Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с пишкането

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Проблем с пишкането

Мнениеот conka.mavrova » Съб Авг 31, 2013 5:48 pm

Здравейте.
Имам проблем, който не знам вече, как да разреша.
Имам кученце на 5 месеца и половина, което гледам в къщи от 3 месеца и малко. Понеже нямам възможност да го извеждам по 2 пъти и повече на ден, още от самото начало започнах да го приучвам да ходи в банята, трудно беше да разбере, аджаба защо го вкарвам там, но бързо разбра. Големия проблем ми е, че той все още си ходи където си иска, из цялата къща и ака и пишка. Като го вкарам в банята, бърза да се изпишка, за да го пусна (значи разбира какво се прави там) , но сам не иска да ходи. Пробвам какво ли не с памперси, с вестници, лакомства, наказания, търкане на муцунката, леки шамарчета, викане, каране, и прочие ... където е пишкано или акано, мия със спирт, оцет, ароматизатори ..... капки които го привличат да пишка на определено място ......постоянно го следя къде ходи, дали души, за да го вкарам в банята .
Отчайвам се вече, никакъв резултат няма, той продължава да си ходи където си иска :( Йоркширси териер е кученцето ми.
Някой ако има съвет, моля да ми помогне, ще съм много благодарна :)
Аватар
conka.mavrova
Животинче с въпрос

Re: Проблем с пишкането

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 01, 2013 8:00 am

Кучето иска просто да привлича вниманието ви. По колко часа на ден стои с вас и по колко часа сгои в самота.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот conka.mavrova » Нед Сеп 01, 2013 2:59 pm

По цял ден сме с него, не повече от час на ден е сам, и пре3 ноща когато всички спим, но гледаме да не го лигавим с прекалено внимание, 3а да не в3еме връх, може би пък и тук е грешката, както ка3ахте иска внимание:))
Аватар
conka.mavrova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Сеп 01, 2013 3:43 pm

Как така хем сте цял ден с него, хем нямате време за извеждане?
Объркали сте не само режима на кучето, но и мястото, където може да върши всичко.То не знае къде да го прави, навън ли, вътре ли. Изградете правилен режим на извеждане,и не карайте кучето да върши нуждите си вътре,така никога няма да го отучите,нито ще го научите на хигиенни навици.Определете някакви часове в които да го извеждате и ги спазвайте.

Пробвам какво ли не с памперси, с вестници, лакомства, наказания, търкане на муцунката, леки шамарчета, викане, каране, и прочие ... където е пишкано или акано, мия със спирт, оцет, ароматизатори ..... капки които го привличат да пишка на определено място ......постоянно го следя къде ходи, дали души, за да го вкарам в банята

Това е погрешно, не го правете изобщо.
Сутрин извеждате кучето след сън, на обяд, след обяд и вечер по-късно,така всеки ден, без да го водите в банята.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот conka.mavrova » Нед Сеп 01, 2013 5:15 pm

Нямам въ3можност да го и3веждам по няколко пъти на ден, 3ащото имам проблем .... на дост места чета как хората са си приучили куцхенцата в банята, но моето не иска, не3нам на психическа основа ли е на какво е ... ще продължавам с опитите и дано има ре3ултат :)
Аватар
conka.mavrova
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 01, 2013 5:57 pm

Опитвахте ли да му направите кът/заграждение в което да живее известна част от деня. Да видите как ще се държи. Дали ще ака и пика, както преди :-)

Продават се...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот conka.mavrova » Нед Сеп 01, 2013 6:56 pm

Да правили сме му преди но само през ноща и то с цел да не прави бели из цялата къща а на едно място .... сега си има легълце на което от време на време също се изпишква .... искате да кажете да му направим негово си ъгълче като къщичка , на което да се осамотява, и евентуално да се успокой
Аватар
conka.mavrova
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 03, 2013 8:42 pm

Ветринара му какво казва за състоянието му.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо