Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Колко вредно е честото къпане на немски шпиц?

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Колко вредно е честото къпане на немски шпиц?

Мнениеот mimittoy » Пет Юли 19, 2013 8:21 am

Здравейте :) Имам немски шпиц на 6 месеца. Мъжко е и е много игриво и палаво. Когато е на вън е пуснато да бяга свободно и често се пъха под коли (докато се опитва да настигне някоя котка :ag: ) или се търкаля докато случайни минувачи решат да му почешат коремчето. Проблема е, че е бял. Бързо се цапа и се налага да го къпя често. Чела съм в много форуми, че е хубаво да се къпе рядко, но не мога да го гледам пожълтял. Доста често ми се налага да му мия и масло от колите, или кал защото е решил да мине през най-голямата и кална локва. За това използвам и всеки път шампоан за кучета-бебета. От най-обикновените шампоани е, на удобна цена. Къпя го по 2,3 пъти на месец? Много ли е вредно и може ли да му навредя с това често къпене? Моля ви за съвети и отговори. Благодаря : )))
Аватар
mimittoy
Животинче с въпрос

Re: Колко вредно е честото къпане на немски шпиц?

Мнениеот meri » Пет Юли 19, 2013 8:34 am

Когато е на вън е пуснато да бяга свободно и често се пъха под коли

Първо, тази практика не е желателна, кучето може да бъде cгазено или да избяга.
Второ, кучетата не cе къпят толкова чеcто, защото може да започне да има проблеми c кожата и козината.
Когато преcтанеш да го пуcкаш,проблеми няма да имаш и няма да ce налага да го къпеш чеcто.Толкова малко куче не трябва нито да ходи пуcнато, нито да cе къпе така.
Имаш ли предcтава колко е опаcно кучето да тича на улицата ей така cвободно.Където и да живееш кучето не cе пуcка на улицата да ce разхожда. А, ако някой го открадне,тогава? Не знам на какво разчиташ изобщо...
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Колко вредно е честото къпане на немски шпиц?

Мнениеот mimittoy » Пет Юли 19, 2013 11:32 am

Пускам го, защото е малко и му се бяга. Когато е вързано се дърпа и хапе повода си. Не казвам, че изобщо не се връзва. Първо правим обиколка на квартала и след това го пускам на определено място. Личи си, че му е по-приятно да бяга свободно. Пускаме го на място, където колите се движат много бавно, понеже улицата е насипана с камъчета и не предразполага висока скорост. Винаги има човек с мен, и дори да не послуша мен, щом той му викне веднага се връща. Навърта се около нас и не го изпускаме от очи - няма как да бъде откраднато. За къпането - знам, че си права, че не е хубаво да се къпе често, но и дори да не се изцапа от някоя кола или локва, често се случва да реши да се направи на инат и докато го разглеждам да легне на прашна улица и всичко веднага полепва по козината му. Чувам различни мнения - някой казват, че къпят също често животинките си, други казват, че изобщо не е желателно повече от 2-3 пъти на година. Ще ми е инт. да споделите вие колко често къпете вашите кучета и най- вече ако някой има бяло кученце, което се цапа от всичко. Мерси !!
Аватар
mimittoy
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо