Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бременна ли е котката ми?

Бременна ли е котката ми?

Мнениеот sunshine_90 » Пон Ное 01, 2010 6:12 pm

ПОМОЩ!!!!
Имам персийски сребърен чинчил... упсс женска е :)на годинка и 2 месеца :) преди 1 месец роди недоносени.... :ajaaski: та сега проблема е че от тогава не е имала симптомите на разгонване :ai: често излиза за по час или два навън и незнам дали не е забременяла от някой уличен icon_dontknow icon_dontknow Предния път разбрах че е бременна тъй като усетих отдолу по коремчето и бяха излезли (ъъъ незнам как се казва но ще ги нарека цоцки :ag: ) .... как да разбера сега бременна ли е ? [wo1rry.gif]
sunshine_90
Животинче с въпрос

Re: Бременна ли е котката ми?

Мнениеот archy » Пон Ное 01, 2010 6:17 pm

О боже мои... Поредните невежи стопани... [mood_feelings_hurt.gif]
Защо пускате котката навън когато е разгонена? Какво ще правите ако роди? Знаете ли колко рискове носи това? Ако котката ви е породиста (което ме съмнява) ио намерете родословен мъжки. Защо изобщо я пускате навън, като не е кастрирана? :ai: Нямам думи...
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот sunshine_90 » Пон Ное 01, 2010 6:26 pm

archy написа:О боже мои... Поредните невежи стопани... [mood_feelings_hurt.gif]
Защо пускате котката навън когато е разгонена? Какво ще правите ако роди? Знаете ли колко рискове носи това? Ако котката ви е породиста (което ме съмнява) ио намерете родословен мъжки. Защо изобщо я пускате навън, като не е кастрирана? :ai: Нямам думи...

амиии живея в къща и е неизбежно някой като отвори врата да не излезе :at: и там е проблема,че съм намерила мъжки ,но ще хвана да се изложа ако е бременна вече :av: та моля без обвинения ...просто искам да разбера бременна ли е [mood_feelings_hurt.gif]
sunshine_90
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Ное 01, 2010 6:29 pm

Винаги може да се измисли нещо и котката да не бъде пускана навън. Заведете я на вет, той най- добре ще ви каже. Аз ви препоръчвам да кастрирате котката. Решавате си много проблеми. А и на година и нещо е прекалено малка, за да бъде заплождана.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот sunshine_90 » Пон Ное 01, 2010 6:38 pm

archy написа:Винаги може да се измисли нещо и котката да не бъде пускана навън. Заведете я на вет, той най- добре ще ви каже. Аз ви препоръчвам да кастрирате котката. Решавате си много проблеми. А и на година и нещо е прекалено малка, за да бъде заплождана.

Ами да точно това мисля да направя [lock1.gif] има си личен лекар..паспорт...правени са и ваксини..и не мисля че съм невежа стопанка,тъй като се грижа перфектно за животинчето си :) просто нормално е тя да иска свобода :ajaaski: не мисля да я кастрирам, тъй като не е нужно (и като казвам навън имам впредвид в двора където излизат другите ми 2 котанки ,от които едната е мъжка :ac: (те живеят на долния етаж ))
sunshine_90
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Ное 01, 2010 10:11 pm

А какво ще стане ако котката периодично бива заплождана от вашият котарак? Първо застрашава здравето на котката, второ какво ще правите с котенцата? Една котка може да е щастлива и вътре, но ако имате обезопасен двор, ви съветвам да кастрирате котките или поне мъжкият. :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот freiya » Вто Ное 02, 2010 10:23 am

archy написа:А какво ще стане ако котката периодично бива заплождана от вашият котарак?

Е..как какво? :bu: Ще ражда до край...кога доносени,кога не :bu: :bu:
На кого всъщност му пука :at:
"Отговорната стопанка" дали може да сметне колко котенца ще се появят на бял свят при раждане два пъти годишно на нейната котка ?

тъй като усетих отдолу по коремчето и бяха излезли (ъъъ незнам как се казва но ще ги нарека цоцки

:bu: Това направо ме разби...добре е, че поне знаете за какво служат тези така наречени "цоцки".

Няма какво да се подсърдвате на хората когато ви наричат безотговорна, предполагам се досещате защо.
Ако ще размножавате котката с цел продажба поне се посъветвайте с ветеринар как и какво се прави за да имате здрава котка и здраво поколение.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот espinoza » Вто Ное 02, 2010 10:59 am

След като се грижите перфектно за котката си, какво прави тя навън. Няма такова нещо - някой отворил вратата и тя излезнала, има безотговорност.
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Мнениеот Kiara_99 » Пет Юни 17, 2011 12:15 pm

Здравейте . Имам Персийска котка на 1 год. преди 3 месеца забременя но за жалост неможа да Си износи котенцата [mood_feelings_hurt.gif] . След като пометна веднага се разгони . Заведохме я на мъжки и между тях стана работата вече не е разгонена мина седмица и още не е разгонена това означава ли че е бременна аа и също започнаха да и набъбват млечните жлежи (ЦИЦКИТЕ) .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :az:
Последна промяна Kiara_99 на Пет Юни 17, 2011 12:17 pm, променена общо 1 път
Kiara_99
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 12:17 pm

Може да ви каже лекар след преглед с ехограф.А възможно е да има и здравословен проблем, при всички положения посетете лекаря си.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Kiara_99 » Пет Юни 17, 2011 12:19 pm

Да това мисля да направя
Kiara_99
Животинче с въпрос

Мнениеот Kiara_99 » Пет Юни 17, 2011 12:22 pm

Kiara_99 написа:Здравейте . Имам Персийска котка на 1 год. преди 3 месеца забременя но за жалост неможа да Си износи котенцата [mood_feelings_hurt.gif] . След като пометна веднага се разгони . Заведохме я на мъжки и между тях стана работата вече не е разгонена мина седмица и още не е разгонена това означава ли че е бременна аа и също започнаха да и набъбват млечните жлежи (ЦИЦКИТЕ) .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :az:
Kiara_99
Животинче с въпрос

Мнениеот Kiara_99 » Пет Юни 17, 2011 12:57 pm

бих искала да випопитам възможно ли е котка бременна в първата седмица да започно да и си надува коремчето на моята писана така става нарочно не и даваме много храна :ajatki:
Kiara_99
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 1:50 pm

Заведете котката на лекар,колкото по-бързо,толкова по-добре.Не е нормално да бъде в това състояние,най-вероятно има заболяване,доктора ще ви каже.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Kiara_99 » Съб Юни 18, 2011 12:29 pm

Възможно ли е бременна котка в първата седмица да започва леко по леко да и нараства корема :ajatki:Заведете си животното на лекар, не задавайте все едни и същи въпроси.
Kiara_99
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Юли 15, 2012 6:47 pm

Забранени са Теми, които учат хората да плодят кучета и котки.
Забранени са Теми, които учат хората да плодят всякакви животни...
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Поведение