Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котката ми започна да сере на килима в спалнята вечер

Котката ми започна да сере на килима в спалнята вечер

Мнениеот jul1an » Вто Мар 01, 2011 10:14 am

Здравейте

Котката ми е вече на една година и до сега не е правила такива проблеми, но вече 2 пъти и се случва вечер да не отиде до тоалетната си, а направо да се изсере на килима в спалнята където спим (тя също спи при нас на едно столче до леглото)

Преди ако случайно вратата е била затворена, мяукаше докато и се отвори. Тоалетната също мисля че е чиста. За сега не го е правила този номер докато няма никой в къщи, а специално вечер.

Нямам обяснение... Вие имате ли?
jul1an
Животинче с въпрос

Re: Котката ми започна да сере на килима в спалнята вечер

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 01, 2011 10:25 am

:ab: Интересен проблем. Помислете на ниво ХРАНЕНЕ - промяна на храна, което води до разстройство или по меки изпражнения.

Като е на зор няма да издържи и до тоалетната :ab:

Интересна тема :ajaweki:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jul1an » Вто Мар 01, 2011 10:28 am

Първият път беше малко по-рядко, но тази вечер (втория път) си беше съвсем нормално.

Може ли това да е някакъв вид отмъщение, понеже напоследък все по-малко време намираме да си играем с нея?
jul1an
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 01, 2011 11:55 am

Ами не :ab: животните използват носовете си - миризми. Ака на едно място. Вие чистите - ама миризмата остава. И после пак си ака 2-3-4-5 път - това е :ab:

Убийте миризмата с оцет; белина; парфюм - одеколон. Продават се и специални продукти за такива случки в Зоомагазините.

Опитайте :ab:

Котката като си отмъщава - пикае в обувките на хората :ab: слагайте ги в шкаф обувките.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sphynxbg » Вто Мар 01, 2011 1:44 pm

Ходенето по нужда не където трябва е доста често срещан проблем. Според мен не е свързано с чистотата на тоалетната. Дължи се или на отмъщение или на проблеми с разгонване. При котките миризмите играят огромна роля в общуването, понякога намекват деликатно, а понякога искат да изкрещят "обърнете ми внимание". "Правенето на бели" по време на разгонване си е "съвсем в реда на нещата". Вашата котка е на година и ако не е кастрирана сигурно се разгонва силно и често. Освен кастрация, във вашия случай може да помогне препарата Фелиуей (тук има тема за него), но е доста скъп. За да държите котката настрани от дадено място, може да ползвате парче силно шумящ найлон.
sphynxbg
В ятото

Мнениеот freiya » Съб Мар 05, 2011 8:08 am

zoomaniak написа:Ами не :ab: животните използват носовете си - миризми. Ака на едно място.

:ag:
Напротив,да!
Котката ви вече е голяма,има изградени навици за хигиена,и всяко едно такова деяние говори за поведенчески проблем.
Дори и да я отстраните от това място,тя ще си намери друго което пак няма да е котешката тоалетна.Отделете и внимание за да се успокои.Иначе относно разгонването,помислете за кастрация.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Проблеми с котето ми...малко помощ...

Мнениеот Chernorizec » Пон Мар 07, 2011 12:58 am

Здравейте!За коледа подарих на приятелката ми едно много хубаво персийско коте.Има чудесни хигиени навици,но наскоро започна да се изхожда по голяма нужда извън котешкат си тоалетна,а му се чисти редовно и го храним само с хубава храна и си го глезим.Дали някой не знае на какво може да се дължи това нещо?
Chernorizec
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 07, 2011 7:19 am

Прочетете в тази тема.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Поведение