Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котето ми не се храни, на три месеца е

Котето ми не се храни, на три месеца е

Мнениеот reslickade » Чет Юли 03, 2008 10:14 am

Здравейте!
имам коте на около 3 месеца. Гледам го от почти месец, от улицата го прибрах.

Разтревожен съм, понеже вече пети ден, котето не се храни.

Това започна след като смених жилището му. Наложи се поради ремонт да го взема с мен от апартамента, на вилата. Не дава вид да е стресирано ?
Оттогава купата му си седи пълна, вода също не пие много.
Помирисва храната, близва я и си тръгва. Храня го откакто е при мен, със Роял Канин за котенца - харесва я. Взех сега и на Уискас един "Пауч" - джуниър - пак не. Няма апетит - Не изглежда да е каприз относно вида на храната.

Отслабнало е малко, иначе по поведението не му личи да е зле. Играе си, гушка се мърка, мяука ... Но не е толкова енергично - разбираемо все пак

Докато го превозвах с колата между жилищата му прилоша от пътя и повръща. Онзиден също повърна.

Вчера го заведох на ветеринар, прегледаха я - казаха че е наред,и ако продължи да не се храни да я заведа да я надрусат с антибиотици.

Когато го взех, веднага минах през лекар, и му дадоха лекарство против вътрешни паразити - нищо не излезе. Досега винаги е имала апетит, за трите седмици е порастнало чувствително.

Обръщам се и към вас за съвет. Питах вече доста хора за мнение, някой предлагат да му дам риба, мляко и др., други са против това.

написах всичко за което се сетих, надявам се да не съм пропуснал подробности от значение.

Благорадя за вниманието !
reslickade
Животинче с въпрос

Re: котето ми не се храни, на три месеца е

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 03, 2008 10:17 am

Пет дни едно животно не се храни и вие седите и се чудите. Има ветеринари за тези неща...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ocean_lover » Чет Юли 03, 2008 10:18 am

Защо не пробваш с мляко. Него и мойта котка не го отказва
ocean_lover
Животинче с въпрос

Мнениеот reslickade » Чет Юли 03, 2008 10:41 am

намирам коментара мви за неуместен. Вчера я мъкнах до ветеринер, и го направих на третия ден защото исках да и спестя стреса.

туко що хапна, но изяде не повече от десетина грама суха храна. Значи въпроса е до намален апетит.

с мляко ще опитам, дано не хване разстройство
reslickade
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Юли 03, 2008 10:44 am

А ваксина има ли? Понякога на животните не им понася возене с кола и повръщат и без да са болни, възможно е да е стрес от смяната на жилищата, а ако не е болно за какво му е антибиотик? Само веднъж ли го обезпаразитиха, защото не е гаранция, че щом не е изкарало нищо, няма паразити , добре е ,когато животни се взимат от улицата да се направи курс на обезпаразитяване 3 пъти през 14 дни, за по- сигурно.Има бързи тестова за някой заболявания, ако няма ваксина направете му за всеки случай, защото е възможно да е започнало развитие и на някое заболяване, и да няма нищо общо с храната. Какво каза лекаря тогава, съмнява ли се за нещо?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот reslickade » Чет Юли 03, 2008 10:55 am

ваксина и паспорт ще му правя след 2 седмици, като се върне в предишното жилище след края на ремонта.

Лекарката която онзиден го прегледа каза че изглежда ок - сърце, бели дробове. не е обезводнено също, венците се оросяват нормално.

ще видим, ако продължава да яде толкоз малко и не напълни доволно тумбачето пак ще го водя, този път на по обстойни изследвания.
reslickade
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 03, 2008 10:56 am

Някой да изброи възможните причини едно коте да не яде...
Някой да беше питал доктора за тези причини и да седне като дедектив да разсъждава над загадката...

Всичко е до мислене...
Истината е винаги проста?
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Чет Юли 03, 2008 1:06 pm

щом хапва десетина грама суха храна РК на едно ядене нямате проблем, още повече че явно котето има апетит и е в добра кондиция. възможно е да е от жегите, от стреса от новата обстановка. мляко и риба не му давайте. важно е котето да не гладува повече от 24 часа (глад се разбира да не хапне НИЩО).
нощно време котето има ли достъп до храната си?
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот Darry » Чет Юли 03, 2008 8:04 pm

Пробвайте да накиснете гранулите във вода.Мойте котета само така ядат РК бейбикет.Явно иначе не им е вкусен, а на накиснатия изпиват първо водата с голям кеф.
I love my cats! [clover1.gif]
Darry
Животинче с въпрос

Назад към Хранене