Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Koтето ми яде необичайни неща

Koтето ми яде необичайни неща

Мнениеот spinus98 » Вто Юли 19, 2011 3:36 pm

Здравейте, искам да ви питам дали е нормално котето ми да яде неща като маслини, кетчуп, гъби(от онези в буркан) и топено сирене с вкус на чесън, видях го да яде от сандвича ми и реших да видя какво харесва в сандвича. Оказа се че много му харесват горе посочените продукти, въпросът ми е нормално ли е да яде такива неща и опасни ли са за здравето му. Моля отговорете, че се притеснявам .
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Re: Koтето ми яде необичайни неща

Мнениеот jenito98 » Вто Юли 19, 2011 7:15 pm

Ами според мен като му даваш да ги яде ще ги яде. На теб ако ти дадат нещо с много захар като например захарен памук ще го изядеш нали... :ag: Не му давай да има достъп до такива неща и няма да ги яде.. Не е полезно за котето ти ама изобщо...
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 19, 2011 7:24 pm

jenito98 написа:Ами според мен като му даваш да ги яде ще ги яде. На теб ако ти дадат нещо с много захар като например захарен памук ще го изядеш нали... :ag: Не му давай да има достъп до такива неща и няма да ги яде.. Не е полезно за котето ти ама изобщо...

Тя е права. То и далматинеца ни обича да ни облизва босите крака - но му е забранено :ab:

Примера с ядене не се връзва - но поне работи езика :ag:

Можете от време на време да я глезите с парченце "Стара планина" - Български стандарт за български котки :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот spinus98 » Сря Юли 20, 2011 10:33 am

Мисълта ми беше, че котката по природа е хищник и не би трябвало да яде подобни неща и те да му харесват.
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 20, 2011 10:40 am

Ааааа ами не е точно така. Всичко опира до нос - език и аромат. Иначе трябва да я програмирате котката и да яде само месо. Хищниците в домашни условия вече не са хищници - но не обобщавам всички котки де.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот berkitom » Вто Юли 26, 2011 12:02 pm

Ограничи и достъпа до тези храни и давай месо. Котките без месо не могат!
Аватар
berkitom
В глутницата

Назад към Хранене