Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпроси за мравеферма

Въпроси за мравеферма

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 14, 2011 9:29 am

mzi написа:На мен ето това много ми харесва и мисля някой път да си купя. Много е красиво и мисла че ще е забавано да ги гледам как си правят тунелчета

Сега виждам, че има и мравешки теми :ag:
Та аз имам тази "мравеферма" и вчера пуснах мравките. Надявам се до утре да започнат с тунелите. : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Re: Говорилня за мравки

Мнениеот xankrum » Нед Авг 14, 2011 10:48 am

Значи си имаш царица и работнички? Ако просто наловиш работнички от двора ще копаят тунели и след 15-20 дена ще умрат, защото си нямат царица. Какъв вид са? Направи си нова тема в раздела.
Аватар
xankrum
В ятото

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 14, 2011 12:23 pm

Не, обикновени мравки са си и са без царица. На това целта е да погледаш как си копаят тунели а не да ги отглеждаш. След това мога в мястото на гела да сложа нещо друго да си направя колония. : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот xankrum » Нед Авг 14, 2011 12:37 pm

Незнам даже дали ще доживеят 10 дена и дали ще копаят...
Аватар
xankrum
В ятото

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 14, 2011 12:59 pm

Каквото стане.. май нищо. Сега като разгледах, мисля да си направя гипсова ферма. Обаче няма ли например да им стане тясно, ако се размножат?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Нед Авг 14, 2011 1:06 pm

Mравките не се размножават!Само царицата снася яйца,работничките не могат да се "размножат" и както ти каза човека ще умрат до 20 дена .. Какъв е смисъла да ги мориш само щото да видиш как копаят [smile3537.gif]
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 14, 2011 1:14 pm

За друго питах, ей. Това ясно, че не става ама нещо се запалих та се чудя дали тези дни да не си намеря една царица и да почна колония като се опитам сам да си направя гипсова. За там питах с предишния си пост. : )
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот xankrum » Нед Авг 14, 2011 1:17 pm

Колония може да се развие и в жълъд. Вътре ще има 20 до 50 мравки, а не както в мравуняк в земята 100 до 10 000 мравки. Няма да се размножават, защото няма да има кой да опложда царицата и ще си имаш само около 30-40 мравки. Може повече може и по-малко. Може да си купиш или да си намериш и отгледаш, да си направиш мравеферма и арена или да си купиш готова колония направо в мравефермата. Тази мравеферма с гел не става за нищо. Вътре не можеш да си създадеш цяла колония. Трябва да си купиш царица с мравки и да пробваш, но не мисля, че ще се получи и, че ще им добре вътре.

Animals_huggie - при някои видове работничките снасят яйца, но това се случва много рядко. В България мисля, че няма такива.
Какъв е смисъла да ги мориш само щото да видиш как копаят

:ay: Няма смисъл.

Koset0 - 1. Направи си тема не спами тук.
2. Прочети цялата тема и не бързай с мравефермата, като си намериш царица нали трябва да чакаш 1месец да снесе и чак тогава да я преместиш с работничките в мравеферма. Първо я слагаш в ограничител и тогава. Защо бързаш?
Аватар
xankrum
В ятото

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 14, 2011 1:23 pm

Прочел съм всичко и сега първо ще потърся как да си направя мравефермата от гипс. Разбрах за този 1 месец, но като за по- сигурно искам поне да започна правенето на бъдещия им дом и след това да хвана царица. Иначе съм намирал много царици. :)
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот xankrum » Нед Авг 14, 2011 1:25 pm

Аз имам 5 царици и всички имат яйца и ларви, а още не съм им правил мравеферми, защото има още време..
Аватар
xankrum
В ятото

Назад към Мравки