Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Намерени яйца

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Намерени яйца

Мнениеот Demetra_ » Съб Авг 03, 2013 7:54 pm

Здравейте! :ab: Вчера докато чистехме двора случайно намерих 8 яйца и ще ви бъда много благодарна ако ми кажете дали са на костенурка. Намерих ги заровени на около педя в камара с пясък, преместих ги в една купичка за да не ги смачка някой и ги зарових пак. Също моля някой, който разбира да ми каже какво да ги правя докато се излюпят (четох че това ставало за около 45-90 дни). Смятам след това да ги пусна на свобода. :)
Благодаря ви предварително! :ax: :ab:

Ето снимка:
Изображение
Аватар
Demetra_
Животинче с въпрос

Re: Размножаване на костенурките

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 03, 2013 8:25 pm

Оставете ги на старото им място.... топлото време ще си каже останалото.

За вид на яйцата - аз не мога да ги позная така....
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Намерени яйца

Мнениеот Demetra_ » Съб Авг 03, 2013 10:09 pm

Ами, аз ги преместих защото трябваше да се махне пясъкът от двора и нямаше как да останат там. Мислех да ги оставя в една малка купчинка, но имаме 4 кучета и ме е страх да не ги изровят или пък да ги хванат когато се излюпят. Ако някой има идея какво да ги правя да казва.. :/
Аватар
Demetra_
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 04, 2013 8:00 am

Добро утро, трябва да ги предадете на специалист в областта на костенурките или влечугите.

Не знам имате ли такава възможност - за да ви насоча към специалист.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот simona623 » Нед Авг 04, 2013 12:06 pm

Най-добре е човека да се насочи към такива организации по-бързо.
Не знам дали е позволено, но ще поставя цитати на хора от друг форум.
Здравейте. Край София има втори център за костенурки, изграден от организацията СДП Балкани. Намира се край Драгоман.
http://balkani.org/contacts/

Не е добре да я гледате вие. Защитени са от закон. Забранено е отглеждането им от неспециалисти. Хубаво е да се свържете с хората от ето този Спасителен център за костенурки ( http://geachelonia.org/centar_za_kostenurki.php ) и да се разберете как да им я изпратите. Те имат условия и знания да я рехабилитират и върнат в природата.

Свържете се с един от тези два центъра възможно по-бързо. Те ще знаят какво да правят. С някоя самоинициатива сами да излюпите яйцата, най-много да ги съсипете.
Аватар
simona623
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 04, 2013 1:35 pm

Благодаря Симона :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 04, 2013 1:44 pm

Определено приличат на яйца на костенурка. Не знам дали са живи. Обръщали сте ги предполагам докато ги местите, а и температурата едва ли е същата, каквато е била там, където са били заровени от майка им.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Demetra_ » Нед Авг 04, 2013 4:28 pm

Благодаря ви за съветите :) Ще се обадя в тези центрове да питам какво трябва да се направи. Проблема е, че не разполагам с кола и нямам възможност да ходя чак до Драгоман ако се наложи. Ще видя какво ще ми кажат пък после ще му мисля.
Аватар
Demetra_
Животинче с въпрос

Мнениеот simona623 » Нед Авг 04, 2013 5:44 pm

Попитайте дали можете да ги изпратите и ако може, задължително ги попитайте по какъв начин трябва да бъдат опаковани и как точно да им ги изпратите.
Аватар
simona623
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 04, 2013 6:45 pm

Подкрепям мнението на Коста - ако са обръщани и друсащо местещи - всички са "мъртви". Но все пак остава и надеждата да не съм прав...

То може и да не са оплодени :ab: и всичката тая дандания да е напразна.

Доколкото си спомням женските снасят без значение оплодени ли са им яйцата или не са.....

При кокошките имаше метод на силна светлина се виждаше ембриона вътре в тях - светлина от крушка. Ама при костенурковият народ не си спомням......... но може да се пробва:

- Приближете една крушка 100 вата бавно към яйцето от към задната му страна и ако има тъмно петно - значи има развиващ се ембрион.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Авг 04, 2013 8:28 pm

Тук пише как viewtopic.php?f=197&t=9744
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 07, 2013 11:03 pm

Това с осветяването е много вредно, но е вариант в краен случай да се разбере има ли нещо, но не трябва да се обръщат яйцата! Както го вземеш, така трябва да го държиш и после да го върнеш в същата позиция. С фенерче ще е по- удобно. Птиците обръщат яйцата си и се наместват отгоре им, а костенурките например, просто ги снасят в дупка и ги заравят. Това с транспорта ... не ми звучи добре. В крайна сметка как се очаква да пристигнат здрави и "живи" ? Вижте ако мърда ембрион, на каква температура трябва да са и опитайте да я поддържате около яйцата, дори и с крушка на подходящо разстояние.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо