Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котето ми преяде и повръща ;(

Котето ми преяде и повръща ;(

Мнениеот sladka_glo » Съб Юли 31, 2010 9:26 pm

Дадох на котето си днес няколко пъти храна от консерва и май съм прекалила малко съм icon_crazy тази седмица не съм мигнала и си имаме навик като изляза за повече от час му давам малко консерва и малко като се прибера.Преди половин час му дадох и преди малко повърна.И друг път е повръщал след като най-безотговорно 2 пъти изхвърлих обелка от салам и кренвирш повръща ги защото не са от естествено черво,но сега повърна всичко,което изяде.Може ли това моментното преяждане да има по сериозни последници? [mood_feelings_hurt.gif] [smile223.gif]
sladka_glo
Животинче с въпрос

Re: Котето ми преяде и повръща ;(

Мнениеот archy » Съб Юли 31, 2010 9:29 pm

Възможно най-скоро го заведи на вет,може да е нещо сериозно.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Авг 01, 2010 7:50 am

Никога не го прехранвай, не може така безразборно да му даваш храна, направи му режим на хранене и го спазвай стриктно, защото в бъдеще това ще е важно.Също така повръщат ако имат паразити, за това ако не е обезпаразитено,го направи, и ваксина разбира се също.
Колко е голямо котето. Преяждането е опасно за малки котета, също така ако погълне неподходяща храна, нека няма достъп до такава.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freiya » Нед Авг 01, 2010 9:03 am

sladka_glo написа:И друг път е повръщал след като най-безотговорно 2 пъти изхвърлих обелка от салам и кренвирш повръща ги защото не са от естествено черво,но сега повърна всичко,което изяде.Може ли това моментното преяждане да има по сериозни последници? [mood_feelings_hurt.gif] [smile223.gif]

Нека котето ви няма достъп до кофата за боклук!Може да изяде много неща които в най-добрият случай завършват с повръщане.Стара храна,кости...,а обелките от салами,пък още повече и от кренвирши са несмилаема за него целулоза и найлон.Тези неща са опасни защото може да запушат червата!

По принцип, до колкото знам,котките не преяждат.
Търсете друга причина за повръщането,както е писала Мери,евнтуални паразити.Обезпаразитете ако не е правено до сега.Ако котето продължава да повръща често,най-добре е да го види лекар.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот sladka_glo » Сря Авг 04, 2010 7:47 am

Благодаря ви.Котето е ваксинирано и обезпаразитено на 9 месеца е.Заведох го на ветеринар и ми каза да не му оставям да има храна постоянно, и че това си е преяждане тъй като той е свикнал да си похапва редовно и не яде от глад а от лакомия...почваме режима няма как!
sladka_glo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Авг 04, 2010 8:19 am

Задължително,защото освен повръщане ще получи затлъстяване, което пък ще докара нови сериозни заболявания ,правиш режим, 15 мин, след като се е нахранило прибираш купата и така до следващото хранене, само вода да има постоянно.
Нищо му няма, така е за негово добро,иначе му вредиш (макар и неволно).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freiya » Сря Авг 04, 2010 12:39 pm

sladka_glo написа:Благодаря ви.Котето е ваксинирано и обезпаразитено на 9 месеца е.Заведох го на ветеринар и ми каза да не му оставям да има храна постоянно, и че това си е преяждане тъй като той е свикнал да си похапва редовно и не яде от глад а от лакомия...почваме режима няма как!

Хм..за пръв път чувам подобно нещо.Котките ядат само когато са гладни.
Да не е нещо от храната?С какво го храните котето?
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Сря Авг 04, 2010 2:43 pm

Нарича се лакомия, и го има.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freiya » Чет Авг 05, 2010 2:32 pm

Според мен,човекът е е динственото "животно" което яде дори когато не е гладно,а от лакомия.Поради същата причина и само при хората има наднормрно тегло.
Сега,ако едно куче или коте е държано дълго вренме без храна е напълно нормално да се нахвърли ласкомо върху храната и да яде бързо.Дори и да повърне.Но да "преяжда" системно и да продължава да яде ми се вижда малко вероятно.
Но,както и да е...надявам се котето вече е добре.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Чет Авг 05, 2010 3:48 pm

Как иначе затлъстяват животните,не е само от мазни храни,нали? :ag:
Офтопик:
Или от хамбургери и чипс. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот freiya » Пет Авг 06, 2010 11:06 am

:ajaweki:
Офтопик:
Един колега като пътува, и спре на Макдоналдс винаги взима на булонката си тост. :ag:Пък тя яде,та чак ушите и плющят. :ajaweki:

Аз все си мисля,че затлъстелите животни са такива не от преяждане,а от неправилно хранене.Некастрираните животни рядко са с наднормено тегло,ако се хранят с подходяща храна а не с мазните остатъци от човешката маса.Моята котка например абсолютно винаги има храна в купичката:хапва малко..след известно време пак,т.е. винаги има храна на разположение,но никога до сега не е повръщала от "преяждане".
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Пет Авг 06, 2010 11:39 am

Офтопик:
Кучетата и котките стават с наднормено тегло, когато се хранят с повече храна отколкото се нуждаят, като обикновено това е съпътствано с ограничена физическа активност.

Прехранването може да се дължи на лакомия, скука, хранене с неподходящи храни, непрекъснато предлагане на лакомства от стопанина. И още : viewtopic.php?f=128&t=2569
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене