Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котарник (къщичка за котки)

Котарник (къщичка за котки)

Мнениеот Josarian » Чет Яну 20, 2011 12:06 pm

Преди няколко години у нас се нанесе да живее ей това диване :ab:
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 511718.big
Още в самото начало установихме че най-много обича да спи или подрямва в леглата на хората.Когато хората са в тях :ag: Невъзможно е някой да полегне пред телевизора или с книга ,без котаната да се намести върху него .Във втория случай неизбежно ляга между книгата и погледа на човека :ap: Ако легна на лявата си страна ,с протегната под прав ъгъл лява ръка ,максимум до 5-тата секунда диването се намества на сгъвката на ръката ми .И ме гледа любовно-предупредително :ag: (да не би да се размърдам и да му разваля кефа).Разбира се аз ,или друг член на семейството върху който котаната се е наместила ,неизбежно се размърдва .И тя почва недоволно на "мърмори".......като тъща на зет намрънква :ajaweki: Вечер спи или върху някой човек или с гръб опрян до лицето му .
Това не можеше да продължава така .........Затова започнахме да предлагаме имровизирани легла - кашони ,панери застлани с нещо меко.Диването не прояви особен ентусиазъм към тях.Тогава решихме че трябва да предложим нещо от закрит тип.Набързо отрязахме кръгъл отвор в един кашон ,облепихме го отвътре с нещо меко а отвън с черен велтър .Малко по малко започнахме да приучаваме котаната да го ползва.Какви ли не трикове прилагахме, например затопляме го предварително отвътре с електрическа възглавница .......Тъъкмо да свикне да си ползва убежището и у нас се нанесе второ диване :ab: Мислехме че ще им е гот да се гушкат двете в котарника , ама не .........ситуацията най-често беше такава
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 147113.big
Веднага спретнахме втори котарник ,пак от кашон ,облицован отвътре и отвън с мек материал .Това ми напомня за анекдота за Исак Нютон ,който имал две котки и му омръзнало да си прекъсва научните занимания за да им отваря вратата когато искат да влизат и излизат.И просто изрязал във вратата ...........две вратички за котки - една по-голяма за голямата котка и една по-малка за малката котка :ap:
Че и ние -един по-голям котарник за голямата ни котка и един по-малък за по-малката......
Започнахме да търсим подходящо място за котарниците .Бързо установихме че котките ни не харесват убежищата им да са на пода или в някой ъгъл.Предпочитат да са на някой диван,канапе ,стол , въобще - да са на височина .Когато слагахме двата котарника един върху друг ,винаги ползваха само горния.Освен това за да спят комфортно искат отвора да е закрит с нещо ,слагали сме възглавница ,завивка ,плюшена играчка , така че лесно да влизат и излизат.Постепенно двете диванета разбраха предимството някой от твоя биологичен вид да те гушка :ad: и започнаха да ползват само единия котарник
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 147119.big
в поза "Ин и Ян"
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 147118.big
глава до глава
И понеже са послушни(доколкото една котка може да е послушна :ad: ) получиха подарък - котарник от магазина ,от плат и дунапрен
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 147103.big
http://josarian22.snimka.bg/animals/kot ... 147104.big
Достатъчно е широк за двете ,висок е и могат вътре да се изправят когато се наместват.
През деня котарника е на някое легло.Вечер се мести на стол опрян до леглото ,откъм главата на човека .Котките ни много държат на това да са откъм главата на човека ,ние сме съгласни стига да не са вечер върху главите ни :ap: Когато им се приспи обикновенно сами се вмъкват в котарника .Понякога по стар навик ,решават да спят върху някой човек .Тогава вземаме едната и я слагаме с глава до отвора на котарника.Тя се сеща :ag: че това е нейното място и се вмъква ,след малко втората сама се намърдва при нея.

Чудих се дали тази тема е за този раздел ,защото повече става въпрос за поведението на котките ни.Ще се радваме , ако информацията за това как сме приучили нашите котки да си имат собствено място, и най-вече вечер да спят там, е била полезна.
Josarian
Животинче с въпрос

Re: Котарник (къщичка за котки)

Мнениеот Laila » Сря Яну 26, 2011 9:44 am

Здравей, не знам за другите, но за мен е полезна информацията. Нашата писанка много обича да се гуши да спи при някой от нас, и непрекъснато се пробва да суче :ag: като беше на месец и много ситничка спеше върху плюшена възглавничка в една кошница, но сега е на 3 месеца и малко и стана едричка и май и тесновато в кошницата. Установих обаче, че ако и постеля нагънато поларено одеяло на фотьойла до леглото ни се настанява и спи там. Когато обаче и се приска близост, никакъв шанс да я отделя от нас. Най-често се намества между мен и съпруга ми и спи като бебе :ag: , почнахме да се шегуваме, че тя е нашето бебе :ap:
И аз се замислям вече за котарник, както и за покрита котешка тоалетна.
Относно второто, не знам как е при вас, но моята писанка, като реши да рови и изважда половината камъчета отвън, което е доста неудобно.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот Josarian » Чет Яну 27, 2011 8:40 am

Здравей , радвам се че нашия опит е полезен и на други котешки фенове .
Най-добре е да свикне вашата котка да спи отделно докато е още малка и ......лека :ad: Нашите котки са порастнали ,едната е към 4,5 кг , другата към 3,5 кг , когато се катерят вечер върху спящ човек това се усеща мнооого добре от него :ap: Което ми напомня една случка .......Полегнал съм пред телевизора ,едната котка се е наместила на корема ми ,другата на гърдите ми .Тежат ми , ама какво да ги правя , като им гледам щастливите котешки физиономии не смея да мръдна за да не им разваля удоволствието.Звъни ми джиесема ,успявам без резки движения да го докопам със свободна ръка .Обажда се един приятел и ми задава дежурния въпрос "Какво правиш?" .На което аз спонтанно отговарям "Ами лежа си тук ,покрит с котки ........" :ap:

Колкото до тоалетната ,не можем да ползваме закрит тип .Причината е че нашите глезли не харесват да стъпват върху кристалите на силиконовата тоалетна .Вероятно шума или острите ръбове ги дразнят.Когато ползват тоалетната ,стъпват на широката перифрия (нашата е такава http://www.miazoo.com/productfiles/large599aristoss.jpg ),долу-горе като човек седнал на тоалетна чиния.По-голямата ни котка си рови нормално в тоалетната ,по-малката явно има някакъв миньорски ген в рода си :ajaweki: ,като почне да копае и още малко нефт ще изкара :ag: Сложили сме тоалетната в един доста по-широк от нея кашон ,с високи 20 см стени.Кристалите които хвърчат при "изкопните работи" :ap: падат в кашона .Засега не сме измислили по-удачно решение на въпроса.
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот Laila » Чет Яну 27, 2011 10:07 am

Де такъв късмет да извади нефт при копаенето.... направо се пенсионирам и отлитам на карибите :ag: ....
Мдааа ще трябва да мислим нещо по въпроса с тоалетната, че и нашата все търси съкровища от долу :ap:
Я да питам, то това е повече за раздел поведение, ама... имам чувството че нашата се изживява като сврака, постоянно краде разни лъскавки неща и ги крие, някои успявам да спася, други изчезват безследно, последно отмъкна един от пръстените ми, е обърнах къщата почти и не го намерих.... а тя не признава къде и е скривалището, става за таен агент :ap: ... та ти имаш ли подобен проблем с твойте?
Между другото, гледах твойте маци на снимките, и те са черни като моята истинска красота.
За съжаление не съм свалила по пресни снимки но ето да я видиш когато беше едва на месец
http://www.prikachi.com/images/793/2909793g.jpg
Laila
В ятото

Мнениеот Josarian » Чет Яну 27, 2011 12:47 pm

Много ви е готино котето ,да ви е живо и здраво !

Периода на крадене на предмети сме го преживели два пъти ,и при двете ни котки , докато станаха на около година и полвина .Съпругата ми и дъщеря ми не смееха да оставят без надзор обеци ,пръстени ,герданчета и други дребни вещи.Всичко се прибираше грижливо в кутии или се вдигаше на недостъпно за котешка лапа място.Но то да беше само това .......Отваря си човек бутилка минерална вода ,оставя за миг капачката настрана и ....тя става "жертва" на котешкото любопитство :ab: Същото е и с моливи ,гумички и писалки .Приближава се диването ,застава до избрания предмет ,гледа незаинтересовано и въобще на муцуната му едно такова невинно изражение :ap: а в това време с лапа леко побутва предмета докато го събори на пода , откъдето го взема с уста и го мъкне в някое скришно място.Най-често капачки и дребни предмети ги намирахме в обувките и чехлите си.Освен това по-малката ни котка има навика да краде дунапренови гъби от кухнята ,заиграва се с картофчета ,моркови ,череши ,сливи ,въобще всеки плод/зеленчук който може да носи и търкаля .Веднъж домъкна в леглото ми една люта чушка ,цялата нахапана и надрана ,и как не и залютя не знам ,голямо диване е :ab:
По-голямата ни котка пък ,когато беше в периода на вършене на пакости , успя да извади от една купа и събори на пода почти всички боядисани за Великден яйца ......
Обикновенно когато направят беля аз се опитвам да подходя стоически към нещата и казвам на останалите членове на семейството че неизбежните бели са част от тръпката да имаш домашен любимец в къщи .
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот Laila » Чет Яну 27, 2011 8:32 pm

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: определено е забавно. Моята сладурана има особен афинитет към чесана, обожава го, вече се чудя как да го крия. но е истинско съкровище иначе :)
Laila
В ятото

Мнениеот Josarian » Чет Мар 31, 2011 6:32 am

Още едни котарници от един руски форум
http://www.yaplakal.com/forum13/topic315152.html
доколкото разбирам са от филц или кече и е доста трудоемко да се направят .Обаче несъмнено печелят по дизайн :ay:
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот janettttt » Сря Сеп 14, 2011 7:30 pm

Тези котарници за много интересни и нестандартни - особено предпоследната снимка.Прилича ми на къщичка за джуджета :ag: В интерес на истината аз никога не съм имала проблем с моите котки свързан с кражба на лични вещи :ap: даже сега като чета какви интересни бели правят вашите и си казвам "моите за злато бе" :ag: Ама де да беше така.Два котарака на едно място представляват нещо подобно на [smile076.gif] .Май всички имаме проблем с тоалетната [smile3537.gif] Не ги знам какво толкова ровят ли ровят в пясъка...но едната ми котка си има ритуал да си направи дупка и след това да я зарови - и това трае около 10-15минути АДД :ag: Особено, когато и се доходи по голяма нужда ВЕЧЕР, когато спим....имайте впредвид, че за голямата работа се отделя повече време за копаене :ag: Малее този звук ми дупче главата [smile3537.gif] :bu: И хем тоалетната им е закрита ( уж по-малко се чува) и е в коридора..луда работа!Мислех да взимам едни специални килимчета, които се слагат пред тоалетната за да чистят лапичките и там да пада пясъка по тях.Но ми се струва много лъжлива история, имайки предвид, че излизайки от тоалетната хвърчат като самолети и разпръсват навсякъде боклуци.Някой пробвал ли ги е все пак?
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот kitten_554 » Пон Яну 09, 2012 7:24 pm

janettttt написа:Тези котарници за много интересни и нестандартни - особено предпоследната снимка.Прилича ми на къщичка за джуджета :ag: В интерес на истината аз никога не съм имала проблем с моите котки свързан с кражба на лични вещи :ap: даже сега като чета какви интересни бели правят вашите и си казвам "моите за злато бе" :ag: Ама де да беше така.Два котарака на едно място представляват нещо подобно на [smile076.gif] .Май всички имаме проблем с тоалетната [smile3537.gif] Не ги знам какво толкова ровят ли ровят в пясъка...но едната ми котка си има ритуал да си направи дупка и след това да я зарови - и това трае около 10-15минути АДД :ag: Особено, когато и се доходи по голяма нужда ВЕЧЕР, когато спим....имайте впредвид, че за голямата работа се отделя повече време за копаене :ag: Малее този звук ми дупче главата [smile3537.gif] :bu: И хем тоалетната им е закрита ( уж по-малко се чува) и е в коридора..луда работа!Мислех да взимам едни специални килимчета, които се слагат пред тоалетната за да чистят лапичките и там да пада пясъка по тях.Но ми се струва много лъжлива история, имайки предвид, че излизайки от тоалетната хвърчат като самолети и разпръсват навсякъде боклуци.Някой пробвал ли ги е все пак?
Охо,познавам тази ситуация..Камъчетата отвън,ровене,ровене,ровене и после миризливи лапи..УЖААААААССС
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот janettttt » Сря Яну 11, 2012 9:39 pm

Здравейтее :sunny: Хора от известно време съм си наумила да купя на моите писанки драскалка-катерушка.Мислех да я направя собственоръчно, но тъй като на никой не му се занимава с това реших да видя какво предлагат в магазините.За жалост тук нещата са много скъпи, а аз искам да купя нещо големичко на етажи.Днес реших да погледна в Ибей.ком, където се оказа, че има дооста и на добри цени като някои от които са с безплатна доставка.
Любопитно ми е да разбера дали някой си е поръчвал нещо от там?Аз съвсем скоро мисля да поръчам, но за сега разглеждам :ab:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Koset0 » Чет Яну 12, 2012 10:38 pm

janettttt написа:Здравейтее :sunny: Хора от известно време съм си наумила да купя на моите писанки драскалка-катерушка.Мислех да я направя собственоръчно, но тъй като на никой не му се занимава с това реших да видя какво предлагат в магазините.За жалост тук нещата са много скъпи, а аз искам да купя нещо големичко на етажи.Днес реших да погледна в Ибей.ком, където се оказа, че има дооста и на добри цени като някои от които са с безплатна доставка.
Любопитно ми е да разбера дали някой си е поръчвал нещо от там?Аз съвсем скоро мисля да поръчам, но за сега разглеждам :ab:

Аз си харесах много неща там, супер са, цените са добри... Не сме поръчвали от чужди сайтове досега, само от българските. Иначе много ми се иска и ще се надявам да има първи, но не последен път! Чакам отзиви от теб. :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот janettttt » Пет Яну 13, 2012 10:04 pm

Да ти кажа сега нямам пари за такъв лукс, но определено ще си поръчам от там.По мои изчисления за около 120лева ще купя голяма и хубава катерушка - поне тези, които харесах бяха на добра цена и в същото време големи и занимателни.Естествено аз гледам тези, които са с безплатна доставка и без наддаване, че иначе ще излезе повече.Много не му разбирам, но когато дойде моментът ще се консултирам с някого.
Аватар
janettttt
В ятото

Назад към Аксесоари