Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Спасен балкански гекон !

Спасен балкански гекон !

Мнениеот vcoder » Съб Окт 10, 2009 7:59 am

Здравейте,

Вчера в Поморие в един хотел спасих малко гущерче (голямо е около два сантиметра).
Беше в коридора на земята, където постоянно минават хора и някой щеше да го смачка, аз самият го видях в последния момент за голям късмет :ab:
Смятам, че е балкански гекон. Знам, че са защитени и трябва да го пусна, но според мен е много слабо и изтощено, искам първо да му помогна да се стабилизира и тогава да го пусна, за да съм сигурен, че ще оцелее. Моля Ви дайте съвети как да му помогна. С какво да го храня? Иска ли осветление/отопление? Каква температура? Каква лампа? Много ми е тъжно като го гледам така. Трябва да му помогна. Чета във форумите, че най-доброто за него е да бъде пуснато. Съгласен съм, но не и в случая - прекалено малък, недохранен и слаб е. Благодаря Ви предварително за оказаната помощ ! Поздрави.
vcoder
Животинче с въпрос

Re: Спасен балкански гекон !

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 10, 2009 8:15 am

Защо не го предадете на природозащитна организация.
Да ви дадем ли координати?
Те са специалисти.

Пък и сега идва есента и това животно трябва да зимува.

Дайте му щурци...брашнено чрвейче. Да го захраните....и така 2-3 дни и го пуснете на топло място. Каманак....за да се скрие под каманите примерно и да ги ползва за да се топли по времето на отминаващите днешни топли дни.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vcoder » Съб Окт 10, 2009 8:33 am

Благодаря! :) Виждам, че в сайта има много координати на природозащитни организации, но ако може да ми препоръчате към коя да се обърна, ще съм Ви благодарен.
vcoder
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Съб Окт 10, 2009 2:09 pm

Зелени балкани.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 10, 2009 2:32 pm

Радвам се когато народа ни - моят народ защитава живота на животните ни. Ражда се нова генерация гени :bp:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vcoder » Съб Окт 10, 2009 9:30 pm

Така е да! Все повече млади хора се отнасят с отговорност. Има надежда :)
vcoder
Животинче с въпрос

Мнениеот vcoder » Съб Окт 17, 2009 8:38 am

Вече една седмица от "Зелени Балкани" не ми отговарят. Ако трябваше да разчитам на тях, досега сигурно гущерчето щеше да е мъртво. Ако така се грижат за защитените животни - просто нямам думи. Можеха поне да ми напишат, че не ги интересува случая.

Благодарности на zoomania.org за това, че веднага се отзовахте за разлика от тези, които бяха длъжни да го направят!

Дино вече е много по-добре, започна да се храни с щурци, брашнени червейчета и паячета. :) Дори не се страхува и даже проявява любопитство :)
vcoder
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Съб Окт 17, 2009 8:56 am

При нас в къщи беше влязло едно малко гущерче - толкова малко, че още беше почти безцветно. Хванах го внимателно, за да не го нараня и го пуснах в градината. Надявам се да живее дълго и щастливо.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот vcoder » Пон Окт 19, 2009 7:13 pm

Все още нямам отговор. Вече и не очаквам такъв. Моля Ви, който има опит и знания относно този вид гекони да помага :ab: Най-вече на каква температура и влажност живее ?
vcoder
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Вто Окт 20, 2009 10:41 pm

Не е редно да се споделя подобна информация.
От утре времето се затопля. Пуснете го :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Назад към Намерени диви животни