Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обзор на клетките за плъхове

Обзор на клетките за плъхове

Мнениеот meri » Сря Яну 23, 2013 1:16 pm

Проблеми със жилището на плъха имат предимно хората,които са купили първо животното.Такива хора се делят на два вида- такива,които знаят за плъховете много и купуват всичко необходимо, и такива,които са купили плъх случайно или знаят малко за тях.
Когато човек си купува малко плъхче,едва ли си представя,че от него ще порасне голям на вид плъх.

Обикновено такива новоизлюпени любители си купуват подобни клетки.

Изображение

Клетките G 031 и G 073 не са толкова лоши за едно животно на 1-3 месеца,но ако е с малък размер.Когато животното порасне,тази клетка може да се използва за пренасяне.

Клетката G 009 за плъхове изобщо не е подходяща.Тя е подходяща само за хамстер и мишка.В такава клетка може само да се превозва младото животно,но не става за постоянно живеене.

За един възрастен плъх подхождат такива клетки.

Изображение

Те са достатъчно просторни за възрастен плъх.Особено е удобно наличието на две врати- на първия и втория етаж.Също така има достатъчно висока тава за пълнител.Недостатъка на клетките G 076- това е,че пода в клетката е пластмасов и трябва да се мие често,като се има предвид,че на решетъчния течните екскременти не се задържат.Но този недостатък може да бъде предимство,защото в решетъчните клетки имат място травмите на лапите и мазоли.

Бъдете сигурни: притежаването на плъх е заразно и съвсем скоро можете да станете стопанин на цяло семейство.В такъв случай ще ви трябва клетка с по-голям размер.

Изображение

Тези клетки са приспособени за 1-3 животни,но при редовни разходки извън клетката.Идеално е да се отглеждат 2-3 животни в тях.Те лесно се мият и не заемат много място,поради своята височина и относително малка тава.

Някой стопани използват клетки за птици при по-голямо количество плъхове,но не се препоръчва да се използват в оригиналният им вид,защото се губи голяма част от свободното пространство.
За използването на такава клетка е необходимо да изградите рафтове,стълби,хамаци,къщички,
допълнителни етажи.
Ако това е изпълнено вярно,птичата клетка може да стане много уютен дом за вашия плъх.

Изображение Изображение

Забележка:Клетките са в необработен вид.

Птичите клетки се различават от тези за гризачи също с оригиналния си дизайн и цветова гама.Но не смятам,че на вашият любимец ще му бъде удобно да живее в клетка Monika или Bagoda -B-, защото те имат много ярък цвят,който постоянно ще дразни вашия любимец.

Изображение

Когато плъховете станат много,можете да намерите изход от положението- съединете няколко малки стари клетки.Получената конструкция може да не е красива,но ще постигнете ефект- плъха ще има много свободно пространство.Такава клетка е подходяща и за случаите,когато нямате възможност да предоставите разходка извън клетката.

Ако вашето животно се е простудило или за него е много опасно течението,или обожава неистово да изхвърля постелката от клетката,този вариант е идеален.

Изображение

Клетката се състои от висока тава,подвижна горна част от прозрачна пластмаса.Горната част на клетката е отворена,но за да не избягат плъховете е предвидена мрежа и собствена врата.В стените на клетката е направен отвор за стърготините.

Тази клетка е идеална за провеждане на карантина,изолация на болни животни или за зимуване на плъха в студено жилище,където могат лесно да се простудят.Клетката е подходяща и за животни,които са имали настинка,или ако в дома няма място без течение.В тази клетка можете да изнасяте плъха на балкона през лятото или на улицата,без да се страхувате от течение и преохлаждане.Освен това е подходяща и за пренасяне.

Забележка: на снимката с клетката има зайци,но не намерих друга. :ab:

Колекция клетки:
http://ratnet.od.ua/cage_kollect.htm

Анна Топилина
http://ratnet.od.ua/kletki.htm
превод:meri
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Обзор на клетките за плъхове

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 23, 2013 1:39 pm

Абе клетките чупят крака :ab: ама ако имате Терариум като хората и оборудван като хората - нещата са пушка:ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Яну 23, 2013 2:03 pm

Аз не разбирам много,но нали за това е тавата ,плъха не ходи директно върху пръчките на клетката,където може да си заклещи крака.Според мен отглеждането на гризач в терариум не е удобно,но .....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот asensi_85 » Сря Яну 23, 2013 3:52 pm

Да, терариум не е лоша идея. Иначе тези решетки наистина често чупят краката на гризачите, особено като са по-дивички. Ако решетката се закрие с плат или се направят дървени платформи - всичко си идва на място!
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот Cake <3 » Сря Яну 30, 2013 9:46 pm

Не съм съгласна за терариумите. Изобщо не са подходящи. Плъховете няма да си "чупят крачетата" на решетките, защото те задължително трябва да се покрият с нещо твърдо.
Иначе темата е много полезна за начинаещи собственици на плъхчета :)
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот asensi_85 » Сря Яну 30, 2013 9:48 pm

Добре, де. Не разбирам какъв е минуса на терариума според теб? Терариумите имат чудесно проветрение, ако това е проблема.
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот Cake <3 » Сря Яну 30, 2013 10:01 pm

Плъховете имат много нежна респираторна система, а в терариума може да се появи влага (освен ако не е изрядно чист). Клетките са по-сухи и проветриви и имат нужда от по-малко поддръжка. Ако искате плъха да живее в терариум, той трябва да е поне 150-200 литров, следователно ще е доста масивен и тежък. Също така в терариума не е лесно да се закачат всичките етажи, стълби, хамаци, играчки и т.н., от които плъха има нужда. Това достатъчно ли е като отговор?
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот asensi_85 » Сря Яну 30, 2013 10:54 pm

Позволи ми да не се съглася. В терариума няма как да има влага, освен ако не желаеш да има. Всички терариуми отгоре са с решетка и отпред с малки отвори, за да циркулира въздуха. За тежината съм съгласен, че е минус на големия терариум. Клетките, в които 90% от хората си гледат плъхчетата обаче нямат споменатите 150-200 литра. За етажи и играчки е супер лесно. 2 плоскости с няколко крачета, малко пирони, чук и 2 часа заделено време вържат чудеса, а естетически надминава клетката. За почистване обаче клетката е много по-лесна, в това спор няма. И двете си имат плюсове и минуси.
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот Cake <3 » Чет Яну 31, 2013 5:56 pm

asensi_85 написа: Клетките, в които 90% от хората си гледат плъхчетата обаче нямат споменатите 150-200 литра.

Е да. Това е просто защото хората като видят размера на плъха, си казват, че клетка 30 на 30 см е идеална. Не се съобразяват с физиологията и поведението на животното. Просто гледат всичко да им излезе евтино.
Дано след време не е така.

Иначе имаме различни мнения за терариумите и май май няма да излезем на глава :ag:
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот Koset0 » Чет Яну 31, 2013 5:58 pm

Офтопик:
Имате различни представи за пустия терариум според мен. :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот asensi_85 » Чет Яну 31, 2013 6:06 pm

Аз имам предвид подобен терариум. Тук са на по 2-3 месеца двамата шушони. Терариума е 90/50/70:

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 31, 2013 8:29 pm

Аз плъхове съм гледал само на стъкло и профи-вентилация / ръчна изработка / "патент".

Пример: Savic ТЕРАРИУМ TERRA - BOX

Ама в пъти по-големи размери...........

Имаше на савик едни яки клетки - аз нашата я подарих на сестра ми в Париж - сега гледа некви джербили по 15 евро ги е купила :ag: :ag: :ag:

В прикачените файлове става ясно :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот petere » Пет Фев 01, 2013 4:58 pm

Клетките определено са по функционални
Peter
petere
В ятото

Назад към Гризачи - Rodentia