря Ви отново. Поздрави, Натали
yaneva
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 23, 2009 2:23 pm

Със сухо.
Ябълки и орехи - белени орехи - белени лешници.
Вода не съм давал.
Мляко от спринцовка - без игла. Те сами излизаха и лижеха спринцовката.
Може във волиера - НОО ако са разнополови ще има бебета - ако са мъжки ще има побоища.
Катериците не са лесни - тоест дивите де...

От нашите 4 две умряха от възпаление на раните си - след побоища...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот yaneva » Сря Сеп 23, 2009 2:27 pm

За сега мисля да комбинирам домашните грижи с тези на специалистите, поне докато поотраснат малко. все още пълзят и не са пъргави. Пък ако стане, стане. Благодаря пак.
yaneva
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Сеп 23, 2009 2:29 pm

Диви животни да гледате в плен :bu: Такива идеи винаги ме ужасяват [mood_feelings_hurt.gif] Защо да го правите icon_dontknow
Ако наистина искате да им помогнете, свържете се със специалистите и да си ходят, където им е мястото :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни