Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Злобно коте

Злобно коте

Мнениеот ivi » Пет Дек 10, 2004 8:53 pm

Хранехме една котка от входа, тя роди и преди около 5 месеца взехме едно от малките. Беше на някъде 2 месеца, обаче е много зло - само хапе и дере, но е и много сладко и не искаме да го изхвърлим щото го обичаме :( Вече е на седем месеца, женско е и би трябвало да не е толкова диво вече. Имате ли някакви предложения???
ANIMALS RULE !!!
ivi
Животинче с въпрос

Мнениеот съвет » Сря Дек 15, 2004 8:51 pm

съжалявам че ще ви разочаровам но нищо не можете да направите освен много да го обичате. уличните котки трудно свикват с домашните условия. трябвало е да го вземете на 2-3 месеца. на 5 вече е късно за превъзпитание. може да се опитате да го промените но никога няма да е прекалено привързана към вас. като стане на годинка може да я пуснете да роди - когато са бременни стават по-любвеобилни и може тогава много да се привърже към вас. а дори и да не го направи, някое от котетата със сигурност и си го оставете да ви радва. така освен всичко друго ще сте спокойни като ги оставяте сами и никога няма да скучаят :)
съвет

нееееее

Мнениеот emetic » Съб Яну 08, 2005 8:01 pm

Не е така, привързват се. Само че при котките доверието се печели бавно и е само за близки, особено при котка от улицата. Аз имам котарак който го взех от вън и 5-6 месеца беше много див, патихме си много от него. В мометна е най любвеобилното лигаво същество което съм виждала :) . Има още нещо, просто се дръжте добре със котето, забраните да са на минимум (е не да го оставите да прави каквото си иска като поразии но което може да се избегне). И ако ви одраска и можете да го хванете покажете му раната да види какво е направил. Забелязала съм, че имат силно развито чувство за вина. И да просто не му се натрапвайте и оставете то да се приближава към вас. И ако видите че например нещо не му харесва не го правете. Не го галете когато не му е приятно, само когато е в настроение. По принцип музата за глезотии им идва около 3 през ноща и се почва мър-мър-мър ;).
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот Слънцето » Пон Мар 21, 2005 2:14 pm

Наистина, аз също познавам домашна котка, взета от улицата, на 1 година е, много е любвеобилна, не прави пакости. Взета е като бебе на няколко седмици.
Слънцето

Мнениеот bushkata » Пет Май 06, 2005 9:17 am

Мога само да ви разкажа за моя опит:
Котката ми роди. Едното от котенцата дадохме на човек с малко дете. След 4 месеца човека каза, че повече не може да издържа това гадно и злобно същество и ще го изхвърли. Естествено-взех си животината обратно. Когато я доведох в къщи котката гледаше ужасено, изплашено и злобно. Седеше свита в един ъгъл, съскаше и се придвижваше на прибежки. Дни наред не й обръщахме внимание, освен да й говорим мило и да пробваме да я погалим. След около седмица котката започна да се чуства в безопасност, започна да се движи по-смело и дори да идва да я галим. В момента котката е на 11 години и е една от най-гальовните и любвеобилни в къщи (те са общо 5).
Когато се роди моето дете котката беше на 3 години и беше влюбена в хлапето, което растейки се опитваше да я скубе, натиска и т.н. Винаги го е търпяла и никога не е посегнала. Предишните й стопани казваха, че дращела и се хвърляла без причина и особено мразела тяхното дете.
Това е. Мисля, че отношението и разбирането на нуждите на животното е рзковничето.
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот Росо » Съб Май 28, 2005 12:57 pm

bushkata, те най-вероятно са се страрали и са направили каквото са можали. Опитвали са да се държат добре, да я омилостивят. Но тя не ги е харесвала - въпрос на вкус.
Росо

Мнениеот Sun » Съб Юни 04, 2005 7:19 pm

Ще си взимам котка след няколко месеца. В момента котето ми е новородено и трябва да поотрасне с майка си, да суче. Това става на двор. Като го взема на 2 месеца, ще живее в апартамент. Според вас ще свикне ли, или първите два месеца са решаващи за това дали котето е дворно или домашно. И най-вече се притеснявам да не е злобно. Това генетично предава ли се? От какво през първите месеци зависи дали ще стане проклето? Какво мога да направя, за да взема у дома едно добро коте, а не от злите създания, които не можеш да разбереш, не можеш да озаптиш, но не можеш и да изхвърлиш, защото вече обичаш.

Приятелка ми разказа за сиамски котарак, който без никаква видима причина нападнал на два пъти човек и жестоко го издрал. А е гледан с много обич от спокойно и грижовно семейство. На седем-осем години е.
Sun

не разбираш котките - по добре изобщо не си взимай

Мнениеот emetic » Съб Юни 04, 2005 8:45 pm

Това за проклетите котки зависи изцяло от това как ще се държиш с тях и какъв човек си.
По това което чета - не си за коте. Или му се доверяваш на 100% и го обичаш без да те интересува от нищо или не става. Живяла съм със сиамка, която ужасно много ме обичаше и беше най-съвършенното същество. И определено спрямо всички останали беше проклета.
На 2 месеца няма да му разбереш характера и определено не зависи каде е израсло. Личността на котката се оформя доста постепенно като докато са малки просто търпят и се навиват. Ако се държиш лошо с него - след време ще ти го върне. А да живеете в кошмар - на бас че няма да издържите.
А за котарака - познавам лично много котараци които нападат хората жестоко. Нито един не е без причина.
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот Sun » Нед Юни 05, 2005 10:50 am

Добре, ще ти бъда благодарна, ако ми разкажеш за тези нападащи котараци. И аз мисля, че по принцип не е без причина, но това, което ме фрапира в конкретния случай, е, че наистина котето е гледано добре и с обич, и пак така се държи.

Кое пък в писаното от мен те наведе на мисълта, че няма да го обичам??? Брей хората какви преценки правят :roll:
Sun

Мнениеот emetic » Вто Юни 07, 2005 4:31 pm

Ако наистина обичаш котки, им имаш пълно доверие, а не "ама ще ми пречи ли, ама ще ме дере ли, ама ще пикае ли" - да, ще прави всичко това.
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот Гост » Вто Юни 07, 2005 6:39 pm

Какво става сега?
не съм питала дали ще ми пикае или пречи. Напротив. Някъде по форума даже писах, че не ме интересува дали ще драска мебелите или друго. не ценя пода на стаята си, а котето. Вярно, в друга тема го писах, но сте го видели предполагам.

А тук по-нагоре пиша, че ще го обичам въпреки тези неща.

Въпросът ми беше съвсем друг. Донякъде ти ми отговори с това, което казваш: "На 2 месеца няма да му разбереш характера и определено не зависи каде е израсло. Личността на котката се оформя доста постепенно като докато са малки просто търпят и се навиват. Ако се държиш лошо с него - след време ще ти го върне." Благодаря ти за това, и аз така си мислех преди, но нещата, които ми разказаха и котките, с които се сблъсках в последно време, нещо ме бяха объркали и поразклатили вече създаденото ми мнение, и затова имах нужда да попитам. Просто заради някои приятели и случаи с техните котки бях започнала да си задавам въпроса дали наистина зависи от човека как ще се държи котката и какво трябва да се прави.

Виж сега, ти когато не си имала котка, не си ли се запитвала първия път като си я взимаше "Какво трябва да направя, за да му бъде добре?" Сигурно си. Нормално е. Аз също се запитвам в момента. Това, което ти казваш, че те търпят и навиват. Ето това имам предвид - не искам да го карам да търпи и навива. Искам да постъпя правилно. За което ми трябваше инфо и съвет.

Ако това ви дразни, мога да не пълня форума с лаишки въпроси :( Щом и без това думите ми се схващат толкова наобратно.

Съжалявам. Благодаря все пак.
Гост

Мнениеот MANUS » Вто Юни 07, 2005 8:58 pm

недей да бягаш-все пак получи отговор. приеми другото като част от живота с котки :lol: иначе характера търпи корекция но едни животни са по гальовни други по буйни и никой не може да промени това или да го предвиди. точно като с децата-като си го раждаш не знаеш какво ще бъде като порасне, но пак си го гледаш. заради него си, защото е твое и е най-страхотното 8)
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот emetic » Пет Юни 10, 2005 12:35 pm

за характера - може да са много шантави
в момента котарака ми седи в коридора и се жалва на съседите с викове колко му се ходи по женски
ама - много се промени, писах в другата тема
сега мога да го държа в ръце докато иска да скочи да се бие с друга котка - а това с котарак е върхово постижение

като цяло няма печеливша стратегия в отношението с котки - открила съм само едно - обожаваш ли я и котката ще те обожава
от там нататък - никакви проблеми
просто идеята е да сте равни - да показваш че се съобразяваш с котето
по очите им се познава какво си мислят - просто се научи да виждаш как се чувства котката
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот Sun » Пет Юни 10, 2005 6:04 pm

Да го приемеш за равен - това не е ли и с всички животни всъщност. Начинът да се общува с тях. С досегашните ми също.

Благодаря - и на теб, и на Манус.
Sun

Мнениеот snatch » Пет Юни 10, 2005 6:24 pm

Лично аз не съм виждал злобна котка.Имал съм над 11 и никога не ми се е случвало да не харесвам някоя или тя да ми прави мръсно.Като са малки са много игриви и особено ако са две са страхотни само да ги гледаш.Виждал съм сиамки, които просто не обичат да ги галиш и един вид си им досаден, но вероятно причината е била, че съм чужд човек.Иначе любимите ми котки са "уличните" и мисля, че за една котка е най-добре да може да излиза навън.Също (вече излизам от темата, но все пак) съм твърдо против кастрирането!Мисля, че така животното просто се променя коренно и вече изобщо не е така естествено.
Късмет с котето и да знаеш обичат да дъвчат коса! :lol:
snatch
Животинче с въпрос

Мнениеот Citygirl » Нед Дек 02, 2007 6:10 pm

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН
От малка обожавам котките в къщи се е слувало да имаме към 20 :)
всичко почна когато намерих 2 котета в училището до нас -женски и малко по малко се увеличаваха за сажаление имахме лоши саседи и много от котетата бяха отровени :( една година дядо ми се ядоса когато убиха любимото мо коте то даже до магазина ходеще с него и взе другите
и ги закара на село
Сега живея в бургас и си имам котарак и главно за това се регистрирах защото ми трябва савет за него напоследак е много агресивен четах из интернет но точно за моя случай нищо не намерих парвия пат когато се прояви неговата агресивност сестра ми беше на гости отначало се даржеще нормално но един ден както си гледахме тв без никаква причина скочи и я надра жестоко по лицето хапеше когато се опитах да го махна от нея и мен надра зле по рацете
след този слу4ай имаше затишие но напоследак пак се засилва да ме хапе скача ми по краката без причина и незнамкакво да правя с него а по принцип приятеля ми го удря понякога а аз го гледам но явно от него се страхъва а от мен не .Другото е че пищка на всякаде като например шкафа за убувки по диваните при положение че вц му е ново ако някой знае как да се справя с агресиятаму.......
и дано не сам ви отегчила малко се пооневсох :)
Citygirl
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Дек 02, 2007 6:42 pm

Единственото, което ми идва като съвет е да го кастрирате. Това пишкане е маркиране, агресията - може да има всякаква причина, но една кастрация в повечето случаи върши работа.
Котка не трябва да се удря, така тя се озлобява повече.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Bibi&Krista » Пет Яну 04, 2008 3:15 pm

съвет написа:съжалявам че ще ви разочаровам но нищо не можете да направите освен много да го обичате. уличните котки трудно свикват с домашните условия. трябвало е да го вземете на 2-3 месеца. на 5 вече е късно за превъзпитание. може да се опитате да го промените но никога няма да е прекалено привързана към вас. като стане на годинка може да я пуснете да роди - когато са бременни стават по-любвеобилни и може тогава много да се привърже към вас. а дори и да не го направи, някое от котетата със сигурност и си го оставете да ви радва. така освен всичко друго ще сте спокойни като ги оставяте сами и никога няма да скучаят :)

Аз също си взех котка от улицата на възраст около 7 месеца, но тя въобще не беше злобна и сега не е, а вече е на 2години.Сигурно, защото едно куче направо щеше да я изяде и едвам я спасиха.

Ето ви я и на снимка: (има си тема за снимки,но ако може да ви я покажа тук)::::

Изображение

Изображение
Kittens are the best!!!

Изображение
Bibi&Krista
Животинче с въпрос

Поведенчески проблеми

Мнениеот mariac » Съб Мар 15, 2008 12:46 pm

Здравеите, аз имам котарак на почти две години. От известно време започна да пишка варху телевизора, печката и леглото. Някои мойе ли да ми кайе как да го накарм да спре. Сас сигурност не искам да го кастрирам.
Последна промяна Nadq&Karma на Сря Юни 04, 2008 11:34 am, променена общо 2 пъти
Причина: Пишете на кирилица - нарушавате правилата
mariac
Животинче с въпрос

Re: Пишкащ котарак

Мнениеот AHASVER » Съб Мар 15, 2008 1:14 pm

пишкането може да е признак за проблеми с бъбреците и пикочните пътища като цистит например и кот да не може да се здрържа просто,не е задължително да е разгонен за да пишка кадето си поиска пък и тогава не бихте били оставени намира дори за 5 мин от "плачене",по-добре го заведи на лекар...нищо друго неможеш да направиш
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот mariac » Съб Мар 15, 2008 1:19 pm

Ок, мерси за съвета, дано да не е болен.
mariac
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Съб Мар 15, 2008 1:23 pm

недей да благодариш, ами послушай съвета. съжалявам ако съм остър, но наскоро във фолрума почина едно коте от липса на навременна помощ от лекар.
по-добре излишна разходка, от колкото твърде късно лечение.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Съб Мар 15, 2008 4:09 pm

mariac написа:Ок, мерси за съвета, дано да не е болен.

Най-добре е наистина да го заведете на лекар... И то най-много до два дни.... Но ще бъде добре да не чакате до последният момент...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот AHASVER » Съб Мар 15, 2008 5:44 pm

аз ако бях бих го завела на 2-то "напишкване",ако по принцип е имал отлични хигиени навици...чета из форума и немога да проумея защо хората не си водят "дечицата" на лекар,а задават въпроси относно здравето из форумите...това просто е недопустимо макар и тук да следят темите ветеринари,животинката трябва да бъде ВИДЯНА...МОЛЯ ВИ БЪДЕТЕ БЛАГОРАЗУМНИ И ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР ПРИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ,а после пишете теми за информация,която би била полезна! :ac:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот Maca » Вто Мар 18, 2008 6:08 pm

Напълно съгласна...смисъл глупаво е да виждаш че котето ти не е добре и да пишеш първо тук ...то е ясно че доктора най-добре ще каже какво му има...аз пък се радвам на отличното здраве на котето ми.... :ba: :ab: Та и аз апелирам ПЪРВО СИ ВОДЕТЕ КОТЕТАТА НА ВЕТЕРИНАР ПОСЛЕ ПИШЕТЕ ТУК....(за мнение или подкрепа например)
Животът е тук и сега,не там и после!
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот wendy » Сря Мар 19, 2008 12:49 am

Но не бъдете и като мен. Аз постоянно тормозя ветеринарния ни доктор. Последно водих котарака, че си беше удрал носа. Даже майка ми ми се кара.
Аватар
wendy
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Мар 19, 2008 2:29 pm

Аз предпочитам клиенти, които ме тормозят пред такива които ми носят полуумрели животни. Много по-добре е да кажеш "нищо му няма, не се притеснявай", вместо " Защо сте чакали една седмица, то умира?" "Ами мислехме, че ще се оправи"...
Имам една клиентка с болонка, която идва може би два пъти седмично с най-разнообразни питания, но за сметка на това май не помня кучето да е боледувало от нещо..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 19, 2008 4:14 pm

аз също "тормозя" моята ветеринарна лекарка-понякога ми става малко неудобно ама все пак нали те са затова...и съм на мнение,че предпочитам да ми кажат,че кот ми е добре,от колкото да живеия с мисълта,че не съм направила всичко възможно за доброто здраве на животинката ми...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 6:21 pm

AHASVER написа:аз също "тормозя" моята ветеринарна лекарка-понякога ми става малко неудобно ама все пак нали те са затова...и съм на мнение,че предпочитам да ми кажат,че кот ми е добре,от колкото да живеия с мисълта,че не съм направила всичко възможно за доброто здраве на животинката ми...

Мърче - кво става кога ще посветим тема на твоето мяукащо магическо създание :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 19, 2008 7:15 pm

zoo,не си казал не е станало...ама и аз с моето пусто суеверие... :aj:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 7:16 pm

AHASVER написа:zoo,не си казал не е станало...ама и аз моето пусто суеверие... :aj:

Еми айде пускай де - що се моткаш :ag: :ag:
Пример си за разни неща - требе има тема - да я полеем дружина :ba: :ag: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Злобно коте

Мнениеот Spider » Вто Апр 15, 2008 8:38 pm

Знам,че темата е стара,но мога да споделя една моя "рецепта" за опитомяване на котенца :ad:
Когато хващате котето трябва да го хванете внимателно зад врата (както майката носи малките си).Успявате да избегнете ухапвания,издрасквания,а и така не стресирате животинчето :ad:
След това го поставяте леко в скута си и галейки го,приближавате до муцунката му някакво лакомство.Най-често котето започва да яде и в последствие да мърка.След като хапне малко може и да избяга,но не се притеснявайте,след като повторите "процедурата" няколко пъти(не прекалено често)то ще се "опитоми" напълно.
Но все пак както е казано по-горе във форума всяко коте има собствен характер.Лично съм виждал диви улични котета да стават глезльовци,а родени в домашна обстановка така и да не се опитомяват.
Spider
Животинче с въпрос

Мнениеот Wickeyyy » Вто Май 06, 2008 11:30 am

Преди време, докато бях ученичка видях едно малко коте в двора на училището си.Веднага го взех и избягах от час да го занеса вкъщи. На другия ден след като всички се запознаха с нея ( котето, което получи името Маца) реши че е време да си покаже рогцата и започна да се катери върху нас без да се притеснява.Беше края на май и е нормално да хосиш по-къси дрехи,ама тя Маца си се катерише с нокти и беше доста болезнено.Мисълта ми е че досега си остана лекия дяволски нрав,но определено започна да ни обича много.Прибира се за две неща вкъщи...храна и да ни се кача по вратовете и да мърка.Идеята за такива по-опърничиви същества е да подходиш мило и нежно към тях.Глезенето при храненето много помага,но до едно време защото след това може да ти изиграе лоша шега.Въпреки всичко се надявам да сте се разбрали с котето.Ако не ти пожелавам да опитваш още :ab: .
Wickeyyy
Животинче с въпрос

Агресивна котка

Мнениеот stella.1989 » Съб Май 10, 2008 4:37 pm

Здравейте,
Кажете ми какво да правя.Имам котка.Тя е женска,ангорска на 5 почти 6 години.Много е агресивна към други котки.Затова не можа да роди котенца.Преби си годеника от бой,щеше очите да му извади.После едва не уби едно малко котенце,което доведох вкъщи.Щом го видя се втурна към него и го захапа за шията :bb: .Много трудно го измъкнах от лапите й.В крайна сметка го занесох на една баба в двора и то си живее там и сега.Какво ли не правихме,за да я укротиме,дори я изследвахме да би да е болна,но тя за щастие е напълно здрава.Исках да прибера още една котка,която си няма дом,но заради агресията на моята се въздържам.Освен всичко друго котката ми тежи 9 килограма и е много едра,с голяма глава,широки, дълги и много силни лапи,тялото й също е много дълго и е пълничка.Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря Ви предварително.
stella.1989
Животинче с въпрос

Re: Агресивна котка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Май 10, 2008 4:40 pm

Да не е куче под кожата на коте :ag: :ag: :ag: .
Аз не знам ако някои знае да и помогне.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот elidilidjova » Съб Май 10, 2008 4:46 pm

И на нашите сиамката е такава - няма оправия! Характер...
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Май 10, 2008 4:49 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunnyangel » Вто Май 20, 2008 8:14 pm

Аз имах три котки преди моята, но котка с нрав на питбул не съм гледала преди. Моето съкровище не пуска никой вкъщи, като се звънне на вратата се спуска към мен да ме хапе за да не отворя, обожава ме, но много ме ревнува от всеки, който влезе вкъщи, не дай си боже да реши да ме доближи. Стана по-агресивна всъщност след като се нанесе бившият ми вече съпруг, който не признаваше такова нещо като лично пространство, непрекъснато се опитваше да я мачка и тормози. Човекът, с когото сега живея беше одран жестоко в началото /скъсано мускулно влакно, гной, цял месец куцаше и след година още има белези/, но обожава котките и с много желание, внимание, такт изградиха доверие помежду си. Защото след одирането и той и нямаше доверие. Сега двамата спят в прегръдка, тя го целува, чака го вечер на вратата, но пак не пуска външни хора. Явно си е до характер, а и тя е от двор донесена на 4 месеца, изтърсака, а изглеждаше като двумесечно коте. Любов, любов и само любов за тези, които ни даряват с тяхната безрезервна обич :ab:
sunnyangel
Животинче с въпрос

Мнениеот GreenApple » Нед Юни 01, 2008 11:43 pm

Здравейте, аз нямам голям опит в гледането на котки, но искам да споделя наблюденията си над други. Имам приятелка която цял живот е гледала намерени на улицата котенца. Бройката е толкова голяма, че дори не си правя труда да се опитам да ги преброя. В момента в апартамента и са 2 котарака, а на вилата още много повече :)
Та идеята ми е - всичките и котки са толкова възпитани и мили и обичащи и изобщо всичко, което може да искаме от една котка. Просто мисля, че характера на котката не зависи от това дали е улична или домашна. Не знам кои са определящите фактори, но доказано не е произхода icon_dontknow
GreenApple
Животинче с въпрос

Re: Поведенчески проблеми

Мнениеот Galiadogs » Пон Юни 09, 2008 8:17 pm

Проблемите с котките описани по горе се проявяват, ако котката се гледа в апартамент и никога не излиза.Същото е като социализацията при кучетата.Просто липсва такава. За мои късмет живея на 1 етаж и моите имат летва на терасата да излизат ,когато искат.Обаче те милите излизат когато съм с кучетата /чувстват се по сигурни/Аз хвърлям топки на Гард и Деизи, а Зелената/която всъщност е тигрова/тича щастлива наоколо и се катери по дърветата като бясна.Хулиган пък отскоро се престраши да излиза и го прави само вечер.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Пон Юни 09, 2008 10:15 pm

това са глупости!
котката ми е на вече 5 години, никога не е излизала и нямаме проблеми. предишната ми беше на 11 и нито веднъж не беше излизала, също без проблеми. едното няма нищо общо с другото. а пускането на котките да се разхождат свободно е безотговорно и застрашава здравето на самите котки... после четем чии котки са ритани, кои тровени и тн...
отделно от това ако не са кастрирани само допринасят за раждането на нежелани котки.

:bu:
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пон Юни 09, 2008 10:34 pm

Гледала съм доста котки,може би не толкова професионално,имам известни впечатления.Нападал ме е сиамски котарак на една позната. Нямам нищо против породата,но го обяснявам с отглеждането на затворено пространство Не се сърдя, че за теб това са глупости само споделям своя абсолютно непрофесионален,но дългогодишен опит. За това с излизането си права,но моите лично са кастрирани и излизат предимно с мен или за тоалетна въпреки че имат такава в къщи.Ако искаш вярваи, но сме жива атракция като се прибирам с кучетата и котките вместо да се качат по дъската вървят с мен.Хулиган го прави само вечер и заради него стоя по половин час навън.Ух, пак станах многословна.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Пон Юни 09, 2008 10:45 pm

eдин котарак те е нападнал и това е "дългогодишен опит"? не че и аз имам нещо към породата но предишната ми котка беше точно такава.
атракция или не, мястото на домашните котки е в ДОМОВЕТЕ.
Аватар
MANUS
В ятото

Re:коте пазач

Мнениеот Вили75 » Вто Юни 10, 2008 1:38 am

Преди години мъжа ми имал сиамец-Маринеро.Дал ключа на едно момче,войниче в ШЗО/тогавашното/като го пуснат градска да дойде в къщи.Да ама не.Отключва момчето,влиза....и там си остава 3 часа. Добре че мъжа ми се прибрал icon_bowdown .Котарака не дал на човека да влезе,че и да излезе.Ръмжал,съскал,снишавал се готов да напада AvatarSmileyFencing абе ,,куче ,,пазач.Мислите ли,че е редно такова поведение.Аз си го обяснявам с пазене на територия.Незнам дали съм права icon_dontknow
Вили75
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Юни 10, 2008 9:36 am

Дългогодишния ми опит се изразява в гледане и общуване с котки.Това не е единствения случаи,които мога да разкажа,но все пак, може да се предположи,че котарака е проявил агресия,защото не е бил кастриран/пак по мои наблюдения,ако са кастрирани са далеч по спокоини./Колкото до домовете,ако котето има двор или както моите излизат с мен,не мисля,че е нещо чак толкова нередно,стига да са кастрирани.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот tedika » Вто Юни 10, 2008 9:52 pm

Ъхх ето че и аз стигнах до тази тема .... вчера си взех коте от един приятел ...леле няма такъв сладур ...влюбих се в него ...всичко бях приготвила преди да дойде иии направо едвам се сдържам да не го намачкам , обаче това което ме притеснява е че е много плахливо ии само си търси къде да се скрие ...гадно ми е че така бяга ...от вчера се е скрило под спалнята и не излиза ....оставям му купичките с храна до леглото и само като ме няма в стаята излиза да яде и пак се скрива ....защо се страхува от мен ? ще преодолее ли някога този страх и редно ли е да го оставям под леглото ....а и още незнае къде да пишка и незнам как да го науча като е толкова плахливо... моля ви помогнете ми ... [mood_feelings_hurt.gif]
Strawberry fields forever Изображение
tedika
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Юни 10, 2008 11:31 pm

Според мен е добре,че се въздържаш да го намачкаш.То е уплашено от новото място,остави му тоалетна,ама то едва ли ще я ползва докато не се поуспокои.Стои в стаята ,в която е то,говори му нежно и тихо,не прави резки движения,то ще се отпусне и само ще потърси контакт с теб.Аиде, честито нова любов.

Galiadogs
Пчела майка

Поведенчески проблеми

Мнениеот ygadancheva » Сря Юни 11, 2008 12:50 pm

Здравейте,
от скоро си имат коте и до преди 2 дни беше много послушно, ходеше си редовно в тоалетната, ядеше всичко, а сега... :ajaaski:
пишка на пуф фотьойлите ни, ака около тях, а пък всеки ден и чистя тоалетната. всеки ден намирах мокри торбички и вестници до тях, но най-накрая я видях какво прави.
Не иска да яде нищо друго освен wiskas pouch и консервите на Purina за бебета. [smile3537.gif]
помогнете ми. незнам какво да правя. до сега съм нямало котки, гледала съм хамстери и кучета. icon_dontknow
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот tedika » Сря Юни 11, 2008 5:25 pm

ами това с храната , трябваше отначало да внимаваш защото котките са капризни и ако им дадеш наистина хубава храна (както в твоя случай пурина )то няма да се върне на по-долен клас , такаче май ще трябва да си го храниш с пурината и уискаса само сменяй типът храна .....а за тоалетната може нещо за момента да си е харесало фотиойла и да е свършило там работата (а от фотиойли трудно се отстраняват следи от котешко пико ) и сега да му мирише на тоалетна и да се бърка със истинската.....това е което аз мисля .... :?
Strawberry fields forever Изображение
tedika
Животинче с въпрос

Мнениеот ygadancheva » Чет Юни 12, 2008 10:29 am

Благодаря. :thankyou:
ще пробвам с тези спрейове, които карат животните да странят от мебелите, само че ме е страх да не му направя нещо.
А пък за храната - както сам си го направиш, никой не може да ти го направи, така че ще я храня, какво да я правя нали си я обичам разбойничката. :ba:
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Чет Юни 12, 2008 10:51 am

Можеш да пробваш и друг вариянт.Постели на фотьоилите фолио да речем/котките не обичат шумолящи повърхности/или занеси на това място храната и и постелките и,тя няма да иска да цапа там където яде.Аз лично не съм го правила,но заради твоя проблем погледнах в книгата на Стела Раичева.Тя също така съветва ако хванеш котката на местопрестъплението тоест докато пишка на фотьоила да я напръскаш с воден пистолет в муцунката./може и с със спринцовка/Повтарям ,че аз лично не съм го опитвала,но дано ти свърши работа.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот ygadancheva » Пон Юни 16, 2008 10:30 am

Благодаря ви,
аз напръсках фотьойлите с ароматизатор и за сега (два дни) всичко е ок, но ще и занеса храната до фотьойлите и ще пробвам. Надявам се наистина да подейства. :bs:
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот ygadancheva » Сря Юни 18, 2008 10:23 am

Божичко, всяко чудо за три дни. Днес сутринта пак я видях да се намества на фотьойлите и да пишка, въпреки че съм и занесла храната до тях. :ajaaski: Ще и взема от онези спрейове, които карат котките да странят от мебели и да не ходят по тях. Да се надяваме, че ще помогне. Но ме е страх да не би да са вредни за тях. :bu: Ако някой се сеща още нещо, моля ви помогнете. [mood_feelings_hurt.gif]
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот molita » Сря Юни 18, 2008 10:34 am

Да ти кажа и аз доста съм се интересувала за тези спреиове ,но за щастие и да чукна на дърво, поне за сега не ми прави бели ,има такива дето да ги привличат да ходят на дадени места и такива дето отблъскват да не ходят по места където не трябва ,поне от магазина ме убедиха, че няма никакви странични вреди за тях и ,че са ефикасни,но не е лошо някой ,ако ги е ползвал да сподели мнението си.
Иначе това май ще е добро решение за вашия проблем,ако естествено не са вредни.
molita
В ятото

Мнениеот MANUS » Сря Юни 18, 2008 11:03 am

колко е голямо котето?
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот ygadancheva » Сря Юни 18, 2008 12:16 pm

2 месеца и половина
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Сря Юни 18, 2008 12:30 pm

и предполагам е при вас от преди да навърши 2 месеца.
чудесен пример за това защо котета се взимат след навършени 3 месеца от майките им. [smile3537.gif]
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот ygadancheva » Сря Юни 18, 2008 1:46 pm

Защо???
кученцата могат да се вземат още в момента, в който майката ги отбие. Даже има сведения, че понякога заболяват от болести предадени от майката. пример: малките кученца хващат краста, ако майката е болна :sunny:
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Сря Юни 18, 2008 2:15 pm

те ще се зарадят с крастата още първите часове след раждането си, така че няма смисъл това отделяне на 30 дни. освен това крастата се лекува.
а ако вие можете да научите котето да е котка, по добре от майка му, аз лично не мога. моето коте съм си го взел на 4 месеца и първата секунда вкъщи не е направило една беля - нито е отишло до тоалетна където не е трябвало (дори не съм й показвал къде е тоалетната, на втория час тя сама си я намери), не е била стресирана и за една секунда от смяната в обстановката, никога не е боледувала, и е изключително привързана към всички членове на семейството, без капка агресия в нея. и не е само моето коте така.
нито пък вашето коте е единственото без хигиенни навици коте отделено престъпно рано от майка си.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот ygadancheva » Сря Юни 18, 2008 2:23 pm

Ама моята котка не е агресивна, нито е стресирана, нито пък боледува. Напротив даже обратното - много е спокойна, игрива и пръщи от жизненост. единствено само дето ходи на друго място до тоалетна. [mood_feelings_hurt.gif]
ygadancheva
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Сря Юни 18, 2008 2:27 pm

прекрасно. другия път си вземете коте на 10 дена, като прогледне. още по-здраво ще бъде.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Сря Юни 18, 2008 9:27 pm

Почисти фотьоила и сложи купичката с храната на самия фотьоил,а не до него.Пак нещо което съм чувала-почистването с нишадър/взема се от аптеката/напълно премахвало миризмата.Само трябва да се провери да не е отровен или изобщо вреден.Някои ако е чувал нещо да каже.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 18, 2008 9:29 pm

Нишедъра е за хора - смуче се - сладко е на кристали - :ag: :ai: :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 18, 2008 9:32 pm

zoomaniak написа:Нишедъра е за хора - смуче се - сладко е на кристали - :ag: :ai: :az:

Амониев хлорид
от Уикипедия
Амониевият хлорид или нишадър (амониев хлорид — NH4Cl) е, в чистата си форма, бяла разтворима във вода кристална сол с парлив вкус.
В природата веществото се намира във вулканични райони, където се образува на вулканични скали близо до отвори, от които излиза дим. Кристалите се образуват направо от газово състояние и са с кратък живот, защото лесно се разтварят във вода.
Амониевият хлорид се синтезира лесно и често се получава като страничен продукт от други производства.

Е не знам - сладко ли е кво ли е? Едно време такова нещо смучех - то си беше сладко. В днешни дни не го срещам изобщо... :ai:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Чет Юни 19, 2008 12:07 am

отровно е колкото си иска... [smile3537.gif]
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 19, 2008 12:11 am

Грешкааа - обърках се с Небедшикера - :az: icon_dontknow :bu:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юни 19, 2008 12:15 am

zoomaniak написа:Грешкааа - обърках се с Небедшикера - :az: icon_dontknow :bu:

Едно време всички баби обтриваха гърлата - своите, на дедовците и на внуците с нишадър icon_dontknow icon_crazy А небетшекера после го смучеха против кашлица или го слагаха в чая за подслаждане. Кое отровно, кое не - кой ти знае ? icon_dontknow :ad:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот molita » Чет Юни 19, 2008 5:40 pm

Аз пък имам друг проблем. :ap:
Относно тоалетна,както казва Манус явно има значение колко време е седяло котето при мама ,защото и мойта като я взехме въпреки ,че нямаше навършени 3месеца беше научена за тоалетна ,за което много се радвах ,само и показахме къде и е тоалетната и с това приключи обучението ни относно нея ,но пък за сметка на това не се мие,личи си как няма навика.Опитвам се да и помагам ,като я намокрям леко с влажна кърпа по дупето след тоалетна и лека -полека взе да се мие.
Обаче да се върнем към съществения ни проблем-страшно лоша е относно други хора,към нас няма проблем ,но като види чужд човек и почва да хъка като луда ,не дава да се приближи никой към нея.Но си мисля ,че я е страх и за това го прави,защото не напада ,а само хъка.
Не знам ,явно си е с характер ,но все се чудя какво можем да направим ,та да спре да го прави.Всеки който влиза у нас вече го предупреждаваме да не тръгва веднага към нея ,да не й обръща внимание ,за да има време да свикне.Дали защото още е малка icon_dontknow
molita
В ятото

Мнениеот Deskata » Пет Юли 25, 2008 9:56 am

Имам отскоро едно зверче коте в нас :ag: но не знам как да и създам повече начини за хабене на енергията й. Много е дивичка, което ми харесва.
Обича да се крие под леглото и да наблюдава краката ми докато вървя наоколо. Изведнъж изскача и се хвърля във въздуха, разперва лапички, уж да ме плаши. Тази сутрин обаче изскочи изведнъж и си заби ноктите в прасеца ми с всичка сила, че и започна да дере както е вкопчена. Пернах й един, че адски ме заболя. После я хванах и й показах раната с надеждата да усети, че е направила нещо неправилно.
Винаги като я хвана първата й реакция е да се отбранява с зъби и нокти..колкото и да я коткам :aa: Мисля, че има прекаленно много енергия в нея и от там идва цялото и поведение. на около 2-3 месеца е, взех си я от улицата.
Сега раната ме боли доста, май доста дълбочко е натиснала и ще имам един "прекрасен любовен белег" до края на лятото. Кажете какво да направя, че да я откажа да ми скача така...храня си я редовно, вечер си се гушкаме и т.н..но като е в будно игриво състояние, прави квото си ще и даже на главата ми ще скочи ако й позволя :ap:
Извинете за дългото писане :ajaweki:
Няма Начин Да Няма Начин
http://www.youtube.com/watch?v=23Cca-7UX-E
Deskata
В стадото

Мнениеот Deskata » Съб Юли 26, 2008 9:45 am

Сега забелязах от какво откача така..или поне е един от дразнителите. Шума от улицата я побърква, ако можеше щеше да избие стените и ако мине някоя по-шумна кола или се чуе клаксон, или дойдат да разтоварват кофите с боклук, моята откача! Камо ли да ми даде да я гушна и да я успокоя, ноктите, зъбите и издава един странен звук...незнам как да го имитирам тук в чата, но наподобява отваряне кутийка с бира или газирана напитка :ap:
Няма Начин Да Няма Начин
http://www.youtube.com/watch?v=23Cca-7UX-E
Deskata
В стадото

Мнениеот gerinceto » Сря Авг 27, 2008 10:49 pm

За пишкането не където трябва съм чувала, че мястото се третира с оцет, разтворен във вода. Да чукна на дърво и на мен не ми се наложи да обучавам Томи, само му показах къде е тоалетната му и той от първия ден си върши нещата там.

Наскоро ми направи един номер- беше свършил "номер 2" :at: в един леген. После го изхващах, че се готви пак там да си върши работата, та измих легена с малко оцет и за сега не е влизал там.

ygadancheva, провери дали няма нещо около тоалетната на котето, което да го плаши. Когато се случи Томи изведнъж да си смени мястото, се оказа че съм забравила една запалка на терасата (където е легенчето му) и тя е гръмнала. Предполагам, че това го е уплашило и милия не се е сдържал.
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот gerinceto » Сря Авг 27, 2008 10:54 pm

При мен проблема с агресията се изразява в това, че както си играем и на моменти котьо не се усеща как започва по-силно да ми гризе ръката. Често, като ме заболи го отдръпвам и му показвам, че ме боли (което обикновено върши работа), но сега скача отгоре ми и почва пак да ръфа. Не пуска нокти и не мисля, че е от злоба- май просто си пада грубиян icon_bawling
gerinceto
В стадото

Мнениеот Pencheva » Нед Авг 31, 2008 1:23 pm

И аз имах котка преди време,така и не успя да свикне с дома ми -взех я на 7-8 месеца.Въпреки,че беше лоша а мнго я обичах и тя мен също..постоянно я целувах и прегръщах,но като прекаля ме драскаше.Ако смяташ,че котката ти е леко груба ще и говориш и ще и показваш,че те боли.Избягвай да я биеш за щяло и нещяло и изобщо.Все пак злобата си съществува като елемент не само в нас.
Ако живеех сред зверовете щях да съм им водач.Не се е родило същество като мен,имащо в себе си качества,смръзяващи човешкото око до смърт.
Pencheva
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi_komsiiska » Вто Сеп 09, 2008 9:01 pm

и моето коте е така.Без нищо започва да ме драска, обаче ние сме в къща няма толкова шум както казва Deskata че при нея е от шума.Но все пак си я обичам и все си мисля, че с времето ще престане така да ми се нахвърля с бясна скорост :ag: сега мисля, че си играе forum_simp0065
Бени, Почивай в мир! Няма да те забравя!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот evil_kitty007 » Пет Сеп 12, 2008 1:09 am

AHASVER написа:аз ако бях бих го завела на 2-то "напишкване",ако по принцип е имал отлични хигиени навици...чета из форума и немога да проумея защо хората не си водят "дечицата" на лекар,а задават въпроси относно здравето из форумите...това просто е недопустимо макар и тук да следят темите ветеринари,животинката трябва да бъде ВИДЯНА...МОЛЯ ВИ БЪДЕТЕ БЛАГОРАЗУМНИ И ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР ПРИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ,а после пишете теми за информация,която би била полезна! :ac:

Хаха а може ли да ви кажа че ЛЕКАРИТЕ далеч не са гарантирани разбирачи... Нормално е човек да пита във форума като няма опит и не знае кое колко е сериозно... ама пък и вие... Съгласна съм, че е най-добре веднага на лекар, но не съдете хората прекалено много. Никой не се е родил научен. Аз например съм имала две котки навремето в мътните години, и двете от улицата, и само едната беше обезпаразитена ВЕДНЪЖ, нито ваксини, нито нищо. Имал е временни проблеми - разтройства, повръщане, но бързо се е оправял. Живя си към 10-на години. Другата пък, женска, никакви процедури - колко котенца народи и отгледа, какво да ви кажа.

Наскоро пък взехме две малки котета, едното се разболя и го водихме по лекари и нищо не направиха, замина си, така че back off !
Човек греши не защото не знае, а защото си мисли, че знае
evil_kitty007
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 12, 2008 9:27 am

evil_kitty007 написа:Живя си към 10-на години.

Прага е 15-18г....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2008 9:47 am

Като за без ваксини и обезпаразитяване .......пак пределна възраст, пък и раждало............е никакви процедури ама като някога са животоспасяващи, явно е било въпрос на късмет или? :bu: Какво ли е станало с толкова котенца? icon_dontknow Има и нещо друго, някога и лекарите са безсилни да помогнат,зависи от заболяването, много често пък има и такива симптоми,които е трудно да се открият, вродени заболявания,които няма как да се установят някога, друг път.........лекарите са некадърни ------причини много. А много често вината е на стопаните(не става въпрос за теб, а общо),защото именно никакви процедури не прилагат(разбирай ваксини, обезпаразитяване, животните им се разболяват) и после кой е виновен? hsuh .Да, в такъв случай доста често нищо не може да се направи, даже лекаря и факир да е, последиците са фатални. :ac:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот gerinceto » Пет Сеп 12, 2008 11:58 am

За мен до известна степен здравето при животните си е чиста доза късмет. Както при хората. Може цял живот да не си близвал алкохол и пак да умреш от цироза. За минимума ваксини и обезпаразитяващи съм 100%, ЗА, но има моменти, в които си е Божа работа.

Съгласна съм, че повечето лекари не обръщат нужното внимание и такива проблеми с пишкането из цялата къща не са "болка за умиралка" .

Томи акаше кръв няколко дни и подлудях- а лекарите (двама различни- за по-сигурно) ми бутнаха по едно обезпаразитяващо в ръцете и казаха- сигурно е глътнал зъбче, няма му нищо. В смисъл нито го прегледаха иначе как е, нито нищо. Аз като ида при GP-то дори за направление и ме мята от вратата- кръвно, килограми, стари болежки и пр.

"Хайванските лекари" (както баба ми им казваше) би трявбало малко по-ентусиазирано да се отнасят към пациентите си. То на тях им става яасно, че животинчето си е добре, ама малко повечко обяснения да дават, малко повечко да влизат в положението на стопаните. Аз вярно все разпитвам, ама всеки път съм като на интервю- ако не разпитам в подробности ще дочитам в нета. :ac:
gerinceto
В стадото

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2008 12:57 pm

Не трябва да разчитаме изцяло на късмета, там където можем да помогнем или да предовратим нещо .......трябва да го направим без да се колебаем(кастрацията например), но.....не всеки обаче го разбира по този начин.Там ,където можем да спестим болката и мъките, а не се изисква кой знае колко от наша страна-----просто сме длъжни да го направим, в името на нашите скъпи същества.Иначе кадърността на ветове и хуманни се знае, човек сам трябва да се инересува и да научи доста неща, за да е спокоен, че всичко ще бъде направено както трябва, но за жалост не всичко можем да научим и разитаме на лекарите.......а това не винаги е сполучливо и има много тежки и фатални последици,както за нас,така и за любимците ни.Можем само да се надяваме, че медицината ще бъде и на ниво както в чужбина,така и у нас, ама........още много им трябва на нашите мили доктори--да учат, да учат...........дано някога постигнат нивото ,което е необходимо,за да няма фатални или недогледани от незнание случаи. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Пет Сеп 12, 2008 2:02 pm

evil_kitty007 написа:
AHASVER написа:аз ако бях бих го завела на 2-то "напишкване",ако по принцип е имал отлични хигиени навици...чета из форума и немога да проумея защо хората не си водят "дечицата" на лекар,а задават въпроси относно здравето из форумите...това просто е недопустимо макар и тук да следят темите ветеринари,животинката трябва да бъде ВИДЯНА...МОЛЯ ВИ БЪДЕТЕ БЛАГОРАЗУМНИ И ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР ПРИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ,а после пишете теми за информация,която би била полезна! :ac:

Хаха а може ли да ви кажа че ЛЕКАРИТЕ далеч не са гарантирани разбирачи... Нормално е човек да пита във форума като няма опит и не знае кое колко е сериозно... ама пък и вие... Съгласна съм, че е най-добре веднага на лекар, но не съдете хората прекалено много. Никой не се е родил научен. Аз например съм имала две котки навремето в мътните години, и двете от улицата, и само едната беше обезпаразитена ВЕДНЪЖ, нито ваксини, нито нищо. Имал е временни проблеми - разтройства, повръщане, но бързо се е оправял. Живя си към 10-на години. Другата пък, женска, никакви процедури - колко котенца народи и отгледа, какво да ви кажа.

Наскоро пък взехме две малки котета, едното се разболя и го водихме по лекари и нищо не направиха, замина си, така че back off !

Аз лично никога няма да заведа котарака си на лекар,който непознавам...прочетох темата Ви,много съжалявам за случилото се,НО нека Ви кажа вашата грешка къде е:
1. Никъде не прочетох и един ваш адекватен въпрос към вета.
2.Никаде не забелязох някаква настоятелност или опит сама да потърсите информация относно проблема,като например мед случаи ,статии да не говорим,че е пълно с ветове,които изнасят публично развръзки на истории с техни пациенти,грешки,които допускат стопани,често срещани проблеми завършващи фатално и пр.
3.Никаде не видях да сте поискали пълни изледвания,снимки,кръв и т.н.,позволили сте да дават някакви си хапчета и да бият някакви си инжекции,без нито да попитате за какво са,нито какви са,нито за последствията от тях.

Повечето от БГ стопаните никога не са се замисляли над въпроса,здравна профилактика на моят домашен любимец,ама никога...10 год живот за тях е като 100,да ама не...ваксините,обезпаразитяванията,добрата храна,постоянните грижи и ИНФОРМИРАНОСТ и т.н.,и т.н. немогат да гарантират 100% ,че котето/кучето ще живеят 500 год,но каквото е зависело от стопанина то е свършено,т.е. деиствано е отговорно. Лекарите не са богове,те много разчитат на това стопанина да им даде точна информация,а това те самите да познават животното и да следят развитието,овеличава многократно шансовете за добро развитие на нещата при евентоално заболяване.
Вета ми познава Арчи толкова колкото и аз,държах да изградим една чисто човешка връзка,базирана на доверие и отговорност,както моя така и негова.Аз не спирам да питам,да провеждаме разговори,искам отговори,чета,вслушвам се в това,което ми говори.Един преглед не се изчерпва с 5 минутен оглед и 4 инжекции.
Мое лично мнение,е че стопанина трябва да е на необходимо ниво на правилна информираност,здравето на неговия любимец зависи в много по-голяма степен от самият него колкото от лекаря... тогава да сипе обвинения на ляво и надясно.

п.с.
Вие казвате: Лекатите са некадърни.

А колко са кадърните стопани... hsuh smilie8
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот AHASVER » Пет Сеп 12, 2008 3:07 pm

zoomaniak написа:
evil_kitty007 написа:Живя си към 10-на години.

Прага е 15-18г....

:ag:

zoo,на близка моя приателка котката и гони 23 година...демек мой набор...знам и за други такива котки,на братчед ми котарака живя 20 години(кастриран)....познавам и други случаи на котки надхвърлили 20 години и те не са малко...но също подкрепям тезата за предела на възрастта,а именно 18 год.

10 год,като предел никак не е задоволително и немога да приема,че на такава възрат е вече достатъчно стара една котка,че да си отиде и това да се приеме като нещо нормално...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2008 3:27 pm

Ето тук можеш да прочетеш за какво ли не:

viewforum.php?f=104

Стопаните трябва да са тези,които се интересуват, да бъдат отговорни и взискателни към лекарите, да са знаещи ,и никога да не се задоволяват с едно мнение и да го приемат на 100%, а винаги да се съмняват и да изискват повече,както и винаги да получават документи за извършените лечения,така биха могли да кажат какво е правено ,ако се наложи да се отиде и другаде, а не да се чудят какво и защо ,не може да ти лекуват животното, а ти да не знаеш изобщо какво му слагат ----просто винаги питайте...искайте да знаете какво лечение се прилага и дали е подходящо за диагнозата,не е невъзможно,ако сте осведомени поне малко,а ако не е правилна или имате съмнения ......искайте изследвания, снимки, всичко каквото трябва, за да се установи какво му е на животното и да се лекува адекватно, а когато се налага операция, разпитавайте за риска, за последиците, за възстановяването,просто ......всичко важно за вас и него.

Животните живеят така, както стопаните ги отглеждат, те са зависими от нас за всичко и ние сме длъжни щом сме поели грижа за отглеждането им ,да им осигурим всичко необходимо за пълноценен и дълъг живот, а не да си казваме.............а, тази или онази си е живяла и без еди какво си, да ама не ......всички са различни, на всеки може да се случи да се разболее ,те болестите не избират---стари--млади, има ги всякакви и по всички.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Пон Окт 27, 2008 9:26 pm

Уличните котета обикновенно стават адски злобни в домашна среда . Естествено това правило не е парадигма , но е тенденция , закономерност . Улицата ги озлобява като малки за цял живот - ако им липсват първите 7 дена при хора , в домашна обстановка котката остава за цял живот враждебна , защото си мисли , че вие сте я отвели от нейната си среда , дори да сте я спасили. Така мисля аз и такива наблюдения имам . Може и да греша.
snuffed

Мнениеот mommovet » Пон Окт 27, 2008 10:04 pm

Грешиш. Единствената разлика между коте родено в домашни условия и такова родено на улицата е, че уличните са с по-изострено чувство за опасност - реагират по-силно на шумови и други дразнители. Ако една напълно домашна котка спи непробудно ако някой трасне вратата на входа, то уличната ще наостри уши. Иначе няма връзка с това дали е агресивна.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Пон Окт 27, 2008 10:07 pm

mommovet написа:Грешиш. Единствената разлика между коте родено в домашни условия и такова родено на улицата е, че уличните са с по-изострено чувство за опасност - реагират по-силно на шумови и други дразнители. Ако една напълно домашна котка спи непробудно ако някой трасне вратата на входа, то уличната ще наостри уши. Иначе няма връзка с това дали е агресивна.

Просто се опитвам да си обясня някой неща в психологията на котката . Мояата котка в Пловдив е вече на 16 години и пръщи от здраве, защото е гледане правилно , но си е запазила този синдром в характера.Търси ме ,когато ме няма , липсвам и ,но не ме допуска до себе си. Нащрек е постоянно - като на война . Войната между животното и човека !!!
snuffed

Мнениеот gerinceto » Вто Окт 28, 2008 4:17 pm

При нас проблема се обърна на 180 градуса. От скоро Томасчо от едно палаво коте, което не дава да го галиш много много сега е направо като "захаросан". Вечер започна да тъпче отгоре ми, буди ме да го чеша и се навира в ръцете ми, само и само да го галя, идва спи ми на врата- направо ме побърква! Големи борби настанаха. Хем се радвам, че търси ласки и хем ми е криво, защото ми се спи, а ако му угаждам и ще настане непрекъснат среднощен терор.
Най-странното беше, че препика новичкия ми килим icon_bawling . Е, естествено аз веднага го вразумих и за всеки случай напръсках с цитрусов спрей мястото, но адски се изненадах на постъпката. Досега никога не е правил така icon_dontknow
gerinceto
В стадото

Мнениеот kokerka » Вто Окт 28, 2008 5:18 pm

Пораства. тепърва има да препикава къде ли не /поне аз такаси мисля/.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Мар 06, 2009 12:34 pm

stefi_komsiiska написа:и моето коте е така.Без нищо започва да ме драска, обаче ние сме в къща няма толкова шум както казва Deskata че при нея е от шума.Но все пак си я обичам и все си мисля, че с времето ще престане така да ми се нахвърля с бясна скорост :ag: сега мисля, че си играе forum_simp0065

и аз така си мислех за моята писана но порасна стана на 2 години и оше е такава само нощем ляга до мен и ме ближе но иначе ме напада дере ме хапе държи се като див звяр
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот teditop » Нед Мар 22, 2009 7:34 pm

[prlt.gif]
teditop
Животинче с въпрос

Мнениеот dg84elug » Пон Юли 20, 2009 10:29 am

здравейте на всички.Искам да споделя с вас един голям мой проблем.Имам британска късокосместа котка,мъжка,която ще навърши година и 3 месеца.Взех я когато бях с друго момче,но от известно време имам сериозни отношения с моят приятел.Проблемът е там че Айрън(моята котка) само му съска и го напада.Вече 4 месеца не може да свикне с него въпреки че той го храни и го къпе.Айрън си е чешит по принцип и не дава на никой да го вдига и да го гали,само когато той си реши,но като приеме някой е толкова внимателен и любвеобилен,че не мога да го позная.Единственият проблем е че до сега е приел само мен.Моля помогнете ми,мисля да живея на едно място с двамата но в тази война не знам кой ще издържи........
dg84elug
В стадото

Лошо коте

Мнениеот ady_k » Нед Окт 04, 2009 9:21 pm

Имах рижаво мъжко коте като малка. Е, такава енергия, тичане, бесуване, дране и хапане никъде няма. Беше особено агресивно към мен. Ставам сутрин за училище и въпросното животинче се втурваше да ме дере по краката със засилка. Обичах го много и си играехме. Не бих казала, че не е било тормозено от баща ми, например. Прекрасно коте беше, но такова диване... Страшна работа!
Сега си го обяснявам с това, че беше мъжкарче, малко, игриво. Сигурно е нормално за мъжко коте да е такова дивичко. Не е злобно, просто си е диваче и много му се играе и беснее.
От вашата тема разбирам, че и женските са така1 очевидно.
Котките са си чешити по принцип. Знам ли какво да ви посъветвам...
ady_k
Животинче с въпрос

Моля?

Мнениеот ady_k » Съб Окт 17, 2009 9:49 pm

emetic написа:И ако ви одраска и можете да го хванете покажете му раната да види какво е направил. Забелязала съм, че имат силно развито чувство за вина.

Като покажа на котето раните си, ще осъзнае вината си? Звучи налудничаво. :ai:
ady_k
Животинче с въпрос

Мнениеот ady_k » Пон Окт 19, 2009 2:59 am

mommovet написа:Аз предпочитам клиенти, които ме тормозят пред такива които ми носят полуумрели животни. Много по-добре е да кажеш "нищо му няма, не се притеснявай", вместо " Защо сте чакали една седмица, то умира?" "Ами мислехме, че ще се оправи"...
Имам една клиентка с болонка, която идва може би два пъти седмично с най-разнообразни питания, но за сметка на това май не помня кучето да е боледувало от нещо..

Здравейте! Сега забелязах сигнатурата ви. Ние сме съседи с вас. Едва ли си спомняте, но донесох едно хамстерче с голяма рана на гръбчето. Вече е добре, започна да си играе дори, храни се нормално. :sunny: [d050.gif]
Скоро ще се видим пак. Ще донеса моето лошо коте за преглед и ваксина. На каква възраст се ваксинира малкото за първи път?
ady_k
Животинче с въпрос

Мнениеот SunshineMe » Пон Апр 05, 2010 5:29 pm

Моята котана също е много голяма дивачка :) поне не е луда 24 часа, но като започне да играе и я хваща бяса. Тогава гледам да не я закачам. Дере и хапе много, често ми пуска кръв. Добре, че през повечето време спи. А като откачи я тупвам по дупето с вестника и не й обръщам внимание, за да се кротне :) Повечето хора казват, че персийките се кротват след първата година, остава ни още половин година до тогава, но се надявам да е вярно :)
SunshineMe
В ятото

Мнениеот zlatabani4ka » Пон Май 31, 2010 8:21 am

Моята котана я взехме на по-малко от месец и си хапе и дере ама лекичко и не със злоба, но онзи ден вечерта без да иска щеше да ми извади окото! Цял ден по болници, преврузки и тн. , но немога да кажа че е злобна, това е игра тя е малка и още не разбира! За мой късмет ми се размина а тази вечер спахме бузка до бузка!
www.dnevnik.mukki.net
Изображение
Изображение
zlatabani4ka
В стадото

Мнениеот nelina » Пет Юни 22, 2012 11:22 am

Моето коте също така хапеше когато беше мъничко, но вече не хапе и не дере, но когато беше малко цялата бях надрана, но не след дълго спря да дере и да хапе!!! Сега е много кротичко! Поведението му е лошо, когато беше малък, а когато му направя нещо си отмъщава и ме дере!!! Но когато порасне е мното кротък :ay:
nelina
Животинче с въпрос

Мнениеот berkitom » Пет Юни 22, 2012 12:59 pm

Как така се бие като е много кротък?
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот марина » Съб Юни 23, 2012 7:14 am

Може ли да попитам нещо, което не е по темата:
На братовчедка ми се родиха 6 котенца и искат да дадат едно на нас, но семейството ми не дава. Ние така да кажа сме "безкотни". Какво да правя?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юни 23, 2012 12:38 pm

Остави го там,откъдето си го взел! Тя не може да свикне толкова бързо с домашните условия и новото местоположение толкова бързо при положение , че сте я взели у вас толкова голяма!
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Поведение