Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Гумички за нокти ?????

Гумички за нокти ?????

Мнениеот Silly » Сря Мар 05, 2008 6:48 pm

Искам да попитам,къде се продават,че от два месеца търся без какъвто и да е било успех.
Всъщност могат ли да се носят постоянно ?Да не невредя нещо на котарака си ако носи такива ,а?
Silly
Животинче с въпрос

Re: Гумички за нокти ?????

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 05, 2008 6:49 pm

:ai: :ai: :ai: защо са ви :av:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Сря Мар 05, 2008 8:25 pm

Ами ако много дере котио го заведете на вет да му отреже ноктите. Или да ги изпили...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот MANUS » Сря Мар 05, 2008 8:34 pm

не съм сигурен че изобщо се продават в България. потърсете по онлайн магазините от чужбина да ви доставят. за вредата... не мога да ви дам информация, май и затова трябва да потърсите в чуждестранните сайтове и форуми. просто у нас никой няма опит с такива неща все още :ab:
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот lazo » Сря Мар 05, 2008 8:54 pm

След като котето дере, на първо място му осигурете подходяща (и като място) драскалка на която да го прави. Повярвайте ми, предпочитат драскалките пред мебелите. А и редовното подрязване на ноктите (не ампутация а просто изрязване с нокторезачка) също върши чудесна работа стига да се прави редовно.
Аватар
lazo
В стадото

Мнениеот gerinceto » Пет Авг 22, 2008 6:26 pm

За Soft Paws (http://www.softpaws.com) съм чела много суперлативи по чуждите форуми, а и ветеринари казват че са безвредни за котаците, но май в БГ ги няма. Ако до няколко седмици не си намеря във Варна ще си ги поръчам от Амазон и ще споделя мнение.
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот gerinceto » Чет Сеп 11, 2008 12:01 am

Греда! [smile3537.gif]
Амазон не доставя до БГ този тип стоки :-(
gerinceto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 11, 2008 8:02 am

Трябва ли да са точно тази марка от линка :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gerinceto » Чет Сеп 11, 2008 1:16 pm

ами не, ама само тях съм виждала :ah:
gerinceto
В стадото

Мнениеот zweti_lettera » Сря Ное 05, 2008 5:01 pm

И аз търся "гумички" за нокти за котката ми, но не успявам да откиря място, където да ги купя в България. Дали някой междувременно няма повече информация по въпроса? Мерси предварително.
zweti_lettera
Животинче с въпрос

Мнениеот iceprincess » Чет Яну 15, 2009 10:02 pm

Аз съм против гумичките, защото мисля че на котето ще му е хипер неудобно [smile223.gif]
iceprincess
Животинче с въпрос

Мнениеот harry777 » Съб Авг 08, 2009 9:36 am

Даже незнаех, че има такива гумички. Предпочитам да ги слагам върху котинка вместо да и режа ноктите.
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
harry777
В стадото

Мнениеот sphynxbg » Съб Авг 08, 2009 10:01 am

Преди време при нашия вет се появи комплект Soft Paws (негови близки му пратили от Щатите). Комплекта замина за едно коте с проблеми по кожата в Търново (с моя помощ, след молба в друг форум), там останаха много доволни, за съжаление само за срока на употреба. Но става въпрос за коте с кожни проблеми, което се е чесало до кръв. Ние си режем ноктите редовно със специална гилотинка за нокти, много е просто и лесно. Издебвам котьовците като спят и докато се усетят наклъцвам ноктите. Има си, разбира се, техника и особенности, ние първо ходихме на вет и чак след пълни инструкции и след като пробвах под квалифицирано наблюдение запонах да ги режа сам. Отрязаните нокти не означава, че котките ще спрат да ги острят, така че чесалката за нокти си я оставете. Ако си намерите Soft Paws имайте в предвид, че преди да ги поставите също трябва да резнете ноктите.
sphynxbg
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Нед Яну 10, 2010 12:01 am

harry777 написа: Предпочитам да ги слагам върху котинка вместо да и режа ноктите.

Защо? icon_dontknow Нямам предвид напълно махане на ноктите, а да се скъсят и да се изпилт с пила.. Но не всеки може да го направи това, най-добре на ветеринаря.
А при котките нали ноктите им са прибрани по принцип и ги изкарват само при нужда? Гумичките не пречат ли?
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот _B_e_r_k_ » Нед Мар 28, 2010 9:17 pm

iceprincess написа:Аз съм против гумичките, защото мисля че на котето ще му е хипер неудобно [smile223.gif]

Защо пък ако бяха неудобни нямаше да ги продава.Тука в един зоомагазин край плажа продават скетчъри,хранилки поилки,постилки,преносими къщички,тоалети и гумички за нокти.Гумичките са като пила,и аз имам двечки но на моите котки не им е неудобно т.е много са им удобни.....
http://www.jivotno.com/Fellas -Порадвайте ми се ,просто е пишете кода под картината и натиснете порадвай се . Копирайте адреса .
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот valnata » Нед Мар 28, 2010 9:58 pm

_B_e_r_k_ може ли да снимаш котките с поставени гумички? :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _B_e_r_k_ » Пон Мар 29, 2010 5:01 pm

ще снимам само да мога да прикача,тук имам няколко снимки на лаптопа но гумичките не се виждат и се вижда едната котка,не мога да прикача файл не го приема честно казано
http://www.jivotno.com/Fellas -Порадвайте ми се ,просто е пишете кода под картината и натиснете порадвай се . Копирайте адреса .
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот gabrielabonbon » Чет Окт 14, 2010 5:07 pm

Каква цена горе-долу са тези ''гумички''?
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот procopy » Пет Мар 11, 2011 10:14 am

Soft Claws вече се предлагат в България. Можете да посетите http://softclaws.bg за пълна информация и поръчка.
procopy
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пет Мар 11, 2011 2:37 pm

Малко са скъпички smilie8
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Аксесоари