Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да се защитим от зли кучета

Re: КАК ДА СЕ ЗАЩИТИМ ОТ ЗЛИ КУЧЕТА

Мнениеот dolittle » Нед Юли 06, 2008 5:21 pm

Благодаря! Не знаех, че има специални патрони, които действат на животни...макар че току що изчетох темата и пишеше за спрейовете, че са различни от човешките... :ah: как не го съобразих icon_dontknow :ah:
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Юли 06, 2008 5:30 pm

Животните (например кучетата) се влияят само от лютивия газ (PV), а другите видове не им дeйстват поради спецификата на дихателните им пътища. Същото важи и за лицата употребили алкохол или наркотици - и на тях "най-добре" им действат :ap: :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 12:56 am

Ако си намерите лютивия газ - течност (той действа). Като пръснете кучето - оставете и за стопанина му (ако има де).
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 07, 2008 2:16 am

А за обикновените кучегони да сте се замисляли? Пронизителен за тях писък, който ние даже не чуваме.

П.п. Освен това май ще ми се наложи да модерирам последните мнения, че нещо са в разрез с правилото да не се говори против животни и с цел да им се навреди..... [dontuu.gif]
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Юли 07, 2008 2:52 am

Така и не разбрах къде се продават тия прословути кучегони hsuh
Аз се навих да проверя за тоя пеперен спрей, не само против кучета :ah:
Нали целта е точно да не им навредим, а само да ги спрем.. Ако допусна куче да ме ухапе, после ще трябва да го убиват като опасно за хората icon_esek
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Юли 07, 2008 2:04 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dolittle » Пон Юли 07, 2008 2:30 pm

Кокерка, преди да пиша обикновено имам досто информация събрана. (ако съм имала от къде да я събера)Та за кучегоните, които си писала да се замисля, не само съм се замисляла, но и бая съм почела. Те са най-несигурният метод и дори е опасен! Има доста примери за използване на кучегона, с който кучетата се насъскват още повече и дори налитат кучета, които първоначално не са участвали в боя!!! Не един стопанин се е оплаквал, че не е могъл да удържи своето куче, което е реагирало на кучегона на някой си...

Та според мен би трябвало направо да ги забранят, а не да ги препоръчват като сигурни средства!!!

А що се отнася за вредата на животните - знаеш ли колко ми дреме дали ще навредя на някакъв пес, който заплашва кучето ми или мен??? А да не говорим изобщо какво ще стане ако заплаши детето ми...както казва Зоо - по новините ще ме дават, не ами по CNN! Я стига с тия превземки! Някакви злобни, бесни кучета те налитат, ама ние НЕ! Да не му навредим?!? А то/или стопанинът му дали се замислят дали ще ви навредат?!?

И не на последно място - кой е казал, че нападат само питомни кучета? Има стотици бездомни, който по ред причини са се озлобили и нападат.

И още нещо - това е тема "Как да се защитим", а не как да жалим тези, на които нашият живот не им е мил!!!

П.С Тонът ми е остър, но смятам, че такъв трябва да бъде!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот sasin » Пон Юли 07, 2008 2:36 pm

Мерси за линка мери :ay: Сега остава да намеря откъде да си го купя, че тия онлайн магазини много им скъпа доставката :ac:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 2:44 pm

dolittle :ag:
Обясни сега:
- кое е зло куче
- кое е доминиращо куче
- кое куче наричаш агресивно
- делиш ли кучетата на домни и бездомни
- кога трябва да се реагира "защита-нападение"
а) само ако лае
б) вече тича към тебе
в) оголва ти зъби и ръмжи
г) вече е впило зъби и къса месо на тебе или някой около тебе...

Мерси за вниманието :ag: :ag:

И къде е ролята на стопаните...много пъти при бездомните има пак стопани "хората от входа; склада; магазина;механата и т н..."

Мен не ме е страх да ме нападне куче - мен лично - имам над 7 нападения над мен за 10-15 години......от секви кучета.

Страх ме е за жена ми и бъдещите ни деца. Страх ме е за адреналина ми, за 12 секунди и съм скочил и аз да хапя.

Защо трябва да става така???
Всичко е навързано...от най-големия експерт кинолог и развъдник - до хората в парка дет не им пука, че около тях тичат потенциално опасни кучета. Агресивни и са си живи убиици. Всяко куче е виновно - до доказване на противното.

За мен никога няма да има оправдателна причина при инцидент - нито за куче - нито за стопанин. Липсата на смазана машина; наказателна машина ще ражда саморазправите; скандалите по форумите и по парковете.

Обществото намразва от ден на ден кучетата и на обществото не му пука от кой елитен развъдник са дошли. Никое куче няма права в момента. Закона е за хората...макар, че закона за защита на животните защитава кучетата; но само на хартия.

Рапорт даден - рапорт приет......
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dolittle » Пон Юли 07, 2008 3:17 pm

АЗ оставям на вас, вие да стоите и докато кучето ви ръфа месата да разсъждавате дали е доминантно или пък е агресивно?!

Само ще посъветвам момичето, което иска да си вземе кучегон - прочети има доста информация за действието им НАПРАКТИКА, а не само на хартия по разни форуми!!! Това, което е написано в линка е много хубаво, но не е напълно вярно! никъде не пише, че много често последствията са доста по-опосни от вече създалата се картина! Прочетете и тогава решете, за да не се окаже, че вместо да се защитите ще изпаднете в по-голяма беда!!!

Аз за себе си съм взела решение вече и ще използвам спрей антидог. За пистолета - когато имам дете. Сега само ще си имам проблеми с наплашени хора по улиците...
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 3:30 pm

Ако ме ръфа за гъзъ - значи е доминантно.
Ако ми скача към гръкляна - значи е агресивно.
Ако ме дърпа за крачола - значи му е скучно.

icon_dontknow
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Юли 07, 2008 3:38 pm

Вие изкарахте сега, че всяко срещнато куче хапе, спрете се за малко и стига вече .Кучегона е опасен, не напразно производителите предупреждават, че е средство за краен случай, какво толкова сте се изплашили, та всяко срещнато куче го изкарахте убиец, нападател и какво ли не. Досега като че ли не сте се движили по улиците, не е имало кучета, та едва сега някой решиха да вдигат врява.Помислете малко трезво и разумно, не може постоянно да се изкарват кучетата убийци, а стопаните изроди.Никой няма право да съди който и да било, нито да се заканва така, я си помислете какво ли би се получило,ако вашите кучета бъдат нападателите.Все едни и същи изтъркани фрази по всички сходни теми, не се прави така, тези уж смръдливи и незнам си какви кучета по улиците, не всички са нападатели, много по- опасни са онези другите, дето си имат горди стопани, които се фукат с породата и агресията им, която сами са възпитали във тях.Уличните кучета повечето пъти са страхливи и бягат, нападат ако ги предизвикат или от страх.Да вярно не всички са такива, има си и със зъл нрав, но са много рядко, не може да се твърди, че всяко куче е нападателно и какво толкова сте се вторачили в тях, и мен са ме нападали, не съм убила никой,нито съм била, има начин и подход за всичко, но човек се афектира и веднага решава проблема със сила, не става така.Никога до сега не видях да се говори поотделно за домашни и бездомни,всички се слагат по един знаменател.Не може да се твърди,че винаги щом се покажем на улицата и веднага ни нападат нас или децата ни, глупости.Абсолютно всеки съди само по себе си, по характера си и по това колко го е страх от кучета. Е какво като си изведем нашите и уличните ни лаят, много важно, така е докато свикнат ,че има нов член на тяхната територия, после не го и забеляват, не напразно се казва, че кучетата пазят територията си, да така е --там, където живеят не по тяхна вина това го считат за собствена територия и я бранят.Не мога да се съглася, че всяко куче е потенциален убиец или, че щом изляза и хайде ухапа ме.Много повече трябва да се мисли за домашните, пуснати сами да се разходят без контрол, тичащи по паркове и градинки, няма кой да ги контролира, а има и такива от тях,които не са свикнали с деца и реакцията е остра и непредвидима, ситуации много.Хората са много по- опасни, защото те са тези , които насаждат агресия в животните си, съдете ги и се борете срещу тях, а не само да си мислите как да навредите или нараните някой, че можело да ви ухапе.Всичко и всеки най- често се ръководи от омраза и злоба, но не бива да се обвиняват само животните----трябва добре да се замислим защо е така? Много хора мразят бездомните, без да им пука нито защо са там, нито как са се озовали, а само гледат как да могат да се отърват от тях, защото на много хора пречат--например лаят, тичат по колите, какво ли не, не може всичко да прикриваме зад страха и омразата си.

Куче със стопанин е едно.
Куче без стопанин е друго.
Има огромна разлика, защото това със стопанина има кой да се грижи за него, да го възпита и да го възпре при такива ситуации.
А другите нямат стопани, грижат се сами за себе си , а ако нападат --то това е защото нещо е породило причината за нападението.
Кучешката психика не е като човешката, не може да очаквате,че едно куче ще разсъждава какво може и какво не може да прави.

И трябва да ни дреме как и какво бихме направили на което и да е животно ,защото никога не бива да забравяме,че с поведението си даваме пример и на децата ни, които няма да бъдат възпитани правилно и ще мразят животните, ще се страхуват, ще им насадим фобии за цял живот и изобщо много вреди можем да им нанесем ,заради нашата омраза или страх, нека не забравяме, че децата са отделни личности със свои възгледи и разбирания и не можем да изискваме от тях да бъдат като нас----нали това ни отличава, всички сме различни идивидуалности.

Най- добре ще се защитим като се опитаме някак да помогнем да се разреши проблема, не с крути мерки и всеки да обвинява единствено само животните,трябва и стопаните да осъзнаят отговорността си да имат домашен любимец. Винаги само при мисълта даже и веднага първата реакция е как да убиеш, навредиш или каквото и да било, да- има ситуации ,които са сложни и неконтролируеми, но едно трябва да се разбере, че колкото повече ние нападаме едно животно--толкова по- зле, защото то ни го връща като ни напада нас, това е самозащита, не може да ги обвиняваме само тях, а да помислим дали пък ние с нещо поради някаква причина не сме породили нападението, има много въпроси,по които трябва добре да се помисли, а не да изкарваме всяко животно зло и убиец, е тогава какво правим на улицата, да си седим в къщи, не разбирате ли,че това е страх, който не помага, а омразата не дава добри съвети как да се постъпи, е ако някой човек ви нападне и няма как да се защитите, не можете да реагирате никак,тогава какво, или може би го съдите, ако го хванат или всикчо си остава за ваша сметка, или пък бият, тормозят децата ви в училище, ходите ,разправяте се, но не ги биете или убивате, ето така е и с животните, разлика няма.Трябва да има малко разум и подход , защото за разлика от хората, които вършат всичко СЪЗНАТЕЛНО, животните не го правят, това трябва да се разбере от всички.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 07, 2008 3:42 pm

Зоо, доминантност проявява кучето най-вече към себеподобни, теб ако те ръфа вече има други причини. И пак не е само агресивността причината.

Странно, аз как ли досега 5 години съм се подминавала с всевъзможни и домашни и бездомни кучета, които даже са ни нападали, пък не съм успяла да бъда изядена, ама и не съм утрепала куче?
Не казвам, че не трябва да се защитаваме ако вземат да ни ръфат, ама далеч не всички кучета са агресивни и нападащи. И ако осъзнаем проблема, поради който нападат може и по много по-хуманен метод да се излезе от ситуацията.
Аз ще ви оставя, обсъждайте как да се зашитавате от злите, агресивни зверове.... Газовите пистолети са много полезни в случая......
Не съм права, съжалявам, че се опитах да защитя зверовете... няма да се повтори.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Юли 07, 2008 3:49 pm

Струва ми се,че всички се хвърляте много настрани от темата.Става въпрос не за кучетата изобщо ,а за това какво да правим,ако ни нападне куче.На човека,станал жертва,едва ли ще му помогне много причината,поради която кучето напада.После-може би.Но на момента това,което трябва да направи,е да се защитава.И в задачата се пита Как,аджаба,да стане това?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 3:53 pm

Добре,
коки-мери.

Защо извън Бг разделят кучетата от ХОРАТА. Защо искат кучетата да имат наморник и повод ако ще да е за 12 секунди на тротоара.

Знаеш ли защо - обществото приема всички кучета за опасни. За отговорност на стопаните си. За обществото всяко куче хапе. Всяко е опасно и не му пука какво ние мислим тук или в дог.бг.

Народа е казал: "На куче вера да немаш"

Ние ли ще сме над народа. Коки ти ли ще обясниш на народа какво е доминантност или агресия. На него не му пука. Той казва:
- Твое ли е кучето. - Да
- На каишка и с наморник.....

Бездомно ли е - в приют....

Но в България е друго.

Но по силно е мнението на обществото и народа не на коки и нашето.........

Ние сме омешали тотално и хора и кучета - деца и лайна........

Аз се смятам за част от народа.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 07, 2008 3:58 pm

kitana написа:.Но на момента това,което трябва да направи,е да се защитава.И в задачата се пита Как,аджаба,да стане това?

На този въпрос споделям моят опит. Когато ме е нападало куче /в две различни ситуации със Сара и без нея/ най-лошата реакция е страх и паника. Много е трудно тези двете да се овладеят, но е много важно. Когато бях със Сара единствено ми свърши работа АДСКИ строгото НЕЕЕЕЕ!!!! и ходене КЪМ кучето. Така му показах, че АЗ съм по-силна от него и че хич не ме е страх и кучето се оттегли на такова разстояние, че успяхме да го заобиколим, разбира се скъса се да лае, но не посмя да нападне.
Във вторият случай бях без Сара, тогава кучето си нападаше мен лично. Постъпих по същият начин, като накрая се наведох уж да взема камък и да го замеря. Камък нямаше и не го замерих, но факта, че не се изплаших обърка кучето.

Е, не са ме нападали изневиделица да ме ръфат, но и не си представям ако кучето вече ме ръфа как ще стигна до пистолет/спрей или каквото съм си взела.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Юли 07, 2008 5:54 pm

Като съм си пускала поста, не знам защо не съм забелязала този на dolittle преди мен, но сега го прочетох..

Относно нападенията - ами въпреки всичко което си направила Коки, някое куче може пък все пак да нападне hsuh Още повече че то е тръгнало ръмжейки или лаейки, което все пак показва че плаши, а не толкова напада.. То дори да не е изневиделица, ако кучето се засили без звук - прави го толкова бързо, че по-добре е спрея да ти е в ръката още с излизането на човек от къщи да разходи кучето си, защото наистина ако е някъде в джоб или чанта, не виждам как ще се извади навреме, но пък си мисля че е по-добре да го имаш в себе си, отколкото да си с голи ръце.. Ако имах такова нещо когато главата на Мейбъл беше в устата на овчарката, бих го използвала, макар и насочено колкото срещу нападащото, толкова и срещу нашата..
sasin
Пчела майка

Мнениеот dolittle » Пон Юли 07, 2008 5:57 pm

Meri, интересно ми е къде в моите постове видя да съм казала, че всяко куче хапе? Или, че искам да вървя по улиците и да сея смърт? Къде обявих, че бездомните кучета задължително ще нападнат?

Малко разяснение относно моите постове, защото вече ми писна от безсмислени караници!!!
1. просто питах дали евентуално ако бъде използван газв пистолет ще има ефект
2. не съм твърдяла, че ще ходя и ще убивам, а просто питах, за да съм подготвена, да събера информация и да знам какви мерки да взема някой ден и кое ще е най-удачното средство
3. не съм изкарвала бездомни или домни кучета убийци, единствено подчертах, че не винаги нападат кучета на неграмотни стопани и понякога се озовавате сами с куче - -бездомно, което напада.
4. не съм решила да убивам когото и да било!!! реагирах остро, защото ако наистина се стигне до там някое куче да ме захапе едва ли ще ми е да мисля аз какво би му причинила и ми се стори доста пресилено да мислим за милите душички, които ще ни изръфат
5. също така държа да подчертая, че никаъде не съм споменала, че видиш ли ако се покажеш навън и сто процента задникът ти ще стане с дупки като лейка! никъде не съм го казвала и няма и да го кажа, защото е безумно. Тук се информираме и исках точно това - просто информация за всеки случай
6. и много ме засегна това, че едва ли не съм рекла всички бездомни кучета са убийци и трябва да се изтребят :ai: още от дете се опитвам да намеря начин да им помогна...дори с мои приятели щяхме нещо като клуб да основем в помощ на бездомните кучета...бяхме малки и не стана, защото не ни приемаха сериозно.

7. не бих навредила на когото и да било, това ще са изключително крайни мерки, ако няма друг изход!!! Порсто говорех хипотетично.
8.И далеч не съм злобен или страхлив човек, за да твърдиш, че съдя по себе си!!!!!!! Като не познаваш някого е доста глупаво и наивно да даваш такива оценки...

Надявам се цялата тази караница да приключи най-после, защото станахме смешни! Стега вече!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 6:03 pm

Аз съм виновен...къде и да пиша по сериозни теми - или ще стане скандал или ще отнеса бан :ajaweki: - ама бан нямам де?

Мир... :ba: [friendship.gif]

Кво е писано ще става.
А и аз май трябва да намаля писането по сериозни теми, че се дразня.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Юли 07, 2008 7:25 pm

Написаното не беше отправено лично към никой, ако имам да кажа нещо, ще го направя и ще се обърна към този за който се отнася..Аз говоря по принцип.Смешни са тези, които се въоръжават,ами ако спрея отиде в очите на вашето куче или вас-- интересно ако вас ви стрелят, а хората грижещи се за простреляни животни--как ли се чувстват, поставете се макар и за минута на тяхно място, сигурно са луди, кой знае? А пък и животните сигурно се чувстват "прекрасно"---боли ги , не могат да ходят , не могат да вършат разни работи, ма нищо, ние нали сме се защитили или пък ей така от каприз сме си постреляли, не е нужно да има повод за това. И не забравяйте, че разхождайки си кучетата ,те също са опасни, без значение на повод или пуснати, зависи и колко са големи----хората не могат да знаят това и се чувстват застрашени.А какво би станало, ако такъв човек без да ви пита---просто ей така от страх или да защити детето си, няма значение,че кучето например не напада, но човека иска да се подсигури и вземе че напръска кучето ви? И тогава как ще рагирате, кой ще е виновен, кой ще носи отговорността, съвсем друг е въпроса за уличните, защото те са сами и няма кой да ги контролира?

Стамене, аз не мисля като теб,забравяш винаги една малка, но много важна подробност---ние живеем в България, не в чужбина, нашия начин на живот е различен, както и законите ни, които за жалост никой не спазва.Може би някога и тук ще стане така, но засега ще си живеем по нашия си критерий, и по чужбина има животни на улицата, с тая разлика, че има организации и хора, които да се погрижат за тях---ето в това е разликата.Когато и тук стане така-- тогава ,моля и аз съм съм съгласна всичко да е като там и да живеем спокойно, ама все ще има някой боклук, който да си прати животното на улицата,поради някаква причина --и кръга се затваря, всичко почва отначало. О мечти, тогава ще спре една кола, от нея ще слезе зоополицай българин и ще се погрижи, а докато това стане,ще си живеем така, както сами сме си направили всичко и ще си мечтаем как би могло да бъде.

Никак не е зле да се помисли за някакъв безопасен начин за защита, носете си кремвирши(но без отрова), иска ли човек всичко може да постигне, само малко трябва --да открие как.Да сериозно е , и то много, защото толкова хора са пострадали и то тежко с необратими последици, да не говорим за психическата травма, но не може и на всяко извеждане на кучето или когато излизаме навън да си носим разни неща за защита.Не може всяко куче залаяло по някой или нещо, тичащо или каквото и да е и веднага някой си мислят, че лае по тях, гони ги, паникьосват се , търсят средство да го прогонят и така още повече озлобяват животното, което не е и мислело да ги напада, това е само страх--нищо друго.Това е безкрайна тема, всеки е прав за себе си, но метода и подхода трябва да са според ситуацията, както и възгледите на хората трябва да се променят, има много още да се желае, но едва ли някога ще стане и да отплеснахме се много от темата.Всеки да се защитава само, ако наистина има нужда и е животозастрашаващо, иначе няма смисъл, не може постоянно да сме в стрес или страх.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 07, 2008 7:33 pm

Еми Саси, то в такъв случай спрей в ръката заради уличните и домашни агресивни кучета, пистолет заради пияндурниците, които ме задяват по улицата, дай да се опаша с оръжия, защото евентуално мога да бъда нападната? Някак си не го виждам как това ще стане? Не, че не искам да съм се осигурила за всеки възможен инцидент, ама пистолет или спрей да нося във всяка ръка на всяко излизане... къде ми отива удоволствието от разходката? Аз лично за всичките тези разходки съм си набелязала къде какво куче има, кое е възможен нападател и заобикалям. Не ходя в другия край на София да разхождам Сара, а само тук, където си знам паплачта. И се избягваме достатъчно културно. Всичко останало е.... гадно колкото за кучетата, толкова и за нас.
Като майка ми както коментира решетките на прозорците, на живеещите на първия етаж - вместо престъпниците по затворите, ние сами се затваряме в затвор.

П.п. Газовият пистолет според мен няма да свърши работа. И сега ще кажа защо. Той трябва да гърми в обратна на нас посока, по възможност насочен нагоре или напред. В останалите случаи се разплаква и този, който стреля. Изпитвала съм силата на газовия пистолет върху мен си, гърмяха в една дискотека около мен. Повярвайте така не само няма да се спасим от кучето, но и ще му се предложим в жертва. И то не за друго, а защото то ще е прекалено близко до нас /това в случай че вече налита и хапе/. В случаите, когато кучето е на повече от метър от нас и още не е скочило да ни яде е достатъчно да му се покаже че не ни е страх. Иначе ако го гърмим вече си става безразборно гърмене по кучета и няма смисъл.
Затова считам, че някакъв спрей евентуално в очите би бил по-удачен.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Юли 07, 2008 7:35 pm

meri написа:Смешни са тези, които се въоръжават,ами ако спрея отиде в очите на вашето куче или вас-- интересно ако вас ви стрелят, а хората грижещи се за простреляни животни--как ли се чувстват, поставете се макар и за минута на тяхно място, сигурно са луди, кой знае? А пък и животните сигурно се чувстват "прекрасно"---боли ги , не могат да ходят , не могат да вършат разни работи, ма нищо, ние нали сме се защитили или пък ей така от каприз сме си постреляли, не е нужно да има повод за това. И не забравяйте, че разхождайки си кучетата ,те също са опасни, без значение на повод или пуснати, зависи и колко са големи----хората не могат да знаят това и се чувстват застрашени.

:ai: :ai: Нали не казваш,че в момента,в който куче нападне детето ми(не дай си Боже!)или мен,трябва да помисля първо за.... :ai: ..кучето..?!?!Да се поставим на тяхно място?! icon_eek3 Каприз?!??

Никак не е зле да се помисли за някакъв безопасен начин за защита, носете си кремвирши(но без отрова), иска ли човек всичко може да постигне, само малко трябва --да открие как.Да сериозно е , и то много, защото толкова хора са пострадали и то тежко с необратими последици, да не говорим за психическата травма, но не може и на всяко извеждане на кучето или когато излизаме навън да си носим разни неща за защита.Не може всяко куче залаяло по някой или нещо, тичащо или каквото и да е и веднага някой си мислят, че лае по тях, гони ги, паникьосват се , търсят средство да го прогонят и така още повече озлобяват животното, което не е и мислело да ги напада, това е само страх--нищо друго.Това е безкрайна тема, всеки е прав за себе си, но метода и подхода трябва да са според ситуацията, както и възгледите на хората трябва да се променят, има много още да се желае, но едва ли някога ще стане и да отплеснахме се много от темата.Всеки да се защитава само, ако наистина има нужда и е животозастрашаващо, иначе няма смисъл, не може постоянно да сме в стрес или страх.

Тук говориш за неинформирани,невежи хора.Значи-да се информират!

Да носим ..кренвирши? icon_eek3 В задачата се пита как да се ЗАЩИТИМ,а не как да нахраним се кренвирш и част от тялото си (нашето или на близък)някое куче!

Не може на всяко извеждане да носим средства за защита?! Ще нося и още как!Да имах средствата,досега да сме си взели въздушен пистолет!

Казано по този начин,Мери,излиза,че трябва да мислим повече за агресивните кучета,нежели за децата си.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Юли 07, 2008 7:36 pm

kokerka написа:Еми Саси, то в такъв случай спрей в ръката заради уличните и домашни агресивни кучета, пистолет заради пияндурниците, които ме задяват по улицата, дай да се опаша с оръжия, защото евентуално мога да бъда нападната? Някак си не го виждам как това ще стане? Не, че не искам да съм се осигурила за всеки възможен инцидент, ама пистолет или спрей да нося във всяка ръка на всяко излизане... къде ми отива удоволствието от разходката? Аз лично за всичките тези разходки съм си набелязала къде какво куче има, кое е възможен нападател и заобикалям. Не ходя в другия край на София да разхождам Сара, а само тук, където си знам паплачта. И се избягваме достатъчно културно. Всичко останало е.... гадно колкото за кучетата, толкова и за нас.
Като майка ми както коментира решетките на прозорците, на живеещите на първия етаж - вместо престъпниците по затворите, ние сами се затваряме в затвор.

Така е...За съжаление не живеем като бели хора.Но,по-добре ли е да сме с голи ръце?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 07, 2008 7:39 pm

kokerka написа:Еми Саси, то в такъв случай спрей в ръката заради уличните и домашни агресивни кучета, пистолет заради пияндурниците, които ме задяват по улицата, дай да се опаша с оръжия, защото евентуално мога да бъда нападната?

Да. Аз имам солиден ловджииски нож в раницата си. Сестра ми след 2та година във Франция си купи сериозен спрей.

В много развити държави да имаш защитно средство е нормално.

Не живеем в приказките.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Юли 07, 2008 7:41 pm

Мери се опита да каже, че освен да се защитим можем и да предотвратим самото нападение. Това в случаите, че кучето не е скочило изневиделица върху нас. Ако се случва това аз лично виждам само един начин за отърване и той не е нито пистолет нито спрей. Удар в слаба за кучето област, колкото да го свалим от нас. Един, премерен, силен удар. Но и той, както и ваденето на пистолет няма как да станат в повечето случаи, защото паниката, която ни завладява ще ни тресе бая.
Не, всъщност... не знам... при всичките нападения над мен и Сара никога не съм се замисляла умишлено да нося някакъв вид оръжие специално срещу кучетата.... Дали съм.... мазохистка?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Юли 07, 2008 9:27 pm

Ами не знам.. Аз разбирам всеки един и нещата които пише.. Но.. Добре, ние имаме само една сериозна случка (лаенето по нас не го броя, макар че си е плашещо), обаче както вече съм казвала - не исках да нараня овчарката, а да я накарам да пусне кучката ни и затова я ритнах леко, но ако се беше наложило, щеше и да е бая по-силно, със съзнанието че рискувам аз да бъда нахапана..

Сега ако ме питате - редно e живота/здравето на близките ми и моя собствен да ми е по-ценен от този на кучето ни, но.. като се озова в ситуация, не мисля така :ah: Един дядка от съседния блок веднъж посегна на кучката ни с бастуна си, само защото тя мина близо до него, а той явно мрази кучетата.. ами щях да го пребия честно казано - разкрещях му се, посегнах да му взема бастуна и с него да го налагам.. видях че се стресна, макар да ми се зъбеше и така му се размина.. но нямаше да ми е никак съвестно ако го бях набила......

Дядо ми (като беше жив) ме е водил да се разхождаме из Аязмото, ама не по алеите, и човечеца къвто беше слаб и възрастен си носеше в торбичката един голяяяяяяяяяяям нож...... Той не каза заради кого и заради какво точно го взема - ей така, за всеки случай.. може пък да ни потрябва да си отрежем нещо.....

И добре - сега е лято, ами зимата.. Ами хората в градове където има глутници из центъра.. И то дори не са кастрирани, ами има и новородени.. Аз мисля тъй - щом си вземам гланц за устни в себе си, за да си мажа напуканите устни като изляза, не виждам защо да не нося поне спрей със себе си.. пък може и никога да не го използвам..
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Юли 07, 2008 10:03 pm

Нямам много опит в такива ситуации.Веднъж ме нападнаха 2 бездомни кучета,принудих се да ритам,нямаше как.Само искам да кажа,че тези животни нападат в гръб.Така,че ако са няколко,тактиката им е отпред атаката е по-скоро сплашваща ,а отзад реална.Ако някои си е направил труда да направи статистика на ухапани от бездомни ,ще види ,че преобладават ухапванията отзад.Ако ви се случи подобно нападение,опитаите се да защитите гърба си/по скоро краката/опираики се в стена и викаите силно.Ако обаче глутницата е опитна,а разбрах,че има такива в София,незнам дали тая тактика ще помогне.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот InfoPls » Вто Юли 08, 2008 6:16 pm

kokerka написа:
kitana написа:.Но на момента това,което трябва да направи,е да се защитава.И в задачата се пита Как,аджаба,да стане това?

На този въпрос споделям моят опит. Когато ме е нападало куче /в две различни ситуации със Сара и без нея/ най-лошата реакция е страх и паника. Много е трудно тези двете да се овладеят, но е много важно. Когато бях със Сара единствено ми свърши работа АДСКИ строгото НЕЕЕЕЕ!!!! и ходене КЪМ кучето. Така му показах, че АЗ съм по-силна от него и че хич не ме е страх и кучето се оттегли на такова разстояние, че успяхме да го заобиколим, разбира се скъса се да лае, но не посмя да нападне.
Във вторият случай бях без Сара, тогава кучето си нападаше мен лично. Постъпих по същият начин, като накрая се наведох уж да взема камък и да го замеря. Камък нямаше и не го замерих, но факта, че не се изплаших обърка кучето.

Е, не са ме нападали изневиделица да ме ръфат, но и не си представям ако кучето вече ме ръфа как ще стигна до пистолет/спрей или каквото съм си взела.

Това което си писала е точно така и "сработва" при голяма част от кучетата. Затова такова поведение е описано още в началните постинги. Но има едно "но" както има и някои кучета които няма да се спрат от строгия тон, нито ще ти отстъпят когато тръгнеш срещу тях и там вече се заплита мителшпила и тогава поне камъкът е добре да е истински, а ако може и да е повече от един :).
От една страна това не се случва на всеки - очевидно повечето хора не сме осакатени от зверове (опазил господ), но от друга изобщо не са малко пострадалите! И то много сериозно! Разкъсани сухожилия и органи и нечии инвалидизиран живот не могат да бъдат оправдани с хуманно отношение към агресивни кучета и агресивни хора.
Категорично вината е на хората (поне на някои определени) дори и за бездомните кучета! Защото това са проблеми които би могло и би трябвало отдавна да са "избистрени" и решени! Но при самото нападение реакцията и противодействието са към собаката. И това което се опитваме да открием е най-ефективното, най-универсалното, най-надеждното...
Вярно че пътят към ада е осеян с добри намерения но в случая става въпрос за изконни и неприкосновени човешки права на непрокосновеност и самозащита.

пп
Не е възможно да разбереш и предотвратиш всички възможни причини за атака. Може просто да си тича срещу друго куче, кола или каквото и да е и да му попаднеш на зъбите. Може да си му навлязла в територията (независимо дали е обществена според градоустройствените планове). Вечер са по-зли, покрай стопаните си също, може да са гладни, разгонени, раздразнени от бълхи.....
Но като краен резултат познавам доста кучета които могат да нагризат човек ако се опитва да се измъкне с добро или с блъфиращи заплахи.

когато тръгваш срещу някое, ако са повече ще означава че се отдалечавш от друго така че и това е относително
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kokerka » Вто Юли 08, 2008 6:23 pm

Естествено, че случаи и ситуации много. В задачата се питаше как да се защитим - от моя опит така съм се защитавала. Късмет съм имала, че не съм попадала на такова, дето да ме нагризе. Съжалявам за тези, които не са го имали. Но агресивните бздомни кучета се евтаназират. Останалите не толкова агресивни не би трябвало да нападат безпричинно особено ако не им се бъркаш в работите. Не е толкова проста работата, осъзнавам си го, но искрено се надявам, че /столицата в частност/ се движи в посока на намаляване на възможни такива ситуации.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Юли 08, 2008 6:50 pm

Чувала съм,че кучетата се стяскат от непознат шум,някои дори бягат от разтваряне на чадър.Обаче,далеч не всички.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот dolittle » Сря Юли 09, 2008 3:26 pm

Искам да попитам - как реагират кучетата покрай блоковете на новодошло кученце в блока, което вече го извеждат? Не ми е опряло още до Д-то, но ме притеснява как биха реагирали кучетата около блока, които са си на тяхна територия и не са виждали мъничето дo сега. Да не стане така да го изведа и да се спуснат да го ядат глутниците?! Принципно са много кротки кучетата, ние от блока си ги гледаме, храним и те само пред входа си стоят, но все пак ще е ново кучето?
Ще допълня, че към други бездомни кучета, които им минават през територията са веко казано безпощадни! Към домашните, с които са свикнали никакъв проблем, дори си играят заедно.
Споделете опит, че ми е притеснено!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 3:33 pm

По пътя на логиката, ако изкарате бебе куче, не би трябвало да го закачат. Кучетата не закачат бебета. С времето то ще расте, те ще са свикнали и няма да имате проблеми.
Все пак трябва си предпазливост в първите срещи, защото никога не се знае. Нашите кучета на поляната /гледат ги от близката офис сграда/ никога не са ни лаели. Никога не са ни създавали проблеми, дори и в първите срещи.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Юли 09, 2008 3:58 pm

kokerka написа:По пътя на логиката, ако изкарате бебе куче, не би трябвало да го закачат. Кучетата не закачат бебета. С времето то ще расте, те ще са свикнали и няма да имате проблеми.
Все пак трябва си предпазливост в първите срещи, защото никога не се знае. Нашите кучета на поляната /гледат ги от близката офис сграда/ никога не са ни лаели. Никога не са ни създавали проблеми, дори и в първите срещи.

Има разлика от куче до куче....И това за бебетата...не съм много съгласна.От опит и наблюдения-не зависи от "бебето",ами от характера на бездомното куче.Моя опит:
квартала е разделен на няколко територии,с различни по брой глутници.Около моя блок има,мисля,3 територии-едната(с най-голямата глутница) е до супермаркета,и градинката(ДЕТСКАТА градинка.казвам градинка като място за игра със съоръженията и прочее).Там са може би около 6-7 кучета.
На 30 м от там от дясно,е територията на други 3 или 4 кучета.Тези от супермаркета никога не съм ги виждала в тая част.Тези 3 са зли псета-нападат домашните кучета.И мъжът ми с нашия са ги нападали,без последствия,разбира се-и двамата знаят отлично как да "отблъснат"такива атаки. :ab: (и слава Богу!).Друга жена с каракачанка,също е нападана,но ,не знам поради голямата й уплаха или нещо друго,бездомните от този "район"са били по-лоши към тях-наложило се е да се намесят странични хора,за да няма пострадали.Жената и каракачанката са имали късмет...

Така че-зависи...С нас бездомните свикнаха,но то е защото нямат друг избор :ab: Нападаха ни (казах за това в "За или против боевете с кучета")в друга теротория,и то беше доста плашещо,но тези,близо до моя блок не ни закачат.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 4:07 pm

Кучетата имат инстинкт да пазят и да не закачат бебета, независимо на кой са, откъде са, кои са.
Освен това жената не говори за квартални кучета, а за пред блока й. В нашия квартал кучета и глутници супер много. Нашите, около нашия блок са едни, а пред поликлиниката са други. Наистина има разлика.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 09, 2008 4:08 pm

Сега ще ти кажа как беше при мен, когато си взех ново куче, то беше на 2 месеца и след като започнах да го извеждам в началото тези,които живеят в нашия вход от много години, само малко не му даваха в началото да се доближи до тях, като че ли те ,а не малкото се страхуваха от нея, но виждаха, че е малка и изобщо не са я закачали.Аз понеже се грижа за тях и много добре ме познават, не закачаха и предното ми куче,бяха свикнали.Има някой кучета ,които може да го лаят, случвало ми се е и на мен, но само от разстояние, като че ли да му покажат,че те са по-стари обитатели на територията и го предупреждават, но нито са го гонили, хапали или каквото и да било.Може малко в началото докато свикне и твоето да се страхува, но аз направих ето така: когато я извеждах нарочно се доближих до голямото като му говорех, защото знам ,че няма да ми направи нищо полека се подушиха и това беше, от там нататък станаха приятели и си играят и сега.Никога не ме е притеснявало, защото те са много години при нас, свикнали са ни, не закачат нито едно куче от входа, но виж имаше лоши от другите входове--домашни обаче,и уличните не ги обичаха, но много от домашните ги нападаха ,та затова, просто се защитаваха.Мисля си, че ако ги запознаеш, и внимателно ги доближаваш едно към друго,няма да има проблем, но помни едно---много е важно какъв е нрава на кучетата, за това внимавай и с твоето, защото много често по- старите кучета не обичат малките да им се пречкат и да нарушават спокойствието им, и някога ги ръмжат, за да ги предупредят,че не им се играе или не им се занимава с тях, но това не значи, че ще ги нападат.При нас е така,няма проблем, те и хора никога не са нападали, лаят само по чужди кучета и коли.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Сря Юли 09, 2008 4:11 pm

kokerka написа:Кучетата имат инстинкт да пазят и да не закачат бебета, независимо на кой са, откъде са, кои са.
Освен това жената не говори за квартални кучета, а за пред блока й. В нашия квартал кучета и глутници супер много. Нашите, около нашия блок са едни, а пред поликлиниката са други. Наистина има разлика.

Май не споменах-бездомните около строежа(който е зад моя блок,този на 30м от супермаркета)ни нападнаха с малкия,когато беше още на 3 или 4 месеца.Това не се ли води за "бебе"? icon_dontknow
И не са ли квартални кучетата пред блока??Не са ничии-значи са бездомни.Това,че ги хранят,не означава,че са техни-те пак си остават...бездомни.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 4:17 pm

Ами, така, просто нямам сили... То, че и аз винаги трябва да съм отгоре и най-правата - такава съм. И че обичам спора и разпалените диалози - обичам ги. АМа тва па твоето..... Просто нямам сили И тук И това да обяснявам. Не че ако го направя ще има ефект. ти пак ще кажеш нещо, което да е наопаки. Нищо лично, от жегата ми се е размекнал мозъка.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 4:42 pm

За разликата между "строежните" бездомни и "предблоковите". Не, че не ми се говори, но ще стане пак разгорещен диалог, а от вчера още се опитвам да се охладя. и мъжа вдигна температура, аз се втечних.... нямам сили :ab:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dolittle » Сря Юли 09, 2008 4:51 pm

Благодаря на всички ви за отговорите и съветите! Ще ги спазя!
То първата разходка, май ще е по-голяма емоция за мен, отколкото за малката :ag:
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 4:56 pm

Тя първата разходка по-скоро ще е сваляне, отколкото разходка. Та в този ред на мисли поне за първите разходки надали ще се наложи да се пазите. Но никога не се знае де.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Юли 09, 2008 5:00 pm

kokerka написа:За разликата между "строежните" бездомни и "предблоковите". Не, че не ми се говори, но ще стане пак разгорещен диалог, а от вчера още се опитвам да се охладя. и мъжа вдигна температура, аз се втечних.... нямам сили :ab:

Жега е,наистина...Та,мисълта ми беше:не обяснявам надълго и нашироко,за да не става досадно,но ще се опитам да обясня само с няколко думи.Строежът ,за който става дума,е 1.вече бивш такъв,и 2.в непосредствена близост до него се намира жилищен блок,чиито жители понякога хранят кучетата.Сега разбирам,че не съм се изразила както трябва-кучетата обичат да висят до строежа-явно работниците им даваха също храна....Но,каква е разликата между тях и бездомните?Никаква...По пътя на тази логика,всяко бездомно куче не трябва да се нарича "бездомно", а "предблоково"-София е само блокове и блокчета и винаги има хора,които ги хранят...
Не те разбирам-каква разлика правиш между всички тях?Щом са на улицата,значи са бездомни(накратко казано...)...Ако искаш да ми отговориш,де. :ab:

dolittle написа:Благодаря на всички ви за отговорите и съветите! Ще ги спазя!
То първата разходка, май ще е по-голяма емоция за мен, отколкото за малката :ag:

Може и така да стане :ap: Само внимавайте.Не разбрах колко точно бездомни кучета има пред вас,но...Никога не можеш да предвидиш 100 % как ще реагира дадено животно.Ако (надявам се да не ви се случва,но е много възможно)се случи да ви нападне бездомно знай,че те винаги нападат отзад .Цаката е да не обръщаш гръб и да не се страхуваш!Аз си казвам в такива случаи така:"Така или иначе иска да ме ухапе,я по-добре да опитам да направя нещо!"В смисъл-по-добре да направиш нещо,отколкото да се парализираш от страх и да стоиш вцепенен.Види ли кучето ,че не се страхуваш от него,ще поразмисли.И няма да отстъпваш ни на йота!Пак ти казвам-по-добре да опиташ да се защитиш.Не се бяга,без паника и...така...
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Юли 09, 2008 5:46 pm

Ща не ща ще ти отговоря. С пример: ако разбереш моята логика - разбереш. Ако не - здраве да е.
Нашите "предблокови" живеят до един трафопост, на една поляна, малко по-надалеч от блока. Те познават всички в квартала и хора и кучета и са приятели с тях /разбира се с едно-две изключения/. Затова пък глутницата на поликлиниката напада всичко живо, което премине покрай тях.
Разликата е, че предблоковите ни не са глутница в истинския смисъл на думата и затова не нападат /особено бебета или познати кучета/. Пред поликлиниката са си баш глутница, която си пази територията, малките, семейството и прочие. Ако си схванала разликата - радвам се. Ако не става дума за такава разлика при теб - разбира се, че всяко бездомно е различно.
Но правилото е, че кучета не нападат бебета, това е проста етология.
Не държа да коментирам повече, и без това правило няма, всичко е различно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот eli11 » Пет Юли 18, 2008 11:29 am

Искам да ви попитам какво бихте направили вие. Ако желаете моля ви дайте ми съвет.

Един ден с една моя приятелка се разхождахме и видяхме средно на големина бездомно куче. Стана ни мъчно за него и му дадохме малко храна.То постоянно се въртеше около блока и и тя понякога го хранеше.Когато го виждах много му се радвах а и той на мен :bs: . То живееше в двора на къщата на едни деца, те го хранеха, но и го пускаха да си скита спокойно така че не беше официално тяхно или на родителите им.
По-късно (може би месец) аз и две момичета илезнахме в същия този парк, но едно куче дойде след нас. Ние го познавахме беше един огромен много красив пес и много добричък.Казва се Чарли. Пресякохме една малка и тясна уличка по която обаче минаваха коли. Чарли дойде със нас и там видя онова бездомно куче.Преди се бяха закачали и за втори път се сбиха. Неочаквано докато се биеха излезнаха на улицата. Тогава една кола мина и ги прегази.Бяхме ужасени. За щастие кучетата след това избягаха а сега са живи и здрави. А смотания шофьор дори не се опита са намали.Какъв беше този човек? Когато се прибрах във нас бях много разтревожена за тях не знаех къде са и какво се е случило с тях. Разплаках се защото си ги познавах и бяха толкова добри кучета [mood_feelings_hurt.gif] . По-късно за щастие ги намерихме.
След тази случка обаче стана нещо с по-дребното куче (онва за което разказвах в началото). Отивах си на училище и го видях. Отивам най-спокойно към него (там имаше и няколко деца) . Изневиделица той започна да лае, да се приближава и да ръмжи към мен.Приближи се до крака ми. За щастие децета го укротиха. Аз трябваше са си тръгвам а той лаеше и ходеше след мен. Оттогава нататък винаги когато го видя той започва да ме лае и да се приближава към мен, но не го е страх, той заема доминираща поза. Защо стана такъв?
hsuh
....Everything is possible...
eli11
В стадото

Мнениеот InfoPls » Пет Юли 18, 2008 12:18 pm

eli11 написа:Искам да ви попитам какво бихте направили вие. Ако желаете моля ви дайте ми съвет.

Един ден с една моя приятелка се разхождахме и видяхме средно на големина бездомно куче. Стана ни мъчно за него и му дадохме малко храна.То постоянно се въртеше около блока и и тя понякога го хранеше.Когато го виждах много му се радвах а и той на мен :bs: . То живееше в двора на къщата на едни деца, те го хранеха, но и го пускаха да си скита спокойно така че не беше официално тяхно или на родителите им.
По-късно (може би месец) аз и две момичета илезнахме в същия този парк, но едно куче дойде след нас. Ние го познавахме беше един огромен много красив пес и много добричък.Казва се Чарли. Пресякохме една малка и тясна уличка по която обаче минаваха коли. Чарли дойде със нас и там видя онова бездомно куче.Преди се бяха закачали и за втори път се сбиха. Неочаквано докато се биеха излезнаха на улицата. Тогава една кола мина и ги прегази.Бяхме ужасени. За щастие кучетата след това избягаха а сега са живи и здрави. А смотания шофьор дори не се опита са намали.Какъв беше този човек? Когато се прибрах във нас бях много разтревожена за тях не знаех къде са и какво се е случило с тях. Разплаках се защото си ги познавах и бяха толкова добри кучета [mood_feelings_hurt.gif] . По-късно за щастие ги намерихме.
След тази случка обаче стана нещо с по-дребното куче (онва за което разказвах в началото). Отивах си на училище и го видях. Отивам най-спокойно към него (там имаше и няколко деца) . Изневиделица той започна да лае, да се приближава и да ръмжи към мен.Приближи се до крака ми. За щастие децета го укротиха. Аз трябваше са си тръгвам а той лаеше и ходеше след мен. Оттогава нататък винаги когато го видя той започва да ме лае и да се приближава към мен, но не го е страх, той заема доминираща поза. Защо стана такъв?
hsuh

За шофьорите "състезатели" няма оправия (освен може би закона на Линч). Доколкото си спомням от правилника за движение имаше там едни понятия - съобразена скорост и съобразена дистанция и така погледнато няма невинен шофьор! Би трябвало от небето да изпадне нещо пак да могат да реагират!
Колкото до кучето различни събития могат да отключат такива реакции но най-вероятно рано или късно пак е щяло да започне да се държи така. Ако му говориш и подхвърляш храна ще започне да се отнася по-дружелюбно но все пак трябва да внимаваш.
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kokerka » Пет Юли 18, 2008 2:17 pm

Рано или късно пак е щяло да започне да се държи така? - това как го реши?

Държанието на кучето си има определена причина. Но тя може да е всякаква. От страх, свързван точно с теб, през какво ли не..... Съвета е хубав, опитвай се да се "сдобриш" с кучето, давай му храна, дръж се сдържано, не се страхувай, не бягай ако го видиш, а се дръж спокойно и нормално, като с приятел който не знае какво прави. Но бъди нащрек, защото не се знае какво точно предизвиква тази реакция и как ще реагира кучето.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот eli11 » Пет Юли 18, 2008 2:27 pm

Благодаря ви. Иначе аз си се държа нормално, ходя си без да ме е страх а той изскача отнякъде и започва да лае. Ще се опитам да се сдобря с него ще е доста трудно, ама трябва. Не знам как ще го направя.
....Everything is possible...
eli11
В стадото

Мнениеот kokerka » Пет Юли 18, 2008 2:39 pm

Главно с ядене и търпение. Може да мине време преди пак да разбере, че не си опасна. Но аз вярвам, че ще успееш.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот InfoPls » Пет Юли 18, 2008 3:05 pm

kokerka написа:Рано или късно пак е щяло да започне да се държи така? - това как го реши?

С времето кучето (както и хората ..и другите животни;) от една страна натрупва опит и сила, от друга пък на него му се натрупват неприятни преживявания и трудности и започва да реагира по-подозрително и по-остро. Не се правя на ясновидец но когато нещо е вярно в голям процент от случаите започвам повече да го имам предвид.
Най-очевидни са подобни промени при едри породи и с борбени заложби като напр. при доберманите. Кутрето расте, надхвърля 40 кг. осъзнава си силата и хоп ... излиза мит, че му растела кост в черепа която се забивала в мозъка и кучето освирепявало, а всичко е натрупване на физически заложби и осъзнаване че в живота го очакват и неприятни моменти. Започва да реагира по-остро и по-прибързано (зависи и от обучението).
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kokerka » Пет Юли 18, 2008 3:27 pm

Е, изивнявам се предварително, че ще го кажа, ама : ДРЪН дрън, та пляс е това изказване.

Осъзнавало, физически заложби..... пълни глупости говориш, изивнявай. Кучето не може да "осъзнае". Не мисли за него като за човек, който може да мисли и осъзнава. Кучето и неговото поведение се дължи на съвсем други неща, нямащи нищо общо с осъзнаването на физическите си възможности, улягане, "очакване" на неприятни моменти и прочие. Явно си доста далече от науката етология, която е наука за поведението на животните. И не е хубаво да говориш подобни неща във форум, посещаван от много хора, ще вземе някой да ти се върже и после ще разпространява грешна информация.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот InfoPls » Пет Юли 18, 2008 5:46 pm

kokerka написа:Е, изивнявам се предварително, че ще го кажа, ама : ДРЪН дрън, та пляс е това изказване.

Осъзнавало, физически заложби..... пълни глупости говориш, изивнявай. Кучето не може да "осъзнае". Не мисли за него като за човек, който може да мисли и осъзнава. Кучето и неговото поведение се дължи на съвсем други неща, нямащи нищо общо с осъзнаването на физическите си възможности, улягане, "очакване" на неприятни моменти и прочие. Явно си доста далече от науката етология, която е наука за поведението на животните. И не е хубаво да говориш подобни неща във форум, посещаван от много хора, ще вземе някой да ти се върже и после ще разпространява грешна информация.

Права си че думата "осъзнаване" не е на място но всичко друго си е точно както съм го написал. Това че няма абстрактно мислене, а набор условни и безусловни рефлекси е въпрос на термини но външните прояви в поведението са точно от детско към по-предпазливо и агресивно. Сравни едно младо куче и зрял екземпляр и просто няма как да не забележиш разликата. Това предполагам не можеш да отречеш?;) А нямам нищо против ако го опишеш с по-точни термини.

---------
ПП (за разведряване)
Умно и русо, що е то? ------------- Кокер шпаньол ;) :bs:
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kokerka » Пет Юли 18, 2008 6:05 pm

Не съм съгласна особено.
Кучето живее доста по-простичко от нас. То се учи така - този човек ме бие - мразя го, страхувам се, пазя се от него, проява - лай, хапане. Този човек ме храни и пои, обичам го, харесвам го, проява - махане с опашка, разрешаване да се гали и прочие.
Същото е и с местата. На това място не ми харесва, на това място ми харесва.... По същата причина много кучета лаят и бягат след коли. Имали са лоши изживявания с коли. И това са запомнили и затова лаят по тях - от страх.
За кучето не може да се каже, че натрупва житейски опит.... То си знае този добър, този лош.... и прави съответната реакция. За да си промени кучето държанието спрямо... определен човек да речем, то кучето е имало добри взаимоотношения с него, но се е случило нещо, което кучето е приело, че "идва" от този човек. И затова сега вече "не го харесва" и се опитва да го изгони.
Виж, разлика мога да забележа между повечето домашни /немалтретирани/ и повечето улични. Разликата е във степента на доверяване. Повечето им трябва повече време да се доверят на човек. Но те никога не са "предубедени" а просто дивото се обажда в тях.
Надявам се разбираш тезата ми.
Не мога да го обясня "научно" все още аматьорски се занимавам с това, но когато започна професионално ще се обадя, обещавам.

П.п. Моята кокерка е с цвят red, и няма нищо общо с русо, макар и да е наистина много умна :bs: :ag:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот spawnage » Пон Окт 13, 2008 10:48 pm

Според мен темата е много полезна.
Като ги избягваме :ajaweki:
Едно куче ще те нападне със сигурност, ако усети, че изпитваш страх!!!
Никога не показвай на едно куче, че се страхуваш от него [dontuu.gif],защото усети ли в тебе страх веднага ще те нападне!!!
И още нещо не бива да се дразнят злите кучета ,защото веднага ще те нападнат .И следователно с тебе се случва това.И много боли със сигурност!!!! [mood_feelings_hurt.gif]
spawnage
Животинче с въпрос

Мнениеот spawnage » Сря Окт 15, 2008 1:26 pm

Статията е много лолезна !!!!!
Такива съвети не се виждат всеки ден!
Аз съм най лошият Ви кошмар!!!
spawnage
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 22, 2009 1:59 pm

:ah: :bu: [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот joro_76 » Нед Мар 22, 2009 7:36 pm

Градът е Ямбол комплекса Каргон -жена отива на работа чака автобуса за тецовете на околовръстния път 4-5 големи кучета я нападат и нахапват жестоко Последствия -неин познт взема оръжие и застрелва 3 от тях Тука за мен няма извод просто се чудя кой е по виновен кучетата или техния убиец ами жената? Интересно ми е да чуя и вашите мнения
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот slapshot » Нед Мар 22, 2009 8:46 pm

Няма какво толкова да се лаже. Поредната малоумна история. Няма виновни тука. Напдат някви кучета жена ми, аз имам пистолет,, застрелвам кучетата. След това почвам да търся чии са (ако не са улични), като разбера ще преценя какво бих направил. Ако са помияри май нищо не може да се направи, освен някоя жалба да пусна и да псувам яко скапаната ни държавица как никой не си върши работата.
slapshot
В стадото

Мнениеот bu6i » Нед Мар 22, 2009 9:15 pm

joro_76 написа:Градът е Ямбол комплекса Каргон -жена отива на работа чака автобуса за тецовете на околовръстния път 4-5 големи кучета я нападат и нахапват жестоко Последствия -неин познт взема оръжие и застрелва 3 от тях Тука за мен няма извод просто се чудя кой е по виновен кучетата или техния убиец ами жената? Интересно ми е да чуя и вашите мнения

Изнасените факти на са достатъчни за да се отговори на въпроса smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот joro_76 » Нед Мар 22, 2009 9:56 pm

факти? улични псета нападат жена безпречинно какви факти?Забранено е да се убиват улични кучета а как тогава да се защитим?
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 22, 2009 9:58 pm

Трошиш 1-5 000лв за адвокати и съдиш общината - вече има казуси в София и Варна....тоест спечелени дела...и около 50 000лв изплатени по слухове обезщетения :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Нед Мар 22, 2009 10:11 pm

Не ме **е за закона за защита на животните.Чупя му главата на песа и толкова.Да дойдат да ме съдят.
Fabregas

Мнениеот bu6i » Нед Мар 22, 2009 10:11 pm

:ab: Aaaaaaaaaaaa това е друг въпрос....не беше казал ,че са улични.....ами виновни има....но те няма да си понесат последствията....виновни са тез които са упълномощени да се занимават с бездомните.....ама това е клише smiley24 .....и си го отнасят кучетата и пострадалата жена.....значи....действието на този познат от гледна точка на закона е наказуемо....ама той просто е изпълнил присъдата по-рано...щото така или иначе щяха да ги [1255.gif] кучетата....но не виждам кво общо има това с това как да се защитим....щото той ги е застрелял в последствие....жената е пострадала вече....В П-л нещо изчезнаха уличните.....и доста често виждам буса на общината да шари из града...какво ги правят после незнам....предполагам [1255.gif] ...но при положение ,че никакви еко и т.н организации не се справят с задачата и само смучат средства....може би това е оправдано icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Пон Мар 23, 2009 11:22 pm

Веднъж, като си бях завел песа на доктор, станах свидетел на разговор между него и Елена Йончева. Та този лекар (доста известен специалист) и обясни, че и във Виена и Будапеща, проблема с уличните е решен чрез избиване и в същото време кастрация. icon_dontknow
Последното, което гледах по АП е как иззеха 40-50 кучета от някви хора, уж ги спасиха ама аз си се чудя какъв е процента на неевтаназираните "спасени" кучета icon_dontknow :ac: Леко е офф ама еи тъй на, присетих се след поста на Bu6i.
slapshot
В стадото

Мнениеот marsch » Вто Мар 24, 2009 8:39 am

Имам усещането , че в такива инциденти , като се споменава "бездомни" в повечето случаи не е точно така . Имам предвид , че са хранени на някой строеж от нощния ...или нещо такова . За мен това са си пазачи -убийци , а не бездомни . Мисля, че има разлика .
Това си е лично мое мнение - може и да греша :ad:
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот joro_76 » Вто Мар 24, 2009 12:22 pm

аз мисля, че си прав, не мога да се съглася, че бездомно куче ще напада хора без никаква причина, това е нещо като ( хей тая влезе в нашата територия НАПРЕЕЕЕЕЕЕЕД), но аз лично оправдавам въпросния човек на негово място щях да постъпя по същия начин във вестник труд преди няколко дни прочетох зловеща статия, жена нападната от кучета, изядени части от краката със опастност за живота в пирогов, представете си, че това е ваша позната или съпруга, ЛЕЛЕЕЕЕЕ, каква лична вендета бих предприелллллл, куче няма да остане на улицата пък нека после ме съдят
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот marsch » Вто Мар 24, 2009 1:05 pm

но аз лично оправдавам въпросния човек на негово място щях да постъпя по същия начин

Разбира се , че всеки би постъпил по този начин . Мисълта ми е , че почти винаги има един вид "собственик" на такива кучета , който не би следвало да се отърве безнаказано. Ноооо какво да се прави това е БГ.
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот joro_76 » Вто Мар 24, 2009 3:25 pm

за съжаление си прав така е в нашата иначе красива страна [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот ice_skater » Съб Апр 04, 2009 9:34 pm

Добре...много е полезна темата , определено..
Обаче аз да попитам...представете си следната ситуация:
Човек си разхожда кучето , което е от дребна порода (йоркшир , чихуа и т.н.) и се появява зло куче. Първата реакция , поне моята , би била да взема кученцето в мен. Как би постъпило злото куче в случая? Може да скочи , може да си тръгне...има безкрайно много възможности...Какво да направим ако реши да нападне?Какво бихте направили вие? До сега не ми се е случвало , но ...
Изображение
ice_skater
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Апр 06, 2009 10:10 am

имам въпрос аз съм на 11 и ходя в парка с моето пихнчерче ако ме нападне зло куче какво да правя и особено ако е голямо
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Апр 06, 2009 10:47 am

Няма да бягаш.Настъпваш в атака. :ag: И това само донякъде е шега.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Апр 06, 2009 10:54 am

че няма да бягамн няма да бягм ама за атаката требве да ходя на обучение :ag:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 06, 2009 1:56 pm

Ако прочетеш статията в началото ще намериш отговора на въпроса си.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Пон Апр 06, 2009 2:12 pm

аз не видях докато я четях
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 06, 2009 2:40 pm

Средства за защита от кучета

Колкото и да се измислят нови стратегии за прочистване на градовете от бездомните агресивни кучета, някак си винаги това остава на последно място в програмата на управниците. Наското отново гледахме в новините поредния случай за нападение от куче, което бе с фатален изход за жертвата.

Затова тази статия е посветена на това как да избегнем нападението от куче и как да сведем до минимум нараняванията.

Как можем да се защитим, ако към нас застрашително се приближава ръмжащо куче. Дори то да има стопанин, не се доверявайте на мисълта, че домашното куче няма да ви причини вреда. В редица случаи нападенията с по-тежки наранявания са точно от "домашни кучета", обучени да нападат, а след това пуснати да се разхождат без каишка и намордник свободно из градинките. Всичко може да се случи пред погледа на "гордия" собственик и не се надявайте на съчувствие.

На пазара вече се намират няколко вида средства за защита от кучета, а някои от тях дори можем да си направим сами.

Първият тип средства за защита от кучета са ултразвуковите устройства - кучегони. В България се продават няколко марки: Dazer, SuperDOGCHASER, Guardian. Цената им варира от 15 до 60 лева.
Кучегонът въздейства върху кучето, като излъчва ултразвук с честота 25KHz, който не се чува от хората, но създава неприятно усещане в кучетата и котките, което ги кара да се отръпнат. Трябва да се има предвид, че ултразвукът действа, само ако няма преграда между кучето и източника. Разстоянието на което може да се защитите с кучегон е максимум до 7 метра, възможно е и малко на по-голямо разстояние.
Трябва да се каже, че ултразвуковите устройства не са надеждно устройство за защите. Реакцията на кучето може да бъде различна - вместо да се отдалечи и да избяга, то може да продължи да ви заплашва, а ако е тренирано да понася болка куче, дори може да ви нападне.
Потребители споделят, че вероятността да ви помогне кучегон е около 50 % в градски условия, вероятно поради приспособяване на кучетата към всякакви пищялки, аларми и прочие.

Тези, които са сръчни в ръцете и искат да си измайсторят кучегон сами, ето две схеми и упътвания за изработване:

http://www.geocities.com/tomzi.geo/whistle/whistle.htm

http://innovatory.narod.ru/dog.html

На пазара могат да бъдат намерени и специални спрейове за защита от кучета. При покупка на спрей за самозащита четете упътването или питайте продавача, тъй като не всеки газ действа и на хора, и на кучета. CS и CN сьлзотворните газове не действат на животни,а въздействат само на хора, докато PV и OC-синтетичните газове, както и тези, които са направени от натурален извлек от особени сортове люти чушки въздействат и на кучета. Това са т.нар. пепър газ. При защита от кучета със спрей трябва да имаме доста по-здрави нерви и по-добри реакции. Най-доброто разстояние за действие е 1-1,5 метра. Трябва да успеете да напръскате нападащото куче директно в очите, муцуната или устата. В същото време трябва да внимавате да не пръскате срещу вятъра, тъй като тогава ще попадне във вашите очи.

Ако все пак решите да не използвате никакви специални средства за защита от кучета, а предпочитате да разчитате на собствените умения за комуникация с животните, нека припомним някои основни правила:

- не обръщайте гръб на кучето и не се опитвайте да бягате, но и не го гледайте в очите. Все пак го наблюдавайте;
- не пъдете кучето с ръце, по-добре хванете първия срещнат камък, пръчка или каквото ви попадне и хвърляйте, като веднага се заредите със следващия предмет;
- ако можете да прежалите връхната си дреха и имате време да я свалите, я хванете така, че да виси надолу. Така тя ще е първото нещо, което кучето ще захапе. Колкото и да дърпа, не пускайте, докато кучето не изразходва енергията си върху дрехата.
- и най-добрият съвет: ако можете, променете пътя си! Това е най-сигурното средство за защита!
http://street.judoday.com/dogchaser.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Апр 07, 2009 8:37 am

благодаря
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот милена » Нед Юни 14, 2009 1:40 am

Не знам дали тук е мястото да споделя моя опит с нападения от кучета. И то много скорошен - от преди няколко часа е последният случай. Значи разхождам си аз кучовците ( два броя) в гората, по една "изпитана" пътека, спирам се на един пън да си починем и да проведа един разговор и оп - от някъде, като от нищото се появяват около 10 кучета, на вид правени като от калъп - съвсем еднакви, даже май бяха горе - долу на една възраст, безпородни някакви. Докато се усетя и те вече ни бяха заобиколили от всички страни. През цялото време ни държаха в едно затворено кръгче и в един момент усещах вече, че на челото ми пише " Вечеря"! Така няколко минути ги пропъждах с камъни, викове, ръмжене и всякакви подръчни средства, но ето, че се задава и така наречения "собственик" (приличаше на последовател на някаква секта) и бавничко, бавничко си постави раничката до едно дърво, завърза още две кучета, които водеше със себе си на някакъв сезал или въже и дойде да "разтървава" останалите си любимци (нищо не правеше, само стоеше покрай мелето и подвикваше от време на време). Да, ама те като го видяха и придобиха повече смелост и от лаене битката премина на хапене и дъвчене. Моите, милите, в това отношение са абсолютни дебили и нищо не правят, хич не се защитават адекватно (разбираемо при толкова кучета). В един момент вече бях на земята, за задниците на кучетата ми се бяха вкопчили по три челюсти и дърпаха и кучетата и мен надолу кум дерето, а от страни - още 3 - 4 спускащи се и лаещи. Започнах да му крещя на тоя, че ще убия и него и тъпите му кучета (тъпо, ама пуста паника), а той ми вика: "Е, хайде, хайде, те верно. че са 13, ама..." Това сега ми звучи като: "Не си в положение да заплашваш!" То си беше и така де. Ама аз започнах в един момент много яко да крещя и мятам всичко наоколо и онези зверчета нещо се поуплашиха, успях да се откопча някак си.
Добре, че ни няма нищо и на мен и на кучовците. Но честно казано не знам как би трябвало да се постъпи адекватно в такава ситуация. И дррг път са ни нападали кучета и сме се оправяли без проблеми, но тоя път не бяха едно или две, ами 13 :ai:
В друг случай една немска овчарка нападна кокера ми, когато беше на 3 месеца, едва ли не миришеше на мляко още, а тази даже без предуптреждение, без да подуши и да провери какво и е това насреща, директно си го щипна през кръста и то милото естествено само стоеше и гледаше. После така му биеше сърцето, милслих, че ще се пръсне. Стопанката пак гледаше безучастно и накрая вече реши да му се скара лекичко. А знам, че бебета по принцип не нападат.
В друг случай ме ухапа кварталното улично куче, за което уж се грижат едни съседи и са го прибрали в двора си, но си се разхожда свободно по улиците. Куче, което не малко пъти лично съм хранила и пак - никакъва адекватна реакция от "стопаните".
Последно - едно БОК, което понякога е вързано, понякога не, напада всичко живо, дето мине по улицата му, излиза от двора, защото оградата не е цяла - хората си строят къщицата. След много разговори с тях - нищо не се промени.
Пиша ги всичките тея неща с една цел: А как да се предпазим от стопаните на злите кучета. Полиция? Съд?
Просто ти се изсмиват в лицето и нищо. А хората стопани не ги е грижа, за някои е въпрос на болно достойнство и чест кучето да е зло. И в същото време, ако все пак има някаква адекватна реакция от държавните органи - какви са последствията за самите кучета, които реално не са виновни, че стопаните им са тъпи дебили и не са ги възпитали правилно. hsuh
А какво да го правим пък тоя с 13-те кучета, дето си ги води свободно насам натам, със сигурност без ваксини и с кой знае какви болести.
милена
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Нед Юни 14, 2009 6:31 am

Жалба в РПУ,жалба в общината.Може да е и срещу неизвестен извършител.Ако няма ефект,още жалби.Неприятна случка...

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот mishletomoni » Нед Юни 28, 2009 8:01 pm

Офтопик:
marchela22......Не....нямам какво да кажа.......всъщност.....ИДЕ МИ ДА УБИЯ ТЕЗИ....ТЕЗИ....Садисти!!!!!
КАК МОЖЕ?!?!?!?!?! Не.....не.....нямам думи.......
Знаете ли какво? Ако аз бях животно щях да отида там и да пронижа в сърцето всички хора които убиват тези животни и никой нямаше да ме спре!А също така щях да счупя черепа на онзи човек в клипа (Ох да не разказвам за него че вече ми е достатъчно зле....)!!!

fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 fing23 AvatarSmileyFencing fing23 fing23 fing23 [angry22.gif] [smile101.gif] [angry22.gif] :ai: :ai: icon_crazy icon_crazy [smile286.gif] [smile286.gif] 102emo 22emo
Много добър съвет! :bs: :bs: :ay:
Животните са като нас - имат нужда от любов,дом и грижи.Толкова трудно ли е да се разбере?!
http://www.youtube.com/watch?v=5BSW382NfVI
mishletomoni
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Нед Юни 28, 2009 8:13 pm

аз може би в такава ситуация,ще откача..инстинкта ми за..как да се изразя,да запазя моето куче живо би ме довел до крайност...дано не ми се случва и да не ми се налага да правя това,но аз съм адски отчаяна и разочарована от ситуацията в бг...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот милена » Пон Юни 29, 2009 1:15 pm

В случая и аз откачих, изобщо не се замислих за мен, дали ще ми се случи нещо. Побеснях, при мисълта, че нещо може да се случи на кучетата. Но не е там проблема. И кучетата, които ни нападнаха също не са виновни. На животните не можеш да им се сърдиш. Няма оправия в тая държава...
То се опитва един да направи нещо смислено, а 20 ще правят всичко, само да му пречат...
Ама хайде стига, че не е по темата...
милена
Животинче с въпрос

Мнениеот vikito40491 » Вто Сеп 15, 2009 7:23 pm

Офтопик:
Зоо беше дал два линка и обърнах внимание на това:
официална информация за породата на кучето – ротвайлер, или бултериер.

Ротвайлер
Бултериер
Открийте приликите :ag:
Много се дразня, когато има такъв случай на нахапани хора и веднага кучетата ги изкарват ротвайлери, питбули и т.н.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Re: Как да се защитим от зли кучета

Мнениеот Pixell » Пон Юли 11, 2011 9:46 am

Прочетох почти цялата тема, аз преди имах куче и сега мисля пак да си взема, но най-често са ме нападали кучета заради моя, никога само мен. И много по-често домашни кучета отколкото улични.
(Имаше един доберман, това за мене са най-злите и неконтролируеми кучета след питбулите. Собствениците въобще не слуша и го пускаха свободен и без намордник.) И според мен собствениците са виновни че не прават нищо за да удържат кучето си или пък да го възпитат. Преди ходех с анти-байт спрей, но не винаги може да е ефикасен. Кучегона незнам колко е ефикасен, но гледам някой пишат за телескопична метална полицейска палка, това е супер нехуманно според мен, направо може да се разбие главата на животното, по -добре да се инвестират тези пари за електрошокова палка, но никъде не видях да пише за нея. Някой има ли такава и използвал ли я е за защита от кучета?
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Юли 11, 2011 10:10 am

Pixell написа: някой пишат за телескопична метална полицейска палка, това е супер нехуманно според мен, направо може да се разбие главата на животното

Ако палката е хубава и човек знае как да я ползва, наистина се превръща в добро оръжие(троши кости). Може да се пробва с електрошок, но тази палка е по-удобна според мене. Смятам, че да се защити човек от озверял ротвайлер, питбул и др. зло куче е напълно хуманно. По-добре кучето нападател, отколкото член от семейството, недай боже да е малко дете.. Стреса след това може остане за цял живот.

Собствениците на подобни кучета също трябва да се накажат( веднага след инцидента). smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот berkitom » Пон Юли 11, 2011 10:24 am

Вчера видях един мъж докато се прибирах, бяха го оградили две кучето но нищо не му правиха, но едното го изла и той изкара от джоба си нещо като спрей и му напръска и кучето избяга.Какво може да е ?
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юли 11, 2011 9:15 pm

berkitom написа:Вчера видях един мъж докато се прибирах, бяха го оградили две кучето но нищо не му правиха, но едното го изла и той изкара от джоба си нещо като спрей и му напръска и кучето избяга.Какво може да е ?

Някакъв спрей за самозащита.
Офтопик:
Пак се почна с породите.Тези са злобни,онези не са...Стига де.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Юли 11, 2011 9:48 pm

Породата не е от значение. Точно преди 3(три) дни на центъра на Варна ни нападна бездомен пес..Голямо куче. Палката я нямаше(понеже жената я носи като е сама) но каишката ми е много корава и я ползвах като камък. :ag: Тя е предназначена за по-едра порода(по-голяма е дръжката и е много здрава) куче и като захванеш въженцето в единия край, може да захвърлиш основата по нападателя. Резултата-така го центрирах между очите, че свят му се зави.. избяга квичейки в храстите. Иначе щеше да нахапе мен или кучето ми, за което плащам данък и съм кастрирал. Следващия път с мен ще е палката, или друго.. Няма по важно нещо от нашата сигурност!

Отсреща един чичка с вестници се възмути, но бързо му мина като се върнах го питах дали е негово, и дали ще си го прибере у дома. така че се пазете и взимайте мерки преди да стане инцидента.. че после пътища много.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юли 11, 2011 10:06 pm

И си горд...По точно защо не ми го обясни как си го ударил...Аз пък как се разхождам без никакви палки и защитни средства и се надявам да не ми се налага.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Юли 11, 2011 10:11 pm

_KaTeNcEtO_ написа:И си горд...По точно защо не ми го обясни как си го ударил...

Не точно горд. По-скоро съм щастлив, че не пострадах аз, кучето ми или жена ми. Това ме радва.да поясня на "защитниците", че няма нищо против бездомните и НЕагресивни кучета, не ги избивам(ако беше така във Варна нямаше да има бездомни). Даже моето куче си играе само с такива, но не поддържам идеята те да ме хапят аз да им пляскам. То няма много за обяснение, но понеже темата е за защита ще поясня. Тези каишки тип ролка(моята е 5 метрова) стават за защита. Като хванеш въженцето в единия край запращаш основата по нападателя и после можеш спокойно да си я издърпаш. Не препоръчвам на по-слабия пол или деца да разчитат само на това. Трябва електрошок или телескопична пакла(от хубавите) защото положението е зле. Навсякъде е пълно с кучета, да не говорим, че има достъа едри породи(агресивни) които скитат по градинки и паркове.

В квартала кучетата ни познават, но минеш ли с куче покрай нова глутница може да стане страшно. smiley23

Даже онзи ден имаше пак случай с нахапано дете. Кучето е късало каишката не веднъж. Хубаво е да се вземат мерки преди да те срещне "мечката"
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юли 11, 2011 10:44 pm

Прав си,че когато едни кучета те познават няма проблем,но когато минеш покрай нова глутница ще те подгонят.Но това си е природата на кучетата и няма какво да се сърдите.Гонят ''натрапника''.
И ние сме си с ролетка и ако ми се наложи бих я използвала като оръжие.Но пък няма смисъл и би изглеждало откачено да нося цяла чанта с боеприпаси-палка,електрошок,спрейове...Ще кажеш,че живея във война.И простите неща като камък,пръчка или дори ключове биха свършили достатъчно добра работа.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Юли 11, 2011 10:49 pm

Абе то ясно, че им е в природата, ама има доста големички и много здраво пазят територията си. Това дето го замерих го чаках да се приближи максимално, все с надежда, че ще се обърне и избяга. Палката изобщо не е голяма. наистина по-сериозни поражения нанасят домашните кучета от едри породи и за тях е нужна такава защита(палка електрошок). Много често такива се пускат из градинките, въпреки че са агресивни.. Повечето бездомници са безобидни и достатъчно наплашени от хората,и случаи като моя са единици. При случаи с бездомно куче може да се пробва с връзка ключове или каишка. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Чет Юли 14, 2011 11:14 pm

Aз преди като имах куче един териер и разни глутници са ни нападали, просто защото минаваме от там, където са решили че е тяхна алея. И ако няма камъни или пръчки наблизо какво става? Да разфасоват кучето ми или мен да нахапат като се опитам да го опазя? А си носех един спрей с пипер и самото пръсване ги разгони, после гледах да не минавам от там.
Но са много по -гадни домашните, чийто собственици не взимат мерки, за такива бих ползвал и палка. Особено домербами, ротвайлери и най вече питбули! В някой държави знам че са забранени даже. Моя ретривър не е бойна порода, нито има инстинкт за умъртвяване като други селектирани кучета. Естествено че ще излизам въоръжен със спрей, кучегон и палка :)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот archy » Съб Юли 16, 2011 6:22 pm

Интересувам се какво е най- ефективно срещу домашни кучета. Става въпрос за защита срещу ротвайлер и черно нокподобно. Тази сутрин рота уби булонката на съседите- булонката беше на повод (както винаги), а рота беше пуснат и я разкъса за секунди. Кученцето умря на място, а стопаните му са в шок. Преди 1 година черното нок подобно нахапа зверски същата булонка и почти не я парализира. Горкото куче беше на 7 години, кастрирано, ваксинирано, чипирано и винаги на повод- всичко беше изрядно, а си отиде заради поредният "човек", който си мисли, че е много велик като има злобно куче. Рота го разхождат пуснат, без намордник и редовно го насъскват с-у бездомни кучета. Стопаните на булонката ще го съдят, а хората от блока ( в това число и моето семейство) ще правим подписка с-у всички хора с кучета в блока, които не спазват законите. Надяваме се да направят проверка и да има санкции. Как мога да се защитя ако нападне мен или Арчи? Изобщо ще успея ли да реагирам? Много ми е мъчно за кученцето и ме е страх за Арчи, защото минлата година вече ни напада ротвайлер и се разминахме на косъм.

П.п. Естествено в Б-я това е нормално и се съмнявам всички жалби и тн да променят нещо. Ротвайлера не е виновен, че е попаднал на такива стопани, но точно заради такива хора дадени породи се набеждават за агресивни, зли и тн. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Юли 16, 2011 6:48 pm

Криси нямам думи,извикаха ли полиция?
Може кучето да не е виновно,но след като е направено агресивно и зло от стопанина си най-правилно е да бъде приспано,някой ден може да нападне и човек.....дете, а стопанина да влезе в затвора,където му е мястото.Да го съдят и да има свидетели,които да подпишат задължително.Горкото кученце....... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Съб Юли 16, 2011 6:56 pm

Вднага извикаха полиция, но собственикът качи кучето и излезе. Няма да се прибере, защото знае, че или ще го арестуват, или стопаните на булонката ще се саморазправят с него. И аз съм на мнение, че е най- добре кучето да се приспи, защото е опасно и утре може да нападне дете. Мисля, че няма свидетели, но всички ще се подпишат, че кучето е агресивно и се надявам да има развитие.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Юли 16, 2011 7:18 pm

Вземи си телескопична палка или електрошок. За тебе е по-добре да си вземеш нещо с ток, защото си малка и може да не удариш правилно с палката.. а кучето е едро и силно. Тока ще го тресне и ще "замръзне". smiley24 Вземи от по-мощните палки. Ефекта е поразителен, особено срещу куче.. Получава спазми, даже дишането му секва, а ако по-продължително време я задържиш ще го убие. :ay: То трябва някой от родителите ти да го купи, защото си малка. Но това е единствената защита.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Юли 16, 2011 8:48 pm

Въпреки всичко дано го осъдят и да си получи заслуженото,няма къде да скрие кучето. Когато стигне до подписите и свидетелстване много хора не го правят,кой от страх,кой че не му се занимава и така продължават да си правят каквото искат,до следващата жертва.....Искрено се надявам правосъдието да го достигне,кучето му също.

За това не ме е страх от бездомните, а от домашните кучета, именно заради такива "стопани".Не можем все да казваме, че кучето не е виновно, и да приключим случая....всички са виновни и закона важи еднакво.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Юли 24, 2011 4:56 pm

Да, мен така ме нападал един едър гаден доберман дето го пускаха- точно по същия начин и моя на повод си го вода не много голям, и го събаря на земята и гледа да го хване за врата да го убие за секунда това става, мен ме е страх да го ударя, че ше ме нахапе мен. Тогава бях и малък. Сега ако имам куче се налага да излизам доста въоръжен.

И не казвайте въобще как не е от ПОРОДАТА! След като точно затова се селектират и подбират кучета за разплод и се фигурират породите! Защо един лабрадор никога не е агресивен?! Защо една болонка не е пастирско куче? Защо питбула не е добре да се гледа в дом с малки деца!? Точно за всяка порода се развиват дадени качества да се унаследят и други се потискат. Както куче пастир няма ловни инстинкти, а куче пазач има инсинкт за убиване.

п.с. То в България никой няма да обърне внимане, ротвайлера ще се пенсионира и умре от старост докато се свърши делото! Единствено за тъпата държава измислена важи саморазправата и това е - ако искаш да оцелееш, убии или ще бъдеш убит! 102emo
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Нед Юли 24, 2011 7:50 pm

Питбула си живее с деца. :ay: Питбулите по-скоро имат агресия към други животни, но не и към деца. Всичко зависи от стопанина на кучето. Че някои породи си го имат заложено е вярно, обаче има ли отговорен човек до тях няма да има проблем. Иначе от всяко едно куче, дори и с най-добрата кръв и характер може да се направи Звяр. Хората боеве с петли и рибки(Бети) организират и залагат а какво остава за кучета. И лабрадора може да напада и да убие малко куче, стига да го научиш..Разберете, че няма агресивна порода. Има такива като питбула и др. които искат малко по-специално отношение-социализация с други животинки и хора. :ay:

Друг е въпроса, че тук при нас отговорност липсва.. Затова трябва да сме готови за всичко. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Нед Юли 24, 2011 8:48 pm

Няма агресивна порода, но да кажем че някой породи са предразположени към определени неща и е заложено в тях и инстинктите им. Обясни ми тогава защо се прават боеве с питбули и са забранени тия кучета в много държави, а не се бият примерно пудели? Защо лабрадори и ретривъри и немски овчарски са полицейски кучета и водачи на слепи, а не далматин или чао-чао? И се обзалагам че супер трудно ще възпиташ един голдън ретривър да е пазач или пък да напада непознати, а доберман или бордър коли доста по лесно ще им се отдава.
Ако всички породи бяха еднакви нямаше да има породи, нито да се ползват определени породи за дадено нещо, други за друго. Не съм експерт, но са го казали по-големи експерти и от мен и от теб, валната.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Юли 25, 2011 8:25 am

Точно, защото имат заложена агресия към други животни, затова ги ползват за боеве.Но тази "агресия" може изобщо да не се прояви ако кучето от малко се възпита добре. Пак опираме до човека. От изброените от тебе породи съм срещал агресивен НОК и едно дето се води лабрадор.. Щеше да скъса каишката, чак се запенваше от злоба. Обаче за това носи вина мацката, която го разхождаше, не породата.В парка до нас има един женски Питбул, който си играе със всяко куче и ближе минувачите. Да ама жената не е спала когато кучето е било бебе. И да забранят Питбула, ще правят боища с други породи, а по улицата вместо от питбул хората ще бъдата нападани от Хъски, Кокер.. :ag: Човешката глупост е огромна. Тук при нас проблема е още по-голям, защото законите не се прилагат и хората си мислят, че кучето се гледа само. smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mzi » Пон Юли 25, 2011 10:51 am

Pixell не че искам да се заяждам с теб, но говориш пълни глупости. Имам питоподобно, с кръв от родители, които се бият (родителите ги видях на живо, а боищата ги видях на клипчета). Та моя пит не е нападало хора никога, защото аз така съм го обучила, спомням си как една дебела жена го изрита още като беше малко (извод-хората са много по-лоши отколкото кучетата). Към кучета също не проявява агресия,защото отново аз съм го обучила така, но то е хапано от:Ирландсият сетер,Питбул,Пекинез,но това беше се случвало пак като беше малко. Вече е на три години и съм имала два случая където е ОТВРЪЩАЛО НА ЗЛОБАТА на други кучета(едното беше хъски, другото не му знам породата, но мязаше на вълче). Аз съм горда с това,защото знам че ако се наложи то може да ме защити. И се радвам, че макар и в детството да е имало случай да са го хапали, в момента не е страхливо.

И сега към темата бих казала, че си имам най-доброто оръжие към зли кучета. В моята махала отскоро има две улични кучета(едното е бая голямо), които като ме видят с моето куче се спускат със зъби към нас, добре че в тези случай моят приятел е с мен и ги гоним с камъни. Но недаи си боже някои път да съм сама...ще има много кръв...Иначе тези кучета към хора не проявяват агресия, единствено ако някои мине с колело отново започват да го гонят и лаят.
Аватар
mzi
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Кучета - Canidae