Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здравословно храненe за вашата писана.

Re: Здравословно хранена за вашата писана.

Мнениеот gerinceto » Вто Авг 26, 2008 11:40 pm

Zoomaniak, то че няма приозводители е едно на ръка, но това какво значение има? Нали все пак тези храни идват от някъде и трябва да се пише съдържание. Аз например си купувам консерви на едро (Фрискис, Дарлинг, Уискас) и суха храна на Про план, но пак е в пакет от 1,5- 2 кг [ideauu.gif] . Аз лично не се доверявам на неща отворени от месеци- може и нишо да им няма, но това си ми е принцип дори за себе си не купувам от храните на грамаж в супера.

Мисля, че инфото, което съм дала ще е полза поне на "начинаещите". Съдя по себе си, защото надписите по опаковките ми се струваха толкова сложни. Стояла съм с часове по щандовете в чудене какво да избера, като всички са "най-добри" .
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Авг 27, 2008 6:35 am

Избира се според животното :ag: какво има да се чудиш на щанда :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gerinceto » Сря Авг 27, 2008 10:58 am

ех Стамене, пазаруването е специфичен процес при жените :aa: Винаги искаме най-доброто, гледаме етикети, сравняваме... [ideauu.gif]
Моето разбиране за форумите е хората да си помагат и да споделят ценно мнение и затова се старая да кажа нещо ценно или важно. Друг е въпроса, че в БГ форумите всичко става една говорилня- всеки се чувства едва ли не длъжен да изкоментира, цитира, репликира другите. :ad: (тук не визирам лично теб, а обобщавам наблюдението си)

Постарах се да преведа всичкото инфо от английски, а преди това съм си изгубила времето да го намеря, а вместо да се оцени този факт, ми се дърдорят разни щуротии. Сега, ако си пускате мнение, само за да се отчита бройката... какъв е смисъла....
gerinceto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Авг 27, 2008 11:21 am

Не търсете оценка, когато помагате на хората? 95% от времето ни е загубено време в опити да помогнем на незнаещите - но се надяваме написаното от нас/теб - да се прочете от някой преди да е създал поредната тема или да е задал поредния въпрос. Надяваме се да има мислене......ако се научим на мислене - всичко ще е наред.

Иначе общуването по форумите не е за всеки. Пак требе мислене.

Не се коси - широко скроените хора нямат проблеми по форумите. Дано си от тях. Помагай на хората и ще усетиш как времето е винаги загубено - защото процеса е обърнат в БГ.....образоването става в обратен ред....

Според мен имаш потенциал да си полезна...
zoomaniak
Пчела работник

Re:

Мнениеот stefi_komsiiska » Вто Сеп 09, 2008 2:48 pm

kokerka написа:Не сме. Чули сме от маса народ, че Роял е най-хубавата храна и веднага започваме и ние да го тръбим навсякъде. Просто сме чули. А какво се гледа в състава - ми не се гледа, защо да се гледа, след като това е най-качествената храна.
Всъщност всяка храна си има различни подвидове, предназначени за различни ситуации, части от живота и за различни животни. Например от една и съща марка храна съм взимала два различни подвида - с нормален протеин и мазнини и леко повишени такива. Кучето направи алергична алергия към вида със завишените протеин и мазнини. Затова от тогава гледам нивото на протеините и мазнините. Например. Освен това гледам нивото на пепел, какви суровини са използвани, от какво са добити различните в-ва сложени вътре и т.н.

и аз така мисля! Моето коти си яде Kitecat, Wiscas, Ok Cat и Friskies е пак е супер доволно от това!Обаче много обича и кренвирши за това му купувам! smiley24
Бени, Почивай в мир! Няма да те забравя!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот Deskata » Вто Сеп 09, 2008 7:43 pm

stefi_komsiiska то ако го оставиш и кафе ще пие (моята налиташе на сутришното ми, като магнит й беше), и кости ще гризе, и саламчета и кренвирши ще хапва с голям кеф. За това си стопанин, за да преценяваш какво яде котето ти. Информирай се повече за храната, в този форум достатъчно информация има. Изброените от теб марки храни не са особено класни...и не прекалявай с кренвиршите, не е особено добре за котето :ab:
Няма Начин Да Няма Начин
http://www.youtube.com/watch?v=23Cca-7UX-E
Deskata
В стадото

Мнениеот AHASVER » Вто Сеп 09, 2008 7:51 pm

и аз така мисля! Моето коти си яде Kitecat, Wiscas, Ok Cat и Friskies е пак е супер доволно от това!Обаче много обича и кренвирши за това му купувам!

:bu: :ai:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот stefi_komsiiska » Вто Сеп 09, 2008 8:47 pm

аз за мен не си купувам толкова скъпи храни та за котката ми ще купувам примерно(royal canin)!!Много си я обичам , но едно коте не се гледа само със скъпи храни!Иска се и любов и грижи да си играеш с него!Вие ако му купувате храни от примерно 50 лв. и не му обръщате никакво внимание все едно не го храните!Котето ми е много доволно даже!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 09, 2008 8:49 pm

:ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Deskata » Вто Сеп 09, 2008 9:13 pm

според теб бихме ли давали 50лв за храна и да не му обръщаме внимание :)
не ми отговаряй.
а любовта и грижите няма как да не са на лице. който си взема животно само щото му е "сладинкууу" или "иска да има нещо там да си гушка"...не е най-добрия пример за стопанин.
Няма Начин Да Няма Начин
Deskata
В стадото

Мнениеот stefi_komsiiska » Вто Сеп 09, 2008 10:06 pm

1- во не съм го взела само да го гушкам, а да го храня и обичам и 2-ро ще ти отгорарям колкото си искам ти нищо не можеш да ми направиш!Но не искам да се карам с никого този сайт е за това как да гледами животнити си , а не как да се караме!! icon_crazy

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот Deskata » Вто Сеп 09, 2008 10:10 pm

аз да съм казала нещо за теб? че си си го взела само за да го гушкаш? :ab:
а за карането, май имаш желание да го правиш доколкото те усещам. опонираш веднага без да осмислиш какво ти се пише
Няма Начин Да Няма Начин
Deskata
В стадото

Мнениеот mommovet » Сря Сеп 10, 2008 2:17 am

Оф, не сте ли чели вече стотици мнения по темата? Не разбрахте ли че принципно няма значение дали си храните котката с Уискас или с това, което имате в къщи или с РК и домашна храна приготвена специално за котето? Това е разликата - едното са подръчни средства, другото е старание за да има котето всичко необходимо? Дали котката е дебела се определя по вида й, зависи от това колко папка, колко се движи и каква й е обмяната, дали се храни правилно като състав се определя по честотата на докторските посещения. Има котки които издържат и на храна от Била - но нужно ли е? Ако имате необходимите финанси и вие няма да ядете само картофи - не че не се преживява и на тях, но не е здравословно. Идеята е котката да доживее поне 18 години и то без да прекара поне 6 като пациент. Не спорете какво е най-добро - това е ясно, или перфектни домашни манджи или премиум клас храна, зависи от вашето време и нагласа - цената е приблизително същата. Другото са пост, молитви и уповане в Създателя...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот stefi_komsiiska » Сря Сеп 10, 2008 2:08 pm

Аз му давам, домашна , Wiskas Junior ,Friskies Junior
А и в събота ще го водя на ветеринар

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот gerinceto » Чет Сеп 11, 2008 12:10 am

хух не знам къде да пусна въпроса си и затова го слагам тук. Нормално ли е котка да загуби апетита си за няколко дни?

Абе, Томас, котарака ми- гледам го последните 2 дни се мръщи и подбира храната и аз само търча след него и му нося глезотии : Айде бе маме що не ядеш icon_bowdown , а той гризне тук-там и толкоз.
Първо викам от консервата е- слагам сухо веднага. Той пак близне и се врътне. айде купувам втора консерва, купувам трета- все тя!

А, иначе си е жизнен, не изглежда нешо да му е зле icon_dontknow
gerinceto
В стадото

Мнениеот AHASVER » Чет Сеп 11, 2008 12:27 am

Имай в предвид,че котка насила неможеш да накараш да яде.Понякога са си такива-близват от тук от там и толкова,а ти се чудиш как да му навреш лъжицата в устата.Аз мога да напиша трактат на тема "Капризният,надменен и никога гладен котак.Как да го накарам да яде-МИСИЯТА АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНА".
В началото изпадах в паника но 5 месеца по-късно вече не му обръщам внимание(въпреки,че вече разрешихме проблема с храна купена извън БГ и вече се храни по-нормално),притеснително е ако повече от 12 часа не е хапнал и грам.Просто твоят кот не е бил днес гладен-предполагам.Наблюдавай го,ако има нещо притеснително най-вероятно ще е отпаднал и омърлушен,ще покаже и други симптоми(повръщане,разстройство,лиги до земята-все някакъв симптом за нещо нередно трябва да има).Просто го наблюдавай за сега.
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот gerinceto » Чет Сеп 11, 2008 1:22 pm

Ммм дамм, тази сутрин беше омел всичко... права си. Май просто не е бил гладен или е преял през уикенда, защото ме нямаше 3 дни и му оставих обилен запас. Дето вика мъжо... остайхме му 5 лв и да се оправя :ajaweki:
gerinceto
В стадото

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 16, 2008 6:55 pm

моята котка е на 5 месеца,до сега я храних с домашно приготвена пълноценна храна,по простата причина че предната ми котка не достигна реалните си размери,точно защото се хранеше само котешки консерви и гранули.За това реших да опитам с приготвена от мен и до сега всичко беше наред.От два дни обаче и купих роял канин с надеждата че ще има по голям апетит,но уви.Котката ми изгуби всякакъв такъв и към приготвената от мен и към купешката храна.Какво да правя,как да и го върна?
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Съб Окт 18, 2008 11:40 pm

Щеше да е абсолютно нормално, ако бяхте казали за отказ от гранули. СЛед домашната гранули почти никоя котка не би яла. Но и домашната да си откаже.... Какво казват лекарите на котето?
П.п. Не съм убедена, че готвената е по-балансирана или поне по-правилно балансирана от гранулите.
П.п.2 Опитайте с други марки гранули, висок клас.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Вто Окт 21, 2008 8:34 pm

Консултирала съм се вече за домашната храна, вече ядем, но само с протеини, иначе нямаме никакъв апетит. Съветвам всички стопани: НЕ ХРАНЕТЕ ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ със готови храни, по-добре се консултирайте със специалист какви добавки да му давате към домашно приготвената храна. Така със сигурност ще си спестите диетите, на които ще се подложат любимците ви!!!!!!!!!!!!!!!!!
Офтопик:
Kaka01155.jpg

Kaka068.jpg
dg84elug
В стадото

Мнениеот kitana » Вто Окт 21, 2008 8:46 pm

Вижте,не давайте толкова категорични съвети...Това,че Вашата котка има проблем не означава,че и при другите ще е така.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот dg84elug » Вто Окт 21, 2008 9:02 pm

просто съм гледала 3 котки до сега и със всички съм имала такива проблеми.Казвам го за доброто на животинките,а и мисля че е по добре да виждаме какво приемат те а не да им даваме нещо,което не знаем какво съдържа
dg84elug
В стадото

Мнениеот kitana » Вто Окт 21, 2008 9:05 pm

Очаквам АХАСВЕР да се включи всеки момент.....
На пакета на всяка качествена храна от качествен производител си пише какво съдържа.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 21, 2008 9:09 pm

Тая тема колко пъти я дъвкаме.
3 котки не правят енциклопедия за храненето при котките.
Всеки стопанин си мисли, че е открил топлата вода.
smilie8
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Окт 21, 2008 10:22 pm

Странно, около 100 котки познавам задочно, колко от тях ядат гранули, вече години, па нищо им няма.... Включително и моите... И още по-странно, водещите фирми се избиват да пишат и да изследват всичките си продукти, само вий не сте разбрали какво има в гранулите.
Който не се интересува той не намира информация....
А колко е по-полезна готвената от готовата може много да се спори. 3 котки далеч не са критерий за правота.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Вто Окт 21, 2008 11:19 pm

kitana написа:Очаквам АХАСВЕР да се включи всеки момент.....
На пакета на всяка качествена храна от качествен производител си пише какво съдържа.

:ag: Китана,аз вече ама въобще няма да се обяснявам относно храненето,цели фермани писах и роман вече мога да напиша,заради НЕяжната си котка,ама който неще да се научи и 5 тома да му напишеш все тая.
Имам само един въпрос към dg84elug:
Когато взехте котарака си развъдчика как Ви обясни да го храните?
На ей това ми е интересно на мене... hsuh
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот dg84elug » Сря Окт 22, 2008 6:32 pm

аи не съм се консултирала с развъдчика,а с д-р Кузманова от ветеринарната клиника от ж.к. младост1,която ми обясни колко точно месни и млечни продукти да консумира и какви витамини да поема.Предполагам че няма да ме е подвела
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Сря Окт 22, 2008 6:36 pm

Това за съжаление ще покаже само времето, но ако накрая се окаже, че нещата не са стояли точно така... ще е късно за животинчето. Искренно се надявам да се справите с храненето, но МОЛЯ, не агитирайте така хората, че видите ли, гранулите били вредни.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Окт 22, 2008 9:38 pm

Имам в превдид,че когато вземеш коте от развъдчика,независимо дали искаш или не получаваш обилна информация за грижите които трябва да полагаш.Та мен не ме интересува дали ги спазваш,а ме интересува какво ти казаха когато се съгласиха да станеш стопанин...лично при мен, много от препоръките на развъдчика бяха в разрез с мнението на вета,като в основните неща при отглеждането бяха обсолютно на едно мнение,това обаче не означава да не се съобразявам с това как развъдника си гледат работат и аз да се стремя да се грижа за котарака си както те за техните.Дано разбираш какво се опитвам да те попитам...

п.с.
от суха до суха храна има ОООООГРОООООМНА разлика,вече незнам за кой път го повтаряме тука в купом.... [smile3537.gif]
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 12:11 pm

ok,добре.От суха до суха храна има голяма разлика.Ти каква ми би препоръчал,по дибра от royal canin
dg84elug
В стадото

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 12:45 pm

Неразбирам,защо бягаш от основния въпрос който ти задавам,ама както желаеш,аз те питам защото преди да ти дадът котето то е било гледано по един начин,и е логично ти да полагаш същите грижи за него които е получавало преди.За Бритиша нещо много важно е да се развият здрава костна система и така наречената "мощна" мускулатура,без добра кост това неможе да се случи,та мисълта ми е такава,с дробчета,сърца и ориз това неможе да стане и котето ти вече е извън стандарта понеже няма от къде да се набавят необходимите хранителни вещества и то няама как да стигне до желания/препоръчителен размер и тегло,както за сухата така има разлика и от домашна до домашна храна,аз лично силно се съмнявам,че може да се постигне стандартен резултат с такъв тип храна ако тя не е по определен начин направена/сготвена и също така не вярвам,че знаеш колко калории в различните етапи на развитие трябва да приема котето ти и ти да можеш да ги измериш в домашната храна,също така и не виждам логиката да храниш по този начин и съответно да го тъпчеш с разни калций и т.н.,които са крайно недостатъчни.

Аз като стопанин голям проблем ми е именно храненето,понеже котаракът ми е изключително капризен и се храним почти насила,но това което ми е казано от развъдчика строго спазвам и въпреки,че бавно качва все пак качва,та за марки има колкото си искаш,взимаш от няколко вида( като гледаш да е супер премиум гранулата )или тази с която е бил хранен преди да го вземеш и пробваш,която яде тази избираш,естествено леко примесена със старата храна за да нямаш ядове,един път в деня му предлагаш суров телешки шол,грижливо почистен от ципи и жилчици и замразен за 48 часа в камера,естествено го предлагаш в размразен вариант и със стайна температура,по желание или го даваш на парчета или накълцан на ситно.
Последна промяна AHASVER на Чет Окт 23, 2008 12:51 pm, променена общо 1 път
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 12:46 pm

а и не мога да ти кажа какво точно са казали,защото котката ми е подарък от моя приятел,аз знам само каквото ми кажат когато я водя на прегледи
dg84elug
В стадото

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 12:48 pm

странно,независимо,кой взема котето,развъдчика държи връзка със стопанина,той се интересува какво се случва с котето му,разбираш ли и неговата помощ е нужна в много ситуации...моят котарак също ми е подарък от мъжът ми,но връзката не се е загубила...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 12:51 pm

точно това се опитвам да ти кажа и аз.Котката ми беше добре на всеки един преглед до преди седмица и си наддаваше доста добре.Последният път беше видимо отслабнала,и се оказа че е с 200гр. по малко от предходния.И като са толкова хранителни защо тя отслабва от тях
hsuh
имам и друга котка,която не е толкова капризна и всичко си яде,само той ми е проблемен
ами взимали сме и хъски за подарък от развъдник.Не са се обаждали нито веднъж да попитат как е или поне аз не знам
dg84elug
В стадото

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 12:58 pm

точно това се опитвам да ти кажа и аз.Котката ми беше добре на всеки един преглед до преди седмица и си наддаваше доста добре.Последният път беше видимо отслабнала,и се оказа че е с 200гр. по малко от предходния.И като са толкова хранителни защо тя отслабва от тях

Защото не яде достатъчно,проблема ми е същия,котаракът ми отслабна видимо по време на разгонването,сега му давам повече месо и взе видимо да заглажда косъма,направи и ти същото,също така и като му давам повече месо той яде и повече гранули,в моя случай поне съм оптимистична заради това,че има много едра кост,която в последствие ще затрупа добре с мускул...котка насила неможеш да накараш да яде,въпреки,че аз в повечето случаи успявам,но трябва да търсиш различни варианти и те да са възможно най-добрите за котето ти...за Британеца по-вкусно и добро от суровия телешки шол няма,ядът та им плющят малките ушички... :ag:
Последна промяна AHASVER на Чет Окт 23, 2008 1:01 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 12:59 pm

dg84elug написа:ами взимали сме и хъски за подарък от развъдник.Не са се обаждали нито веднъж да попитат как е или поне аз не знам

icon_dontknow ...явно е до политика на развъдника,просто те могат да ти бъдат от изключителна полза в проблемни ситуации...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 1:24 pm

Яяяя, тук станало интересно.
Факта, че една котка яде гранули далеч не означава, че все ще наддава. На брат ми котката яде вече четвърта година само гранули, пък си седи средно слабичка. Не е кльощава, но и не пълнее.
Освен това гранулите са балансирана храна /разбира се и хранителни/ но целта им не е да дебелее котката от тях. И защо толкова сте се впрегнали за 200 грама? Се едно едно живо същество не може да сваля и качва килограми от време на време? Ма това е напълно нормално. Ако няма здравословни проблеми, породени от храната /алергия, някакви реакции към определени съставки и прочие/ не виждам какво друго може да причини една качествена гранула. Роял канин не е единствената качествена марка на пазара, има още поне 3-4 на същото ниво.

AHASVER, защо толкова настояваш за развъдника, къде пише, че котката е породиста? Изивинявам се ако не съм забелязала, но на мен ми се струва обикновено коте /ако гледам снимката/.
Освен това, нали се сещаш, че далеч не всички "развъдници" са толкова загрижени за котетата си, колкото би трябвало да бъдат.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Re: Защото не яде достатъчно,проблема ми е същия,котаракът ми от

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 2:18 pm

явно те са си по капризни относно храната и грижите за тях
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 2:20 pm

Не знам да има по-капризни от персийките. А щом с персийки се справяме с гранули, при това доста добре, значи и британка би се справи идеално.
Аз така и не разбрах какво толкова са причинили гранулите, какво му е имало на котето, че лекар да каже да ядете консерви?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 3:00 pm

изгуби апетит към всичко.Не искаше и да померише домашна храна.Хапваше съвсем малко консерви и гранули 2 дни.След това вече и те му омръзнаха,понеже той е свикнал да яде всеки ден разнообразна храна,имам в предвид( всеки ден му я сменяхме: пилешко,телешко,яйце,извара...),и в следващите дни ядеше гранули само около 100гр. на ден.Заверохме го на преглед и споделих проблема,но ми казаха че нищо му няма,а беше свалил 200гр.Някой ако може да ми препоръча друга добра клиника в Сф.,освен тази в младост1
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 3:13 pm

100 грама на ден гранули дори за порастнал, 8килограмов котарак са много. Дажбаната от гранули на ден е около 70грама за котарак. Логично е след телешко, извара и прочие да не иска гранули. Ако искате да го храните пълноценно основното трябва да са гранули, а тези неща да ги ограничите, защото не можете да ги балансирате добре и може в последствие да се разболее от неправилното хранене. Казвам само възможно е.
Отслабване с 200 грама изобщо не е признак за болест или че му има нещо. Особено ако котарака е дундав. Освен това е лошо и нездравословно котка/котарак да е дебел или дундав. Вреди на кости, сърце и прочие.
Хубава клиника има на ул. Лозенска планина, номер 14, Ита вет.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 3:19 pm

грешката е моя.Не знам точно колко грама са но ядеше по половин кафяна чашка.И не знам дали са му предостатъчно след като сваля
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 3:20 pm

благодаря за клиниката.А аз си мисля че сега му е времето да кнаддава.Той е на 5 месеца,а те растат до около година.Не знам....
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 3:23 pm

200 грама изобщо не означава, че "слабее". Килограми се свалят и качват през ден. Освен това аз не знам колко тежи този котарак и дали не са му в повече. Че ако са му в повече свалянето е полезно. Не знам колко е голяма кафяна ти чаша. На всяка качествена марка гранули има таблица за определен дневен грамаж за определено тегло. Ако се спазват инструкциите този грамаж би трябвало да поддържа котарака в идеална форма. Ако сваля може да има и друга причина /глисти, заболяване, много тичане/ и ако свалянето е драстично или се ходи на лекар или се увеличава дажбата.
На 5 месеца се яде храна за подрастващи.Тя би трябвало да доставя всичко необходимо за растежа на котарака.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 5:07 pm

dg84elug написа:благодаря за клиниката.А аз си мисля че сега му е времето да кнаддава.Той е на 5 месеца,а те растат до около година.Не знам....

Съвсем не си права,Бритиша расте до навършването си на 4 години,те са ниски,набити,както вече казах с мощна мускулатура и основно крайният изглед се вижда при навършването на 2 години,също така от ОГРОООМНООО значение са и гените(мама,татко и всички нататък)...100гр дажба на ден е много,максимума на Р.К.36 е 80гр,за другите марки незнам,но доколкото съм запозната се въртят около тази цифра като + гранулата в тази дажба се дава суровия телешки шол и трябва да имаш мерителна чашка,на съответната марка храна,която е съобразена с големината на гранулата.Просто не му давай вискас или тем подобни,а за консервата направо забрави...тези неща които изброяваш и даваш като основна храна,въобще не са достатъчни,моят ги яде само за награда и като гледам как им се лигави въоще немога да си помисля,че това може да е пълноценно хранене...

Коки,аз натиснах за развъдчика,защото те могат да и дадът най-добър съвет какво да прави,или поне да не се отдалечава от началните инструкции при вземането на котето...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 5:14 pm

Да, това е ясно, аз не разбирах защо си толкова убедена, че котето е от развъдник, защото на мен котето не ми приличаше на някоя порода, а на обикновено коте. Моя е грешката, че не съм забелязала.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 5:32 pm

ами както казах вече съм присъствала на разговорите на моя прияте при взимането на хъскито когато говореше за котето
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 5:34 pm

не съм запозната със прибавянето на този "суров телешки шол",във вета има ли го,и не е ли вредно да им се дава сурово месо?
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 23, 2008 5:48 pm

a и "коerka"как при положение че не си наясно дори че съществува британска кремава,можеш да даваш своето "компетентно" мнение??????????????? fing23
dg84elug
В стадото

Мнениеот AHASVER » Чет Окт 23, 2008 5:49 pm

Суровия телешки шол се взима не от вета,а от проверено място-Била,Пикадили,и т.н.,на Бритиша му е заложено генетично,няма развъдник за британци който да не храни котките си със сурово телешко,няма иначе как да се натрупа тази необходима маса,доколкото ми е извествно и развъдниците за персийски котета също дават сурово телешко,разбираш ли,по принцип се дава телешко имено защото то е най-неподатливо от заболявания от паразитен вид,също така е чисто месо без мазнини,при замразяването и да има някакви бактерии те измират,мот котарак изгуби много,като в началото именно поради страхът ми да не се разболее не му давах,а вета добре ме беше стреснал допълнително,правим периодични изледвания за паразити и до сега не е имало проблем.Естествено когато го купувам,гледам цвета на месото,възрастта на добичето,дали е минал ветеринарен контрол,и дата на опаковка,купувам винаги прясно и опаковано в същия ден,никога не взимам месо,което не е розово,замръзено или от съмнително място.

п.с.
това е кремав Бри
Изображение
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kokerka » Чет Окт 23, 2008 11:37 pm

Моето мнение е компетентно, защото се занимавам до голяма степен с храни /не ги продавам, да уточня, че ще ме нападнат, че агитирам да купуват моя стока/. Това, че не съм се интересувала от допусканите разцветки на породата британска късокосместа, не означава, че съвсем не разбирам, да се изясним. Не съм фелинолог, че да се интересувам коя порода какви разцветки има. Мен ме интересува как се отразяват храните на котките. И за тях съм се интересувала достатъчно.
Пък вие ако искате приемайте мойте съвети или мнения, тук никой не е длъжен да ми вярва и да ми следва съветите.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Пет Окт 24, 2008 5:10 am

ok,сори ако съм обидил,но ти просто обиди мойто вижотинче,от чиято пъ порода аз силно се интересувам,и я чаках с нетърпение такова котило от миналата година,защото цветът,както и мраморното таби се срещат изключително рядко и се чака дълго за ред
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Пет Окт 24, 2008 5:16 am

с уважение Админ,просто исках да покажа и рдуги от тази порода защото явно не се разбираме тук
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Пет Окт 24, 2008 5:21 am

ок,препоръчайте ми други висококачествени храни(консерви),защото само на гранулиииииииииииии......Чувала съм че не им влияят добре на бъбреците ако не поемат достатъчно храна и тем подобни.А на р.с. нямат консерви освен препоръчителни за заболявания
dg84elug
В стадото

Мнениеот kitana » Пет Окт 24, 2008 11:30 am

Консервите не влияят никак добре на отделителната система.Кучето ми почина от бъбреци,защото майка ми го хранеше само с консерви. :ac:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Пет Окт 24, 2008 11:30 am

:bu:

Няма такова нещо като здравословна храна тип консерва,разбираш ли...бъбреците се разболяват от нискокачествени гранули Вискас,Кит Кат,Дарлинг и т.н....хубава,качествена,супер премиум гранула трябва на твоето коте,стига с тези предрасъдаци,гранулите не се слагат под общ знаменател,това му трябва на твоето коте + месо,неможеш да си вземеш такова коте и да не знаеш или да се инатиш да го храниш както не трябва,по твоят начин можеш само да му навредиш...

п.с.
консервата= 80% вода,консерванти и оцветители,10% нокти,черва и кожи и т.н.-според теб достатъчно здравослвно и полезно ли те струва такова хранене?

паучове=накиснати нискокачествени гранули в хубаво миришещ сос...а това как ти се струва?

Вземи помисли,ние тука не ти приказваме глупости,а мен направо ме хваща яд за котето...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kokerka » Пет Окт 24, 2008 2:14 pm

Всички консерви влияят зле на бъбреците /изключение правят една-две консерви с цена над 5-6 лв за 400 грама :ai: /. Всички нискокачествени гранули влияят зле на бъбреци. Но нито една ВИСОКОкачествена гранули не влияе зле на бъбреците. Котка може да се храни само с гранули цял живот, ако марката е качествена. И това няма да се отрази на бъбреците. Нужно е само да има винаги прясна вода.
Марки има достатъчно: Iams, Hill`s, Nutra gold, Royal canin, Bosch, и прочие...... има още.

П.п. Не съм обидила котето, просто не съм догледала и не съм се интересувала особено от породата. Ти ако не се интересуваш от видовете кокери аз няма да се обидя, че не знаеш колко разцветки има. Не го приемай толкова лично.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Пет Окт 24, 2008 3:53 pm

oks
dg84elug
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Окт 24, 2008 4:00 pm

Деси - ние тук не искаме да ви разочароваме. Но от години изследваме разни проблеми. Храненето също и стигнахме до извода, че Българина храни според кесията му - не според това как трябва да е за животното. Говоря в общ план.

Като почнете от:
- Ама котката ми яде боб яхния - защо да не и давам и стигнете до:
- Котката ми най-обича сурова риба от язовира...

Борим се да ограмотим хората.

Ако не ни вярвате - обиколете 5 вет-кабинета. Поискайте мнения - извадете си изводи.
Огледайте 10 чувала с храна за котки - сравнете таблиците отзад на всеки чувал-консерва-пауч.

Храненето за всяко животно опира до пари??? Няма мърдане. Колкото искаме да е по-добро храненето скача парата???

Има и друг аспект - никой от БГ стопаните няма да усети проблема който ще дойде ако храни котката си с боб яхния. Такива проблеми идват с години - натрупват се в организма на всяко животно, и идва момента:

- Привет не знам какво и е на котката - на 10 години е, и и откриха еди какво си - казаха че било от храната..... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Пет Окт 24, 2008 11:14 pm

Освен всички лоши неща, които сте казали досега за консервите, аз ще добавя, че хранене само с мека храна води до бързо натрупване на зъбен камък - оттам гингивити, парадонтоза и падане на зъби. Лошо няма да се дават понякога - за Коледа или за рождения ден на котето, но определено не стават за основна храна.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Re: Здравословно храненe за вашата писана.

Мнениеот dg84elug » Вто Окт 28, 2008 7:17 pm

имам въпрос.Как мога да си ги опазя без да свършат някоя глупост?Те са още малки,но им е време да се разгонят за първи път.Страх ме е до като спя да не се заобичат,а като ги разделя в отделни стаи се късат да плачат.Чак сърцето ме боли и не знам какво да правя.
dg84elug
В стадото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 7:21 pm

viewtopic.php?f=2&t=4535
Я виж това.
По принцип не знам как ще се опазите от нежелана бременност...Освен с кастрация,разбира се,но...направо не смея да го предложа.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Вто Окт 28, 2008 7:29 pm

една моя позната го имаше този препарат,но той е мисля че влияе на животното когато е само,а когато имам обект от женски пол при него май няма да свърши работа,а за кастрация,ми е жал да го направя [mood_feelings_hurt.gif] .Но ще го пробвам.Дано да е от полза
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Вто Окт 28, 2008 7:33 pm

между другото,някой знае ли от къде мога да закупя продукта,защото току що ми казаха че го няма във 2 зоомагазина.Само във вета ли го продават?
dg84elug
В стадото

Мнениеот dg84elug » Вто Ное 04, 2008 1:36 pm

някой знае ли дали гранулите на " Carocat super premium" са добри?
dg84elug
В стадото

Мнениеот mommovet » Вто Ное 04, 2008 2:15 pm

Фелиуей се продава само от ветеринарните лекари, но няма да ви спаси от нежелана бременност.
Да, Carocat са супер премиум клас и са добри.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот rosi_vesko » Вто Ное 04, 2008 3:22 pm

Моята котана много харесва Фрискис -суха храна с градинска трева.Пробвала съм и други храни,но не иска да ги яде.Трябва ли да я сменям?
Обичам всички животинки!
rosi_vesko
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 3:24 pm

Поздравления за темата . Една рядко полезна тема наистина !
snuffed

Мнениеот kokerka » Вто Ное 04, 2008 3:33 pm

rosi_vesko написа:Моята котана много харесва Фрискис -суха храна с градинска трева.Пробвала съм и други храни,но не иска да ги яде.Трябва ли да я сменям?

ДА, определено трябва да я сменяте. Храната е... /лично мнение/ боклук. Ще доведе до камъни в бъбреците или подобни неща. Освен това е ПЪЛНА с химии, поради което и котката толкова я харесва. По-хубавите храни нямат овкусители, затова котките не ги харесват толкова, но вие трябва да я научите да яде качествена храна. Иначе ще имате много проблеми.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 3:40 pm

Моето коте яде гранули и месни консерви , но не знам от коя марка icon_dontknow . Аз лично му взимам често пуешко (котешка консерва) , но майка ми се кара - да не съм го учил на много хубаво :ag:
snuffed

Мнениеот kokerka » Вто Ное 04, 2008 3:43 pm

Последните две страници има достатъчно изписано за консервите. Прочетете малко.
И как може да не знаете каква марка са гранулите на вашето коте? Това е много важно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 4:58 pm

kokerka написа:Последните две страници има достатъчно изписано за консервите. Прочетете малко.
И как може да не знаете каква марка са гранулите на вашето коте? Това е много важно.

Аз лично нямам нужда да чета . Отгледал съм коте доживяло до 16 годишна възраст - надали ВИЕ можете да се похвалите с подобно нещо.А не знам какви са защото ги купва майка ми и са все различни . Но ако имаш въпроси по правилно отглеждане на котка - питай :ab:
snuffed

Мнениеот desislava » Пет Ное 07, 2008 5:53 pm

хей,има ли значение на коя марка са храните "premium" и "super premium"?
desislava
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 07, 2008 7:18 pm

desislava написа:хей,има ли значение на коя марка са храните "premium" и "super premium"?

Почти не...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Пет Ное 07, 2008 11:25 pm

Аз лично нямам нужда да чета . Отгледал съм коте доживяло до 16 годишна възраст - надали ВИЕ можете да се похвалите с подобно нещо.А не знам какви са защото ги купва майка ми и са все различни . Но ако имаш въпроси по правилно отглеждане на котка - питай :ab:

Повечето котки ако не ги сгази кола, не ги изяде куче или не паднат от 16-я етаж и човек се грижи добре за тях всъщност доживяват спокойно до 16 години. Това не е изобщо пределна възраст. Виж, 22-24 вече е "древна котка"
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Ное 08, 2008 1:03 am

desislava написа:хей,има ли значение на коя марка са храните "premium" и "super premium"?

Как така на коя марка са храните? Повечето марки /а те са много/ имат и от двата "класа" храна. И да, има разлика кой от двата класа ще вземете, разбира се, че супер премиума е по-добрата.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот desislava » Съб Ное 08, 2008 5:21 pm

имах в предвид как да разберем че един премиум е по хубав от друг освен по цената
desislava
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 6:40 pm

desislava написа:имах в предвид как да разберем че един премиум е по хубав от друг освен по цената

Значи не се хващайте за думата премиум и супер премиум. Те са фактор - даденост - знаят се.

Зад тях се крият вече:

- години на куче и котка
- натовареност
- кастрация има ли
и т н....

После когато вземете и сравните примерно за кучета над 3г. до 25кг - сравнявате таблиците на чувалите и четете според великите мозъци в интернет дали 20% протеини са добре или 10%.

Всичко е относително.
Редно е да се сменяват марките на всеки 1-2-3 години хранене...

Аз не робувам на марка...кучето ни е добре - това е най-важното...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 6:42 pm

Трябва да изградите на котката си хранителен профил и той да е полегнал върху основни фактори:

години
КГ
характер
местожителство на котката - дворна - апартаментна
кастрат ли е

Дали ме разбирате?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 6:59 pm

Храненето на кучета и котки с клас храни премиум и супер премиум е лесно. Те си имат всичко - НО - се забелязва малко свикване - скука по време на хранене - поради това аз горещо препоръчвам разно овкусители от добре познатите ни:

бульони - от варени меса + зеленчук
лъжици мляко - прясно - кисело
кокали от пиле
костен мозък...

стига стопанина да е на ниво в знанията си - може да прилага овкусяване с добри темпове - аз специално забелязвам скука към храната при кучето ни - и си позволяваме от време на време - (без да ни е цел) да овкусяваме гранули - клас супер премиум...бързината на изяждане е невероятна :ag: :ag: :ag: като почнете дозите са в супени лъжици
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Съб Ное 08, 2008 7:05 pm

Кокалите от пиле и аз ги препоръчвам горещо! Моля, само си записвайте час при доктора предварително.. и не ги давайте в петък или събота, защото повечето не работим в неделя.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2008 7:08 pm

zoomaniak написа:стига стопанина да е на ниво в знанията си - може да прилага овкусяване с добри темпове

icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dg84elug » Нед Ное 09, 2008 4:19 pm

бульони - от варени меса + зеленчук
лъжици мляко - прясно - кисело
кокали от пиле
костен мозък...

а няма ли да се задави с пилешките кокали
dg84elug
В стадото

Мнениеот Josarian » Пет Ное 14, 2008 6:21 pm

Котката на дъщеря ми обожава суров черен дроб .Като си хапне от него и идва прилив на излишна енергия и започва да бяга и беснее ....докато се умори и се тръшне да спи.На второ място от любимите и храни е риба хек .Въпроса е колко често да и даваме от любимите и храни , ако зависи от нея всеки ден ще ги яде :-) .Но става еднообразно храненето само с тях .Даваме и гранули .От консервите обира само бульона а парченцата не иска да ги яде - капризничи .
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Ное 16, 2008 10:58 pm

Колкото се може по-малко риба... останалото... както ви дойде. Аз бих наблегнала на гранулите, основно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kukundrelka » Вто Ное 18, 2008 2:21 am

Здравейте!Бях на котешкия "купон" в музея "Земята и хората" и видях наистина страхотни котанки.Жалкото само е,че животните бяха като или наистина бяха упоени.Всичките бяха като умрели просто.Аз много исках да запиша моята писанка,но разбрах твърде късно.Та там имаше талони и ми дадоха безплатна мостра на храна Леонардо - премиум - гранулки.Незнам дали е хубава - даже никъде нищо не пише на български.Била някаква немска ми казаха там мацките дето раздаваха.Поисках брошурка,но казаха,че са свършили.Та въпроса ми е дали някой има представа що за храна е това и дали става за маците! Иначе взехме на Роял един пакет,че имаше промоция - дават ти втори безплатен и явно жената ни хареса и ни даде мостри колкото още 2 пакета та се прибрахме с храна за няколко месеца :) С кокерка бях си говорила преди и останах очарована от всичко което ми каза,но сега искам да знам и за тази храна!Просто човек може да научи тук всичко или ако не е всичко - може да попита и ще му бъде отговорено.Послушах съветите ти и се храним само с качествени храни от 5 месеца и животното изглежда невероятно просто.Козинката му е здрава,лъскава,енергична е писата и изобщо изглежда мнооооооого мнооооооооого по-добре от колкото преди като и давах уискас,фрискас,дарлинг и тем подобни!А за тази храна ви благодаря предварително за отговора!Иначе само да кажа на хората които не правят разлика между качествена храна и уискас примерно - нека опитат просто за да си докажат на себе си,че са прави"УЖ"!Нека месец - два си хранят животинката с качествена храна и мисля,че всеки сам ще се убеди в думите ми!Аз също не вяврвах,но след като сама се убедих не сменям качествената храна за нищо на света! Хубава вечер на всички! :)
kukundrelka
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Ное 18, 2008 2:33 pm

Леонардо е от храните супер премиум клас и единствената фирма, която предлага и консерви от същия клас. Много е важно, че се произвежда наистина в Германия, а не някъде из EU...Сега точно проверявам как ще се отрази на моите котки.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kukundrelka » Вто Ное 18, 2008 3:56 pm

Това значи да не се притеснявам да давам и на моята писанка!На котешката изложба ли как да го нарека и аз незнам имаше и пастетчета и консерви и не бях много сигурна за качеството им.Имаме две кутии суха храна за нашата писанка и ще я пробвам с тази храна - дано и хареса!Не я бях чувала и наистина не я бях виждала по зоомагазините и реших да попитм тук защото много от хората тук са мнооооооого ама мнооооооого информирани,а това е страхотно!Много благодаря още веднъж!
kukundrelka
Животинче с въпрос

Мнениеот Rain » Съб Ное 22, 2008 11:43 pm

Здравейте! :ab: Първо - искам да кажа, че се радвам много, че открих този форум. Мисля, че ще ми бъде безкрайно полезен.

Дребния вкъщи е скоро опериран и яде гранули на Хилс, с вкус на риба тон. Взех му и дозичка консерва, но явно не му допада. Гранулите ги харесва, а и много се надявам да има ефект от тях. Откакто ги яде, забелязвам промяна в козинката му - понеже го блъсна кола и няколко дни не можеше да се движи, беше целия мръсен, като го оставихме във ветеринарната клиника. Там са остригали едното краче и изглежда са го изкъпали, взех си го чистичък. Но от слюнката или от потните жлези (все още не съм толкова запозната), за около две седмици козинката му стана на кичури (изглеждаше с мазен косъм) и започна да жълтее, а иначе е целия бял. Понеже е с игли в едното краче, няма как да го изкъпя. Препоръчаха ми тези гранули, яде ги от седмица и половина. Преди два-три дни забелязах, че козинката му е бухнала и чистичка, все едно току-що съм го изкъпала. Иска ми се да се дължи на гранулите, защото ефекта от тях е комбиниран - помагат и за храносмилането, и за зъбките, за калцирането на костите. Ако промяната в козината се дължи на това, се надявам и в останалите направления да има резултат. :ab:

Преди да започна да му давам гранулите, ядеше само пилешко и рибни консерви. Опитахме да му сварим рибка и да му дадем нея, в рибните консерви има какви ли не съставки, които не са полезни за животно, но отказа да яде току-що сварената риба. Продължих с рибните консерви, сега отново му давам, но държа да яде и гранулите, защото се надявам да са ефективни. При следващото посещение в клиниката, ще му избера някакви други, които се надявам отново да му харесат. Отказва късчета месо, отказва котешки консерви, гранулите също не са му първа любов, но явно е до навик ...

Та след Хилс, ще пробвам други гранули. Ще видя дали ще яде и консерви. Това много би ме улеснило, вместо да му купувам бутчета и да се чудя как да го прилъгвам да яде сварена специално за него риба, специализираната храна ще ми бъде в услуга. :ab:
Rain
Животинче с въпрос

Мнениеот rosi_vesko » Сря Ное 26, 2008 10:34 pm

Моля за съвет!След кастрацията започнах да храня котанка със суха храна лайт по препоръка на вета,защото сме доста дебелички!За съжаление не запомних името на храната,която купих :ah: толкова се бях притеснила за котанка.Но въпроса ми е освен Роял Канин на кои други фирми мога да купувам храна и има ли разлика между лайт ханите и храна за кастрирани котки?Сигурно въпросите ми ще Ви се сторят глупави,но тук при вас научавам страшно много,за което Ви благодаря най-сърдечно [smile223.gif]
Обичам всички животинки!
rosi_vesko
Животинче с въпрос

Мнениеот Rain » Пон Дек 01, 2008 2:01 am

Взех на котарака и малко Роял Канин днес.
Мирише му апетитно, изглежда, души я настървено, но не иска да яде. :ab:
Rain
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Дек 01, 2008 9:43 pm

Не прочете ли в брошурата към храната /пише го всъщност във всяко четиво на тема хранене/, че са нужни няколко дни за преминаване от една храна към друга? Най-малкият проблем е, дали на котето ще му хареса или не. По-важно е да се направи постепенно за да няма стомашно-чревни растройства.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Rain » Пон Дек 01, 2008 11:41 pm

mommovet написа:Не прочете ли в брошурата към храната /пише го всъщност във всяко четиво на тема хранене/, че са нужни няколко дни за преминаване от една храна към друга? Най-малкият проблем е, дали на котето ще му хареса или не. По-важно е да се направи постепенно за да няма стомашно-чревни растройства.

:ah: Не знаех ... Благодаря ти, че си ми го написал. :ah:
Тази вечер хапна малко Роял Канин. Сложила съм две купички с различни гранули. :ab:
И риба има. Да яде каквото желае. Само се притеснявам, че гранулите изсъхват и трудно ще ги яде, ако престоят.
Rain
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Дек 03, 2008 2:40 pm

Не се притеснявай, гранулите няма да изсъхнат от стоене в паничката. А и ти не сипвай огромни количества, а виж на опаковката на храната колко трябва да изяжда котето за един ден и му сипвай толкова.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Rain » Пет Дек 12, 2008 11:50 pm

Взех половин килограм, насипни, на Роял Канин. Момичето там ме посъветва, докато е малък да му давам колкото му се яде. :ab:
Голям е шемет, но имам чувството, че яде твърде много от гранулите ... Не виждам някаква съществена разлика - напълняване и други подобни, струва ми се само порастнал, много. :ab:
Rain
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Дек 13, 2008 6:29 pm

Котките, за разлика от кучетата не преяждат. Няма проблем да има винаги храна в паничката, но няма нужда да са планини. Сипвай му приблизително колкото трябва да му е дажбата. Взел си му чудесна храна и моят съвет е само с нея да си го храниш.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Нед Дек 14, 2008 12:43 pm

по принцип за преяждането и аз така знам... ама малкия шемет вкъщи май не го знае [smile3537.gif] като й се сипе храна тя я омита, и от скоростта и това че не я дъвче след няколко часа я повръща в същия вид. някакви съвети?
не повръща всеки ден, и не мога да разбера всъщност конкретната причина. иначе котето е като пренавито... не се спира и за секунда на едно място, само играе и беснее.

малката е на 6 месеца и яде РК Персиан 30
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот Josarian » Нед Дек 14, 2008 8:27 pm

Нашата котка на няколко пъти е повръщала от гранули .Мисля че проблема е в това че се натъпква бързо и много ,след известно време гранулите се надуват от поетата влага и това води до повръщането .Ако хапне малко гранули , после пие вода - няма такъв проблем.
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот Glas » Пон Дек 15, 2008 1:17 am

Не е невъзможно котка да преяде. Не са предразположени към преяждане растителноядните, иначе месоядните си преяждат. За някои като лисиците може да има влияние и от други животни. Има случаи на лисици, на които се пръсва стомахът ако са няколко и всяка не спира да яде, защото инстинктът се задейства като вижда, че и другите продължават. При котките не знам със сигурност да има подобно поведение, но съм виждала преяло коте с месо, чийто корем се беше подул неимоверно. Също и това, че малките е по-вероятно да преядат. А и хубавото е, че са повърнали, иначе мисля, че би станало по-зле. И още - не мисля, че храна, която се подува в стомаха, може да се нарече добра.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот mommovet » Пон Дек 15, 2008 1:51 am

по принцип за преяждането и аз така знам... ама малкия шемет вкъщи май не го знае [smile3537.gif] като й се сипе храна тя я омита, и от скоростта и това че не я дъвче след няколко часа я повръща в същия вид. някакви съвети?
не повръща всеки ден, и не мога да разбера всъщност конкретната причина. иначе котето е като пренавито... не се спира и за секунда на едно място, само играе и беснее.

малката е на 6 месеца и яде РК Персиан 30

Може би не е проблемът в яденето, а в дивеенето след това. Ако го храниш във време така че след ядене да поспива час -два, може и да помогне...
Аватар
mommovet
Пчела майка

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене