Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кое е най-доброто куче за деца?

Кое е най-доброто куче за деца?

Мнениеот Animals_huggie » Пет Юни 24, 2011 5:10 pm

Кое е най-доброто куче за деца? Това е често срещан въпрос, който няма точен отговор. На теория всяко куче може да се разбира добре с деца. Някои може да спекулират с това, кои породи кучета са най-подходящи за деца, но човек никога не знае какво ще излезе кучето като порасне. Има много фактори, които влияят на взаимоотношенията между деца и кучета. Ето няколко неща, които е добре да знаете преди да си вземете куче.

Обучение на кучето

Обучението на кучето е абсолютно задължително. Уверете се, че има някой, който да прекарва много време с кучето, когато то дойде вкъщи, особено ако е малко. Ако детето иска да участва в тренирането на кучето, то това трябва да става под наблюдението на възрастен човек. Нещо повече, децата в къщата трябва да бъдат научени на правилно поведение, когато са заедно с кучето.

Възраст и размер

Имайте предвид възрастта и активността на децата ви. Ако децата ви сега прохождат могат да бъдат лесно бутнати от радостното кученце, което не осъзнава размера си. По-големите деца може да наранят малкото куче, ако не са достатъчно внимателни. Може да обмислите варианта за възрастно куче, което вече е свикнало с деца, защото малкото кученце иска много допълнително внимание.

Характер и порода на кучето

На едно семейство с деца му е необходимо порода куче с добър и интелигентен характер и средно ниво на енергия. Някои породи кучета естествено пасват на съжителството с деца. Ето само няколко от многото породи, които се отнасят добре с деца:

* Лабрадор Ретрийвър или Голдърн Ретрийвър: тези породи кучета обикновернно са много подходящи за деца, а и доста умни. Трудността при ретрийвъра, е че липсата на пространство може да доведе до хиперактивност на кучето, ако не му се предостави достатъчно движение.
* Пудел: може и да не ви се вярва, но пуделът е изключително умен и има чудесен характер. Освен това имате избор в размера – тип играчка, миниатюра или стандартен. Редовното ресане на козината е задължително.
* Бишон Фризе: тези малки пухкави топки обожават игрите, но в същото време не са и прекалено активни. Тяхно предимство е дребния им ръст, което успешно се съчетава в малките хора вкъщи. Редовното ресане на козината е задължително.
* Бийгъл: това са приятелски настроени кучета, умни и не особено големи, което ги прави подходяща порода за деца. Въпреки, че понякога са доста неспокойни, като цяло лесно се поддават на обучение.
* Коли и Боксер: и двете породи кучета са с много спокойни, нежни и толерантни характери, като много добре се разбират с деца от всякаква възраст и размери – точно като Ласи.
* Немска овчарка: тази порода е много лоялна и покровителствена, но кучето задължително трябва да бъде добре обучено. Немската овчарка не е много игрива, особено като по-малка.

Източник: http://magnificadesign.co
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Re: Каква порода куче да изберете за детето?

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 7:29 pm

А защо не пинчер ?Те са мънички и не мисля ,че ще наранят децата .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот archy » Вто Авг 23, 2011 7:49 pm

BioSphere написа:А защо не пинчер ?Те са мънички и не мисля ,че ще наранят децата .

Като горда собственичка на пиподобно искам да кажа, че със сигурност малките кучета не са подходящи. Децата могат лесно да ги нараят, а и могат да отнесат по някое и друго ухапване от дребния любимец. Брат ми (на 6 год) от 2 годишен живее с куче и се понаучи кога не трябва да го пипа, но определено Арчи го е хапал като го тормози.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 8:12 pm

Щом има малко дете е нужен контрол над него. :ag: Иначе независимо от размера на кучето детето може да му причини болка и да бъде наранено. Малките деца стискат, скубят, не се усещат и не трябва да се оставят без наблюдение. Ако има контрол от страна възрастните всяко куче ще е подходящо.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Авг 23, 2011 8:14 pm

valnata написа:Щом има малко дете е нужен контрол над него. :ag: Иначе независимо от размера на кучето детето може да му причини болка и да бъде наранено. Малките деца стискат, скубят, не се усещат и не трябва да се оставят без наблюдение. Ако има контрол от страна възрастните всяко куче ще е подходящо.

В повечето случаи липсва такъв или го има само временно. [mood_feelings_hurt.gif]
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 8:19 pm

Така е. За съжаление картинката у нас е много зле.. :ab: Масово хората първо взимат после питат.. Да не говорим колко животни остават без дом, защото се е появило бебе.
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Кое е най-доброто куче за деца?

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 10:21 pm

За това не бях се сетил .У нас има две бебета близнаци ,какво ще стане по-напред .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот rotvailer1 » Чет Сеп 08, 2011 6:30 pm

Според мен най-подходящото е Лабрадор или Голдън Ретривър , а мнението ми за пинчера не е че детето може да го нарани той ще нарани детето защото пинчера се води Хипер-активно куче и поради тази причина той ще умори детето защото ще го закача непрестанно .
Аватар
rotvailer1
Животинче с въпрос

Мнениеот larinka » Съб Сеп 10, 2011 6:10 pm

За мен най-подходящи са шпицовете.Но трябва задължително да се научи да не хапе,когато децата си играят с него.Иначе са много дружелюбни.А тези по-големите са тежки и няма начин някое дете да вдигне някое 20-30 кг куче,че да си играе с него :ag: За най-малките ,не знам.Мойта пикла я е страх от децата защото и дърпат опашката :bu: И децата трябва да имат отношение с кучето и малко възпитание. :az: И лабрадорите и голдъните също са подходящи,няма спор.Но са грамадни :ay:
larinka

Мнениеот Jokeikata123 » Нед Дек 18, 2011 8:46 pm

Според мен най-предпазното куче не зависи от породата,цвета,вида ами от характера.Може и да е питбул,но да се отнася добре с децата.Това се нарича куче,а не да вземеш някое агресивно куче,естествено че ще нападне децата ви.Казах,споделих и мисля,че съм абсолютно права,няма какво повече да говоря.... :ab:
Аватар
Jokeikata123
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Дек 18, 2011 9:48 pm

Кучето не се ражда агресивно.. Както си го възпита човек. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Sunniity » Нед Яну 01, 2012 8:46 pm

BioSphere написа:А защо не пинчер ?Те са мънички и не мисля ,че ще наранят децата .

Може да са мънички,но пък понякога са и злобнички и лаят,а ако е малко дете би се уплашило.. :ay:
:) Обичам животните!
Аватар
Sunniity
Животинче с въпрос

Мнениеот kitten_554 » Сря Яну 04, 2012 9:19 pm

Ами то никое май не е подходящо за деца..Децата ще го оставят без козина Посочените кучета не са агресивни..Ама ако детето почне да му плющи шамари и да го мъкне става лошо.Пинчера попринцип е добричък,но някой път може да стане много агресивен,имайте го в предвид.

rotvailer1 написа:Според мен най-подходящото е Лабрадор или Голдън Ретривър , а мнението ми за пинчера не е че детето може да го нарани той ще нарани детето защото пинчера се води Хипер-активно куче и поради тази причина той ще умори детето защото ще го закача непрестанно .

Не е точно така.Откъде знаеш детето как ще постъпи?Може да започне да го дърпа,да го скубе и какво..кучето да седи и да го трае.За малки деца не са подходящи никакви животни,защото само ги желатоват.То и за големите деца няма гаранция..Кучето не е длъжно да стои и да трае,когато детето го дразни,дърпа,удря,гони и т.н.Ама вие какво очаквате..Да се обучи кучето да не хапе децата..То и детето трябва да се ''обучи'' да не дразни животните,щото ще си изпати.Аз не мога да трая някое лапе да мачка котки и кучета..Направо побеснявам. smiley23 smiley23
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот mifcho » Чет Яну 05, 2012 9:40 am

Никакво животно.
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Чет Яну 05, 2012 9:58 am

Не е точно така.Откъде знаеш детето как ще постъпи?Може да започне да го дърпа,да го скубе и какво..кучето да седи и да го трае.За малки деца не са подходящи никакви животни,защото само ги желатоват.То и за големите деца няма гаранция..Кучето не е длъжно да стои и да трае,когато детето го дразни,дърпа,удря,гони и т.н.Ама вие какво очаквате..Да се обучи кучето да не хапе децата..То и детето трябва да се ''обучи'' да не дразни животните,щото ще си изпати.Аз не мога да трая някое лапе да мачка котки и кучета..Направо побеснявам.

Това е пълен абсурд и не е вярно.
Всяко куче може да бъде подходящо и всичко зависи от родителите как ще научат детето да се държи с кучето.
У нас децата от раждането си растат с кучета и няма проблеми,така че всичко зависи от възрастните.
Кучетата също обичат да си играят с децата.То някой деца не мачкат само котки и кучета,а и други животни,което не означава че в дома не трябва да има животни.Кучетата много добре правят разлика между възрастните и децата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот berkitom » Чет Яну 05, 2012 1:40 pm

Ами то никое май не е подходящо за деца..Децата ще го оставят без козина Посочените кучета не са агресивни..Ама ако детето почне да му плющи шамари и да го мъкне става лошо.Пинчера попринцип е добричък,но някой път може да стане много агресивен,имайте го в предвид.

Офтопик:
Как ще го оставят без козина ? :ag:
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Яну 05, 2012 2:24 pm

Ама ако детето почне да му плющи шамари и да го мъкне става лошо.
:ag: [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitten_554 » Пет Яну 06, 2012 1:07 pm

Това е пълен абсурд и не е вярно.
Всяко куче може да бъде подходящо и всичко зависи от родителите как ще научат детето да се държи с кучето.
У нас децата от раждането си растат с кучета и няма проблеми,така че всичко зависи от възрастните.
Кучетата също обичат да си играят с децата.То някой деца не мачкат само котки и кучета,а и други животни,което не означава че в дома не трябва да има животни.Кучетата много добре правят разлика между възрастните и децата

Meri,съгласна съм.Както родителите го научат.Мисълта ми беше,че ако детето не е научено правилно,когато вземе да закача кучето и то се изнерви,няма как да не го ухапе или нещо подобно.Затова исках да кажа,че и детето трябва да знае как да се държи със животните,но явно не го обясних както трябва,съжалявам :ah:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот котките_26 » Пет Яну 06, 2012 5:39 pm

Ами...аз съм съгласна с kitten_554
котките_26
Животинче с въпрос

Мнениеот Vik4eto » Съб Яну 07, 2012 4:49 pm

Да, наистина зависи от възрастния, защото има две важни роли, а именно на стопанин и родител. Но в крайна сметка винаги има изключения. Има породи, които са по-агресивни или просто не обичат деца по природа, като дакелите и чау-чау. Пекинезите, пък са обратното.. много са търпеливи и общителни /от личен опит знам/. :)
I live for the animals...if they doesn't live...I can't live too...

This also applies to plants...
Аватар
Vik4eto
В стадото

Мнениеот Коси Пинчер » Сря Авг 12, 2015 3:14 pm

Още не съм си купил пинчер но ще си взема след най-много 2 месеца ! :ay: :bp: :152355:
Аватар
Коси Пинчер
Животинче с въпрос

Мнениеот PIPI_ » Вто Май 03, 2016 4:14 pm

Здравейте!
Аз съм майката на Пипи и искам да Ви попитам за пекинеза.
Едното дете е на 6, а Пипи е на 12
Та за 6 годишното ще е трудно.
Ами за нея?
Аватар
PIPI_
Животинче с въпрос

Мнениеот PIPI_ » Вто Май 03, 2016 6:13 pm

PIPI_ написа:Здравейте!
Аз съм майката на Пипи и искам да Ви попитам за пекинеза.
Едното дете е на 6, а Пипи е на 12
Та за 6 годишното ще е трудно.
Ами за нея?

Или пък да е Йорки
Аватар
PIPI_
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Май 04, 2016 6:12 pm

Погрешно мнение е, че малките породи кучета са подходящи за деца.Точно обратното, те са много енергични кучета, лаят постоянно и т.н. За дете трябва куче от спокойна порода, голяма, като лабрадор например. Много стопани възприемат малките породи погрешно, смятат, че като са малки, са и лесни....напротив.
За дете трябва уравновесено и търпеливо куче, защото знаем децата колко често се държат с тях неправилно, къде от незнание, къде че са малки и не разбират. Не изключвам и това, че много родители изобщо не си правят труда да обяснят на детето, че това е живо същество, което изпитва болка и всичко останало като хората, нито пък ги учат как да се държат с тях. Така че, първо трябва да се научи детето и след това да се мисли за животно, а не обратното. И разбира се, родителя да не очаква детето да гледа кучето....погрешно и неправилно е. Детето може да участва в храненето и други процедури, но не трябва да поема отговорността за кучето, защото не може(не може да се иска от едно дете на 6-9-10 г.) да постъпва като възрастно и да разсъждава така.
Децата трябва да се научат на правилно отношение към животните, а това се извършва от родителите.Не може родителя да не знае елементарни неща и да изисква от детето да гледа правилно кучето и да отговаря за него, защото не му се занимава с кучето.Това е живо същество със своите нужди и чувства, а не играчка или предмет, който може да се смени, ако се изпишка вътре или изяде нещо и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот PIPI_ » Вто Май 10, 2016 2:54 pm

Те и двамата знаят.
Научихме ги, като имахме куче на село.
Но беше старо и почина. Бог да го прости, милото!
Много ни липсва!!!!
Аватар
PIPI_
Животинче с въпрос

Мнениеот PIPI_ » Сря Май 11, 2016 11:06 am

а и сме в тристаен апартамент, а в село къщата се разруши и ремонта ще е дълъг
имаше тежка бурия
и затова няма как да е голямо куче
Аватар
PIPI_
Животинче с въпрос