Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Езика на тялото на морските ви свинчета

Езика на тялото на морските ви свинчета

Мнениеот nikol_verogva » Съб Юни 05, 2010 10:11 am

Езикът на тялото при морските свинчета

Важно е да се научи езика на морските свинчета. Всеки звук, издаден от тях има своето значение. По този начин свинчетата изразяват своето удовлетворение, страх, агресия, предупреждават за опасности и т. н. Ако прекарвате достатъчно време със своите любимци, в течение на времето ще се научите да ги разбирате.
Звуците, които издават морските свинчета, съответстват на настроението им в дадения момент. Тихото подсвирване, а като най-висше проявление - нежното "скърцане", означават удоволствие. Най-често издаваният звук е резкият писък, повтарящ се през промеждутък от 1 секунда. Този сигнал свинчето подава в знак на приветствие на стопанина, когато наближи време за хранене.
Най-пронизителен е звукът, който се издава по време на болка. Това е много висок по тоналност и сила звук, издаван само по време на вдишване. Такъв силен звук трудно може да се очаква от такова малко животинче. Друг интересен звук е гърленото къркорене, звучащо като барабанни дроби. Обикновено се издава при среща, също и от самците, когато примамват самките. Тракащото къркорене също е неотменим елемент от сексуалния ритуал. В тези случаи се съпровожда от характерни тласкащи движения на тялото. Такъв звук се издава също и като реакция на непознати ситуации или звуци.
Ако искате да разберете морското свинче, старайте се не само да го слушате, но и да го гледате, защото желанията си то изразява не само с характерни звуци, но и с определено телодвижение.

•Настойчивият писък означава явна потребност от храна.
•Жален писък означава страх или самотност при малките. Свинчетата, които живеят сами, с такъв писък изразяват желанието си от общуване.
•Кудкудякащи и гугукащи звуци говорят за това, че свинчето е доволно и се чувства комфортно.
•Грухтящи звуци морските свинчета издават в момент на дружеско приветствие и подушване едно друго.
•Ревящи звуци издава по-слабият съперник пред по-силния противник, който може да бъде и човек. Ако ревът от страх премине в енергично потракване със зъби, оставете свинчето на мира, защото работата може да стигне до ухапване.
•Гугукащи звуци издава самецът, когато се приближава към самката в периода на ухажване.

Как се държи свинчето Какво означава това
Свинчетата допират муцунки Подушват се едно- друго
Гугукане, грухтене Комфорт, добро настроение (общуване чрез звуци)
Морското свинче се е изтегнало на пода Чувства се уютно и спокойно
Подскоци нагоре Добро настроение, игривост
Писък Предупреждение; малко, което се е изгубило от възрастните; страх; болка; нужда от храна (по отношение на човека)
Гугукане Удовлетворение
Свинчето се изправя на задни лапи Опитва се да се добере до храната
Свинчето се изправя на задни лапи и протяга напред предните Стремеж да направи впечатление
Свинчето отмята глава нагоре Демонстрация на сила
Свинчето отпуска глава, мърка Предложение за мир, проява на страх
Скърцащи, шипящи звуци, потракване със зъби Агресия, стремеж да направи впечатление, предупреждение към противника
Къркорене,грухтене,пукащи звуци Звуци, издавани от самеца в период на ухажване
Морското свинче протяга напред глава Проява на бдителност
Свинчето показва зъбите, широко разтваряйки устата си Самката отблъсква прекалено настойчивия самец
Свинчето подгъва лапи, притиска се към стената Безпомощност, потребност от защита
Свинчето застива на място Преструва се на мъртво, стремейки се да заблуди врага

Източник: http://www.ohmypiggy.org/index.php?ind= ... ew&iden=76
Аватар
nikol_verogva
В пасажа

Re: Езика на тялото на морските ви свинчета

Мнениеот iliapo » Чет Юни 10, 2010 3:50 pm

Много полезно, браво Никол :bi: :bi:
iliapo

Мнениеот kris4i » Чет Юни 10, 2010 4:14 pm

Моята като я реша почва да трака със зъбки. Голям смях :ap:
Направо ще ме яде... Само дето нищо не прави, само си трака... Дори не смее да ме гризне :ab:

Между другото, морските свинчета са едни от най-добрите и кротки създания на този свят. Нека не звучи пресилено, но имам такова усещане. Гледала съм най-различни животинки, е такова чудо като прасенцето до сега не съм виждала icon_bowdown
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Юни 10, 2010 5:19 pm

kris4i написа:Между другото, морските свинчета са едни от най-добрите и кротки създания на този свят. Нека не звучи пресилено, но имам такова усещане. Гледала съм най-различни животинки, е такова чудо като прасенцето до сега не съм виждала icon_bowdown

Хихи,явно не си се срещтала с моята Пами,пусната на земята,вечер. :ap:
Инъче,спор няма.Страхотни животни са.С тях съм израстнала и съм сигурна,че това са перфектни домашни любимци за едно дете.Изключително мили и добри са
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот nikol_verogva » Чет Юни 10, 2010 9:39 pm

Да наистина са много добри и мили мойто никой път не е посегнало да хапи или нещо таквоа.Апук като го пусна при зайчето и то иска да го подуши и Жужо като се надигне на пръсти като почне да бръмчи голямо шоу става.
Аватар
nikol_verogva
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Апр 22, 2011 10:17 pm

Информацията която сте дали е много интересна и важна.
Аз имам морско свинче и то е добър избор. :ay:
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Вто Яну 29, 2013 12:30 pm

Звуците,които издава морското свинче при болка,това е силен стон,много висок и силен писък,прекъсван при вдишване.Толкова силен звук действително едва ли се очаква от такова малко животно.

За разлика от други животни,морските свинчета притежават обширен репертоар от звуци.

За да разберете какво означават звуците,кликнете на снимката,използвайте линка по-долу.

1.Този звук напомня мъркане и означава,че свинчето е доволно.

2.Този звук издава тревога.

3.Това е най-популярния звук,по този начин проси храна или привлича внимание към себе си.

4.Този звук издава мъжкия,когато ухажва женската.

5.Свинчето не харесва това,което се случва в момента с него.

6.Свинчето е сърдито и може да ухапе.

7. Призив, че скоро ще стане майка,а при мъжките- призив към женска в еструс.

8.Този звук означава,че свинчето се чувства добре.

9.Това е предупреждение,този звук издава свинчето,когато нещо го боли или се страхува.

http://morsvinki.ru/zvuki.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Сря Яну 30, 2013 10:42 pm

Мерси meri че си ни дала този линк.Много ми помогна да разбера какво му е на Космо.Досега си мислех,че издава ядосани звуци,а на него му е било добре.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот angel_girll » Чет Яну 31, 2013 1:05 am

На мен някои звуци са ми толкова еднакви.. иди ги различи..
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Назад към Гризачи - Rodentia