Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да се защитим от зли кучета

Re: Как да се защитим от зли кучета

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Юли 29, 2011 5:23 pm

Като почнете това с породите,ми става много тъпо.Моята е нападана от питбул и хапана от полупитбул(и аз пострадах) и винаги ще отричам,че породата е виновна.И в двата случая и моята имаше вина(а за това,че и аз пострадах,съм си виновна аз).Всяко куче може да стане агресивно,както и всяко може да стане прекрасен другар.Зависи само и единствено от човека.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Юли 29, 2011 9:21 pm

archy написа:Вднага извикаха полиция, но собственикът качи кучето и излезе. Няма да се прибере, защото знае, че или ще го арестуват, или стопаните на булонката ще се саморазправят с него. И аз съм на мнение, че е най- добре кучето да се приспи, защото е опасно и утре може да нападне дете. Мисля, че няма свидетели, но всички ще се подпишат, че кучето е агресивно и се надявам да има развитие.

Днес са идвали от обищана имало е представител на "4 лапи", "Зелени Балкани" и ветеринар. Ходили са на адреса, но както и се предполага никой не е отворил. Кучето е там, видяно е да се разхожда късно през ноща около блока. От полицията казаха, че не могат да свършат нищо повече и да се оправяме сами. Та това беше реакцията на общината, а сега следва реакцията на съседите (и баща ми)- която не е особено хуманна за жалост. Кучето ще бъде убито (застреляно, отровено или удавено) [mood_feelings_hurt.gif] , а стопанинът със сигурност също ще пострада. Жал ми е за кучето, защото и трите начина да го убият са ужасни и не мога да повярвам, че баща ми ще участва във това. Та изводът е, че от общината нищо не могат да направят и даже те си казаха, че едиснтвеният начин е саморазправа. Дано на никой не му се наложи да попада в подобна ситуация.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Юли 29, 2011 9:27 pm

Обаче ако се случи нещо подобно и собственика се оплаче и може да докаже, ще ги накажат,а сега по новия закон си е доста солено,има и затвор.Не това е начина,за жалост...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Пет Юли 29, 2011 9:32 pm

За жалост това е единственият начин в Бг, а проучихме нещата добре. Ако някой знае какво друго може да се направи да пише, но и от полицията и от общината ни казват едно и също- "нищо друго не можем да направим". Те затова мнозинството са да го удавят рота, за да няма доказателства. Не знам- не мога да се бъркам и не аз взимам решенията. Хората с кучета в блока и около него са предупредени, но това куче е опасно и не бива да се чака да стане нещо по- сериозно, за да се действа.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Юли 29, 2011 10:34 pm

Ееее,стига де :(.Няма ли друг начин да оправи проблема,защо трябва да се убива кучето?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Юли 30, 2011 6:22 am

Лоша работа. Дори и да успеят да убият това куче идиота ще си вземе нов ротвайлер и пак ще е възпитан по същия начин. :ag: Ако питаш мен най-добре ще е двама-трима мъже да превъзпитат собственика. След един добър "урок" ще започне да си връзва кучето.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Юли 30, 2011 7:54 am

Винаги има начин,но по-лесно е да се убие кучето.А някак малко неуместно е Криси да пишеш такива неща във форум,където се чете от много хора.Също така могат да опитат и със завеждане на кучето в приют,като се извикат хората от Сеславци.Ясно е,че няма да допусне никой,за да го вземат,но полицията има право да влезе и насила,просто да опитат пак.Какво излиза ...чукали,звъняли,не отворили и край, убивайте си.......странно звучи,честно казано.
Що за организации са това, че не могат едно куче да изземат според закона?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Юли 30, 2011 8:15 am

Много трудно ще му отнемат кучето. Няма как да разбият вратата и да го отнемат, защото нищо не е доказано..После ще си вземе един адвокат и ще ги направи луди! Тепърва ще се водят дела и ако се докаже.... Предполагам, знаете колко време се размотава едно дело. :ag: И че в България законите са "врата в полето, само баламите минават през нея".. Трябва много търпение, ходене по съдилища и така. Не е добре да убиват кучето, защото на негово място ще дойде ново, и пак ще е агресивно. Най-доброто решение е да се убеди този човек да го води на повод. Май единствения начин това да стане е като се накаже собственика.

Тука ще е още по-сложно, защото е пострадало само кучето. Изобщо се въоръжете с търпение. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Вто Фев 14, 2012 9:23 pm

Аз в мен си нося лютив спрей и за хора и за зли кучета става.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот Bunninny » Вто Фев 14, 2012 9:39 pm

Лютив спрей и аз имам , но не е ли малко прекалено за куче?
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот cvetiborovanska » Пон Юни 18, 2012 4:56 pm

Аз няма да напръскам кучето,аз си го нося заради Хората.Само казвам с какво може да се защитите.

Изображение
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот valnata » Пон Юни 18, 2012 7:26 pm

Не и при силен вятър. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Вто Юни 19, 2012 4:14 pm

Ооо да преди пръснах без да искам във въздуха,но тогава нямаше вятър и ми влезе в устата и се задуших направо.Спреят е силен иначе.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот cvetiborovanska » Пет Окт 19, 2012 7:50 pm

Онзи ден хората от приюта са пуснали 3 кастрирани кучета някъде при нашата къща.Всеки път,когато ходя на разходка с Мъни ни подгонват и лаят,но не смея да им напръскам очите със спрей,ако ни нападнат някой път.Иначе,като се обърна си отиват,защото ги е страх от хора,но мразят кучета,които минават покрай тях.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот nik2009 » Пон Сеп 16, 2013 8:13 pm

Здравейте, прочетох статията, много е полезна. Искам да попитам когато водя на разходка моето куче, често срещам кучето на комшийте, което е някаква смеска от каракачанка и е злобно срещу мойто куче, а моето е страхливо и бяга, доберман е. Имам същия кучегон като този - http://zarimex.eu/leaven-enterprise-tai ... p-349.html , въпроса ми е като включа кучегона срещу чуждото куче, а водя моето след мен, ще му повлияе ли зле /на моето/? Няма ли да усети нещо неприятно и то?
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Мнениеот zeleno0ka » Съб Фев 06, 2016 1:24 pm

Страхотен форум :sunny:
Аватар
zeleno0ka
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Кучета - Canidae