Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здравословно храненe за вашата писана.

Re: Здравословно храненe за вашата писана.

Мнениеот Josarian » Пон Дек 15, 2008 10:37 am

Може би не е проблемът в яденето, а в дивеенето след това. Ако го храниш във време така че след ядене да поспива час -два, може и да помогне...

Нашата котка точно след хранене става най-игрива , предполагам че самия акт на хранене предизвиква прилив на положителна енергия в нея :ab: Почва да беснее и да се закача .Но въпреки че редовно бесне след хранене , повръщала е само 3-4 пъти .
Някои видове гранули набъбват доста при поемане на вода .
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Дек 15, 2008 10:55 am

Но не и тези на РК..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Дек 24, 2008 7:35 pm

Карокет не се водят супер премиум клас..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот sphynxbg » Чет Дек 25, 2008 10:52 am

Относно ЛЕОНАРДО - Тъй като и ние бяхме на изложбата, пък и девойчето от ЛЕОНАРДО много хареса Софи, се сдобихме с доста кутии. Нямаше как да и кажа, че по обективни причини ядем РК Интестинал (сфинксовете имат "бездънни" но чувствителни стомаси). Пък имаме и двойка персийци. Оказа се, че никой не искаше да я яде, даже непретенциозния Коко. Друго, което ме съмнява, е че не може да се прочете нищо за нея в нета. Това, че е германска също нищо не означава (има, например, арабски фирми произвеждащи (или по-скоро продаващи) в Германия). Нека не звучи като оплюване - това са ми първите впечатления. Сега се опитвам да минем на Хилс, полека, малко по малко. Относно суровите меса - трябва много да се внимава, за да не се зарази котката с паразити, включително бактерии. В големите развъдници периодически минават курс таблетки, даже и да няма признаци за притеснения.
sphynxbg
В ятото

Мнениеот dg84elug » Нед Яну 04, 2009 12:22 pm

не знам дали е от храната,но моето коте спря да расте.Храня го предимно с гранули на royal canin i hills и от време на време с консерви на гурмет,но стана на 7 месеца и спря да расте,а знам че британките растат до първите две години.Някой знае ли отговора?
dg84elug
В стадото

Мнениеот AHASVER » Нед Яну 04, 2009 4:12 pm

Британеца расте до 4 годишна възраст...спокойно след 6-я месец спират да растът както преди това,а именно бързо и забележимо,но това в никакъв случай не означава,че спира разтежа,на 7 месеца са твърде неоформени,главата започва да се развива след 10-я месец и т.н и т.н,много е важно да не се заплождат преди навършването на 2 години-неминуемо ще се отрази на разтежа,а колко ще порастне в крайна сметка зависи от гена. :ay:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kokerka » Нед Яну 11, 2009 12:52 pm

spaik написа:Не рискувайте с храните ИАМС и ЕУКАНУБА както и с КАРОКЕТ-гранулите не са хубави и много се съмнявам че са суперпремиум за каквито се водят

Какво значи "не са хубави"? И каква е причината да се "съмнявате" че са супер премиум?

Много обичам изказвания, които не се подкрепят с абсолютно никакви доказателства, а само се ръсят по форумите..... :bu:
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 12, 2009 4:32 pm

spaik написа:храните на royal canin,hills i profilum са хубаво оформени,мазни и миришат силно-просто си личи че са качествени, докато тези на iams,eukanuba i carocat са безформени,раздробени и не приличат на храни висок клас за каквито се водят.

Вие не сте на ниво експерт. За да съдите и плюете марки; продукти. Уважаваме мнението ви....но никога не можете да го докажете. И само ще създадете безмислен спор;скандал ТУК. Прочетете правилата ни. Не можем да си позволяваме скандали. Ако заради вас стане скандал, всички мнения заминават в коша.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Яну 12, 2009 5:30 pm

spaik написа:храните на royal canin,hills i profilum са хубаво оформени,мазни и миришат силно-просто си личи че са качествени, докато тези на iams,eukanuba i carocat са безформени,раздробени и не приличат на храни висок клас за каквито се водят.

:ajaweki: :ajaweki: Невероятно професионално мнение!!! Евала. Страшен експерт си. Значи тва, че миришат означава, че са качествени?!? Буахахаха.... Това е НАЙ-важният фактор, който трябва да се гледа, даааам, точно така... А па че са раздробени /тва къде сте го видели не ми е ясно/ па е толкова важно, че няма накъде повече. Странно, Ямса дет го купувам на котката ми що не е раздробен hsuh

Уважаеми, моля, направете си труда да четете СЪСТАВА на дадена храна и НЕГО да сравнявате, а не целостта на дадена храна и нейната миризма. И само да вметна, че Профилума далеч не е на нивото на Хилс.... колкото и да мирише по-добре [ideauu.gif] [dontuu.gif]
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот juleto88 » Вто Яну 13, 2009 6:41 pm

Здравейте,
има много интересни и нови неща за мен.
Моето коте вече е на 6 години. Първоночално го хранех с храни за котета бебета /изключваме може би 1 месец, когато се хранеше с мляко от майка си/. Та Пепси много обича Уискас, придимно пиле / това му е любимата/. За разнообразие му купувам различни консерви - отново на марките Уискас и Ките Кат.
В момента от зоомагазина ми направиха смес със различни храни /от тези насипните в чувалите/. Харесва му и това.
Сега разбирам и за други марки храни. Ще ми се да знам - коя е по-добра и подходяща за моето коте.
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Яну 13, 2009 7:07 pm

Всичко което струва над 6 лв за килограм и НЕ е шарена гранула.
Уискас и кити кет не са от хубавите.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Вто Яну 13, 2009 8:51 pm

към това, че не трябва да е шарена добавям, че не трябва да е във форма на сърца, кокълчета, рибки, мишчици, космически кораби и др.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот kokerka » Вто Яну 13, 2009 9:56 pm

MANUS написа:космически кораби

Офф- не се сдържах, сори :ajaweki: :ajaweki: :ag:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Вто Яну 13, 2009 10:04 pm

Офтопик:
и аз...и аз :ag: :ag: :ag: :aja5tki:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот mommovet » Вто Яну 13, 2009 10:35 pm

Ми прав е човекът.... :ap:
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Сря Яну 14, 2009 5:28 pm

Когато купих първата си норвежка от развъдника ми казаха да я храня само с EUKANUBA.Когато купих втората и от другия развъдник ми каза същото.Аз да не би да съм по-професионалист или разбирач от тях,нито съм си взела котетата да си правя експерименти та да не изпълнявам оказанията,а и да слушам случайни хора с мнения като
spaik написа:Не рискувайте с храните ИАМС и ЕУКАНУБА както и с КАРОКЕТ-гранулите не са хубави и много се съмнявам че са суперпремиум за каквито се водят
И на мен аромата им не ми е по вкуса,но няма аз да ги ям а и по-добре на мен да не ми харесват,но да имат пълноценно влияние върху животинките ми.Ей,няма да спра да се чудя на хора,които незнаят и искат съвет\до тук много похвално\,а като им го даде специалист започват да спорят.Не си казват мнението,дори и различно,с кротък тон ами се репчат.Ами като толкова знаят що питат? Мисля,че форумите имат смисъл за нас - незнаещите,питащите и ЧУВАЩИТЕ.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kokerka » Сря Яну 14, 2009 7:32 pm

spaik написа:Извинявам се на всички-наистина спорът е безмислен и всеки си има предпочитания!

Какви предпочитания бе човек? Ти предпочиташ дадена храна на базата на какво? На миризмата? На красотата на гранулата? Ми то в такъв случай със същата сила можеш да си препочиташ и най-ниския клас гранула. Те са си цели, даже и формички си имат. Ама изобщо замисляш ли се за СЪСТАВА на храната, която предпочиташ? Научи се да предпочиташ по правилните причини и ние ще ти признаем предпочитанията, няма да спорим за тях. Но да ми говориш за миризма, мазност и прочие критерии е леко смешно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Яну 14, 2009 7:43 pm

Тук не съм съвсем съгласна. Принципно качествените гранули в голяма степен отговарят на изброените от Спайк показатели. Те са компактни, мазни на вид, тежки, ЕДНОЦВЕТНИ и нямат формата на КОСМИЧЕСКИ КОРАБИ. Не знам защо е сложил еукануба и йамс в категорията на храни, които не отговарят на гореописаното, но аз отдавна не съм ги виждала и не мога да коментирам сегашния им вид - може и да е така, въпреки че се водят супер премиум.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Чет Яну 15, 2009 1:05 pm

АМи аз пък не съм съгласна, защото в момента храня кокерката с Нутра Голд, която доколкото ми е известно си е висок клас, пък тя изобщо, ама изобщо не е мазна на вид.А пък е по-качествена от Профилума, лично съм се убедила. Затова пък Дарлинга е мазен.
Аз ще ти кажа как изглеждат в момента и Ямс и Юкануба, понеже ги виждам всеки път като ходя да пазарувам - здрави, едноцветни гранули. Юкануба не купувам, но Ямс-а за котката определено не е начупен.
Съгласна съм, че качествените гранули трябва да имат И вид, но да ми определя качеството на гранулата по това дали я вижда цяла или начупена... извинявам се. И изобщо да не се сеща да погледне и сравни състава..... icon_dontknow

П.п. И като знаеш, че Юкануба и Ямс са супер премиум, ама видиш леко поначупена гранула, няма да си ги купиш, защото ще си помислиш, че са некачествени, защото са изпотрошени?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Чет Яну 15, 2009 3:32 pm

СРОКА НА ГОДНОСТ !!!
НАЧИНА НА ТРАНСПОРТ !!!
НАЧИНА НА СЪХРАНЕНИЕ !!!

Много са нещата,които влияят върху качеството на крайния продукт,който достига до потребителя.Но заради изброените по-горе да се дава отценка на качеството на МАРКАТА е неправилно.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 15, 2009 3:38 pm

Дата на ПРОИЗВОДСТВО :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Яну 15, 2009 4:17 pm

Да, да, всички сме чували.... Много странно, как само тази марка е обвинена, пък всички останали ги подминавате.... Ама всеки си има мнение де.... Моето е по-различно. :bs:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sphynxbg » Съб Яну 17, 2009 8:39 am

Офтопик:
Искам да се извиня на модовете за това ми избухване и да ги уверя, че ще се старая за напред да се сдържам. Разбира се, че те имат право да "озаптяват" страстите. Причината беше един филм, където цитираха скандал в щатите с известна марка лекарства (...) които са били заразени със спин. Лекарствата са изтеглени от мрежата и пласирани в Европа и Азия !!!
sphynxbg
В ятото

Мнениеот kokerka » Съб Яну 17, 2009 9:31 am

Ох, ама така като започнете да се връзвате на всякакви клюки и слухове, чути, недочути и да всявате паника в хората без дори една основателна причина. Само джабала да се вдига. Ма айде да мислим малко с главите си преди да пускаме подобни филми и да обвиняваме Американския или Европейския пазар за нещо си, без да сме специалисти по проблемите.
Ей тва е Българина, само скандалната сензация търси и разбира от всичко.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Съб Яну 17, 2009 1:47 pm

Искам да попитам някой знае ли колко са качествени консервите на Hiill*s - Prescription diet
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот mommovet » Съб Яну 17, 2009 3:30 pm

След като са на една от фирмите ползващи се с най-добра репутация по целият свят, едва ли биха си позволили и консервите им да не са на подобаващо ниво...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот stelibeli » Съб Яну 24, 2009 6:29 pm

Аз храня котето си с Virbac. Препоръча ни я ветеринар.
Едноцветна е, не е на сладки фигурки и е мазна. Обясниха ми, че представлява изсушено месо.
stelibeli
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Нед Яну 25, 2009 9:36 pm

чисто изсушено месо не е със сигурност. не би било добре освен всичко друго. но, че храната е от много добрите спор няма.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот gerinceto » Пон Яну 26, 2009 5:28 pm

Искам да попитам задължително ли е докато не навърши 1 год. да давам на кот само джуниър храни? Имам предвид, че той вече е доста едричко момче и е на 10мес (хич не ми се връзва с онез бебоци на картинките :ajaweki: )? Кога е добре да започне преминаване към храни за големи?
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот andaluz » Пон Яну 26, 2009 6:16 pm

A аз искам да попитам точно обратното :ag: Вредно ли е котка на 3 години да се храни с храни джуниар? Тъй като 2-те норвежки са на 8 месеца за тях купувам Еукануба за котета до 12 месеца,а за голямата за възрастни.Проблема не е в купуването,а в това,че трябва винаги да ги деля при хранене и като остане храна по купичките да я прибирам да не би някоя да изяде храната,която не е предназначена за нея.Тъй като детските храни са по-пълноценни дали има проблем котката да надебелее от тях? Питах моята ветеринарка,но нейният отговор не ме задоволи.Каза ми„Ами опитай,всяка котка е различна и неможе предварително да се каже коя е склонна към напълняванр и коя не.Както има хора,които ядат много и не дебелеят,а други и малкото им се лепва„.Имайте впедвид,че котката е кастрирана още на 8 месеца след което я хранихме с диетична храна за кастрирани котки около половин година,а после с консерви за възрастни котки.С Еукануба за възрасни я храним от преди 2 месеца.
Аватар
andaluz
В пасажа

Re:

Мнениеот denenceto » Пон Яну 26, 2009 10:01 pm

Bibi&Krista написа:Еми гранулите от какво се правят бе?И те се правят от месо от какво друго?Тя котката ми нямаше да го яде, ако не беше месо.Е аз не я храня само с гранули давам и уискас на консерава. :wink:

Изображение

Гранулите не се правят от месо а от костите на умрели животни и разни други вещества
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Мнениеот denenceto » Пон Яну 26, 2009 10:02 pm

Моята котка например много рядко яде от скъпите гранули тя обича ефтините много е глупава :ag:
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 26, 2009 10:06 pm

Гранулите не се правят от месо а от костите на умрели животни и разни други вещества

Ей, ще ни побъркате. И къде го прочетохте това твърдение - мисъл - мяукане???
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Пон Яну 26, 2009 10:50 pm

няма проблем да се храни възрастна котка с храна за малки котета, стига да не надебелява от това (по калорична е). обратното също не е проблем.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот stelibeli » Вто Яну 27, 2009 6:00 pm

Моята котка например много рядко яде от скъпите гранули тя обича ефтините много е глупава

Защото не здравословна и пълноценна.
stelibeli
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Яну 27, 2009 7:45 pm

MANUS написа:няма проблем да се храни възрастна котка с храна за малки котета, стига да не надебелява от това (по калорична е). обратното също не е проблем.

Напротив, има. И ако може да ги дели при хранене, да ги дели. Ако възрастна котка яде гранули за бебета има по-голяма опастност от образуване на камъни/пясък. Не, че при качествените гранули това е възможно, но при хранене на възрастна котка с бебешки гранули за съжаление Е.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Вто Яну 27, 2009 11:07 pm

ами на РК съм сравнявал пХ-то на различните храни и всичките са в сходни граници, с изключение на специализираните за персийки, които пък от своя страна също са близки независимо от възрастовата група, за която са предназначени. отделно всички серии имат добавки против подобни проблеми.
не знам на какво друго би се дължал споменатият от теб риск.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот andaluz » Чет Яну 29, 2009 8:24 pm

Когато се преминава от хранене с детцка храна към хранене с храна за големи котки без да се сменя марката пак ли трябва да се преминава постепенно\и за колко време\ за да няма стомашни проблеми или може да се премине изведнъж?
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот mommovet » Чет Яну 29, 2009 11:24 pm

Щом е на една марка няма нужда да е постепенно. Както и при даване на различни видове за възрастни котки /за лъскава козина, за идеално тегло или за капризни/ от една марка с еднакъв животински белтъчен източник, да речем пилешко месо също може да не се минава през преходен период.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пет Яну 30, 2009 4:26 pm

MANUS написа:ами на РК съм сравнявал пХ-то на различните храни и всичките са в сходни граници, с изключение на специализираните за персийки, които пък от своя страна също са близки независимо от възрастовата група, за която са предназначени. отделно всички серии имат добавки против подобни проблеми.
не знам на какво друго би се дължал споменатият от теб риск.

Да ти отговоря тук - значи, храните за бебета са с много голямо съдържание на протеини, някои и растителни, нямат регулиран магнезий. Това от своя страна при по-дълга употреба би могло да доведе до увеличаване на риска от образуването на камъни. Това е така, защото при бебета и млади котки до 1 година практически няма случай на образуване на камъни и затова в бебешките храни не се регулират тези неща. Това е и призив на производители на висок клас храни, чела съм го на сайт.
Разбира се от две-три хапвания нищо не може да се случи. :ad:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пет Яну 30, 2009 7:23 pm

Това както винаги ме обърка (гола вода съм), затова ще задам глупав въпрос:
Това означава ли че бебешките храни са по-некачествени? Значи ли че бебетата могат да ядат храна за възрастни? :ah:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Съб Яну 31, 2009 1:38 am

Тя кокерка обясни всичко, да видим дали и аз съм разбрала:
За развитието на котето му трябват протеини. При възрастнто коте обаче, може да се образуват камъни. Досега (кокерка така каза) май няма регистриран случай за коте под 1 година с камъни. Затова ако малко коте хапва от храните на големите ще си живурка, но няма да приема достатъчно протеини (защото в храните за възрастните са по-малко). Ако възрастна котка яде бебешка храна ще приеме многото протеини и могат да се образуват камъни.
Е..? :ab:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот kokerka » Съб Яну 31, 2009 11:23 am

Точно така. Явно не съм обяснявала чак толкова зле, мерси.

Саси, многото протеини в никакъв случай не значат, че храната е по-некачествена, а напротив, че е по-силна, защото е за подрастващи, които се нуждаят от много енергия. От своя страна котета могат да си ядат спокойно храна за възрастни, може би просто ще трябва да е с леко увеличен грамаж.
В крайна сметка затова една марка храна има различни видове, защото има различни съставки вложени вътре, съобразени с възраст, дневна активност, ако щете и количество козина. И е хубаво поне на качествените марки да слушаме съветите на производителите, защото все пак те знаят най-добре защо и какво са сложили в точно определен вид. :bs:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Съб Яну 31, 2009 6:25 pm

Благодаря ви дами :aa: Тая тема е вече 9 страници, а аз продължавам да научавам нови неща :ad:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Яну 31, 2009 10:27 pm

Аз вече 6 години се занимавам доста по-сериозно от една тема с 9 страници, па и аз редовно научавам нови неща... Човек се учи докато е жив :bs: :ay:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот gerinceto » Нед Фев 01, 2009 3:40 pm

Може да звучи тъпо, но се чудех дали има храна, която намаля падането и скубането на козината -особено в зимния сезон, когато под повърхността на козината се образува един такъв фин пух.

Яво заради затоплянето на времето кот е решил да се поразсъблече малко, но мен това ме докарва до лудост. Реша го милия като за световно, въоръжена с две прахосмукачки само събирам косми и пак навсякъде е пълно с пухчета. Чак във филтъра на аквариума намерих негови косми.
gerinceto
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Фев 01, 2009 5:52 pm

Имам същия, но още по-голям проблем. Ако имаше такава храна, досега да съм я намерила.... За съжаление... няма. Чистене и ресане му е майката.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 01, 2009 6:00 pm

Офтопик:
Гери свиквай :ag: :ag: космите са част от нас ситни гадни малки и навсякъде :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gerinceto » Нед Фев 01, 2009 7:00 pm

Офтопик:
Ох днес всичките ми гениални идеи как да си спестя малко труд по гадинките се разбиха на пух и прах :bu:. Ко да прая ще им чистя и ще си ги обичам! Мерси все пак!
Айде да не отклонявам темата....
gerinceto
В стадото

Мнениеот Rain » Вто Фев 03, 2009 6:22 pm

Офтопик:
:ac:

И аз имам същия проблем с моя котарак, проблема с козината ... :ac:
Напоследък, от месец и нещо насам, пада като за световно и е навсякъде.
Проблема при мен е, че не мога да го сресвам, не ми дава, голям дивак е. :ac:
Ако реша да го правя, докато спи, се събужда и започна вечните разходки из къщи :ac:
Не знам какво да го правя, всичките ми дрехи стават яко в косми, дори понякога след пералнята, на телта забелязвам, че мокрите дрехи имат козина по тях и откачам :ac:
Rain
Животинче с въпрос

Мнениеот rosi_vesko » Вто Фев 03, 2009 8:32 pm

Офтопик:
И при нас е така!Люта борба е с котана ако се опитам да е нареша,а за дрехите не ми се говори.....кошмар!Не знам аз ли съм котката или не-козината е на всякъде :ajaaski:
Обичам всички животинки!
rosi_vesko
Животинче с въпрос

Мнениеот didity » Пон Фев 09, 2009 12:02 pm

Bibi&Krista написа:Аз храня котето си с ROYAL CANIN защото мисля, че това е много здравословна и полезна храна за него.От тази храна котето ми има блестяща и по мека козинка.Много съм доволана от храната.

Това е храната:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

аз използвам същата храна за мойто коте :ay:
някой казват, че най-добрия прятел на човека е кучето аз мисля че най-добър прятел е този който ти самия чувстваш като такъв [k044.gif] Bird3 [524.gif] smile295.gif :bs: if you want to be ПИЯН drink РАКИЯ not АЙРАН!!!
didity
Животинче с въпрос

Мнениеот gerinceto » Нед Мар 01, 2009 10:13 pm

А някой има ли представа дали яденето на маслини е безвредно за котките?
Моя само като ме надуши, че ям маслинки и полудява- преследва ме, моли ми се, ходи краде костилки (добре, че аз ги гълтам :ag: ) и изобщо много обича маслини. Притеснявам се, обаче дали е ок да ги хапва.
gerinceto
В стадото

Мнениеот dg84elug » Чет Мар 12, 2009 3:19 pm

аз мисля че най добрата храна за котки е на "Хиллс",само гранули.От време на време си позволявам да ги зарадвам и с консерва на гурмет,но знам че консервите не са особено полезни,за това гледам да е рядко.Но иначе сам много доволна от Хиллс.Моите котки я предпочитат пред роял цанин,и си мисля че е по добрата

[prlt.gif]
dg84elug
В стадото

Мнениеот AuroraBeauPre » Чет Мар 12, 2009 8:22 pm

Мойта котка е много капризна!
Напоследък не иска да яде храна от консерва (преди ядеше само на 'Дарлинк'), а само на гранули..
Не знам какво да я правя вече, а е и много дебела
сега и купувам някаква диетична храна ( на гранули)...
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Чет Мар 12, 2009 8:34 pm

Отиди при своя вет и нека той да ти предпише някоя храна за дебели котки, но не за да не надебеляват, а за отслабване. Храните за да не надебеляват се продават по зоомагазините. За отслабване само при лекарите.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот AuroraBeauPre » Чет Мар 12, 2009 8:45 pm

е аз от ветеринарката си я взимам, ама е само на гранули
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Мар 13, 2009 12:34 pm

И какъв е проблема, че е само на гранули?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Сря Мар 18, 2009 3:54 am

по принцип консервите не са чак толкова полезни като храна за котки.Хубаво е да я храните преди всичко с висококачествени гранули.Аз имам две котки,едната от които е много капризна,но не се опъва на гранулите на Hills.Е да,предпочита консерви,но знам че не са полезни.Някой може ли да ми препоръча по добри консерви от gurmet?
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Сря Мар 18, 2009 4:48 pm

Анимонда.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Вто Мар 24, 2009 6:56 pm

къде мога да ги намеря,че май ги няма навсякъде
dg84elug
В стадото

Мнениеот andaluz » Сря Мар 25, 2009 10:21 am

Oткрих храна, която значително намалява падането на косми. Понеже тук,където живея от около 2 седмици температурите са над 20 градуса можете да си представите норвежките с тази гъста и дълга козина при рязкото затопляне какво чудо беше в нас. При поредното посещение при вета тя самата забеляза като ги погали, че в ръката и остава топка косми и ми препорича Prescription diet d/d Hill·s - venison & green pea \еленово със зелен грах\. По принцип тази храна се дава за хранителни алергии и кожни проблеми, но при мен свърши чудеса. Сега котките ми „се скубят„ значително по-малко или иначе казано - в нормалните норми. Смесвам я 1/1 със Елканубата, с която основно храня.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот lazo » Сря Мар 25, 2009 12:30 pm

Темата за правилното хранене е стара и неизчерпаема подобно на споровете около развъждането. Колкото хора толкова и мнения. Не смятам да се изказвам "компетентно" кое е добро и кое не- всеки сам си решава.
Включвам се в темата по последния пост на andaluz.
Идеята за едновременно хранене с различни видове храна определено е ефективна и аз самият я практикувам от години. Единствената разлика е, че аз не смесвам храните, а винаги оставям на разположение различните видове храна в отделни купи. Така котките си избират (според настроението) от коя да ядат. Естествено говоря за храни с еднакво качество и еднакво харесвани от котките. Диетичните и лечебни храни са съвсем отделна тема. Просто съм забелязал че при мен котките не са особено въудошевени от смесването на различните храни.
Аватар
lazo
В стадото

Мнениеот Josarian » Чет Мар 26, 2009 8:56 am

lazo написа:..............
Идеята за едновременно хранене с различни видове храна определено е ефективна и аз самият я практикувам от години. Единствената разлика е, че аз не смесвам храните, а винаги оставям на разположение различните видове храна в отделни купи. Така котките си избират (според настроението) от коя да ядат. Естествено говоря за храни с еднакво качество и еднакво харесвани от котките. Диетичните и лечебни храни са съвсем отделна тема. Просто съм забелязал че при мен котките не са особено въудошевени от смесването на различните храни.

Когато съм смесвал 2 или 3 вида гранули , неизменно нашата котана подбира и изяжда първо от единия вид , другите остават и трябва да поогладнее за да консумира и тях . Поради тази причина вече не ги смесвам , давам ги отделно , или в отделни купички или ги редувам в различни дни.

Искам да попитам за вредата от храните съдържащи захар .Нашата котана много държи да опитва от всички храни с които се храним ние .Налита на , бисквити , вафли , бонбони,шоколад ,подсладени йогурти , сладолед ,пудинг , веднъж докопа парченце локум който разбира се полепна по нейните зъби и падна голямо мляскане и облизване :ajaweki: Доколкото знам захарта е вредна за котките или се лъжа ? Аз разбира се не и давам такива храни но тя все се изхитрява да докопа нещо когато никой не я гледа .
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Чет Мар 26, 2009 9:08 am

да, вредна е. и за теб също толкова...
Аватар
MANUS
В ятото

Хранене на котките

Мнениеот resursna » Пет Апр 03, 2009 12:13 pm

Здравейте.Бих казала,че съм новобранец в отлеждането на котки а взех такъв на 5 г.Добър е и спокоен,но придирчив на ядене-от гранулите яде само тези за капризни котки,почти никаква котешка храна,вкл-"дАРЛИНГ",която е хубава не ще.Налита много на сурово месо,незная до колко често мога да му давам,страх ме е да не се разболее от нещо.Обича маслини .Дайте мнения за това що е пълноценно хранене при котките.
resursna
Животинче с въпрос

Re: Хранене на котките

Мнениеот kitana » Пет Апр 03, 2009 12:22 pm

Откъде знаете,че Дарлинг е хубава храна?!
Давайте качествени гранули(Хилс,Еукануба,Роял КАнин) и от време на време сурово месо,предварително замразено .Естествено,че преди да се даде на котката се размразява на стайна температура.Не цялото,ами само една порция.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Re: Хранене на котките

Мнениеот kokerka » Пет Апр 03, 2009 12:56 pm

Дарлинг със сигурност не е хубава храна. Моля, прочетете темата и вижте дали няма да намерите отговорите в нея.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Каква храна давате на вашата котка

Мнениеот zoo » Пет Юли 10, 2009 8:59 pm

Дайте ми съвет с какво да почна да храня 4-те си котенца 3 малки и майката?Пробвах с много храни ,но не става.Не знам с какво да почна да ги храня .Досега не съм имала котенца.Моля дайте ми съвет някаква храна ,която е с витамини? :bv:
zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот moderatori » Пет Юли 10, 2009 9:03 pm

Четете тук - пишем от 100 години по тая тема. ТУК - четете!!!
Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.

ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА
moderatori
Животинче с въпрос

Мнениеот zoo » Пет Юли 10, 2009 9:06 pm

Мисля,че whiskas е истинската храна за котки ,която наистина е здравословна.Тя съдържа много витамини.До сега само с whiskas храня своите 4-малки котенца и засега те наистина се чустват добре и са здрави. :ab: [applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
zoo
Животинче с въпрос

С какво да храня малките си 4 котета ?

Мнениеот zoo » Съб Юли 11, 2009 12:36 pm

Здравейте !На скоро ми се родиха малки котенца.Почнах да им давам мляко ,но те изобщо не опитват .Не са яли от 2-3 дена.Пробвахме със всякакви видове храни най-вече купените Whiskas и Frieskas.Нищо не ядат.Моля дайте ми съвет с какво да ги храня! [smile355.gif] Благодаря ви!
zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Юли 11, 2009 2:47 pm

Тъй.... Уискас НЕ е качествена храна, тя е боклук,пълен с царевица, котките не ядат царевица, ядат месо!!!! Отидете в зоомагазин и купете ВИСОК клас храна за БЕБЕТА котета. Накисвате ги с малко вода и давате на кашичка. Ако са още малки във вет кабинетите има адаптирано мляко за котета. Котките НЕ пият мляко от крава, защото не са теленца. Не може на бебе хищник да се дава мляко за тревопасни.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот gerinceto » Нед Юли 12, 2009 10:29 pm

Имам следния въпрос- има ли вероятност рязката смяна на храната да доведе до повръщане или други хранителни/ стомашни разтройства?
А ето конкретен пример:
Тази седмица нямаше от гранулките, за които Томас умира (Роял Канин Фит) и затова му купих пак на РК, но друг модел. На два пъти като се прибера в къщи заварвам петна от повръщано (или много рядка диария- не мога да определя какво е) и направо се изумих. Никога до сега не си е вършил работата извън неговото си местенце и като гледам ака си нормално в тоалетната- няма диария. Обаче днеска за 3ти път тази седмица го гледам освен слузта дето изкарал- взел че се и изакал по средата на хола. А иначе няма признаци да е болен- лудува, играе, пие, яде както винаги до сега.
Интересно, че в 2 от трите случая повърната/ изхшърлена беше смелена храна hsuh
Не съм го виждала до сега косми да повръща и затова не знам как изглежда при другите котки този процес.
Някакви идейки? hsuh
gerinceto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 13, 2009 6:02 am

meri написа:Как правилно да променим храната на котката

Ако искате котката ви да премине на друга храна,трябва да правите това постепенно,защото рязката смяна в храната може да доведе до разстройство на стомаха,диария,повръщане,запек,излишни газове.

В организма на всяко животно има полезни бактерии,които помагат да се преработи храната.При рязка смяна на храната се получава промяна в количеството на тези бактерии,в резултат на това тяхната помощ в разлагането се оказва неефективна за известно време. Именно преминаването на друга храна трябва да е много бавно,в продължение на 7-10 дни,като постепенно се заменя новата храна със старата.Може няколко дни да давате на котката храна в пропорции 75% стара и 25% нова,след това за няколко дни 50% стара и 50% нова и няколко дни 25% стара и 75% нова.След това може да преминете към 100% замяна на храната.Ако в преходния процес на новата храна се появи повръщане,течни изпражнения,запек,намалете количеството на новата храна.

http://egida.ucoz.ru/publ/87-1-0-1574
превод:meri
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 13, 2009 10:53 am

Струва ми се, че в случая не е от смяната на храната, макар и да е напълно възможно. От една и съща марка като се сменя храната не е толкова страшно и не е задължително да се преминава бавно на нея. Въпреки, че ако котката е чувствителна може да даде отражение. Съветвам все пак да идете на лекар, ако ще и за един деган да е, просто да се успокои стомахчето.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот GattaNegra » Вто Сеп 15, 2009 4:15 pm

ок .
Аз търсих и не намерих. Нямате такава тема или не я намерих, за което се извинявам, изтрийте ми темата, няма да пищя!

Имам кастрирана котка на година и. Женска. Не е дебела - 4 кг и 200 но се старае да дебелее аз - да не и позволя. Тъпче се. А и в началото не уцелихме колко са 50 грама..
И.. тия 50 грама два пъти на ден или разделени на две?
Купуваме и Роял Индор или Роял за кастрирани.

Би ли ми казал някой какво ДРУГО да купувам?
Eukanuba имат indoor hair ball , ама това май не е кавкото ми трябва, защото имаме огромна саксия с трева и котката всеки ден почти е в нея налазила до лактите и дъвче ...
royal, Eukanuba, други?
Кои са водещите храни?

Мерси.
Cats walk alone.
Аватар
GattaNegra
Животинче с въпрос

Мнениеот Josarian » Сря Сеп 16, 2009 6:56 am

GattaNegra написа:Имам кастрирана котка на година и. Женска. Не е дебела - 4 кг и 200 но се старае да дебелее аз - да не и позволя. Тъпче се. А и в началото не уцелихме колко са 50 грама..

Нашата котка беше успяла да стане 4,6 кг .От един зоо-магазин ни подариха пластмасова чаша , разграфена в грамове за 20-тина вида гранули .С помоща на тази чаша свалихме теглото до 4,2 кг .Просто сутрин се отмерва с чашата необходимия грамаж гранули и през деня се дава само това количество .Разбира се , когато ограничихме храната , котката реши да съхрани скъпоценните си тлъстинки :ap: като започна по-малко да се движи и повече да спи .Само че ние гледаме да я заиграваме а и имаме малко коте което не я остава да се излежава .
Питайте за такава чаша или нещо подобно .
Josarian
Животинче с въпрос

Мнениеот katity » Сря Сеп 16, 2009 7:50 am

и аз храня котката ми с парвата храна която показахте...много съм доволна :az: :az: :bs: :bs: :bi: :bi:
Отмъщението не връща загубеното.. :) !
Аватар
katity
В стадото

Мнениеот GattaNegra » Сря Сеп 16, 2009 3:53 pm

намерих си такава чаша, полезна е. Но какво да купя, че да го слгаам в нея?
Darling добре ли е?
а Petty?
Хайде, вече си намерих зомагазин от където да пазарувам, но какво да купя от там?
До сега всичките ми котки са яли непретенциозна храна. За дворните не мога да кажа, че живеят 20 години - има лисици, кучета, отрови и какво ли не, даже и циганска махала има във вилната зона, ама имахме домашен котарак, който доживя 16 или 18 години. В момента имаме дворна котка на 16, която в живота си я е изяла един пауч, я -не. С какво да храня тази?
Като не разбирам какво да гледам отзад на етикета - как да се науча?
Руски не чета.
Моля дайте ми някаква отправна информация, критерии ..
Понеже ако кажа, че варим дробчета или и даваме варено пилешко или свинско, цаца или варено яйце, ще кажете, че се опитвам да си уморя котката.
Кои са най-добрите храни в България?
Cats walk alone.
Аватар
GattaNegra
Животинче с въпрос

Мнениеот GattaNegra » Вто Сеп 22, 2009 11:09 pm

тъй.
Трети път я чета тая тема.
последния път беше отзад-напред.
Утре ще си направя списък.
След това взимам рибарското столче, и отивам да чета етикети и листовки из магазините.
Много полезна е наистина.
От това, което изчетох тук май се нареждат Eukanuba, Royal, Hills, подобни.
И не се дават Wiskass, kit-e-kat, darling, и т.н. картофи, домати, лук, грозде, риба, паучове (добре де, нали гурме били добри?)

Все пак ми се искаше (заради което и писах тук де, сред първото четене на цялата тема.. ама аз вечно съм от неразбралите, и питам по 5 пъти... съжалявам за което... ) някой от по-информираните да пусне (както вече веднъж ведях по-назад из темата) нещо като своевременна класация на храните (що ли не си го казах директно...)

Благодаря на всички, че сте изписали тези 10 поучителни страници.
Cats walk alone.
Аватар
GattaNegra
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Сеп 23, 2009 9:29 am

Ето виж тук: :ab:

viewtopic.php?f=21&t=6014
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот GattaNegra » Сря Сеп 23, 2009 10:22 am

Офтопик:
icon_bowdown [applauseuu.gif] :ax:
Cats walk alone.
Аватар
GattaNegra
Животинче с въпрос

Мнениеот lonesome » Пет Сеп 25, 2009 2:18 pm

Здравейте!
Четох,четох..ала не видях никакво мнение за храната,която ние хапваме.
Имам котка-женска,на 4 месеца,непородиста.
Храня я с гранули на WILLOWY Gold kitten.
Ако някой има мнение за нея-хубава ли е,лоша ли е,ако може да го сподели.
Дали трябва да я сменя?
И ако трябва-с каква?
Благодаря предварително. :ab:
lonesome
Животинче с въпрос

Мнениеот Serendipity » Сря Окт 07, 2009 8:16 pm

Здравейте, прочетох по-голямата част от темата, има много полезна информация. :ab:
За съжаление, когато взехме нашия котарак (по-скоро го намерихме..), не бяхме добре запознати с полезната и вредна храна, и режимът на хранене доскоро беше - сутрин РК, вечер - консерви, за които той си примираше. В последствие, установих, че консервите хич не са полезни, но си мислех, че след като яде И РК, всичко ще е наред - да, ама не - сдобихме се с проблеми с бъбреците [mood_feelings_hurt.gif] - правиха му кръвни изследвания и се оказа със завишени креатинин и урея (145 при норма 120 и 8,6 при норма 8,2 [mood_feelings_hurt.gif] )
Сега ни препоръчаха един месец да е на лечебна храна - РК Ренал, взели сме и няколко пауча, пак същата серия.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и е давал такава храна, ще се радвам на мнения..
По разни чужди форуми се начетох и на лоши отзиви за РК, и вече не знам..
Serendipity
Животинче с въпрос

Мнениеот gerinceto » Нед Ное 01, 2009 9:46 pm

От няколко месеца купувам на кот гранули Леонардо. Страшно доволна съм! Първото и много важно нещо е, че до сега не са му омръзнали и направо полудява като ги види :ag:
А иначе козината му е страхотно лъскава, не повръща косми, няма проблеми с храносмилането. Аз купувам серията Senior с патешко и ориз.
За неговите килограми дневната дажба е 65гр, обаче аз понякога съгрешавам и му давам по малко повечко, че ми се струва, че не му стига :ah:, а то всъщност храната е супер премиум, мазничка и тежка е, и дори в малко грамаж се съдържат достатъчно хр.вещества.
Като резултат на предозирането май качихме малко или заради зимата понатрупа козинка, ама по-дебел ми изглежда. Дано не съм го прехранила. Сега вече си му спазвам стриктно дажбата.
gerinceto
В стадото

Мнениеот archy » Пон Ное 02, 2009 4:22 pm

На моята Джеса копуваме Роял Канин за котки,но до преди година хранехме с Уискас и Клевер :bu: icon_crazy :ah: Не мога да си го простя ,но за късмет котката ни е добре :ba:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Вто Дек 08, 2009 11:24 am

Какво ще кажете за гранулираната храна "Дарлинг" ? Храня доста улични котки с тази храна, защото цената й е долу-горе средна. 3.70 е килограма. И понеже котките са много, 1-2 кг. свършват за 1 седмица. Нямам възможност да купувам по-скъпи гранули.
Скапана ли е тази храна ? [smile3537.gif] А "Кис Кис" ?
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Дек 08, 2009 11:28 am

Дарлинг е нисък клас храна.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Вто Дек 08, 2009 11:34 am

Да, ясно ми е че не е висок клас ама мисълта ми беше дали е пълен боклук или могат да си я ядат и няма да им навреди. В моя случай каква храна бихте предложили ?
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Дек 08, 2009 11:37 am

Ами,виж,непрекъснато се проповядва,че ниския клас храна е не само безполезен,но и вреден.Но в твоя случай не знам какво да те посъветвам.Едва ли ще имаш финансовата възможност да храниш толкова много котки с роял канин....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 08, 2009 11:45 am

Варено пилешко с котешки гранули според джоба...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kris4i » Вто Дек 08, 2009 11:53 am

Тенк ю. :ay:
Понякога им купувам и консерви или паучове...Но те са много и всичко свършва за секунди. Надявам се от желание да им помогна, да не им навредя само...
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот andaluz » Вто Дек 08, 2009 12:20 pm

Ниския клас храни се произвеждат от кости, кожи и други нехранителни части от животни. Те засищат, но не дават на организма всичко от което се нуждае като белтъчини, протеини и други. Но чак пък да са вредни..... hsuh Конкретно в твоя случай бих те посъветвала да избираш поне храна, която не е с цветни гранулки. За мен лично среден клас храна несъществува. Или е премиум или всичко останало.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kris4i » Вто Дек 08, 2009 2:03 pm

Какво им е на цветните гранули ? hsuh
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Дек 08, 2009 2:03 pm

Съдържат оцветители.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Вто Дек 08, 2009 2:05 pm

Това е ясно, но...то и в храната на гризачите има цветни неща.. Щом използват тези оцветители не са ли безвредни, иначе какъв е смисълът от тях...
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот andaluz » Вто Дек 08, 2009 2:06 pm

Да, именно. А тези оцветители колкото и да са безвредни са напълно излишни. Те се слагат само за да „хващат окото„. Не познавам всички марки храна, за да ти кажа конкретна, но я избери така - да не са начупени гранулите, а цели, да не са оцветени и колкото се може по-мазни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Дек 08, 2009 2:16 pm

Някои оцветители са дори канцерогенни.Това при хората.Но,предполагам,ще имат същия ефект и върху животните.Ето малко инфо по въпроса:
viewtopic.php?f=76&t=3100
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Дек 09, 2009 5:00 pm

Не съм съгласна,че не съществува среден клас храна,напротив и той си е обозначен :ay:
Аватар
AHASVER
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене