Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котката ми не иска да яде месо

Котката ми не иска да яде месо

Мнениеот tanicka_94 » Чет Юли 09, 2015 11:07 am

Здравейте!
Имам котка от година и от малка се мъча да я науча да яде месо. Взех я на три месеца, но предишните стопани я бяха хранили само с котешка храна. Варя и пилешки фенерчета, свинско и телешко месо, но не иска да ги яде. Правя й сосчета от варено месо, които й сипвам в котешката храна, за да привикне към вкуса на месото. Тях ги изяжда, но месо не иска. Обича само гранули, а това не е добре. Учила съм за котките, че трябва да се хранят по-разнообразно, и че при недостиг на достатъчно месо, може дори да ослепеят. Ветеринарите казват, че гранулите рядко са качествени, дори и по-скъпите.
Не знам какво да направя. Ако знаете нещо ме посъветвайте!
Аватар
tanicka_94
Животинче с въпрос

Re: Котката ми не иска да яде месо

Мнениеот meri » Пет Юли 10, 2015 1:14 pm

Не е вярно, че няма качествени гранули. Освен това ще трябва да учиш още за правилното хранене при котките....
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Котката ми не иска да яде месо

Мнениеот tanicka_94 » Сря Юли 15, 2015 2:31 pm

Ти ли ще ми казваш какво да уча? По зоология съм учила цялата анатомия на котките и мога да ти гарантирам, че всичко, което не е месо, не е полезна храна за който и да е представител на семейство котки. А храненето с гранули, от гледна точка на това кое е най-правилно в природата си е чисто извращение!

Питам за съвет как да я накарам да яде месо, а не разни заядници да ме учат с какво да я храня, защото професията ми е свързана с анатомията на животните и мисля, че знам доста повече от теб с какво трябва да се храни котката.

Знам, че българските форуми са място, където комплексираното ни население да се заяжда с непознати, но съм тук за друго. Ясно ли е?

Моля, спазвайте правилата на форума. Културното общуване е желателно.Модератор.
Аватар
tanicka_94
Животинче с въпрос

Назад към Хранене