Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Grainless храни за котки на българския пазар?

Grainless храни за котки на българския пазар?

Мнениеот kotkorast » Вто Фев 03, 2009 4:09 pm

Има ли в България предлагане на котешки храни без зърнени продукти?

Моето момче до скоро се хранеше с Gourmet Gold на Purina. Но, откакто се образовах от чуждите форуми и разкодирах съдържанието описано на опаковката, не смятам, че това е добра храна. Определено, когато плащам над средната цена за котешки консерви, ме дразнят неща като: зърнени продукти, захари, консерванти и месни субпродукти.

Поръчах му Wellness, Innova Evo и други качествени (според това което прочетох по форумите) американски храни от онлайн магазин. Цената на консервата от 5.5 oz (около 160 грама) е $1.49 което е сравнимо с цените на продаваните на нашия пазар Hill's и Royal Canin. Даже, Gourmet-то което не е толкова прехвалено като предните две ми излиза по-скъпо (2 малки консерви по 85 грама са 2.40 лв).

Проблемът е в пощенския транспорт, който на практика оскъпява една консерва Wellness до 4 лева. За това се интересувам дали някой не внася на едро в България подобни качествени храни без зърнени продукти.
kotkorast
Животинче с въпрос

Re: Grainless храни за котки на българския пазар?

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 03, 2009 4:25 pm

То ако нямаше оскъпяване от страна на транспортта или транспортта беше с въздушни килимчета от приказките света щеше да е прекрасен и ние ще си пазаруваме директно от Хавайте

И какво им е на зърнените част от кучешката или котешката храна като - ориза и пшеницата - овеса

Как стопаните се образоват по форумите

Какво тези зърнени части - добавки към храните причиниха на котката ви и ако има вреда как вие доказахте вредата

Иначе има храни без зърнени части и добавки

Animonda

http://www.animonda.de/
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kotkorast » Вто Фев 03, 2009 4:43 pm

zoomaniak написа:То ако нямаше оскъпяване от страна на транспортта или транспортта беше с въздушни килимчета от приказките света щеше да е прекрасен и ние ще си пазаруваме директно от Хавайте

Да, Айнщайн, но предпочитам оскъпяването да не е двойно. Има по евтини начини на транспорт от пощата.

Благодаря за линка към Анимонда, но не мога да видя никакви grainless продукти там. Въобще няма съдържание на продуктите. Мога ли да знам за кой точно продукт става въпрос?

Иначе, за вредата от зърнените храни аз не съм специалист, но не съм и виждал котка да сее царевица. Просто хората от форумите и сайтовете за котки ме убедиха и съм решил, че ще пробвам този вид храни.
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Чет Фев 05, 2009 2:10 pm

На етикетите на консервите и пастетите на Анимонда никъде не пише, че съдържат зърнени съставки - водят се изцяло месен продукт.
Аз обаче не съм привърженик на този модел на хранене и веднага обяснявам и защо. Всички хищници, независимо че са теоретично месоядни, приемат в диво състояние известно количество зърнени и други растителни храни, като изяждат вътрешностите на убитите от тях животни заедно със съдържанието им. Растителните влакнини нямат голяма хранителна стойност за котките, но имат важна роля за добрата перисталтика, както и за набавянето на някои макро- и микроелементи, които липсват в месото и месните субпродукти. Изцяло месната храна просто реално не е балансирана.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Фев 05, 2009 2:51 pm

Освен това хранене само с протеини не вреди ли на бъбреците?
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 05, 2009 4:30 pm

момовет

Пълноценна храна за израснали котки с морска треска и пиле

Пълноценна храна за израснали котки с морска треска и пиле
Съдържание:месо и месни продукти(4%пиле),зърно,риба и рибни продукти(4%морска треска),зеленчуков протеин,минерали,захари екстракт,минерали,захари.Анализ:протеин7,5%, мазнини 4%,влакнини0,5%,пепел 2,5%,влага81%.Добавени за кг:Витамин А 2000IU,Витамин Д3 200IU,Витамин Е 16мг,мед 0,5мг.Съдържа разрешени от ЕС консерванти и оцветители.Партиден номер/Съдържанието и витамините са гарантирани до срока на годност:виж маркировката
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Фев 05, 2009 4:40 pm

Като се каже месо, не си представяйте само протеини. Месото се състои от около 60% вода, 16-18% протеин, 25-30% мазнини и малко захари.

Зоо, възможно е... Бях останала с впечатление, че няма зърнени съставки.
И в пастетите ли има зърно?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kotkorast » Чет Фев 05, 2009 6:58 pm

Мерси за отговорите :az:

mommovet, това което казваш сигурно е така. В храните за които говорех, също има растителни фибри, както и плодове и зеленчуци. Не съм сигурен, че зърнените храни са толкова масово разпространени в дивата природа... обикновено ги гледам по нивите.

Galiadogs написа:Освен това хранене само с протеини не вреди ли на бъбреците?

Това май беше при хората, но ставаше въпрос за големи количества протеини, поети за кратко време. Трудно се постига с яденето на месо, а и едва ли важи за хищните животни. Ако има някой ветеринар да каже.

Аз това което съм чувал е, че голямото количество въглехидрати в храната води до диабет при котките което ми се струва логично при положение, че основните източници на калории при хищниците би трябвало да са мазнини и протеини (?!).

Тези дни ще отида до магазина да видя различните видове Анимонда и съдържанието им. Може да направя лек компромис ако имат някаква високопротеинова храна с малко ориз или нещо такова. Направи ми добро впечателние на сайта им, че храните им не съдържали изкуствени оцветители и консерванти. Същото го пишеше и на Wellness-ите. Само че сега това малко ме обърква:

Galiadogs написа:Съдържа разрешени от ЕС консерванти и оцветители

Няма ли изкуствени консерванти, които да са резрешени от ЕС?
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот kotkorast » Чет Фев 05, 2009 7:13 pm

Между другото, слагам съдържанието на пилешкия Wellness. Ако може някой да ми препоръча нещо от българския пазар, което максимално да се доближава:

HEALTH CONSCIOUS INGREDIENTS

* Human Grade Meats
o USDA inspected, deboned meat, is a cat's best source of protein and our most plentiful ingredient
* Fruits & Vegetables
o Contain vitamins and antioxidants that help maintain your cat's immune system health.
* Vitamins & Minerals
o Fortified with chelated minerals and vitamins.
* Low Dietary Magnesium
o Helps promote proper urinary tract function.
* Taurine
o An essential amino acid necessary for normal eye and heart function.
* Omega-6 & Omega-3
o Linoleic and Linolenic acids are at an optimal ratio of 3:1 for a healthy skin and coat.
* Only Healthy Ingredients
o No Meat by-products, No Rendered Animal Fats, and No Artificial Flavors, Colors or Preservatives.

Wellness Canned Cat Food: Chicken Formula

Features USDA chicken free of added growth hormones and steroids

Wellness Canned Cat Food: Chicken Formula Ingredients
Chicken, Chicken Liver, Turkey, Chicken Broth, Sweet Potatoes, Carrots, Natural Chicken Flavor, Guar Gum, Carrageenan, Flaxseed, Squash, Cranberries, Blueberries, Zucchini, Potassium Chloride, Garlic, Dicalcium Phosphate, Calcium Carbonate, Taurine, Iron Proteinate (a source of Chelated Iron), Beta-Carotene, Zinc Proteinate (a source of Chelated Zinc), Vitamin E Supplement, Choline Chloride, Cobalt Proteinate (a source of Chelated Cobalt), Thiamine Mononitrate, Copper Proteinate (a source of Chelated Copper), Folic Acid, Manganese Proteinate (a source of Chelated Manganese), Niacin, Calcium Pantothenate, Sodium Selenite, Vitamin D-3 Supplement, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin Supplement, Vitamin A Supplement, Vitamin B-12 Supplement, Potassium Iodide, Biotin.
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 05, 2009 7:15 pm

Vom Feinsten Wellness with Aloe vera
Aloe vera има позитивен ефект върху метаболизма, ускорява усвояването на витамините, увеличава съпротивителните сили на тялото срещу болести.Пълноценна храна за израстанли котки.Съдържание:месо и месни продукти(птиче месо мин.20%),минерали,растителни екстракти(алое вера мин.1.5%)Анализ:Протеин 10.5%,мазнини 5.5%,влакнини 0.3%,пепел 1.8,влага 81%.Срок на годност и партиден номер:виж печата

Brocconis Cat Game Пълноценна храна за израстнали котки - дивеч
Съдържание: месо и месни продукти( мин.4% дивеч), зърнени храни, минерали, зеленчукови продукти.Анализ: суров протеин 7%, сурови мазни-ни 4,5%,сурови влакнини0,3%,сурова пепел2,5%, влага 80%.Добавени за кг:Витамин А 2000IU,Витамин Д3 200 IU ,Витамин Е 16 мг. Съдържа разрешени от ЕС консерванти оцветители. Съдържанието на витамините е гарантирано до срока на годност:виж маркировката.

Carny Adult мулти коктейл
С Ani-protect формула с антиоксиданти. Пълноценна деликатесна храна за Вашата котка!Съдържание:Месо и месни продукти (Телешко 85%),минерали, птиче (10 %), дивеч (5%). Анализ:Протеин 11.5%,Мазнини 5%,фибри 0.5%,пепел 1.8%Влага 79%. Добавени за кг: Vit.A 4000IE; Vit.D3 200IE;Vit. E 60mg;
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kotkorast » Чет Фев 05, 2009 8:11 pm

Всъщност, нещо е съмнително в това което съм пейстнал отгоре. Взех го от онлайн магазина. Пише, че съдържа чесън. Ето тука трябва да е по-достоверна информацията:

http://www.wellnesspetfood.com/cat_well ... icken.html
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Чет Фев 05, 2009 8:15 pm

Не съм сигурен, че зърнените храни са толкова масово разпространени в дивата природа... обикновено ги гледам по нивите.

Дивите котки се хранят основно с птици и дребни гризачи - а те от своя страна със зърно.

Аз това което съм чувал е, че голямото количество въглехидрати в храната води до диабет при котките което ми се струва логично при положение, че основните източници на калории при хищниците би трябвало да са мазнини и протеини (?!).

Има различни видове въглехидрати и само простите въглехидрати могат да доведат до диабет, не само при котките, но и при всички животни имащи панкреас. Дълговерижните въглехидрати са полезни за храносмилането. Най-много прости въглехидрати има в плодовете, в зърнените храни има предимно дълговерижни - нали затова "пълнозърнестите продукти" сега са на мода.

За Анимонда бях останала с впечатлението, че няма зърнени добавки /заради глутена/, но явно не е така или поне не всичките им храни.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Фев 07, 2009 7:38 pm

Преди малко разгледах пастетите на Анимонда и на етикета не пише нито, че има зърнени храни нито, че няма. icon_dontknow
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kotkorast » Вто Фев 10, 2009 3:41 pm

Мда, тези немци са доста пестеливи в описването на съдържанието. А това Анимонда Карни въобще не изглежда така както е на картинката. Всъщност то си е пастет, при това доста зле изглеждащ.

Ето тук, за всички които се интересуват намерих класация на най-ниско въглехидратните храни на немския пазар:
http://www.geocities.com/tobagoiguana/index.html

До колкото виждам българския пазар е подмножество на немския, така че явно Animonda Rafine и храните на Gimpet са на първо място в класацията за България. Горе долу и двете излизат на една цена с Wellessa ако не и по-скъпо. Gimpet не ме кефи, защото изглежда много ниско калоричен. Значи остава Rafine-то.

На сайта на Анимонда чета следното:
The high-quality raw animal products used in animonda cat food contain sufficient quantities of natural taurine for the animals, thus it does not need to be added separately to the food formulations. You can therefore be sure that when your cats are fed animonda cat food they will always have a sufficient supply of taurine to cover their requirements.

Това вярно ли е? Защо тогава повечето други производители пишат изрично какво е съдържанието на таурин в храните си? Някъде бях чел, че готвенето разрушава до голяма степен таурина. Значи Анимонда са единствените които слагат (и) сурово месо в консервите си??! Иска ми се да чуя квалифицирано мнение по въпроса.
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот Irinx » Вто Окт 05, 2010 9:05 pm

Привет! Повдигам темичката, защото през последните дни се отдавам на сходно разузнаване, гугъл търсене и форум-сканиране hsuh

Търся качествена мокра храничка и благодарение на написаното тук разбрах за Анимода :) (От сухата пък съм се спряла на Orijen.) Та ми се иска някой да ми каже дали ще бъде добър избор?

Изобщо, макар и дискусията да е старичка, ще се радвам да се възстанови, защото анализът на котешката храна е от изключителна важност!
Irinx
Животинче с въпрос

Мнениеот animalprograms » Сря Окт 06, 2010 2:41 pm

Единствените сухи "Grain Free" у нас засега са Orijen и Acana.

Колкото до мокрите, съдържанието на някои модификации на Carny (Animonda) наистина посочва изцяло меса от идентифицирани животински видове.
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Мнениеот animalprograms » Вто Дек 21, 2010 9:55 pm

Внасят също "Бяла риба и картофи" на Arden Grange

http://www.ardengrange.com/Pet-Food/cat-food.asp?id=51.

Вече предлагат и "Grain-free" на Happy Cat, но американските анализатори класират тази марка надолу заради използването на неясни и нискокачествени ингредиенти.
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Мнениеот kotkorast » Чет Апр 21, 2011 10:13 am

Днес получих e-mail с лично съобщение от някой, който се интересува от къде да намери Wellness но нямам контакт за обратна връзка. Затова поствам тук.

Магазина от който поръчвах беше http://www.pethealthandnutritioncenter.com/
Той е американски и транспорта оскъпява повече от двойно, а занимаването с хората от митницата е трагично.
А и се убедих, че най-добрата храна за котките ми е естествената - сурово месо, кокали, черен дроб и подобни продукти от магазина. От около две години ги храня изцяло по този начин. Ако някой се интересува може да намери повече информация примерно в yahoo групата rawcat.
kotkorast
Животинче с въпрос

Мнениеот animalprograms » Чет Апр 21, 2011 2:41 pm

kotkorast написа:...А и се убедих, че най-добрата храна за котките ми е естествената - сурово месо, кокали, черен дроб и подобни продукти от магазина. От около две години ги храня изцяло по този начин. Ако някой се интересува може да намери повече информация примерно в yahoo групата rawcat.

Внимание, пазете котараците от Feline Low Urinary Tract Disease (FLUTD) или заболяване на долния уринарен тракт на котките. Един от честите причинители е високото съдържание на пепел, т. е. минерални вещества (фосфор и магнезий) в храната. Често по-едрите кристали в урината правят "тапа" на края на уретрата при мъжките.

По-високо минерално съдържание е установено в т. нар. "субпродукти" или вътрешности, вкл. дробчета. Аз отскоро научих това и ограничих тяхната употреба. Eто данни: http://www.hilarywatson.com/chicken.pdf . Сухи храни като ИАМС са направени на основата на "by-product meal".
animalprograms
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 21, 2011 2:54 pm

Дано такова внимание отделяте и на своята храна.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот animalprograms » Чет Апр 21, 2011 3:07 pm

zoomaniak написа:Дано такова внимание отделяте и на своята храна.

Е, г-н Стаменов, дано не Ви се налага да отпушвате котарак.

kotkorast, с времето готвенето стана бреме за мен. А асортиментът от качествена суха храна у нас е доста ограничен. От казаното от теб ме разколебават най-вече "хората" в митницата. Въпросът ми е дали знаете този или някой подобен онлайн магазин да предлагат и доставка чрез куриерска фирма?
animalprograms
В ятото

Мнениеот kotkorast » Вто Апр 26, 2011 9:43 am

Да, магазина който постнах предлага доставка и с UPS, но тя вече е на космическа цена и не знам дали пак няма да те занимават с митничари. Ето един европейски http://www.onlynaturalpet.eu/. Там няма Уелнес, но може да си харесаш нещо друго.

Не мисля, че има такова нещо като качествена суха храна. Тва е все едно качествен чипс. Има скъпа суха храна и цената зависи най-вече от марката а не от съдържанието. Също така подкупването на ветеринарите да я рекламират оскъпява значително така наречените "лечебни" храни.
kotkorast
Животинче с въпрос

Назад към Хранене