Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Какво използвате при поглъщане на козина?

Какво използвате при поглъщане на козина?

Мнениеот SunshineMe » Пет Яну 22, 2010 4:21 pm

Онзи ден взех от зоомагазина брошури на РК, за да разгледам какви други храни предлгат и видях, че има специална храна за по-лесно изкарване на топките косми от стомаха. Мои приятели ми казаха, че тревата е най-добрия вариант,а чух, че има и някакви хапчета. Аз май предпочитам най-вече тревата, защото не искам да я тъпча с излишна химия, а сега сме с храна за подрастващи персийки. Има ли някакъв проблем ако по-нататъка и вземам и от тази храна за косми и и ги смесвам?Вие какво използвате?
SunshineMe
В ятото

Re: Какво използвате при поглъщане на козина?

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 24, 2010 7:29 pm

Пробвахте ли тревата
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SunshineMe » Пон Яну 25, 2010 11:21 pm

Не, не съм, защото сега в този сняг няма от къде да й набавя. Онзи ден питах в зоомагазина дали ще има проблем ако смесвам храната за козина с нормалната храна и ми казаха, че няма проблем. Сега преминаваме постепенно от храна за бебета към храна за подрастващи и по-нататъка може да й взема и от другата. А като се стопи снега ще й скъсам и трева.
SunshineMe
В ятото

Мнениеот freiya » Вто Яну 26, 2010 9:18 am

SunshineMe написа: А като се стопи снега ще й скъсам и трева.

Това,не ви съветвам да го правите.Тревата често е замърсена със какво ли не.Дори ако имате собствен двор с трева няма гаранции че някоя бездомна котка не я е препикала или че не е замърсена с яйца на паразити.Ако я миете пък преди да я давате има вероятност котката да не я иска.
По-добре и купете семена за трева и да пасе от нея.Много по-удобно и безопасно е.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот SunshineMe » Вто Яну 26, 2010 10:26 am

Е значи ще почака малко с тревата докато порасне :)
SunshineMe
В ятото

Мнениеот SunshineMe » Вто Яну 26, 2010 6:07 pm

Ще попитам тук, за да не правя нова тема - вчера забелязах, че носа й май се запушва, защото като легна да спи издаваше звуци...като хората, не да хърка :) ми просто по-трудно дишане... някой да е наблюдавал същото? Аз и го чистя нослето ама не мога да бръкна навътре...то и без това си е бая набито :)
SunshineMe
В ятото

Мнениеот AHASVER » Вто Яну 26, 2010 6:34 pm

Храната за подрастващи каква е,ако е от висок клас няма нужда от треви и т.н.,тя е богата на сурови влакнини,които да спомагат естественото изхвърляне на космените топки.
За запушения нос по-добре на лекар.
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот SunshineMe » Вто Яну 26, 2010 7:08 pm

Ами все още смесвам Royal Canin Babycat и Royal Canin Kitten Persian 32 и скоро ще минаваме само на втората, която е от 4 до 12 месеца. Разгледах и другите храни и при тази за персийки над 1 година пан на РК пише: Подпомага чревния транзит и улеснява отделянето на космените топки, благодарение на изключителна комбинация от разтворими и неразтворими влакнини (семена от псилиум). А до тогава :ac:
SunshineMe
В ятото

Мнениеот sphynxbg » Вто Яну 26, 2010 10:12 pm

Не виждам защо сте се шашнали толкова за тези косми. Животните си изхвърлят съвсем спокойно косми и в тоалетната и чрез повръщане (наша Шейла, например, последно повърна косми тази сутрин). Тревата за котки, по последни версии не спомага за отделяне на косми, а набавя необходими вещества за организма (например фолиева киселина). Грешно е да се мисли, че чрез специалната храна по някакъв магически начин се разграждат космите в стомаха, псилумът или живовлек(на български) прави тънък филм от вътрешната страна на червата и ги предпазва от разраняване но не премахва космите. Шейла, когато интензивно сменя козина, повръща почти всеки ден, без това да и се отразява на здравето. Ако все пак искате да направите нещо по въпроса, ето от мен няколко съвета. Първо, сресвайте редовно котката си, така сами ще отстраните повечето паднали косми. Второ, за да има по здрава козина, съответно по-малко паднали косми, трябва да давате на котето подходящи витамини и минерали. Ако не разполагате с голям бюджет, най-добре е SA37. Там, както си личи от името, се съдържат 37 витамина и минерала. С една упаковка може да изкарате доста дълго време. При нас много добър резултат се получи с препарата ПЕТНИЛ, той представлява екстракт от черен дроб, дава се 20 дена по една-две таблетки. Вкусен е и котките го хапват с кеф. Разбира се, съществува огромно разнообразие от препарати на различни фирми, по-добре е да се спрете на такъв, който първо да е ефикасен и второ да може да го давате достатъчно дълго време (тоест да не е с астрономическа цена). И накрая, пак да ви повторя, няма нищо страшно, че котката е лапнала някой и друг косъм в повече, ако не успее да ги изхвърли по естествен начин, най вероятно ще ги повърне.
sphynxbg
В ятото

Мнениеот SunshineMe » Вто Яну 26, 2010 10:46 pm

Определено не съм се шашнала :) пуснах тази тема, защото напоследък я забелязвам как се задавя все едно ще повърне,а не го прави. Сресвам я сутрин и вечер, но все пак тя е персийка и няма как да пуска малко косми :) А за съвета с витамините - мога да пробвам :)
SunshineMe
В ятото

Мнениеот _B_e_r_k_ » Нед Мар 28, 2010 9:01 pm

котешката трева бързо пораства и аз засадих едно пакетче преди няколко дни и вичи набъбнаха
http://www.jivotno.com/Fellas -Порадвайте ми се ,просто е пишете кода под картината и натиснете порадвай се . Копирайте адреса .
_B_e_r_k_
В ятото

Мнениеот adriana.flame » Нед Май 08, 2011 12:33 am

Виждам, че отдавна не е писано по темата, но не намерих по-подходящо място и не искам да пускам нова тема и да се повтарям. SunshineMe, моята Ари е същата като твоето бяло персийче и аз знам, че в храната от висок клас има съставки, които спомагат изакването на космите, а тревата предизвиква повръщането им, но освен, че се храним с HILLS аз давам всеки ден малцова паста и то много повече от количеството описано на опаковката, давам по двойна и тройна доза, защото вет-а ми каза, че с нея не мога да навредя. И въпреки всичко Ари пак си повръща козина. Преди повръщаше веднъж на няколко месеца, после зачести на всеки месец, а сега вече стигаме и до 3 пъти месечно, някой път не излизат косми, а само храна и аз започнах да се тревожа дали правя достатъчно, за да й помогна да изаква космите и затова пиша в тази тема. Уви, освен всекидневното ресане, храна висок клас и малцова паста не намерих нищо друго, с което да й помогна за космените топки, но срещнах и мнения, че то било нормално да си повръща от време на време, все пак е дългокосместа. И последно: забелязах, че храната не просто трябва да е висок клас, а да е специално за косми, защото с нея изхвърля най-много, въпреки че във всеки вид храна висок клас има съставки и за косми.
Дано това, което знам е било от полза и за теб и ако има някой да добави нещо, ще следя с интерес! :)
Поздрави
adriana.flame
Животинче с въпрос

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Вто Юни 07, 2011 2:43 pm

Най-подходяща е малцовата паста ;)
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот selgomez97 » Вто Юни 07, 2011 6:02 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Най-подходяща е малцовата паста ;)

Бихте ли ми казали как се използва, за какво точно се използва и къде мога да я намеря? :ab:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Вто Юни 07, 2011 6:04 pm

По вет кабинетите и зоомагзаните я има. На нашата давахме по 2-3 см като слагахме веднъж на ден в храната й. То е е една тубичка и е за поглъщане на козината- за да не повръща топки козина. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Вто Юни 07, 2011 6:35 pm

archy написа:По вет кабинетите и зоомагзаните я има. На нашата давахме по 2-3 см като слагахме веднъж на ден в храната й. То е е една тубичка и е за поглъщане на козината- за да не повръща топки козина. :ab:

Това за котка? :ab:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Вто Юни 07, 2011 6:53 pm

Да. :ag:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Хранене